kızlar uyku sorunu yaşıyorum :(

PembePanter

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
1.565
15
40
slm kızlar.16,5 haftalık hamileyim ve inanın hiç uyuyamıyorum.vee sinirlerimi bozulmaya başladı.bütün gece belki 10 kere kalkıyorum.önce wc ye giriyorum sonrada kendime yatıp uyuyacak yerler arıyorum.ama yok nafile :KK43: kızlar aranızda benim gibi olan varmı????ne yapmalıyımmm.

ben de bir aralar çok uykusuzluk çektim
sonra bir yerlerde gece yatmaya yakın zamanda su içmeyinki gece boyunca tuvalet ihtiyacınızdan dolayı uykunuz bölünmesin yazdığını okudum
kısmen fayda etti
ama son zamanlarda yine aynı şekilim sıcak basıyor göbeğim rahatsız ediyor yan yatınca yana doğru içimde bişeyler çekiliyor gibi oluyor sırtüstü yatmak zaten zararlı diye kasıyorum o da uykuyu bozuyor
sanırım bu da artık doğum sonrası için antrenman

benimde uyku düzenim yok nasıl yatacağım derken sabah oluyor küçük bi yastık koyuyorum altıma böylece biraz rahat yatıyorum ve gece su içmemeye çalışıyorum ama nafile..........................

ben de bir aralar çok uykusuzluk çektim
sonra bir yerlerde gece yatmaya yakın zamanda su içmeyinki gece boyunca tuvalet ihtiyacınızdan dolayı uykunuz bölünmesin yazdığını okudum
kısmen fayda etti
ama son zamanlarda yine aynı şekilim sıcak basıyor göbeğim rahatsız ediyor yan yatınca yana doğru içimde bişeyler çekiliyor gibi oluyor sırtüstü yatmak zaten zararlı diye kasıyorum o da uykuyu bozuyor
sanırım bu da artık doğum sonrası için antrenman

katılıyorum sana arkadaşım resmen doğum sonrası için antraman yapıyoruz ama işin kötüsü ben bu sefer gündüzleri nereyi serin be rahat bulursam (ki bu genelde salondaki koltuklarım oluyo) sızıyorum uyumamak için savaşınca da baş ağrısıyla gün geçmiyo gecem gündüzüm karışıyo senağlama

kıslar aynı sorun bende de var. acaba sadece ben miyim diye endişeleniyordum. demekki hepimiz aynı sorunu yaşıyormuşuz. hele o gece tuvalete kalkmalar yok mu tam uykumun tatlı yerinde. bende bacaklarımın arasına ufak bir yastık koyuyorum daha rahat oluyor. ama yinede nafile. eee uykusuzluğa alışmamız lazım şimdiden değilmi? bunlar iyi günlerimiz kıslar:kahve:

melisa çayını da tüketmeyin kızlar hamilelikte önerilmiyor

bakın size geçenlerde aldığım dergide yayınlanan bir yazıyı aktarayım
dr kağan kocatepenin yazısı
hamilelerin çoğunlukla zencefil, ıhlamur, papatya,rezene,kuşburnu, siyah çay, yeşil çay ve meyve çaylarını bulantı gidermek (zencefil), sıvı ihtiyaçlarını gidermek, sakinleştirici özelliklerinden faydalanmak(rezene) veya loğusalık döneminde süt yapımını arttırmak için ( papatya,rezene, ısırganotu çayları)kullandıklarını, bu çaylarda günlük miktar 2 fincanı aşmadığı sürece sorun olmadığını belirtiyor.
ancak bir uyarıda bulunuyor; adaçayı, sinameki, fesleğen, keten tohumu, ahududu, biberiye, lavanta, yaban mersini,sarı kantaron,melisa yaprağı, kediotu, oğul otu, aloe vera, karahindiba çayı gibi çayların ortak özelliği düşük yapma, kanama riskini arttırma ve rahim kasılmalarını arttırarak erken doğum yapma riskini arttırmaktadır. Bu nedenle kesinlikle kullanılmamaları gerektiğini söylüyor.

melisa çayını da tüketmeyin kızlar hamilelikte önerilmiyor

bakın size geçenlerde aldığım dergide yayınlanan bir yazıyı aktarayım
dr kağan kocatepenin yazısı
hamilelerin çoğunlukla zencefil, ıhlamur, papatya,rezene,kuşburnu, siyah çay, yeşil çay ve meyve çaylarını bulantı gidermek (zencefil), sıvı ihtiyaçlarını gidermek, sakinleştirici özelliklerinden faydalanmak(rezene) veya loğusalık döneminde süt yapımını arttırmak için ( papatya,rezene, ısırganotu çayları)kullandıklarını, bu çaylarda günlük miktar 2 fincanı aşmadığı sürece sorun olmadığını belirtiyor.
ancak bir uyarıda bulunuyor; adaçayı, sinameki, fesleğen, keten tohumu, ahududu, biberiye, lavanta, yaban mersini,sarı kantaron,melisa yaprağı, kediotu, oğul otu, aloe vera, karahindiba çayı gibi çayların ortak özelliği düşük yapma, kanama riskini arttırma ve rahim kasılmalarını arttırarak erken doğum yapma riskini arttırmaktadır. Bu nedenle kesinlikle kullanılmamaları gerektiğini söylüyor.

bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim arkadaşım ben de genelde ya ıhlamur ya da rezene içiyordum midemi rahatlatmak adına o da zaten günde 1 fincanı en kötü ihtimallede 2 fincanı geçmiyordu sinameki otunu tanıyanların onu içmeyeceğini düşünüyorum karın ağrısı yapma özelliği var ama benim gibi diğer otları tanımayanlar varsa bir hataya düşülebilinir hakikaten teşekkürler...:1rolleyes:

demekki bu konuda yalnız değilmişim.napalım bunu hepimiz yaşıyorsak yapacak birşey yok.evet sanırsam bu iyi günlerimiz gitgide zorlaşıyor çünkü.allah yardımcımız olsun inşallah....

ayy sorma benim de uyku sorunum var, ama ben uyanık olamama sorunu yaşıyorum yaaa, akşam saat 9 dedi mi tıp düşüyorum, mümkünü yok uykuyu geciktiremiyorum, başımı yastığa koyar koymaz dalıyorum hülyalara,,

hatta çoğu zaman film izlerken uyuyakaldığım için dişlerimi fırçalamayı ve süt içmeyi unutuyorum, gece saat 1 de wc ya kalktığımda aklıma geliyor, bir de uyku sersemi halinde süt içip diş fırçalıyorum...

inan uykusuzluk kadar, sürekli uyumak ta dert, gündüz uyuyamıyorum, çalışıyorum ama akşam yemekten sonra ben uçuştayım...

X