Peki emziren anneler aranizda vazgemeyip sigara kullanan varmi?????

ben hamileyken bıraktım ama doumdan bir ay sonra başladım.yalnız kızımın yanında içmiyorum ondan uzakta içyorum ve sütteki antikorların sigaranın zararlı etkilerini yok ettiğini okumuştum.süttenbirşey geçtiğini sanmıyorum.bebeklerimiz için sigara dumanında kalmak ancak zarar verir öyle düşünüyorum..allaha şükür çok sağlklı bebeğim.

günaydınlarrr bursalı görünce dayanamıyor hemen yazıyorum hem bursalı oluşunuz hemde benim gibi sigara içmeniz bak ne kadar ortak yanımız var :))) nerde oturuyorsunuz canım

:smiley-cool:
günaydınlarrr bursalı görünce dayanamıyor hemen yazıyorum hem bursalı oluşunuz hemde benim gibi sigara içmeniz bak ne kadar ortak yanımız var :))) nerde oturuyorsunuz canım
ben pınarbaşında oturuyorum canım sen nerde oturuyoun:teytey:

ben hamile olduğumu öğrenir öğrenmez sigarayı bıraktım ...şu an 3,5 aylık dayandım dayandım son 15 gündür başladım ve günde 1 adet içerek başladım tabiki o 1 adet şimdi 6 -7 adete kadar çıktı
gündüz 1 adet içiyorum o uyuduktan sonrada geri kalanını içiyorum

Ben bebeğimin içimde olduğuna emin olana kadar içiyordum ve öğrenince bir daha içemedim sigarayı,sank onu duman içinde bırakırmışım gibi geldi vee benim bebeğimde şanslı çünkü babamızda benim zorumla bıraktı ,bebeğimi sigaradan ve içenlerden korumaya çalışıyorum en az 20 dakika yaklaştırmıyorum ( bozuluyolar ama ben bebeğim için bıraktım çok sevdiğim sigarayı) şuanda kokusu iğrenç geliyor şu saatten sonra bebeğime bu eziyeti yaşatmam sanırım,bir daha başlamayı düşünmüyorum sigaraya elveda dedim...

ben hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren irtibatı kestim sigarayla.
şuanda bebişim 2 aylık.hala içmiyorum.ama kendimi zor tutuyorum....

lutfen arkadaslar bebisleriniz icin sigara icmeyin, sigara gercekten cok zararli hem sizin icin hemde etrafinizdakiler icin.. resmen para verip zehirlemeyin kendinizi

:))çok sevindim biz yaseminparkta oturuyoruz.sen cnm?bebişin ne kadarlık?benimki hafta 3 ay bitiyor 4e başlıyor

Hamile olduğumu öğrendiğim zaman bıraktım,doğum yapalı 12 gün oluyor,hastaneden çıktığımdan beri sürekli aklımda :) kendimi zor tutuyorum,inşallah başlamam.

bende hamile kalmadan önce günde bir paketi geçtiği zamanlar bile oluyordu. öğrendiğim an bıraktım (ara verdim ) ve şimdi kızım 10 aylık olucak nerdeyse günde 2-3 tane içiyorum oda emzirdikten sonra doktorum içmeyince stres yapıcaksan günde 5 adete kadar içebilirsin sen stresli olmucaksınki senin bebeğin rahat olsun annet huzurlu ise kuzuda huzurlu olurmu ben dotorumuzun yalancısıyım :))

benim abim içiyo ailede yalnız oda günde en fazla 6-7 tane
yiğenini sevmeye gelince üstünü değiştirip eşimden bişeyler giyiyo..
elini yüzünü yıkıyo fırçasını getirip dişlerini fırçalıyo..
ama yine kokuyo yine kokuyo..
bebeğime yaklaşınca biraz tedirgin oluyorum bu kadar temizliğe rağmen..
öğüt almak için yazmadık diyceksiniz ama gerçekten içenler anayamıyolar inanılmaz feci kokuyo..
yazık bebişlerimize..

