Kapalı Gelinler kına gecesinde nasıl giyinmelidir.

cimcime eses

Guru
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2008
12.770
121
Kızlar kafama takılan bazı sorular var, sizce kapalı bayanların düğün ve kına gecelerinde saçlarını açmaları mantıklımı??

eğer erkek gelmeyecekse tabikide normal ve mantıklı ama yok o abim öbürü eniştem felan diye sonradan erkek alınan kına gecelerinden olacaksa hiç olmamalı. zaten dinimizce bayanların arasında mahrem yerleri kapalı olduğu sürece başı açık kısa kollu veya diz altı olacak şekilde açık oturulabilir.
o yüzden kına gecesinde de başı açmanın ne dinen nede adet olarak ters bir yanı yok (ama erkek olmaması lazım) yerimseniben

Kapalı olduğu halde düğününde açık olmak banada mantıksız geliyor...!Ve böyle yapan çoğu kişi var kafamçokkarıştı

Erkek kesinlikle olmayacaksa..
Çekilen resimlerin ve kamera görüntülerinin ömrünüzün sonuna kadar ve hatta sonrasında yabancı erkekler tarafından bakılmayacağına ve izlenmeyeceğine eminseniz neden olmasın..

Ama ben açmayı düşünmem..
Helede erkek görecekse bu kadar saçma birşey olamaz benim için..
Çok yadırgamışımdır.Normalde başları örtülü insanların düğünlerinde açık olmalarını..

Çünkü Allah rıza için bunu yapıyorsak, bu günahsa; her zaman günahtır..
Evlendiğiniz gün açtığınız için günahınız hafiflemeyecektir..
Ve ömrünüzün o güne kadarki kısmında hep yanında başınızı örttüğünüz insanların yanında açık olacaksınız..
Hemde en güzel en alımlı ve en unutulmaz halinizle..
Bir kere evlenicem boşveeeerr demeyin..
Bunun günahına inanan insanlar, bunun günahıda büyük olur..

erkek gormicekse neden olmasin zaten hatta bizim kinalarda kiz acik olur pek de guzel eglenilir ama foto cekilmez kameraya alinmaz erkek sokulmaz

bence o kişiye kalmiş bişey içinden nasıl geliyorsa öyle davranmali..sonradan keşke şöyle olsaydı dememek için...CADIARZU

kapalıysan kapalısın, açıksan açık.... ya göründüğün gibi ol,ya olduğun gibi görün... bence durum budur....

Kızlar kafama takılan bazı sorular var, sizce kapalı bayanların düğün ve kına gecelerinde saçlarını açmaları mantıklımı??

kina gecesi yapmadim ama kuzenlerimden bildigim kadariyla hiç erkek olmuyor..dolayisiyla basini acmasinda bi sakinca yok..ama dügün tabiki farkli bir olay..bana en sacma gelen seylerden biri kapali olup evlenirken basini acmak..bunun bi mantigi yok..Allah için kapaniyorsan kapanirsin..bugun acayim yarin gene kapatirim,hayatimda bir kez oluyor vs gibi bahaneler bana göre sacma..ama mantikli gelenler var demekki bunu yapan var..eşimin tarafinda bi kere rastladim..kiz benim nişanima geldi böyle pardesulu denilcek kadar sıkı kapali..1 hafta sonrasinda dügünlerine gittik..aa bi baktim kizin basi acik..ne şok olmuştum..bi okadar da yadirgamiştim elimde olmadan :S özetle arkadasin dedigi gibi ya aciksindir ya kapali..bigün öyle bigun böyle olmaz..

Düğünlerde kadın -erkek herkes gördüğü için açılması hakikaten mantıksız ,
ama kına bayanlar arasında olucaksa hiç bir mahzuru yok canım, gelin kızımızın tercihine kalmış bişey, acık da olur kapalı da ..ikisi de gayet mantıklı..

ben açılmaması taraftarıyım şimdi çok güzel türban yapıyorlar çiçekli felan bence öyle yaptırın ama siz bilirsiniz genede:hihoyyyt

Düşündümde gerçekten açılması mantıksız, bayanlar arasında bile olsa muhakkak erkek görür kanısındayım. Çünkü bizim kınalarda ne kadar erkek olmasada ister istemez işleri oluyo içeri geliyolar, ya kuzenim kına gecesinde saçını açmıştı bizimkiler hep gördü hadi bizimkiler yabancı değil diyelim ama resim çektirdiler, e resimlere doğal olarak yabancı erkeklerde bakıyo bu nedenle mantıksız galiba...

erkek olmassa neden olmasın kı
zaten kına gecesi mantıgı gunumuzde cok garip
normal dugun gibi kadınlı erkeklı oluyor
kına gecesı demek gelinin arakdaslarının ve akrabalarının kız kıza eglenmesıdır
ben evde yapmayı dusunuyorum sacımı yaptırırım herhalde

X