Kontakt Lens Numaralı Lens kullanan var mı?

Ben kullanıyorum ama memnun değilim.bikaç gün üstüste taksam gözlerim kızarıyor kanlanıyor.yanlış anlamayın hergün çıkarıyorum.ama 3 gün lens kullansam böyle oluyor.kaşınıyor falan.bilmiyorum neden.pek memnun değilim yani.markasından mı bilmiyorum.Bomedics55 kullanıyorum.Bush&Lomb kullanmaya karar vermiştim.ama lenscim marka değişirsem kullanamicamı söyledi

hiçte inanma lens kullana biri için marka farketmez. sadece sececeğin şeyden memnun kalma önemli. kullanım sorunu yaşamazsın.

bende şeffaf numaralı lens kullanıyorum.jhonson&johonson markası.yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. solüsyon optifree kullanıyorum.ondanda memnunum.

Marka fark etmiyor bence de
.Ben de çeşitli markalar kullandım şimdi biomedics 55 kullanıyorum hepsinden memnunum.

hem markaya hem de markanın modeline göre fark ediyor. çünkü oksijen geçirgenliği, su miktarı, hangi maddeden yapıldığı önemli... en iyisi deneyerek gözün en rahat ettiği lensi bulmak...

kızlaarrr... 13 yasında kız kardesm var.. onda da miyop var. Ve gozluk kullanıo ama gözlüqünü hep takmıyo derslerde vs. takıyo ama normalde gozluk kullanmak istemıyo . doktora gttık ve doktor aylık lenslerı flan soyledı.. Hani isterseniz yapabiliriz falan. Ama babamdan izin aldıqımızda izin vermedi . Kardesımın daha gözü sütmüş falan daha yaşı kucukmus aylık lensler ıcın falan. Sizce neyapmalıyız kardesıme ne önerirsiniz ? Aylık Lens taksa zararı falan olurmu ?

doktorun hiç önermemesi lazım aslında.. babam bana da 17 yaşını doldurana kadar lens almamıştı. gözün gelişimini tamamlaması lazım çünkü. lens ne kadar iyi olursa olsun oksijen geçirgenliğini azaltıyo ve o yaşta sakıncalı. benim takan arkadaşlarım vardı 14-15 yaşlarında ama onlar voleybol takımındaydı, maça çıkarken takarlardı sadece. eğer öyle bi durum yoksa acele etmesin a.s.

ben renkli ve numaralı lens kullanıyorum. ama şeffaf lense geçmeyi düşünüyorum.onların oksijen geçirgenliği daha fazlaymış diye duymuştum.
şeffaf numaralı lens kullanan ve memnun kalan markasını söylerse çok memnun olurum..

clear58 kullanıyorum cok memnunum.
bir kere jhonson&johonson kullanma hatasına düştüm pişman oldum.
lens solüsyonu da optifree yi tek geçerim..

teşekkür ederim bhk.
bu ay şeffaf almayı düşünüyorum clear58ide deniycem..
evet bende optifree den başka solüsyon kullanamıyorum.birkaç kere başka marka deniyeyim dedim ama çöpe gitti aldıklarım.

Numaralarım çok yüksek. Ayrıca astigmatım da var. ona rağmen lens kullanıyorum ve çok memnunum.Gözlükten kat kat rahat ve görüntü de daha net.Gözlükte merkez numara ile göz numaramız aynı ama bakarken kenarlardan bakıyoruz ve farklı numaralardan bakıyo oluyoruz küçük akslar değişiyo ama yine de önemliymiş. Lens tam göz bebeğine yerleştiği için görüntü çok daha net. İkisini de kullandığım için lensi tek geçerim. Marka olarak focusu öneririm. Çok uzun zamandır lens kullanıcısıyım ve nerdeyse bütün markaları kullandım.En dayanıklısı focus.Göz de de hiç hissettirmiyo, dışarıdan da kimse lens kullandığımı anlamıyo.Benim gözümün çapıyla uyumlu olduğu için böyle olabilir.Benden tavsiyesi ama siz yine de doktorunuzla bi görüşün.

air optix kullanan varmı

ben air optix kullanıyorum. iki senedir hiç rahatsızlık çekmedim. oksijen geçirgenliği yüksekmiş. bana gece çıkarmasanda olur dediler ama ben çıkarıyorum yatmadan önce memnunum yani. ama her göz yapısı farklı olduğu için herkes rahat etmeyebilir.

bende acuvue advance kullanıyorum gaye memnunum.ama bu markanın sadece şeffaf lensi var acaba renkli lens olan markaların hangilerini önerirsiniz kızlar ama doğal olsun ben gri düşünüyorum rengi kullananlar varsa bana yardımcı olurlarmı bu konuda

göz çapına dikkat etmiyolar ki lensş verirken
gözlerim biraz küçük
bende bugulanma çok oluyo acaba lens büyük mü geliyo bana (gülmeyin he)
bilen var mı

Cicikız benimde lenslerim buğu yapıyo.Yalnız değilsin üzülme :teselli:Bu belki biraz da göz yapısıyla ilgilidir.Şimdi
johnson&johnson acuvue2 kullanıyorum.Bu arada çap da önemli zaten muayene sırasında hem numarayı hemde çapı ölçüyolar.Lens seçerken oksijen geçerliğinin fazla olmasının ve de haftalık ya da aylık lenside her gece çıkarıp öyle yatılmasını öneriyo doktorum(Enfeksiyon riskini en aza indirgemek için)

şakamısın bütün sülalem kullanıyo en küçük yeğenimden eşimin büyük kardeşlerine kadar lensçileri biz besliyoruz... anam aqu alı bir şey adını tam bilmiyorum..

Numaralarım çok yüksek. Ayrıca astigmatım da var. ona rağmen lens kullanıyorum ve çok memnunum.Gözlükten kat kat rahat ve görüntü de daha net.Gözlükte merkez numara ile göz numaramız aynı ama bakarken kenarlardan bakıyoruz ve farklı numaralardan bakıyo oluyoruz küçük akslar değişiyo ama yine de önemliymiş. Lens tam göz bebeğine yerleştiği için görüntü çok daha net. İkisini de kullandığım için lensi tek geçerim. Marka olarak focusu öneririm. Çok uzun zamandır lens kullanıcısıyım ve nerdeyse bütün markaları kullandım.En dayanıklısı focus.Göz de de hiç hissettirmiyo, dışarıdan da kimse lens kullandığımı anlamıyo.Benim gözümün çapıyla uyumlu olduğu için böyle olabilir.Benden tavsiyesi ama siz yine de doktorunuzla bi görüşün.

artık focus kullanıyorm çok memnunum:1closedeyes:

Cicikız benimde lenslerim buğu yapıyo.Yalnız değilsin üzülme :teselli:Bu belki biraz da göz yapısıyla ilgilidir.Şimdi
johnson&johnson acuvue2 kullanıyorum.Bu arada çap da önemli zaten muayene sırasında hem numarayı hemde çapı ölçüyolar.Lens seçerken oksijen geçerliğinin fazla olmasının ve de haftalık ya da aylık lenside her gece çıkarıp öyle yatılmasını öneriyo doktorum(Enfeksiyon riskini en aza indirgemek için)

ben de çözümü her gece çıkarıp yatmakta buldum.yoksa bugulanıyo

kizlar bende miyopum.gozluk kullaniyorum.ama hic hoslanmiyorum gozlukten
lens kullanmak istiyorum.lensi her gece cikarmak lazimmi.
birde fiyati ne kadar

X