bitkilerle jinekolojik tedavi

deryacam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2008
86
7
50
arkadaşlar, bu site aracılığı ve sizlerin sayesinde hayıt otu denen bitkiyle fsh değerlerinin düşürebileceğimi öğrendim. öncelikle çok teşekkür ederim bu bilgi için. daha sonra diğer forumları okudukça benzeri şekilde pekçok doğal tedavi yöntemleri olduğunu da öğrendim. ertesi günü aktara gidip hayıt otunu aldım ve şimdilik ek tedavi olarak kullanıyorum. neyse... ben diyorum ki sizinde aklınıza gelen, faydalarını gördüğünüz yada duyduğunuz bitkisel tedavileri tek başlıkta toplasak??? mesela az önce bitkilerin tedavisiyle ilgili bir siteye yaptığım ziyaretde narçekirdeğini de keşfettim.

''Nar östrojen yönünden bilinen en zengin meyvelerden biridir. Yapılan laboratuar çalışmalarında Nar Çekirdeği'nin %25'inin östrojenik etki gösterdiği bulunmuştur. Bu etki menopoza girilmesini geciktirir, menopoz dönemi sıkıntılarına yardımcı olur. turkeyarena.com Özellikle birçok kadının korkusu olan, menopozun neden olduğu kemik erimesini, içerdiği elajik asit sayesinde engeller ve bedene destek, güç sağlar. Doğum kontrol hapı kullanımı sırasındaki yan etkileri hafifletir.''

sonra civanperçemi denen bitkisel çay olarakda satılan otun da östrojen deposu olduğunu biliyorum. hayıt otu da hormonal dengeyi sağlıyor. adaçayıda kasgevşetici özelliğiyle adet sancısı başta olmak üzere doğumu kolaylaştırıcı ve süt yapan bir bitki . rezene de aynı tarz bitki. sizinde bildiğiniz, kullandığınız naturel tedavi yöntemlerini tek başlıkta toplayalım mı?

kendinize iyi bakın. sizi seviyorummmmm.

maydonoz ve keten tohumu ve soya da östrojen kaynağı bu arada dostlar. maydanoz un özellikle sap kısımlarını çay gibi haşlayıp içilmesi tavsiye ediliyor. keten tohumu yağıda ılık suyun içine 5-6 damla sabahları aç karınla vede akşamları içilip yatılması gerekiyormuş. soya da hücre yenileyici özelliğe sahip ki zaten güzellik uzmanları bile soyadan krem kullanılmasını tavsiye ediyor. hücre yenilemesi ve gençleştirici özelliğiyle menapozun geciktirilmesinde yan tedavi olarak kullanılıyor.karadut,karaüzüm üde sayabiliriz......

sanırım hepsini saydım. sahi sizin aklınıza gelen bişey varmı? yada bu saydığım bitkilerden kullandıklarınız oldumu? peki ya sonuç aldınız mı?

hayat umuttan ibarettir! sevgiyle kalın, umudunuz kaybolmasın!

maydonoz ve keten tohumu ve soya da östrojen kaynağı bu arada dostlar. Maydanoz un özellikle sap kısımlarını çay gibi haşlayıp içilmesi tavsiye ediliyor. Keten tohumu yağıda ılık suyun içine 5-6 damla sabahları aç karınla vede akşamları içilip yatılması gerekiyormuş. Soya da hücre yenileyici özelliğe sahip ki zaten güzellik uzmanları bile soyadan krem kullanılmasını tavsiye ediyor. Hücre yenilemesi ve gençleştirici özelliğiyle menapozun geciktirilmesinde yan tedavi olarak kullanılıyor.karadut,karaüzüm üde sayabiliriz......

Sanırım hepsini saydım. Sahi sizin aklınıza gelen bişey varmı? Yada bu saydığım bitkilerden kullandıklarınız oldumu? Peki ya sonuç aldınız mı?

Hayat umuttan ibarettir! Sevgiyle kalın, umudunuz kaybolmasın!

keten yaginin kapsulu var ben onu kullaniyorum hergun gunde 6 tane ben herbeliste gitim tedavi icin ictigimiz seylerden var ornegin hayit tohumu melisa cicegi ve keten yagi balik yagi ile karistirilmis keten yagi bagirsaklar icinde cok iyi daha baska ilaclarda verdi 7 kutu gunde ikiser ucer iciyorum o dr bizim ulkemizde olsa size onerirdim ama ben jinekolojik hastaliklarda bitkisel tedaviye inaniyorum benim adetlerimi hayit tohumu getirdi hic olamirdum ilacsiz karacigerimde sorun varmis meger anlayamadimki ne yaapyim

arkadaslar bende size böğürtlen kökünden bahsedeceğim anemın bı rkadasının cocugu olmuyodu kocasının spermleri yetersizmiş böğürtlenin ince olan köklerini kaynatıp sabah aksam karı koca içmişler 1sene sonra ablamız 45 yasındaydı ve sımdı bir oğulları var birde bu su diş eti hastalıklarına iyi geliomuş

zaten arkadaslar ılaçlarda bıtkılerden yapılıyor 2 kasık lavantayı 2 lt sıcak suya koyup su ılıyana kadar bekleyıp su ılık -sıcak arası ıkenıcerısıne oturup 15 dk bekleyınca
rahım agzı enf vajınal enf ,dogumdan sonra kolay ıyılesme ve toparlanmasına yardım eder
yengem denedı ıyı gelmıstı

Arkadaşlar maydonoz suyununda düşük etkisi yaptiğini unutmayalim

X