Yardım edin bunlar için çok gencim :(

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba benim büyük bi derdim var ve bunları yasamak için henuz çok gencim.. lütfen yardım edin bana.. :KK43: henuz liseye gidiyorum ve iki yıldır çıktıgım bir sevgilim var bundan tam bir yıl once sevgilim beni aldattı hemde en iğrenç yolla arkadaşlarıyla birlikkte geneleve gittiler.. bu olayın ayrıntılarınıda biliorum ama yazamayacagm.. ogrendiğimde ayrıldıkk ve bir hafta sonra tekrar çkmaya başladık biliorum neden barıştınki diyeceksiniz ama dayanamadım hala inkar edıodu ama kendime soz geçiremedm tüm hayatım olmuştu çünkü bir yılda henm arkadaşım hemde çok sevdiğim birisi olmuştu sürekli birlikteydik. ama benim içimden o düşünceler hiç gitmedi bunu ona sööylediğimde kavga arıyosun ben yaptım bi hata bidaha yapmam diyor hatta evlenmeyi düşünüyor ciddi ciddi. ben nerden biliosun evleneceğimiz deyince çok kızıo hatta küsüyo. bi kawga ettiğğmizde ağlamaya başlıo ayrılıcam dediğimde kıyamet kopuyo. beni çok sevdiğini biliorum yada oyle sanıyorum. ama çevresinde okadar çok kız varki istese çoktan birisiyle çıkmıştı fakat o beni tercih etti. Nyse ben bir yıldır hep bunları düşünüyorum. artık yardım almam gerekiyor sanırım hala içimden atamadım ayrılamıormda olmuyo :KK43::KK43: hergün düşünüyorum onu ve hala yapıormudur acaba diorum beni çıldırtanda bu bütün erkekler yapıo ama biz daha çok küçüğüz bunlar için 17 çok erken değilmi. çevresindeki arkadaşlarıda sürekli böyle şeyler yaşıyo ve sürekli arkadaşlarıyla geceleri eve geç gidio bense ne oldugunu bilmiyorum sürekli düşünüyorum sürekli.... ailesindede bunu yapan çok kişi var bana anlattı hepsini ve onları kendine ornek alıyo ama yinede benle evlenmek bile istediğini söylüo bıktım artık düşünmekten ne yapıcam bennn ?? :KK43::KK43:

Bunları düşünmek için daha çok vaktin olacak şimdiden kafanı kurcalama gamyoncuiremsu

canım çok küçüksün daha.evlilik bildiğin gibi yatıp kalkmakla olmuyor.çok zor evlilik helede erken yaşta evlendinmi.sorumluluk üstüne biniyor,artı kaynana,görümce onlar giriyor hayatına.eşin sorumluluğu çok ağır.inan kendimden biliyorum 19 yaşında evlendim.okuldan yeni çıkmıştım.herşeyi bilmiyodum çok yıprandım çok ezildim.zamanı geri çevirme imkanım olsaydı evlenmez ilk başta okurdum.mesela ben annemgile gitmek istediğimde eşim geçen hafta ordaydın yada 2 hafta.bende herkes gelip gidiyor rahat rahat dediğim zaman(tabi görümcemi kasdediyorrum her gün burda)ablam öğretmen geliri var annemgile yardımı oluyor.işte en basidi.oku okuuuu elinden geleni yap.bak sana abla tavsiyesi...inan timsah gözyaşları onlar.eşimde çok ağladı benim için.

Yaşınız henüz 17...
Evlilik, ciddi ilişkiler, genelevler...
Çooook erken başlamışsınız bunları düşünmeye..
Şu an derslerinizden başka bişeye adapte olmamanız gerekir sizin..
Bırakın bunları ve kendinizi derslerinize verin..
Önünüzde daha uzuuun yıllar var bunlar için..

