Kontakt Lens Numaralı Lens kullanan var mı?

her gece çıkarmak zorunda olmadığın lenslerde var ama tavsiyem onlardan alma doktorun da zaten önermiicektir tavsiyem aylık alman lensler üzerinde protein birikiomuş galiba gözün nefes alması için aylıklar daha iyi. zaten max bir ay çıkarıp takmakta zorlanırsın sorası çok kolay nezman çıkardıını takdıını hatırlamıosun bile 2 saniyeni alıo hatta akşam çıkarırken ben aynaya hiç bakmadan çıkarıorum. doktorun zaten güzelce ööretir yok hafif yana çek şimdi al çıkar filan der sora alışınca zaten tık die alıosun. buarada gözün lense uygun mu filan onlara baktırırsın zaten doktorun gerekli şeyleri yapar lens markasına gelince acuve öneririm ben acuve oasiy miydi öle bişii kullanıorum çok iyi

Ben kullanıyorum ama memnun değilim.bikaç gün üstüste taksam gözlerim kızarıyor kanlanıyor.yanlış anlamayın hergün çıkarıyorum.ama 3 gün lens kullansam böyle oluyor.kaşınıyor falan.bilmiyorum neden.pek memnun değilim yani.markasından mı bilmiyorum.Bomedics55 kullanıyorum.Bush&Lomb kullanmaya karar vermiştim.ama lenscim marka değişirsem kullanamicamı söyledi

merhaba roselin doktorunun sölediine inanamıyorum ilk defa böle birşey duyuyorum . bazı arkadaşların da dediği gibi lenslerin özellikleri farklı farklıdır ama birbirinin yerine önerilebilecek bir sürü lens vardır. numarana bc ne yani base curve oluo galiba ona uygun oksijen geçirgenliği şuankine göre daha yüksek bir lensle deiştirebilirdi . benim arkadaşlarımın da başına geldi doktorları daha başka lensler önerdi . tabi o doktor daha iyi bilir belki ama bence başka bir doktorada görün çünkü ben güvenemedim şahsen çünkü gözler azıcık bile kızarsa takma bi 15 gün derler seninki senin bunla devamlı karşılaştığını bile bile aynı lensi takmanı önerio. göz çok hasastır ufak hatalar bile geri dönüşü çok zor zararlar verebilir benim bütün arkdaşlarıma johnson &johnson benim doktorumda dahil Bence başka bi doktorada danış

merhaba

astigmat miyop 2,25 ve 2,75 . lens.com diye bir site var. bosch lomb marka toric len oradan çok uygun fiyata alıyorum. başka toric marka denemek istiyorum ama cesaret edemiyorum.

merhaba arkadaslar, ben miyop+astigmatım yaklaşık 6 senedir lens kullanıyorum. ilk önce bosch&lomb kullanıyordum. fakat onu kullanırken yalnızca miyop olacak şekilde kullandım. içime sinmedi yani astigmat numaramı karşılamıyordu. sonrasında doktorum bana hem miyop hem de astigmat numaraların aynı anda kullanılabildiği bir lens yazdı 2 senedir onu kullanıyorum. markası biomedics toric. iki gözüm farklı olduğu için iki kutu alıyorum. doğru hatırlıyorsam eğer 4 ay önce iki kutuyu yani 6 aylık lensi 120 tl 'ye aldım. her akşam çıkarıyorum. ve artık oldukça kolay geliyor. oldukça memnunum..
sevgiyle ... a.s.

merhabalar,
ben yaklaşık 14 yıldır lens kullanıyorum. 2 ve 2,5 miyop gözlerim. Focus night day çok memnunum. Bir kere bosch lomb denedim çok kalın geldi, memnun kalmadım.

