İlk Evlilik Aşk İkinci Evlilik Para

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.060
18.176
36
Televizyon dünyasonda bit gibi artan evlenelim - evlendirelim türü programlar aslında bizlere insanların evlilik kavramına bakışını ve düşüncesini yansıtan önemli bilgiler de veriyor.

Programa katılanlar çoğunlukla daha öncedene evlenenler oldukları için ikinci ya da üçüncü evliliklerinde daha dikkatli ve mantıklı oluyorlar. Mantık dediysek de öyle kişiliği, karakteri değil. Parası var mı yok mu?

Paran yoksa, evin, araban yoksa kimse yüzüne bakmıyor. Bu yüzden gelen erkekler de daha kendini tanıtmadan mal varlıklarını açıklamaya başlıyor.

Merhaba, ben Ahmet evim var arabam var var da var..

Peki neden ilk evlilikler aşk üzerine kurulurken ikinciler de bu devre dışı kalıyor?

Bir televizyon programında tanıştığınız adama/kadına aşık olamayacağınıza göre demekki bu mantık evliliği olacak.

Evlilik de ucuz bir olay değil. Paran varsa evlenirsin. Öyle iki gönülün samanlığı aleve boğduğu zamanlar geçti anlayacağınız.

Sonra hayatında hiç evlenmemişler de katılınca bakıyorlar ki herkes mala mülke atlıyor onlar da durur mu? İsteyiveriyorlar ne varsa..

- Nasıl bir eş istiyorsunuz?
- Eee yakışıklı olsun, zengin olsun..

Televizyonda ??

Bir dönemin kült lafı vardır ''İnternetten adam çıkmaz'' diye şimdi ne diyeceğiz? ''Televizyondan adam çıkmaz''..

Buralardan evlenip de mutluluğu yakalamak mümkün mü dersiniz?

Eh sokaktan bulduğunuzla mutlu olamadıysanız işiniz zor ama en azından zengin birisini bulacağınız için rahat yaşarsınız.

Bir de çoluk çocuk var.

Yani kendinizi bir an için orada hayal edin, önünüzde koca koca kadınlar, işi gücü bırakmışlar size laf atıyorlar. Oturmuşsunuz o koltuğa, kameralar, ışık, mikrofon..

Canlı bir sunucu sizi gaza getirmeye hazır.

- Özgün Bey kendinizden bahsedin biraz..
- Eeee ben Özgün, boş gezenin boş kalfasıyım hede hödö..

Eminim çok kadın arayacaktır beni(!)..

Para gerekli para. Yoksa hiç boşuna niyetlenmeyin. Aslında yarışmanın formatının da değişmesi lazım.

Öyle evlendiriyoruz, hadi evlenin diye değil. Stüdyoya gelenin cebini arayacaksın önce. Cüzdanına, kartlarına falan el koyacaksın.

Belki çulsuzun teki, atıyor. Olamaz mı?

Hem program ücreti diye komisyon da alırsınız.

Haftada 20 kişi gelse her birinden en az 50 kaat alsanız ahanda zengin oldunuz.

Dedik ya aşk evlilikleri dönemi geçti, devir mantık pardon para devri..

Var mı evlenmek isteyen? :jeyyar:

Başlığa tamamen katılıyorum.Malesef ilk eşler çalışıp didiniyo, biriktiriyo, aman harcamayayım diyo sonra ikinci eşler hazır eve arabaya gelip rahat yaşıyor.Kimse üstüne alınmasın lütfen.Polemik için değil düşüncemi, gördüklerimi yazdım.Yoksa herkesin yaşadığı kendine.

Nerede şimdi o eski evlilikler o eski mutluluklar
Belki çok imkan yoktu ama huzur vardı
Şimdi para oluyor huzur oluyor
Herşey sanki tersine dönmüş gibi
Bugün çok dertli gördüm kendimi ya
Bakmayın bana

hele bir maniyle katılam

dur dur durmuşa
askerden gelmişe (yada )karısı ölmüşe
sakın kacırma
malı mülkü olmuşsa[

valla ben demedim,ben bu maniyi sürekli duyarım da
tv prog.bunu ispatlıyo sanki/B]

cok doğru bir manikaydirigubbakcemile5

insan akrabasıyla evlenemye korkuyo.Gerisini bi düşünün artıkkafamçokkarıştı

eskı asklar ne guzelmıs bazen anlatıyolar ımrenıyorum
mektuplarla bırbırlerını bıle gormeden asklarsevdalar yasamıslar
sımdı hersey var ama huzur mutlulukılaraz
herkez para pesınde cok yazık

ben bu tv programlarını hoş bulmuyorum ya orda yapılan evlilik nekadar salıklı olcak ki. bir söz vardır ilk gelen evim ikinci gelende avım dermiş

Sütten agzi yanan yogurdu üfleyerek yermis:nazar:

Bir bakima ilk eslerde yaptigi fedakarliklara ve enayiliklerdere doyanlarin ceremesini ikinci esler cekiyormirmirmirmir

belki ilk evlilikde maddi zorluklar çekilmiştir ve her iki tarafda kendine maddi anlamda bi güvence istiyodur..istediği gibi gezmek tozmak....
herkesin evliliğe bakış açısı farklı..
kimi aşkı önemser gerisi umrunda olmaz..
kimisi para için evlenir...
kimi birinin onu sahiplenmesini
bi insana eş olmayı ister..
kimi yurtdışına kaçabilmek için ister...
kimi popüleritesinden dolayı evlenmek ister..sanatçılarla evlenme isteği gibi..
çeşit çeşit iştee nedenler..
ama sağlam olacaksa evlilik..
önce aşk olmalı,sevgi olmalı..
çünkü aşk ve sevmek hoşgörüyü getirir beraberinde..
sevdiğini kırmamyı,üzmemeyi öğretir...
sonra karakter olmalı..yalansız,çıkarsız olmalı o aşk..ve tabiii
bu aşk mantıklı olamalı..geleceği görebilmelii...
yada iyi bi yaşam için çaba sarfetmeli..

X