merhaba benim büyük bi derdim var ve bunları yasamak için henuz çok gencim.. lütfen yardım edin bana.. :KK43: henuz liseye gidiyorum ve iki yıldır çıktıgım bir sevgilim var bundan tam bir yıl once sevgilim beni aldattı hemde en iğrenç yolla arkadaşlarıyla birlikkte geneleve gittiler.. bu olayın ayrıntılarınıda biliorum ama yazamayacagm.. ogrendiğimde ayrıldıkk ve bir hafta sonra tekrar çkmaya başladık biliorum neden barıştınki diyeceksiniz ama dayanamadım hala inkar edıodu ama kendime soz geçiremedm tüm hayatım olmuştu çünkü bir yılda henm arkadaşım hemde çok sevdiğim birisi olmuştu sürekli birlikteydik. ama benim içimden o düşünceler hiç gitmedi bunu ona sööylediğimde kavga arıyosun ben yaptım bi hata bidaha yapmam diyor hatta evlenmeyi düşünüyor ciddi ciddi. ben nerden biliosun evleneceğimiz deyince çok kızıo hatta küsüyo. bi kawga ettiğğmizde ağlamaya başlıo ayrılıcam dediğimde kıyamet kopuyo. beni çok sevdiğini biliorum yada oyle sanıyorum. ama çevresinde okadar çok kız varki istese çoktan birisiyle çıkmıştı fakat o beni tercih etti. Nyse ben bir yıldır hep bunları düşünüyorum. artık yardım almam gerekiyor sanırım hala içimden atamadım ayrılamıormda olmuyo :KK43::KK43: hergün düşünüyorum onu ve hala yapıormudur acaba diorum beni çıldırtanda bu bütün erkekler yapıo ama biz daha çok küçüğüz bunlar için 17 çok erken değilmi. çevresindeki arkadaşlarıda sürekli böyle şeyler yaşıyo ve sürekli arkadaşlarıyla geceleri eve geç gidio bense ne oldugunu bilmiyorum sürekli düşünüyorum sürekli.... ailesindede bunu yapan çok kişi var bana anlattı hepsini ve onları kendine ornek alıyo ama yinede benle evlenmek bile istediğini söylüo bıktım artık düşünmekten ne yapıcam bennn ?? :KK43::KK43:

cnm ben senin yerinde olsaydim coktan terk etmistim bile bir defa yaptiysa bunun devamida gelir heleki diyorsan ailesinde bunu yapan yani geneleve giden cok var diye ben bunu pek hos bulmuyorum düsünsene o kiside aids bile vardir allah korusun eger sende onla iliskiye girersen sana da bulasir ...
erkeklerin cogu evlencez derler sadece oyalamak icin yada bazi seyleri elde etmek icin
o yastaki asklar gelir gecer hem evlenmek icin malesef asik olmak yetmez tatlim
sirf sevgiyle olmuyor bu isler
sen okuyorsun peki o ne yapiyor ???

Yaşınız henüz 17...
Evlilik, ciddi ilişkiler, genelevler...
Çooook erken başlamışsınız bunları düşünmeye..
Şu an derslerinizden başka bişeye adapte olmamanız gerekir sizin..
Bırakın bunları ve kendinizi derslerinize verin..
Önünüzde daha uzuuun yıllar var bunlar için..

Bencede katılıyorum delikıza
daha hayatınızda neler olur kimbilir
bence dersleriniz daha önemli olmalı

2-3 yıl sonra güleceksin geriye dönüp yaşadıklarını düşününce...
lise aşkıyla evlenene ben rastlamadım henüz
bu kadar hırpalama kendini, geleceğini düşün, üniversite için caliş tatlım.
asla kimseye endeksleme hayatını
kaldi ki erkeklerde o yaslar arayiş yaşlaridir, cinselliğe çok fazla meyilleri olur
dikkat et lütfen kendine
dönüşü olmayan, sonradan utanacağın hiç bir olay içine dahil olma yerimseniben

çok şanslı hisetmelisin kendini.
çünkü evlenmeden önce böyle konulara eğimli olduğunu belli etmiş.
sanada aklını kullanıp şutlamak düşüyor.

birak onu düsünmeyi sen kendini derslerine ver kendi hayatini garantiye al iyi bir meslek edinerek

canım kızacaksın belki ama lise zamanları herşeyin toz pembe olduğu zamanlardır. sevmişsin aşık olmuşsun saygı duyuyorum ama karşındakine baktığın zaman durum pek iç açıcı değil. şimdiden genelevmiş aldatmaymış falan.. çok klişe gelecek ama şu anda yapman gereken tek şey derslerine sarılman, üniversitede karşına neler çıkar neler..bi insan için bu kadar kafa yıpratmaya inan değmez. bikaç sene sonra anlayacaksın ne demek istediğimi. sevgiler..