İyi geceler kızlar bende astigmat var dolayısıyla alcağım lens fiyatları 2 katına çıkıyor. Bir optikle görüştüm bana air optixi çok önerdiler. Çünkü su oranı lenslerde çok önemliymiş. Su oranı düşük olmalı ki oksijen oranı yüksek olsun dediler. İçlerinden de en düşük su oranı buydu. Ben de onu alcam. Ama internette yeni gördüm bi arkadaş da yazmış lens satan siteler var. Ordan almak güvenli olur mu. Mesela air optixin memnun kalmazsan iade garantisi de var. Siteden alırsak bu iadeyi yapabilir miyiz :sm_confused:

12 yıldır gözlerim bozuk. 7 yıldır lens kullanıyorum. Bu sürede pek çok marka değiştirdim ama son 2 senedir şaşmadığım marka BIOMEDICS. Artık lens takmaktan bile sıkılmış durumdayım bir an önce ameliyat olmak istiyorum. ):

Sürekli gözlerim kızarır oldu artık, gözlerim lensleri kabul etmeyecek hale geldi artık yıllardır tak çıkar yapmaktan.

Hevesim şimdikinin süresi bitince renkli almak ama bakalım.

Bu arada Allah lensi icat edenden razı olsun 4595834 kez :-) Gözlük 7 yıldır sadece ev içinde, dışarıda aslaa :-)

Hem de 4derece ile başlamıştım lense,şimdi gözlerim 3 numara (;

Lens satan sitelerden güvenli olacağına inanmıyorum. İade problemi yaşanabilir. Sonuçta kıyafeti giyip iade edersin başkası kullanır. Ama lensi takıp çıkardıktan sonra başkası alamaz artık. Yerinden almak en iyisi diye düşünüyorum

Benim iki gözümün de numaralrı aynı olduğu için 1kutu ile 3 ay idare ediyorum. 60TL civarında bir şey veriyor babam sanırım.

İyi geceler kızlar bende astigmat var dolayısıyla alcağım lens fiyatları 2 katına çıkıyor. Bir optikle görüştüm bana air optixi çok önerdiler. Çünkü su oranı lenslerde çok önemliymiş. Su oranı düşük olmalı ki oksijen oranı yüksek olsun dediler. İçlerinden de en düşük su oranı buydu. Ben de onu alcam. Ama internette yeni gördüm bi arkadaş da yazmış lens satan siteler var. Ordan almak güvenli olur mu. Mesela air optixin memnun kalmazsan iade garantisi de var. Siteden alırsak bu iadeyi yapabilir miyiz :sm_confused:

canım air optix kesinlikle MÜKEMMEL! hihoyyyt 4 yıldır lens kullanıyorum (son 2 yıldır air optix) ailem 20 yaşına geldiğim için istersen ameliyat ol kurtul lenslerden dedi ama inan o kadar memnunum ki lenslerimden istemedim ameliyat olmak :lepi: ayrıca ben her sene dünya göz de muayene olurum oradaki uzman doktorlar da hep air opix yazarlar ve çok överler :lepi: fiyatları diğer markalara göre daa pahalı sanırım ama değer.. yani gözüne sokuyorsun sonuçta sırnaşık şey

canım air optix kesinlikle MÜKEMMEL! hihoyyyt 4 yıldır lens kullanıyorum (son 2 yıldır air optix) ailem 20 yaşına geldiğim için istersen ameliyat ol kurtul lenslerden dedi ama inan o kadar memnunum ki lenslerimden istemedim ameliyat olmak :lepi: ayrıca ben her sene dünya göz de muayene olurum oradaki uzman doktorlar da hep air opix yazarlar ve çok överler :lepi: fiyatları diğer markalara göre daa pahalı sanırım ama değer.. yani gözüne sokuyorsun sonuçta sırnaşık şey

Evet bence de göz sonuçta kaliteli ve oksijen oranı yüksek olan olmalı. Ben internetten sipariş verdim hem de çok ucuza ayrıca büyük boy solüsyon da hediyeymiş. Yarın gelcek. Şimdilik mutluyum inş. gelince de sorun olmaz ve mutlu olurum kaydirigubbakcemile3 Sağlıklı günler kızlarr yerimseniben

arkadaslar cok onemlı bı soru sormcam benım moyobum var bır 2.5 bırı 3 renklı lens kullanabılrımıyım bıde su gecelerı cıkartmadıgın bı lens varmıs o nasıl?ne kadar sure cıkarmıosun ıyı bı lens alamk ıstıorum kucuk kızım var gozluge saldırıo kullanmıorum zaten yıllık kontrole gıttıgımde doktorada sorcamda ayrıca bu lenslerı kullandgnda retınayı cızıomus ılerde lazerle amelıyat olmak ıstedgnde olamıomusun dogrumu????