kulubüzde bu konu ne zaman açılmış.benim oğlum 4 aylık bende 40.güne kadar dayandım sonra yine başladım yarım paket içiyorum.sadece emzirmeden (ben sağıyorum) 2 saat öncesinde bırakıyorum. o zaman içindeki zehirli maddeler temizleniyormuş.ona dikkat ediyorum.bebişimin kilo alımı iyi bir problemi yok. keşke içmeseydik ama çok zor bişi helede eşiniz ve çevrenizdeki herkes içiyorsa. birde doktor arkadaşım evde içme dumanını sakın solumasın esas o zararlı dedi.evde yasak herkes balkona gidiyor içiyor

ya benbe hamile kalana kadar günde 2 paket içiyodum.hamileyken biraz bulantı,arkasından azimle hiç içmedim.ama şimdi inanılmaz canım çekiyo ya.bir aydır rüyamda her gece içiyorum.bebeğim 7 aylık,sütümü sağarak veriyorum.süte zararlı maddelerin pek geçmediğini okumuştum bikaç sitede.beni tedirgin eden sadece kokusu.oğlumu kucaklarken benim kokumu hissetsin istiyorum ama artık dayanacak gücüm kalmadı.aklım sürekli sigarada.kurtuldum sanıyodum,kurtulamamışım meğer.ne yapıcam,nekadar dayanabilirim bilmiyorum..

bende fosur fosur içenlerdenim.zaten sütümde yok mama ile besleniyor bende kendimi sigarayla besliyorum :KK43:(

Ben de hamileyken bırakamamıştım, sezeryan yüzünden iki gün hastanede kalınca (15 senelik içiciyim ilk defa 5 saatten uzun süre sigarasız kaldı bünye), fırsat bu fırsat bir daha bu kadar uzun süre içmeden durmama vesile olacak bir ortam bulamam dedim ve bıraktım..

Koku meselesi bence de önemli, insan sigara içmeyince kendini daha temiz hissediyor.. (Ben günde 2 paket içtiğim için sigara kokusundan arınma fırsatım hiç olmamıştı yıllardır) Onun haricinde ben süt vasıtasıyla bebeğe bir zararı olacağını sanmıyorum, yanında içilmediği sürece..

bende hamileliğim süresince b tane bile içmedim fakat doğurdum hastaneden evıme geldım eşımın paketınden bı tane sıgara aldım ve onu pofur pofur ıctım cunku dokuz ay bu anın heycanını bekledım ve ılk onbeş gun falan 3 adet falan ıctım daha sora baya resmen ıcıyorum ıste cok acı cekıyorum ıcerken ama ıllet yakamı bırakmıyo :KK43: aklım hep o zıkkımda...

slm bayanlar bebeğim 1 yaşında emziriyordum ama bıraktım.sigaraya yenik düştüm.

keşke sigarayı azaltıp emzirmeye devam etseydin

ben hiç bir zaman sürekli içenlerden olmadım zaten madden kaldıracak durumda değildim ve evlendikten sonra da

eşim içmediği ve nefret ettiği için içemezdim

ama öyle zamanlar oldu ki günde yarım paket içtiğim oldu

hamilelikten önce bıraktım epey içmedim hamileliğimin sonlarına doğru gece gündüz aklımdan çıkmaz oldu

doktorlara sorup haftada 1 tane içmeye başladım derken toplamda 3-4 tane içtim kızım 3 kilo doğdu ama

o içtiğim 3-4 sigaradan mı zayıf dedim hep vicdan azabı hissttim

emzirmeye başlayınca da 6 ay fln hiç içmedim sonra tek tük başladım şimdi de 2 ay fln içmediğim zaman da oluyo

günde 3 tane içtiğim de kızım 1.5 yaşında olmak üzere

içmek istemiyorum ama bazen aklımdan çıkmıyo içeceğim anı bekleyip çıldırıyorum şimdi olduğu gibi dün de 1 tane içtim bu gün de 1 tane içicem kociş olsa içemem de yokken 1 tane artık winston light ama hatta bi ara white bile içtim de o da hiç sigara tadı vermedi artık buna geçtim

neyse arkadaşlar özellikle çok içenler öncelikle bütçenizi sonra sağlığınızı düşünün

sigaraya vereceğiniz parayı çocuğunuzun hesabına yatırın daha keyifli inanın ha benim gibi arada içersiniz ben en son paketi ne zaman aldığımı bile hatırlamam

çok az içecekler için afiyet olsun diğerleri de acilen çokk azaltsınlar özellikle fosur fosur içenler

doğum yapana kadar içtim bırakmayı çok istedim hatta 1 2 günlüğüne bıraktımda ama yanımda içtikleri için tekrar başladım sabah sezeryana gireceğim gece 12den sonra yeme içme yok dediler ben ne yemek ne su habire sigara içtim o gün ve gece şimdi pişmanım keşke içmeseydimm diyorum çok şükür bebeğimde sıkıntı olmadı. Sezeryandan çıktıktan sonra içemedim bir daha 3 haftadır tek nefes bile çekmedim ama ara ara aklıma geliyor canım istiyor sütüm acı olur diye içmiyorum

X