İngilizce Seviyeniz Ne Kadar?

İngilizce Seviyeniz Nedir?

• Ankete Katılan
    317
tüm testlerde advanced çıkıyorum fakat deyimler konusunda (phrasal değil, it's raining cats and dogs gibi olanlarında) kendimi yeterli görmediğimden upper yanıtını verdim. kimse üzerine alınmasın fakat advanced olduğunu iddia eden pek çok kişinin o seviyede olmadığını da düşünüyorum.

tüm testlerde advanced çıkıyorum fakat deyimler konusunda (phrasal değil, it's raining cats and dogs gibi olanlarında) kendimi yeterli görmediğimden upper yanıtını verdim. kimse üzerine alınmasın fakat advanced olduğunu iddia eden pek çok kişinin o seviyede olmadığını da düşünüyorum.

sizin gibi insan çok az bulunur
sizi tebrik etmek istedim bu yüzden, genelde 'advance değilim, ama testlerde bi soruyla kaçırdım yani advance sayılırım'' diyen insan tipine alışığız :KK52: sonra 3 kelimeyi toparlayamazlar bir araya, elbet advance diyip gerçekten advance olan da vardır fakat 8 yıldır türkiyedeyim, öğretmenler, ing dili edebiyatı mezunları da dahil, türkiyede deyim kullanarak konuşabilen çok çok az kişiyle karşılaştım. :KK50:

advanced..
ama hazırlıkta bile eksikmişim advancede devam ederken..
bölüm okuduğumda ve üniversitenin diğer senelerinde daha iyi anladım bunu...

sizin gibi insan çok az bulunur
sizi tebrik etmek istedim bu yüzden, genelde 'advance değilim, ama testlerde bi soruyla kaçırdım yani advance sayılırım'' diyen insan tipine alışığız :KK52: sonra 3 kelimeyi toparlayamazlar bir araya, elbet advance diyip gerçekten advance olan da vardır fakat 8 yıldır türkiyedeyim, öğretmenler, ing dili edebiyatı mezunları da dahil, türkiyede deyim kullanarak konuşabilen çok çok az kişiyle karşılaştım. :KK50:

buna genelde "onlar da zaten öyle çok deyimle konuşmuyolar ki yeaeae", "dizilerde ben hiç deyim duymuyorum ki yeaee"dan başka cevap alamıyordum, sonunda anlayan biri çıktı =) okuduğumu, dinlediğimi anlarım, gayet rahat konuşurum, her türlü yazışmayı yaparım, teknik çeviri de yaparım; gelgelelim eksik olan bir şeyler var işte. yemeğin tuzu biberi eksik. "hallettim ben olayı" demek o kadar da kolay değil o yüzden benim için.

öğretmenlerle ilgili çok şey yazarım da, topa tutulmaktan korkuyorum. ama genel olarak kurunun yanında yaşları da yakacak kadar kötü bence öğretmenlerin durumu.

INTERMEDIATE

Seçtiği kelimelere gramer kalıplarına özen göstererek daha kontrollü daha dikkatli konuşmaya çalışır. Sık hata yapabilirler bu arada biraz daha hızlanan konuşmaları anlamaya başladığı gibi kendisi de konuşmalarını hızladırma çabası içine girer. Basit romanları sözlük yardımı ile okuyabilir. Genel konularda çeviri yapabilir.

upper intermediatedim en son daha üstüne ekleme yaptım mı yapmadım mı bilmiyorum :KK1:

edit: tanımları görmemişim. oraya bakarsak advancedim ya ama ben sınavına girmiştim ordan diyorum :KK53:

Son düzenleme:
LOWER INTERMEDIATE aşamasındayım bende okulun bir faydası yok kendi kendime yabancı dizilerden,sosyal paylaşım sitelerinden bu kadar olmuş valla kursa yazıldığımda söylediler :KK9: üst düzeye ulaşmayı umuyorum en kısa zamanda :nazar:

Upper intermediate.
5. Sınıftan beri bir ingilizce öğretmenimiz var ki. Sürekli çeviri yapıyoruz :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ingilterede 17 senedir yasayip universite bitirmis biri olarak advanced herhalde yani. Ankettediklerin cogu advanced secmis hic inandirici gelmedi.

intermediate duzeyindeyim. Upper duzeye gectim ama kendimi henuz onun icin yeterli hissetmedigimden intermediate kurunu bu sene tekrar aliyorum. Umidimide kaybettim artik gerci olmayacak gibi :-(

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
X