Çamaşır kurutma makinası hakkında...

ben daha yeni kullanmaya başladım 1 ay olmıştur ama maxımum fark 20 TL falan oluyr hafta da 2 kez açıyorum neredeyse :KK14:
bide ilk geldiğinde çok kurutma yaptım. yorganımı falan yıkadım kuruttum bu aya kesin ortalama çıkartırım :KK34:

2 küçük çocuğum var o yüzden çok sık kullanmam gerekiyor benim de......

Akşam 10 dan sabah 6 ya dek elektrikler %50 daha ucuzmuş...Bilginize arkadaşlar....Gece tarifesi............
bunun için saatin akıllı saat olup bu akıllı saati de tarifeli kullanmak istediğini bir dilekçeyle bedaş'a bildirmen gerekiyor diye biliyorum:KK31:
teşekkürederim kullnan bikaç kişi daha menun olduğunu elektiriğinde bukadar olduğunu söylemişti

evet bunlar geçen yıl ortalamasıydı

bu yıl belki biraz daha artabilir

mesela bu ay 82 lira elektrik faturam geldi

bakalım birdaha ki ay ne gelecek

Son düzenleme:
Akşam 10 dan sabah 6 ya dek elektrikler %50 daha ucuzmuş...Bilginize arkadaşlar....Gece tarifesi............

Ben de bu şekilde gece kullanıyordum ama bu gece tarifesi gece gündüz tarifemi sayaçları olanlarda fark ettiğini duydum ki bu sayaçlar da gündüz fazla yakıyormuş. Normal sayaçlarda bir fark yokmuş yani

çalışıyorum ve bir çocuğum var salonumdan hiç çamaşır eksik olmuyor kışın içanadolu da oturuyorum ama gerçek ten kullanışlı bişey mi alırda kullanmassam diye korkuyorum herkes farklı yorum yapıyor bana yardım edin alayım mı almıyayım arkadaşlar

çalışıyorum ve bir çocuğum var salonumdan hiç çamaşır eksik olmuyor kışın içanadolu da oturuyorum ama gerçek ten kullanışlı bişey mi alırda kullanmassam diye korkuyorum herkes farklı yorum yapıyor bana yardım edin alayım mı almıyayım arkadaşlar

ben memnunum tavsiye ederim

hele de çocuklu biri için şart diye düşünüyorum

evde kurutmak zararlı zaten

hassas çamaşırlarınızı narin programına atarsınız bişey olmaz o zmn

yaklaşık 2 aydır

hafta da mutlaka 2 kez kurutma makinesini kullanıyorum. faturamız ise 45 ile 50 TL arasında değişiyor. hiç sıkıntımız yok gönül rahatlığı ile kullanıyoruz

merhaba arkadaşlar bir haftadır çamaşır kurutma makinesi araştırmasına giriştim her yerden araştırdım malum çamaşır kurutmak artık sorun hale geldi 2 çocuklu olunca kirliler bayağı birikir halde oluyor dün arçelik bayisinden kampanyalı olan bir kurutma makinası aldım bugün kurulumu gerçekleşti evde fazladan yerim olmadıg için çocuk odasına kuruldu ve kullanmaya başladım gerçekten tam bir kolaylık makinadan çıkan çamaşırı hemen katlayıp yerleştirdim şimdilik memnunum ilerleyen günlerde farklı programlarınıda deneyecegim herkese tavsiye ederim .

Ben de Kurutma makinesi aldım :KK76:

Çamaşır makinem Arçelik. Kurutma makinemi de Beko aldım. İkisi aynı firmanın ürünleri olduğu için servis ikisini üst üste monte etti.
2-3 haftadır kullanıyorum, dünya varmış dedim.

Aynı gün içinde hem beyazları hem renklileri yıkayıp dolaba yerleştirebildim. Üstelik ütü kuruluğu olmasını istediğim çamaşırları makineyi durdurup çıkardıktan sonra diğerlerini kurutmaya devam ettim.

Su giderini de çamaşır makinesinin giderine taktılar, bu sayede benim makinemin su tankı da dolmuyor.

Bir tek ve sadece filtre toz topluyor, her kurutmadan sonra onu boşaltmak gerek. (elektrikli süpürgenin içine biriken toza benziyor ama temiz çamaşırdan çıkan tüyler, saçlar falan) Bu kadarına can feda yani...

hala bekliyorum bakalım ne zamana kadar bir türlü karar vermedim
artık kırıştırması çektirmesi değil beni düşündüren
sadece elektirik faturası bu kış çamaşır beni çok zorladı
eşimin iş kıyafetleri kızımın kıyafetleri haftada 4-5 kez makina çalışıyor
ve evin içinde kuruyor çamaşırlık hep açık bıktırdı
ama normalde elektiriğim 85-95 geldiği için pekte cesaretim yok işin aslı
birden 120-130 gelirse aylık beni daha çok strese sokucak sanırım
beklememin bir nedeniyse evin küçük olması çamaşır makinam mutfakta
tezgah altında kurutmakinası anca yatak odasına konur
orasıda zaten tıklım tıkışık bu yaz taşınmayı düşünüyoruz bakalım inşallah ozaman alabilirim

ben bu evde 5 yıldır oturuyorum. evimiz 4. katta ama balkon yok direkt mutfağa katmışlar. arkada cama çamaşır yeri yapılmış oraya asıyodum tabi sadece yazın. cadde kenarı olduğundan oğlum olunca onun çamaşırlarını asmadım tabi. evde kurutuyodum. koridorum büyük ama sürekli çamaşırlık kordorun ortasında. yazın aynı günde belki kuruyodu ama kışın günlerce kurumuyo. cama assam soba yakanlar sağolsun resmen kurum kokuyo .renkliler kuruyuncaya kadar beyazlar bekliyo onlar kuruyo bidaha renkli birikiyo. nefret geldi artık. bende başladım araştırmaya. bosh en iyisi diye karar verdim zaten beyaz eşyadaa alman malı en iyisi deniliyo. sonra annemle konuştum onun iki yıldır var ama çok kullanmıyo beyazlar dışında. benimkini al dedi. ık mık hayır dedim ama ben kullanmıyorum zaten yazık gnah falan diye beni ikna etti.

