okul öncesi öğretmenleri

eftelya24

Sen benim en kıymetlimsin
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
387
0
40
arkadaslar bızlerde okul öncesı ogretmenlerı olarak fıkırlerımızı tecrubelerımızı paylasalım burada,emınım bırbırımıze cok faydamız olacak.

kız kardeşim anaokulu öğretmeni ve özel sektörde çalışıyor işini çok seviyor ama anaokulunun sahibinden hiç memnun değil çok ters bir kadın.benim soracağım şey özel sektörde çalışanların devlete geçeceği gibi bi söylenti war doğru mu acaba? yada devlete geçmek isteyenler bu konuda ne yapablilirler? bilen war mı?

canım artık devlete geçme için kpss dağını devirmek gerek başka türlü hadi sizi devlete alalım diye diyeceklerini sanmıyorum. sevgiler.

Çok zor bir meslek olduğunu söyleyebilirimmm...kesinlikle öğretmenliklerin en zoru ama bir o kadar da huzur verici...öğrenciler o kadar masum ve tatlı oluyor ki her şeye değiyor...

hamiş bir okulöncesi öğretmeni olarak çok zorlandığımı söyleyebilirim ama çok masumlar seviyorum mesleğimi bugün birisi daha 5 gündür tanışıyoruz hamileyim rahat edeyim diye sırtıma yastık getirip koydu kıyamam yaaaaaaaaaa

kızlar ne güzel bir mesleğiniz varya,
benimde bir derdim var acaba bende açık liseden çocuk gelişimi okuyup öss ye mi girsem diyorum ne dersiniz sizce olurmu yoksa yanlış yoldamıyım bu arada 26 yaşındayım ve bir yıllık evliyim.

Bende okul öncesi öğretmenliği okumak istemiştim ama gittim akılsız gibi uluslararası ilişkiler okudum, sürünüyorumsenağlamaŞimdi de açıköğretimde okul öncesi okumak istiyorum..Meslek olarak yapmak için değil ama ileride önce teyze sonra anne olacağım için çok faydalı olur gibime geliyo..İçinizde açıköğretim okul öncesi puanlarını bilen var mı?

Bende aynı meslekten biri olarak işimi seviyorum.Fakat özveri ve sabır gerektiriyor.Birde gerçekten çocukları çok sevmeniz gerekiyor.Gerisi çokkkkkkkkk güzel.

kızlar düz lise mezunları açık öğretimden çocuk gelişimi okuyabiliolarmı bilgisi olanlar warmı yoksa sadece meslek lisesi mezunlarınımı alıolar açö ünw çocuk gelişimine yardımcı olursanız çok sewinirim

Düz Lise mezunLarı açık öqretimden çocuk qeLişimini okuyamıyorLar sadece MesLek Lisesi mezunLarını aLıyor..

kızlar düz lise mezunları açık öğretimden çocuk gelişimi okuyabiliolarmı bilgisi olanlar warmı yoksa sadece meslek lisesi mezunlarınımı alıolar açö ünw çocuk gelişimine yardımcı olursanız çok sewinirim

Canım,
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programını tercih edecek öğrencilerde Kız Meslek Liselerinin Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile Çocuk Gelişimi ve Bakımı Bölümü mezunu olma ön koşulu aranmaktadır. Bu üç bölüm dışındaki kız meslek lisesi bölümlerinden ya da diğer liselerden mezun olanlar programa kabul edilmemektedir.

Ama bir de şu yolu var;METGE'ye kayıt oluyorsun(Mesleki Teknik Eğitimi Geliştirme Projesi)Bu METGE'ye kayıt olanlar,düz lise mezunları...bunuda bulunduğun yerde ya Halk Eğitim Merkezinden ya da Kız Meslek Lisesinden öğrenebilirsin...

Çevrendeki herhangi bir METGE okulundan aldığın çocuk gelişimi diplomanla öss sınavına girebilirsin.METGE de iki yıl boyunca hafta da yeri geldimi 6 gün bnoyunca sadece meslek lisesinin çocuk gelişimi derslerini okuyup sana ikinci yılın sonunda ikinci bir lise diploması veriyorlar o diplamanda meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü yazdığından sınava girebiliyorsun...

Birde açıköğretim lisesi çocuk gelişimi bölümü ile telefonunu bul oradanda bilgi al derim...Yani ikinci bir lise diploması (çocuk gelişimi bölümü) olarak diploma alabilirsin..

Yasalar değişmedi ise,en son geçen senenin uygulamaları böyle idi...Başarılar dilerim...

kızlar mrb sızlere bı sorum olucakk bende egıtımcıyım ama oglum dogunca ara verdım seneye baslıcam ınsallahhh

kızlar kardesım tıcaret lısesını okudu ordanda uludag unv muhasebe bolumunu bıtırdı ama hıc sevmıyoo ısını bu sene oss sınavı tekrar gırecek acıkogretımden anasınıfı öğretmenlıgını ıstıyoo bu bolumu secebılıyomu bılgınız varsa sevınırm

merhaba kızlar ben bişey öğrenmek istiyorum şimdi açık liseden okuyupda oss ye girip aöf den okul öncesi öğretmenliği okunur mu? ayrıca yapılırsa ücret yazınmı yapılıyo, uzaktan eğitim alan bi okul öncesi öğretmenliği öğrencisi eskişehire gidipdemi kayıt işlemlerini gerçekleştiriyo vee kayıt son tarihide 20 şubatmı oluyo bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekkliyorum bana saçma geldide

Ben düz lise mezunuyum acıktan ana okulu öğretmenliği okumak istiyorum.ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

açık öğretimde okul önce öğretmenliği okumak isteyenler, eğer lisede çocuk gelişimi bölümünü okumadı iseniz açık öğretimde bu blümü seçemiyorsunuz...
ben mesela düz lise mezunuyum, örgün eğitimde okul öncesi öğretmenliğini okudum( Ankara üniversitesi)
bu nedenle eğer illa bu blümü okuyacağım diyorsanız kesinlikle örgün eğitim veren bir üniversite seçmeniz ve okumanız gerekiyor...

X