arkadaslar cok onemlı bı soru sormcam benım moyobum var bır 2.5 bırı 3 renklı lens kullanabılrımıyım bıde su gecelerı cıkartmadıgın bı lens varmıs o nasıl?ne kadar sure cıkarmıosun ıyı bı lens alamk ıstıorum kucuk kızım var gozluge saldırıo kullanmıorum zaten yıllık kontrole gıttıgımde doktorada sorcamda ayrıca bu lenslerı kullandgnda retınayı cızıomus ılerde lazerle amelıyat olmak ıstedgnde olamıomusun dogrumu????

numaralı renkli lens alabilirsininz ama lensin türü ne olursa olsun göz sağlığı için gece çıkarmak lazım 1ninca:

Arkadaşlar bir de şunu söyleyeyim:

Ben gece çıkarılması gerekmeyen bir lens kullanıyorum.Yani uyurkende gözümde kalabilir(miş) ben hiç denemedim dışarıda takıyorum evde hep gözlükleyim.

Neyse geçenlerde arkadaşımın evinde bi hararet çöktü acık kestireyim dedim ne de olsa bu lenslerle uyunulur.1 saat uyudum ve kalktığımda etrafı bir garip görüyordum ve gözkapaklarım kırptıkça böyle birbirine hafif yapışmış gibiydi.Hemen çıkarıp solisyona koydum..

1 saatte böyle oluyosa 8 saat uykumda kim bilir ne olur..kör olurum herhalde..aman lenslerim gece uyumaya müsait diye uyumayın derim ben..fena korktum..

selam
bende air optix kullanıyorum.2 hafta oldu daha. fena sayılmaz.bir gece uyudum bile ama sabah çapaklanma vardı.yapışmıştı sanki.bide 1 hafta kalabilir diyorlar.müşteri çekmek maksat.bence sakın uyumayın lenslerle.göz bu ihmale gelmez.

bende boushlamp kullanıorum yaklasık 4 yıldır...
banada en son aldıım için gozden cıkmıo uyuyabılırsın yıkanabılırsın falan dedıler...normalde 1 ay kalıo(muş)gozde..bana gozlukcum 15 gunde bır cıkarmanı tawsıye ederım dedı...ama ben hiç cesaret edemedım..uyuymaya calıstım bı kac kez ama pısıkolojık uyku tutmadıkaydirigubbakcemile3bende hep cıkartıorum...ewde gozlukle dolasıorum dısarı cıkarken takıorum lensleri....:eek:

bende numarali kullaniyorum uzagi iyi göremedigim icin ve benimkiler renkli degil markasida Het Huis markasinda opticien ismi zaten kendi markasi

kızlar ben air optix almıştım ama hiç memnun kalmadım :a015: :a015:çoook kalın ve mavi:1shok: gözün beyazından belli oluo lens oldugu:1shok: sımdı netten acuvue oksıjen gecırgenlı olan lensden sıparıs verdım bakalım nasıl olcak kullanan varmı aranızda:uhm:

acuvue oasys kullandm ama memnun kaldığımı pek söyleyemem..lensi gözümden çıkarmakta bu kdr zorlandığımı hiç hatırlamıyorm.bence övüldüğü kadar iyi bir lens değil.şmdi freshlook hareli yeşile devam ediorm gayet de memnunm arada buğulanması dışında...

kızlar gözümde gözyaşı kurulugu var doktor her ne kadar tavsiye etmesede:eek:klava: lens kullanıyorum...ama yanma batma ve kaşıntı oluyo:çok üzgünüm: böyle sorunu olup lens kullanan varmı acaba? yada bi çözümü olan?

kızlar gözümde gözyaşı kurulugu var doktor her ne kadar tavsiye etmesede:eek:klava: lens kullanıyorum...ama yanma batma ve kaşıntı oluyo:çok üzgünüm: böyle sorunu olup lens kullanan varmı acaba? yada bi çözümü olan?

canım doktor banada aynısını dedi. alerjikmişte benim gözüm. sulanır çabucak. lensle birlikte bide damla verdi.ilk 5 gün kullandım hiç sorun yaşamıyorum. markası ne canım lensinin

X