bu arad evde en son çamaşır kurutmaya kalktığımda vede ağır bi koku. nedir diyip durdum. sonra baktım çamaşırlar leş gibi kokuyo. karşı komşunun terası var kaç haftadır yıkayıp. onun terasına götürüp asıyorum 2 günde kuruyo. düşünsenize.7.5 kg çamaşır makinası ful dolu. 4 kat indir karşı binaya geç 5 kat çıık as. bidaha bidaha çekilir dert değil.

neyse bugün eşim alıp getirdi. daha sonra getireceğini söylemişti bende o sırada çamaşırları attım makinaya haberim yok tabi. makina geldi bi mutlu oldumki sormayın.
attım kurutmaya 2saat 15 dk falan sürdü. bence bukadar uzun sürmesinin nedeni benim çamaşır makinam çok sinir bozucu. nefret ediyorum ama bozulmadanda atmak istemiyorum. geçen satıcı bile dedi markası için çok kötü diye. ama öyle bi durumda aldımki anlatınca kadın bile gerçekten kısmetinizde varmış dedi.

neyse makinanın işi bitti allahım o negüzel tuşedir. ne mis kokudur. kırışık falan yok yani tabi varda astığımdaki kırışıklık kadar değil.. bornozum ilk günkünden yumuşak.
sanki kıyafetlerin renkleri bile daha canlı. kıyafet renklerini solduruyo falan diyen arkadaşlar var ama gayet güzeldi.

su teknesi full doldu ilk seferde ama bu benim gıcık çamaşır makinamdaan dolayı.
bide mutfak sıcacık oldu. kombi falan halt etmiş :))).
beyazları sarartıyo diyenler var acaba polyester viskon karışımı kıyafetler olabilirmi yüksek ısıdan dolayı renk değiştirebilr çünkü bu kumaşlar.

Son düzenleme:
ben bu evde 5 yıldır oturuyorum. evimiz 4. katta ama balkon yok direkt mutfağa katmışlar. arkada cama çamaşır yeri yapılmış oraya asıyodum tabi sadece yazın. cadde kenarı olduğundan oğlum olunca onun çamaşırlarını asmadım tabi. evde kurutuyodum. koridorum büyük ama sürekli çamaşırlık kordorun ortasında. yazın aynı günde belki kuruyodu ama kışın günlerce kurumuyo. cama assam soba yakanlar sağolsun resmen kurum kokuyo .renkliler kuruyuncaya kadar beyazlar bekliyo onlar kuruyo bidaha renkli birikiyo. nefret geldi artık. bende başladım araştırmaya. bosh en iyisi diye karar verdim zaten beyaz eşyadaa alman malı en iyisi deniliyo. sonra annemle konuştum onun iki yıldır var ama çok kullanmıyo beyazlar dışında. benimkini al dedi. ık mık hayır dedim ama ben kullanmıyorum zaten yazık gnah falan diye beni ikna etti.

bu arad evde en son çamaşır kurutmaya kalktığımda vede ağır bi koku. nedir diyip durdum. sonra baktım çamaşırlar leş gibi kokuyo. karşı komşunun terası var kaç haftadır yıkayıp. onun terasına götürüp asıyorum 2 günde kuruyo. düşünsenize.7.5 kg çamaşır makinası ful dolu. 4 kat indir karşı binaya geç 5 kat çıık as. bidaha bidaha çekilir dert değil.

neyse bugün eşim alıp getirdi. daha sonra getireceğini söylemişti bende o sırada çamaşırları attım makinaya haberim yok tabi. makina geldi bi mutlu oldumki sormayın.
attım kurutmaya 2saat 15 dk falan sürdü. bence bukadar uzun sürmesinin nedeni benim çamaşır makinam çok sinir bozucu. nefret ediyorum ama bozulmadanda atmak istemiyorum. geçen satıcı bile dedi markası için çok kötü diye. ama öyle bi durumda aldımki anlatınca kadın bile gerçekten kısmetinizde varmış dedi.

neyse makinanın işi bitti allahım o negüzel tuşedir. ne mis kokudur. kırışık falan yok yani tabi varda astığımdaki kırışıklık kadar değil.. bornozum ilk günkünden yumuşak.
sanki kıyafetlerin renkleri bile daha canlı. kıyafet renklerini solduruyo falan diyen arkadaşlar var ama gayet güzeldi.

su teknesi full doldu ilk seferde ama bu benim gıcık çamaşır makinamdaan dolayı.
bide mutfak sıcacık oldu. kombi falan halt etmiş :))).
beyazları sarartıyo diyenler var acaba polyester viskon karışımı kıyafetler olabilirmi yüksek ısıdan dolayı renk değiştirebilr çünkü bu kumaşlar.

Hayırlı olsun ne mutlu sana...
Bende iki aydır kullanıyorum çok memnunum.
Ama gerçekten soldurma varmış maalesef. siyah yada koyu renk bir kaç çamaşırım soldu. ama çok da umrumda değil doğrusu.

X