Peki emziren anneler aranizda vazgemeyip sigara kullanan varmi?????

cilemsin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2007
87
4
arkadaşlar merak ettim emziren anneler sigara kullanıyormusunuz??????mirmirmirmirmirmirmirmir

ben günde neredeyse 1 paket sigara içiyordum hamile olduğumu öğrendiğimde bıraktım şu an bebeğim 5 buçuk aylık emziriyorum ve sigara kullanmıyorum sadece akşamları o yatınca 1 tane içiyorum ara sıra

bence herkes itiraf etmeye korkuyor ne yalan söyleyim dayanamayıp içiyorum istemiyorum ama elimde değil şu hakrolasını bıraksak iyi olacak ama olmuyor işte

merhaba kızlar bende hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bırakan bi anneyim.daha doğrusu düne kadar öyleydim şu an 8 aylık bi oğlum var ve günde 3 - 4 tane sigara içer oldum cok üzgünüm ama elimde değil 1 yıl aradan sonra tekrardan içiçi olmak cok acı .umarım oğlum beni affeder ve umarım zararını görmeyiz .vicdan azabı da cabası tabi :)))

ben de malesef içiyorum,1 haftaya kadar 2-3 tane içiyordum ama son bir haftadır yarım paket içiyorum,
birşey sorcam hamilelikte mi emzirirken mi daha zararlıdır sigara?

ben de malesef içiyorum,1 haftaya kadar 2-3 tane içiyordum ama son bir haftadır yarım paket içiyorum,
birşey sorcam hamilelikte mi emzirirken mi daha zararlıdır sigara?

almanyadaki doktorlar emzirirken daha zararlı oldugunu söylüyolar

meraba kızlar bekarken bende içiyodum ama nişanlanmadan 2 sene önceden kurtuldum o zehirden
anlatayım birr gün balkonda sigara içerken anneme yakalandım ve çok kötü oldum kızlar
annem canım benim belki o günü yüzüme tükürmeseydi hala içiyo olabilirdim o günden sonra devam etmedim ve 2 sene sonra eşimle tanıştım bikaç ay sonra nişanlandık oda sigara içmiyo bence oğlumuz çok şanslı ne annesi ne babası sigara içiyo inşallah büyüyünce oğlumuzda içmez ve tabi sizinkinlerde canlarım beniim

emzirirken daha zararlıymış hamileyken plesenta zararlı maddelerin tamamına yakınını süzermiş ama süt verirken öyle bir mekanizma yok maalesef

emzirikenmi hamileykenmi zararlı???

evet canım arkadaşın dediği gibi emziriken daha zararlı çünkü anne karnındayken plesenta süzüyordu zararlı maddeleri..doktorlar hamileyken en fazla 10 tane diyorlar bebek emziriken en fazla 4 direkt suüte geçiyor( ben sigara kullanmıyorum) nerden biliyorsun dersen arkadaşımın dr si proftu ona öle sölemişti..bir başka arkadaşıma doktoruda aynı şeyi sölemiş..:1closedeyes:

Son düzenleme:
bende ıcıyorum 6 aylık oglum ne yalan solım bırakamadım zıkkımı hamıleykende ıctım 6 7 tane ıcıyorumdur

ben günde 1,5 paket içerdim hamileyken de azaltmış olsam da içiyordum doktorumda biliyordu ama doğum olunca bana özellikle tembih etti bebekte soluk durmasına neden olabilir dedi bende korktum.
6 aydır 1nefes bile çekmedim işallah başlamam emeğime yazık olmaz

ben hamileyken bıraktım ama doumdan bir ay sonra başladım.yalnız kızımın yanında içmiyorum ondan uzakta içyorum ve sütteki antikorların sigaranın zararlı etkilerini yok ettiğini okumuştum.süttenbirşey geçtiğini sanmıyorum.bebeklerimiz için sigara dumanında kalmak ancak zarar verir öyle düşünüyorum..allaha şükür çok sağlklı bebeğim.

ya kızlar inşallah en kısa sürede bırakırsınız. sigara içmeyene o illet okadar iğrenç kokuyoki anlatamam düşünün bebişleriniz kokuları yeni algılamaya çaılışıyor ve siz sigarayı içip gelip bebeginizi emzirdiğinizde kimbilir ona nasıl kokuyorsdur ve affınıza sıgınırak söylüyor belki anne kokusunu bebeginiz siğara kokunuz sanır buda çok kötü bir durum bu tabibiki benim düşüncem. İNŞALLAH BU SİGARA İLLETİNİ BİRAN EVVEL BIRAKIRSINIZa.s.

günaydın serap ,hemşeriyiz bakıyorum da bursanın neresınde oturuyorsun bende bursalıyım canım maşallah oğluşunda cok şeker benimde bi oğlum var ismi ada , ve sanırım tam 2 ay var aralarında tanışmak isterim canım nasılsın?

ya kızlar inşallah en kısa sürede bırakırsınız. sigara içmeyene o illet okadar iğrenç kokuyoki anlatamam düşünün bebişleriniz kokuları yeni algılamaya çaılışıyor ve siz sigarayı içip gelip bebeginizi emzirdiğinizde kimbilir ona nasıl kokuyorsdur ve affınıza sıgınırak söylüyor belki anne kokusunu bebeginiz siğara kokunuz sanır buda çok kötü bir durum bu tabibiki benim düşüncem. İNŞALLAH BU SİGARA İLLETİNİ BİRAN EVVEL BIRAKIRSINIZa.s.

merhabalar günaydın arkadaşım
bu little angel ınızı nerden yüklediniz canım bende yüklemek istiyorum rica etsem yardımcı olurmusun teşekkürler

emzirikenmi hamileykenmi zararlı???

evet canım arkadaşın dediği gibi emziriken daha zararlı çünkü anne karnındayken plesenta süzüyordu zararlı maddeleri..doktorlar hamileyken en fazla 10 tane diyorlar bebek emziriken en fazla 4 direkt suüte geçiyor( ben sigara kullanmıyorum) nerden biliyorsun dersen arkadaşımın dr si proftu ona öle sölemişti..bir başka arkadaşıma doktoruda aynı şeyi sölemiş..:1closedeyes:

nasıl profmuş o 5 i 10 u var mıymış 1 tanesi bile zararlı

X