bebeklerin kusması

cnnsysl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
282
3
40
kızlar benim bebeğim 25 günlük son zamanlar emdikten sonra kusuyor bu da beni endişelendiriyor bu kusma normal bi durum mu acaba:uhm:

canım ne kadar kusuyo? benim kızımda kusuyo ama doydugunu anlamıyo çok emiyo o yüzden sanıyorum .kuzenimin bebegide ksuyo ama emdiğinin hepsini çıkarıyo dr. reflü teşhisi koydu ilaclı bi mama kullanıyo. eger sizinkide fazlaysa dr a danış

benim kızımda 3 günüdür ağız dolusu kusuyo.doktoru arayıp sordum gaz problemi varsa öyle atabilir dedi.2 gün daha devam ederse getir dedi.bende bi sorun çıkacak diye çok korkuyorum.gece nöbet tutuyorum kusar boğazına kaçar diye

canım eğer fazla kusmuyosa emdiği sütün fazlasını kusuyordur.ve bu doyduğuna işarettir. bide sey duydum ben kesik süt seklinde kusuyorsa oda anne sütünün yaradığına işaretmiş

agız dolusu kusmuyo çok hızlı emiyo sanki memeyi ondan kaçıracaklar bazende öyle çökelek gibi kusuyo

bizim bugün kontrölümüz vardı benim oğlumda çok kusuyo her emmesindfen sonra dr söyledik...1 yaşına kadar bebeklerde olur dedifisfisfis

Benimde kızım emdikten sonra kusuyor ama gazı varken daha çok kusuyor daha bu sabah 3 kez kustu ama çok emiyor doyunca bırakmıyor yaa arkadaşımın bebeği 2dk emipo uyuyor benim kız saatlerce tutsam ayrılmayacak resmen

merhaba tecrübeli anneler;
benimde sıkıntım bebeğimin kusması.
nasıl geçirdiniz bu dönemleri?

kübra senın bebeğin oturabılıyo mu tek başına benm bebeğimde senınkıne baya yakın

sruboceq canım benim oğluş 8 aylık ilk zamanlar kusma oluyodu yan yatır sürekli kontrol et bebeklerde bazılarında yani reflü oluyo 1 yaşından sonra azalıyo kolay gelsin canım

çok ciddi bi şekilde fışkırarak kusmuyosa endişelenmeyin.. bazı bebekler hiç kusmazken bazıları gaz reflü ve doyduğunu anlamama gibi nedenlerle annenin kıyafetlerinde sık sık leke bırakırlar kaydirigubbakcemile2
bikaç öneri, gazlı bebeklerde yeni emilen taze sütle midede sindirilen anne sütünü karıştırmamanız gerekir, bu da ort. 2-3 saattir.. reflü varsa yemeklerden sonra yüzüstü başı daha yukarda olacak şekilde tutmalısınız, oturmaya ve yürümeye başladığında kendiliğinden düzelecektir..
çoğu bebek her emmeden sonra biraz kusar bu çok normaldir.. geçmiş olsun..

X