Bebek Beslenmesi bebek şarkıları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

YASON

iki prenses annesiyim
Kayıtlı Üye
8 Mart 2008
338
1
45
merhaba arkadaşlar, bebişlerinize şarkılar söylüyormusunuz?? benim prensesim şarkı söylememe bayılıyor.. mini mini bir kuş,,,ali babanın çiftliği,,, birgün birgün bir çocuk ,,, kırmızı balık,,,,gibi klasik şarkıları söylemekden çok sıkıldım...değişik şarkılar bilenler varsa paylaşabilir mi?
:teytey:

guguuukçuk guguuuukçuk ne yersin buğdaycık kim verir berrak'çık at işte bööle şeyler ben hep sallıyom ne aklıma gelirse onu söylüyom şu anda balkonda gugukçuk kuşu varda

ben besteliyom o anda aklıma ne geldiyse o kada çok ağlıyo bazen ben saçmalıyomm işte

süper annelersiniz yaaaa......bayıldım valla.ben uyduramıyom bile.okadar kabiliyetsizim yanim...

aglamaya basladıgı zaman susturmak ıcın aklıma ne gelırse soyluyorum kucukken ogrendıgımız cocuk sarkılarınıda soyluyorum uyduruyorum pur dıkkat dınlıyor o zaman en cok kulandıgımız mını mını gulce her tonda soyluyorum bazende netten nınnı acıyorum yoruluyorum valla

en iyisi doğaçlama! zaten sözlerden çok ses tonunuza dikkat ediyorlar. bir arkadaşımın annesi torununu: bak bak bak fasulyeye bak, aman da kılçıklı kabak vb. ayıkladığısebzelerden yola çıkan ve gayet anlamsız sözlerle, ama sevimli bir ses tonuyla başarıyla eğlendiriyor, oyalıyordusırnaşık şey

ben de şimdi yeğenime uyguluyorum:jeyyar: kumanda kumanda gelsin bana bir panda, pandanın göbişi, ....... ın göbişi, hoş hop eder yüreği.... ortaya karışık+sizin hayal gücünüz, tabii güler yüz ve sevgiyle inanılmaz işe yarıyorŞeniz

minik kurba minik kurba kuyruğun nerede kuyruğum yok kuyruğum yok yüzerim derede
aaayyy sorma banada fenalık geldi.ali babadan,gugu penseden,mini mini bir kuştan
kutu kutu pese yi söyleyince tutuyor elimden kendide başlıyor gugu gugu mensi diye başım dönene kadar artık.benim oğlum 2 yaşında oda çok seviyorum:)

1. uyu yavrum yıne sabah oluyorrr
uyumazsan guzel gozun soluyor
babası gelmıs bıze bakıyorr
uyu yavrum yıne sabah oluyorr
eee eee eee eee

2. Uykudan uyanmış
Gülermiş bakarmış
Annesi onu çok öpermiş severmiş
Okula gidermiş yazarmış çizermiş
Babası onu çok öpermiş severmiş
Annesi onu çok
Babası onu çok
Herkesler onu çok severmiş severmiş
Annesinin yavrusu
Kuzusu pamuğu
Annesi ninni söyler
Cankuşu dinlermiş

3. Ah yine o Menekşe gözler aralı
yine o Menekşe gözler aralı
Oya kirpiklerde yaşlar sıralı
Uyu ey gönlümün nazlı maralı

Susun garip kuşlar ötmeyin susun
Güzeller güzeliii yavrum uyusun
Yetimler güzeliiii yavrum uyusun

Uyu yavrum ninni
Diyeyim sana
Uyu yavrum ninni
Diyeyim sana
Şu mahzun gönlümü salma hicrana
Sen kaldın gidenden hatıra bana
Güzeller güzeli yavrum uyusun

bı kac tane daha var ben bunları cok sevıyorum oglum nınnısız uyumuyo onun ıcın ezberledım

sözler tamam da melodiyi nasıl öğreteciz sana tatlım?:)

doğru diyorsun ama bazı sözleri görünce melodilerini hatırladım bildiğim ama hiç aklıma gelipde söylemediğim şarkılar olduğunu fark ettim bilmediklerimide kendim bestelerim artık kaydirigubbakcemile3

"fış fış kayıkçı" bizimkide buna bayılıyor birde hafifçe kollarından çekerek oynuyoruz. Uyutmak için hep aynı "uyusunda büyüsün"ü söylüyorum şimdi uykusu gelince kendi ninni gibi sesler çıkarıyor anlıyorumki ninni istiyor...

valla beseliyorum hele ki müzğime diyecek yok her telden çalıyorum ... çok komik oluyor bazen eşim denk geliyor üzerine gülmek yıkılıyor ....

Çocukluğumda duyduğum ne kadar çocuk şarkısı varsa hepsi aklıma geldi kızım doğduktan sonra ama genelde kendim atıp tutturuyorum bide besteleyip derledikten sonra kızıma şakıyorum oda dinliyo bayıla bayıla uyuyo sonra

ben her zaman uydurmuşumdur..iyi de uyduruyorum hani...kuzenlerin bile diline takıldı...onlar da benim bestelediğim ninnilerle seviyorlar oğluşumu..oğlumu acayip güldürüyorum...
ama uyuturken o kadar başarılı değilim..oğlum bana baktığında hemen gülüveriyor...o kadar alıştı ki onu güldürmeme...

hiç aklıma gelmemişti uydurmak eskiden bir sürü çocuk şarkısı bilirdim onlar da aklıma gelmiyor inanırmısınız mini mini bir kuşu söylemeyi bile akıl edememişim sesim o kadar kötü ki ben bile kendime tahammül edemiyorum ama yine de söylemeye çalışıcam bir eksiğimi farkettim saolun kızlar

Fışfış kayıkçı eller yana doğru açılarak, pazara gidelim bir tavuk alalım vs. , (susam sokağından) bu benim burnum vardı ya , bu Bilgenin burnu vs diye söylüyoruz, komşu komşu huhu diyorum direk sırıtmaya başlıyor , bir de bu aralar say bak a başladım. parmaklarını da sayıyoruz, uyurken de bugunlerde sordum sarı çiçeğe .

Fışfış kayıkçı eller yana doğru açılarak, pazara gidelim bir tavuk alalım vs. , (susam sokağından) bu benim burnum vardı ya , bu Bilgenin burnu vs diye söylüyoruz, komşu komşu huhu diyorum direk sırıtmaya başlıyor , bir de bu aralar say bak a başladım. parmaklarını da sayıyoruz, uyurken de bugunlerde sordum sarı çiçeğe .

evetttt say bak ve komşu komşu hiç aklıma gelmemişti iyi oldu hatırlattığın tşk.
bugün şarkı uydurmaya başladım bulaşık makinasını boşaltırken kızıma kaşık çatal tava tencereyle ilgili şarkı besteledim....sırnaşık şey

X