bebeğimin kilosu :(

esra27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
123
0
43
kızım 8 nisanda doğdu , haftaya 5. ay biticek
3050 gr doğdu hastanede 2800 e düştü,
dün dr kontrolü vardı, kliso 5850 gr , boy 64 cm.
kilosu çok geldi bana,
son 2 aydır mama ve ek gıdalara geçtik ama ne yapsam kilo almıyor fazla,
maşallah sağlığı yerinde ,
ama ben zayıf olduğu için üzülüyorum ,
banayazın nolur kızlar,
benim bebeğim gibi düşük kilolu olan varmı,
simdiden tşkrler..

aynen canım benimde öyle son 15 günde 100 gr almış bebeğim bende çok üzülüyorum benimki sadece anne sütü alıyor bende mamalara geçmeyidüşünüyorum biara mamaya başlamıştım ama bıraktırdı çevremdekinler.
benimki buarada 3,5 aylık

yan komşumuz var oda mama falan veriyorr ama kız hala küçük kilo almıyorr
süt pek emmiyo bebeği
oda 16 nisanda doğdu 6 kilo var yokturdurr
bide kayannası var milletinkini örnek gösteriyo

cnm saglıgı ıyıyse sorun degıl. bol vıtamınlı tahıllı gıdalarla beslemeye calıs kızını.

aynen canım benimde öyle son 15 günde 100 gr almış bebeğim bende çok üzülüyorum benimki sadece anne sütü alıyor bende mamalara geçmeyidüşünüyorum biara mamaya başlamıştım ama bıraktırdı çevremdekinler.
benimki buarada 3,5 aylık

cnm bnce cevrene bakma sen mama ver bebegıne 100grm cok dusuk sutun yaramıyo yada yetmıyo demekkı arkadasım mama ver bencekaydirigubbakcemile

canım benim kızda 3.800 doğdu 3.450 kiloya düştü.şimdi kilosu 7.850 sadece anne sütü veriyorum.istemesede zorla veriyorum.özellikle uyurken veriyorum hemen kapıyor.kilosu az ama sağlığı yerindeyse fazla takma kafana. benim yeğen şimdi 4 aya girecek.çok kilolu.normal bebeklerin 2 katı oldu.ayda 1 kilo almalı bebekler ama bizim yeğen 2 kilo alıyor.yerinden kalkmıyor.4 aylık bebek 8.5 kilo oldu.ama iyi mi dersen kötü bence.sağlıklı değil.çünkü bebek obez oldu.o yüzden kafana takma. illaki bebeğin kilolu olması gerekmiyor. doktorun tavsiyesinden çıkma. bana ek gıda verme dedi vermiyorum.kendine ve bebişe iyi bak canımhihoyyyt

benim oğlum 3220 doğdu 3,5 aylık 5690 gr geldi geçen perşembe..benimkine de pek cılız diyorlar ama sağlıklı olsunlar da düzelir son 2 haftadır çalışmaya başladığımdan anneme bırakıyorum annem mama veriyor..3,5 ayda 2,5 kg bile almamış ama napalım...
sen de üzülme canım be..sağlıklıymış ya önemli olan o..
doktor kontrollerini ihmal etme..

mamanın yanısıra çorba + muhalleb i+ meyve püresi veriyorum.
ama nafile , aşırı derecede hareketli , bu hareketliliği süreklşi kusmasınada neden oluyor ,
bu hareketlilik ve kusma yüzündenede alamıyo kilo,
okadada iyi bakıyorum kızıma, işe bile başlamadım onu kimselere bırakamadım,
BARANINANNESİ DEDİĞİN GİBİ MUZLU TAHILDA VERİYORUM ZATEN, ama olmuyo :KK43:

obez oldu derken sadece mama mı veriliyor anne sütüyle obez olmaz çünkü benim kızım da 9 kiloya yaklaştı (gerçi 4300 doğmuştu) ama fıldır fıldır dönüyor çok şişman da durmuyor biraz tombiş tabi ama boyu da uzun 68 cm civarı

