Iyi bir eş nasil olmali sizce kizlar hadiiin yorumlarinizi bekliyorum

bence iyi bir eş herşeyden önce sıkı bir dost olmalı...iyi bir sırdaş olmalı...önemli kararları ortak alabilmeli....dışarıya karşı arkanda olmalı ve seni koruyabilmeli...sağlıkta da hastalıkta da aynı ilgiyi ve sevgiyi gösterebilmeli...:kahve:...şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazarım..a.s.

* Herseyden once her konuda sana anlayıs gostermelı. dınlemesını bılmelı.

* ıyısıyle kotusuyle yanında olmalı. zor zamanında sana destek cıkmalı

* dısardan gelebılecek duyumlara ve konulara karsı sana arka cıkabılmelı ve senı koruyabılmeli.

* ev ıslerı vs.. işlerde yardımcı olmalı.

* herzaman, gunde en az br kac defa sana tatlı tatlı sözler soylemelı.

* hayatının senınle ne kadar anlamlı oldugunu anlatmalı ve sana ıltıfatlarda bulunmalı.

* küs olsanız bıle bu küslüğü uzun tutmamalı
(bu cok onemlı. sana olan sevgısını burdan anlayabılırsın.seven ınsan kesınlıkle cok küs duramaz)

Iyi bir es kisinin isteklerine göre degisir..

bu tamamen karsilikli iyi bir iliskiyle alakalidir bana göre.

merhamet,utanma duygusu benim en belirgim isteklerimdir.

bunu yaninda istikrar,kararlilik,anlayis vs.vs....uzar giderrr

ya aslında bu göreceli bir kavram...
mesela kendi eşimden örnek verecek olursam,
ailesine bağlı, kazandığı rızkını karısına çoluğuna çocuğuna harcayan,
eşinin bir dediğini iki etmeyen, isteklerimizi yapamadığı zaman üzülen,
hastalıkda da güzel günde de daima eşi ve çocuklarıyla olmaya çalışan,
anlayışlı, tartışmayı bilen, sözünde duran, koruyan, kollayan...
ya aslında bunu saymak epey zaman alır ama az çok kafanızda bir şeyler oluşmuştur sanırım...

EN İYİ EŞ SAYGILI EŞTİR BENCE......HER İLİŞKİNİN BAŞI SAYGI....

Benim eşimle aramda 10 yaş var aynı zamanda müthiş bir saygısı sevgisi ve ilgisi var....Kadını kadın hissetiren eş en ii eştir...

İyi eş herkese göre değişir. Bana göre farklıdır, bir başkasına göre daha farklı.
Sonuçta ayrı ayrı yetişmiş iki insanın bir yuva kurması ve ortak bir noktada buluşması kolay olmuyor. 18 yıllık evliliğimizde bizim bile hala uyuşamadığımız konular var.
Bence akşam yastığa kafanı huzurla koyabiliyorsan iyi bir eşin vardır.

iyibireş önce sana saygı duymali ses tonunuda sana karşi yükselmemeli..yeri geldiginde utanmasını bilip senle anormal konuşmamalı..saygı sevgi güven en önemli 3 sey benim için..yasakkelime

herkesin hayattan ve eşinden beklentileri farklı...
eşim bana göre harika bir adamdır ama siz bununla nasıl yaşıyorsun diyebilirsiniz...
eğer ilişkinizin içinde kendinizi tam ve bütün hissediyordanız o adam sizin için doğru adamdır...
bence budur..

BENIM IYI MI KÖTUMU BIR EŞİM VAR BİLEMEDIM?3 YIL OLDU AMA BU KAFAMDA HALA BIR MUAMMA?BUNU NEYE GÖRE BELİRLEYELİM?NEDERSİNİZ?:enbuyukkk:

iyi bi eş nasıl olmalı bana göre:
beni herkesin içinde küçük düşürmemeli...
beni ailesine karşı ezdirmemeli,iki tarafında yerinin ayrı oldugunu bilmeli..
bide evlilikte senin ailen benim ailem diye düşünülmemeli...
ben onun ailesine iyiysem onları anne ve baba olarak görüyosamsa ,eşimde benimkileri öyle görmeli....
bide karşılıklı anlayış çok önemli..
bunlar benim içinde geçerli...kaydirigubbakcemile3

bence bi insanla şartlar ne olursa olsun karsılıklı oturup konuşulabiliniyorsa,dertleşilebiliniyorsa tamamdır...konuşulmuyorsa zaten ondan degil koca hiçbişey olmaz...

başını yastığa koyduğunda iyiki bu adamla evlenmişim diyorsan iyi eş odur. her gece allahıma bana bu insanı verdiği için şükrediyorum allahımağzımızın tadını bozmasın

kesinlikle zeki,tuttuğunu koparan,ben çalışmasam bile ailemi güzel bi şekilde geçindirebilecek ve beni düşündüğüne inandığım bi adam yani benim kocam

ikiyüzlü olmamalı,bi yalanını yakaldıında asla inkar etmemeli (aptal durumuna düşüyo o zaman),seni bırakıp günün yarısını bilgisayarda geçirmemeli____saygı duymalı sevmeli dürüst olmalı arada sürprizler yapmalı:))

onun eşin olduğu için mutluysan iyi bir eşin var demektir
ama iyi mi kötü mü diye düşünüyosan vardır bir problem
birde şu var ki her zaman kötü olmıcağı gibi her zaman iyi de olmaz ki duruma göre değişir

iyi bir es san kızmamalı sana yaratık muamelesı yapmamalı sınırlense bıle agzından cıkanlara hakım olmalı tatlı soz soleyıp saygızlık yapmamalı.bız bayanlarr sevdıklerımızden gunaydın msjı beklemek yerıne aslında saygı beklemelıyızz..

X