Kontakt Lens Numaralı Lens kullanan var mı?

Göz kapaklarının iç yüzeyini ve gözün beyaz kısmını kaplayan ince ve saydam zarın iltahabına konjonktivit denilmektedir. Yazın yaygın görülen bir bakteri tipi olan klamidyaların yol açtığı enfeksiyonlardır. Klamidya enfeksiyonlu kişilerin yüzdüğü ve klorlanması yetersiz bir havuzda yüzen kişiler veya klamidyalı birinin kullandığı havluyu kullanan kişiler havuz konjonktiviti kapabilirler. Bakteriyel göz nezlelerinin diğer bir kaynağı da kontakt lens kullanımıdır. Özellikle lensin altına kaçan tozlar kornea üzerinde de bakteriyel enfeksiyon ve ülserlere sebep olabilir.

anladımcnm gecmıs olsun umarım tekrarlanmaz dıkkat edıyosun zaten

Lensim Johnson&Johnson Acuvue Oasys, solüsyonum ise Cosmo Clean. İkisinden de memnunum, özellikle solüsyonumdan çok memnunum. Solo Care Aqua ve Opti Free Express'ten sonra lenslerimi çok daha iyi nemlendiriyor ve gözlerim daha uzun süre rahat ediyor.

Lensim Johnson&Johnson Acuvue Oasys, solüsyonum ise Cosmo Clean. İkisinden de memnunum, özellikle solüsyonumdan çok memnunum. Solo Care Aqua ve Opti Free Express'ten sonra lenslerimi çok daha iyi nemlendiriyor ve gözlerim daha uzun süre rahat ediyor.

cnm b &l nın solusyonunu kullndın mı hıc ?
ben b&l kulnıyorum su an uzun sure gozumde tutamıyorum lensı uyku basar gıbı yorugun oluyo gozlerım ılk taktıgımda batma oluyo bırde ama bu nadır oluyo ve kasım sonuna randevum var hastenede degıstırmek ıstedıgımı solemıstım lensımı sanırım j&j ın acuvue sını verıcekler bu sefer ( katalogunu gordum j&j nın )
ve ben sımdı b & l nın lenslerını kullnıyorum ıkısıse de b&l nınsolusyonu var dahe kullnılmamamıs ben sımdı acuvue aldıgımda bu solusyonları kullnsam olur mu ??
bırde bı sorum daha olucak :26:
benımsol gozum 0.25 ılerlemıs doktor onemlı degıl bence o lens numarasını degıstırmeye gerek yok dedı bende tamam dedımam asımdı korkuyorum degırstımedımya acaba ılerlemıkı daha cok dıye gerek varmı sızce de degıstırmeye normal de 2.52 benım ıkısı de ama sol 2.50 oldu :2:
bılgısı olan yardımcıolabılcek tum arkadaslara soruyorum ayrıca tesekkurler sımdıden :KK34::KK54:

Miyop-astigmat olduğundan bende torik lens kullanıyorum air optix markası,lens solüsyonu olarak b&l bio true kullanıyorum.Son derece memnumum daha önce elegance solüsyonu kullanmıştım ama bio true daha iyi optik bana bio true insanın göz sıvısına en yakın olan solüsyon olduğunu söyledi.Küçük şişesinin fiyatı 13,5 tl.

Ben de B&L kullanıyordum solüsyon olarak, şimdi OPtiFree kullanıyorum, daha rahatım. B&L kullanırken lensleri ilk taktığımda bulanıklık oluyordu. Lenslerim Focus monthly; daha önce Sauflon 55 uv kullandım. Su oranı yüksek lensleri tercih ediyorum. Bu arada doktorum göz numaramdan daha küçük lens verdi, bi açıklama yapmıştı ancak tam hatırlamıyorum şimdi ama daha iyi olduğu yönündeydi. Alışıyorsunuz zaten bir süre sonra hiçbir sorun olmuyor.

ben de yillardir bausch&lomb kullaniyorum aylik olandan.2 kez baska marka aldim memnun kalmadim.ancak son aylarda bu lensler beni cok rahatsiz etmeye basladi.doktora da gittim.gozumde sorun yok.suni gozyasi da kullaniyorum ama faydasi yok.baska bir marka alacagim ama hangisini alsam ki??

3 yıldır air optix kullanıyorum ve çok memnunum..solüsyon olarak da bio true kullanıyorum.ikisini de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Ben de b&l soflens 38 kullanıyorum. Mennundum aslında.
Bir ara acuvue advance kullanmıştım.
Ama ne yazık ki gözümde alerji olmaya başladı. :KK43:(((
Air optix denedim en son ; rahatsız etti.
Şimdi ne kullansam diye düşünüyorum kara kara.

:KK43:((

Gerçi en son gittiğim dr. lens değil de solüsyon değişimi yap dedi. :S
Bilemedim. :85:

Son düzenleme:
Ben 4-5 senedir Johnson&Johnson Acuvue Oasys kullanıyordum. miyopum sağ gözüm 1 sol gözüm 1,5. Bir kaç aydır 1DAY ACUVUE TruEye kullanmaya başladım. günlük lens. numaralı gözlüğüm, numaralı güneş gözlüğüm ve lensimi dönüşümlü olarak kullanıyorum. Oasys'den kullanım olarak çok memnundum ama gece çıkarmayı çok fazla unutuyordum. yataktan kalk kabı bul solüsyonu bul yapmaya üşenip uyuyduğum oluyordu. günlük lensi akşam direk atabilmek benim hoşuma gitti. tabi biraz daha tuzlu. 6 ay yerine 1 ay kullanıyorsun denebilir. ama hergün lens takmıyorsanız bence iyi bir çözüm.

X