Son düzenleme:
Sütün yaramıyor hikayesine ben inanmıyorum.
Zira kızım anne sütüyle de 800 gr. aldı,sadece mamayla beslenmeye başlayınca da aynı.
Canım sen gelişim tablolarındaki şeylere bak,bebeğin o ay yapması gerekenleri yapabiliyor mu,yeter.
Benim kızım da 4. ayda 5.800 dü,ama çok şükür.
Benmki de çok hareketli,ondan alamıoyr bence.

benim kız da fazla kilo almıyor ama doktor kilosu normal diyor ve mamada vermiyor ama kiloda almıyor 5 aylık ve 6740 geldi boyu 64 cm.ama çıtı pıtı olmasını da ayrı bi seviyorum aman sağlıklı olsunda hiç önemli değil.umarım doyuyordur bebeğim(geçen hafta 6800 idi)

Son düzenleme:
kızlar benim bebeğimde 4 kilo doğdu sonra 3750 oldu 2 aylıkken 7.5 kiloydu hep tombul bir bebekti irice olanlardan anne sütüyle böyle oldu hiç milupa aptamil yedirmedim kendide içmedi zaten tosunum şimdi 17 kilo 3-4 yaşındaki bir çocuğun kilosunda ona oranla boyuda uzun yani bebeğin zayıfı şişmanı değil sağlıklısı önemli obezde değil kesinlikle her ay doktor kontrolünde doğduğundan beri.. doktor sorun yok diyorsa sağlıklıysa kan testleride iyiyse sorun yoktur..

5 aylık kz bebek en az 5000 gr.anfazla 8700 gr olmalıymış tablya göre.bence normal.

arkadasim benim kizim 23nisanda 3060 dogdu 4ay tartildi 6350gr 65cm anne sutu veriyorum mama zaten hayatta agzina suremezsin 2 haftadir biraz seftali elma armut suyu dr normal egrinin cok az altinda bunun nedenide bebeklerin bu donem cok hereket edip donmesiymis yani seninki normal durmuyorki zipirlar ama kizim cok neseli gazsiz uyku sorunu yok hareketli aglamaz bile bence onemli olan saglikli olmasi sisman olup ne olucak genc kiz oldumuda diyet sorun dis gorunusunu sorun eder omur boyu herseyden mahrum beslenme diyet diyet diyet bosver ince zarif olsun tasalanma bile sakin cocuguda kilo alsin diye asiri yedirme emin ol cok akillilar doydugunda 1kasik 1damla fazla yediremiyorsun

saolun kızlar , sağlıklı olsunda napiyim artık kafama takmamaya çalışıcam

bencede fazla takma inanki düzelir benim oglum 2600 gr dogdu malesef anne sütü hic veremedim ama su anki durumu iyi doktor sagligi iyi diyorsa gerisi bos sagliktir en önemli olan baskalarinin bebegine benzemek zorunda felan da degil bizde vardir böyle bir adet hep baskalarinin bebegi böyle neden benimki degil diyip kendimizi yer bitiririz gereksiz bence neyse allah uzun ömür ve saglik versin dedigim gibi gerisi bos

canım hiç sorma ya o dert ben de de var dr.tahlil felan her şey istiyor yaptık bazı tahlilleini temiz çıktı inşallah bir sorun çıkmazdır da benim bebeğimde 3450 doğdu sonra 3400 düştü şimdi 3 aylık ve 5480 gr.ama 15 günde 80 gr.almış kızım bu aralar hiç iştahı yok ilk ay bi 1 kilo aldı bir daha da hiç güzel almdı ......

kızlar yeniden tarttıdım 7kilo 100gram geldi şükür 100 gramı üstüne çıkalım 7 kilo 5 aylık bebek tablolara göre iyi şükürler olsun ki

X