canım daha 17 yaşındasın,bence gençliğin tadını çıkar,erkeklerin sözüne pek güven olmaz,evlenmeyi düşünmekle evlilik aynı şey değil.Erkek arkadaşında daha küçük,bu yaşta gezmek eğlenmek hovardalık yapmak isteyecektir muhakkak,tabi bunları duymak senin hoşuna gitmeyecek.Seviyorum ayrılamıyorum demek çözüm olmaz.Kendini ve geleceğini düşün çok gençsin güzel günler seni bekliyoo...:1hug:

[QUOTE]beni çok sevdiğini biliorum yada oyle sanıyorum. ama çevresinde okadar çok kız varki istese çoktan birisiyle çıkmıştı fakat o beni tercih etti. [/QUOTE]

tercih edilen değil tercih eden olmaslıın bence.
şimdiden uçkur derdine düşmüşse sevgilin evlenince onun için neler yapar.
bırak gitsin tamam sevgi çok kutsal ama acı çekeceğini hisettiğin an bırakıp gitmeli insan

Bence hayatın çok daha başındasın , senin yaşında birinin bu tarz şeylere değilde hayatına yön verecek olan eğitime önem vermesi daha doğru , ayrıca erkek arkadaşın da seninle aynı yaştaysa eğer daha yeni yeni ergenlik durumlarını yaşıyordur ve ileriye dönük karar verebilecek nitelikte değildir , tamam insanın karşı cinsten bir arkadaşı olmalı ama ciddi kararlar verecek yaşta değilsiniz lütfen bir takım baskılarla hayatına mal olabilecek hatalar yapma ( ileride sevgilin sana bunu seninle yaşasam geneleve gitmem diyecek ve belki sende çok sevdiğin için bir hata yapacaksın) .Kendine ii bak ve başka şeylere odaklan ç

o yaştaki çocuklar düşkün oluyo kendilerinin farkına yeni varıyolar
bizim okulda da erkek arkadaşlarımızın konuşmalarına tanık olmuştum
çok iğrenççe anlatıyolardı yaşadıklarını
sen de tiksinmelisin bence
hem o da sen de daha çocuksunuz gelip geçer bunlarrr

yol ver gitsin, bu yaşta öyle biri için değmez, seni daha çok yıpratacağa benziyor bu çocuk.

benim de lisede okuyan kardeşim var
sevgilisi var ve o da senin gibi çok takıyor
ona söylediğim şey;
lisedesin
yani geleceğini belirleyecek zaman
üniversiteni mesleğini yani hayat standardını çizgini
şu an düşünmen gereken şey sevgi aşk değil
tamam o da olsun ama ikinci plana al

keşke şu an bir an için benim aklımla düşünebilsen de
ileride bugunlerin için pişman olmasan...

ben liseye giderken genelev nedir bilmiyordum ya!
ne salak bir çocukluk geçirmişim ,şimdilerde anlıyorum..
lisede oturup ağladığım en büyük şey aşık olduğum çocuğun pas vermemesi olurdu belki..
gencecik bir kıza yakışıyor mu bu muhabbetler..
öyle pişman olacaksınız ki,inanın içim acıyor..
sizin tek derdiniziz eğitiminiz,belki flört ettiğiniz erkekler veya geleceğiniz olması gerek?
öyle değil mi?​

Daha simdiden sinir sistemine zarar verme,
psikolojini bozma,
degmeyen bir insan için kendini hirpalama,
hiç bir kadin unutamaz boyle bir olayi, sende unutamazsin
sevseydi eger, yapmazdi.
ustelik daha bu yasta evliligi dusunmek çok yanlis bence
seni en çok dusundurecek tek sey : okumak olmali
baska hiç birsey degil

derslerini düşünki ilerde daha iyileriyle daha degerlileriyle tanışasın dadlım bu yaşta kendini bi kişiye baglanmış hissedersn ama onun üstüne daha kimler gelir kimler gecr oyüzden kendini üzme yaniii hem sakın sana dokunmak ister falan sende başkasına gitmesin diye kabul falan edersin öyle bişey yapayım deme pişman olan sen olursun dogru bildigin yoldan ayrılma sen o cocugun sana emin ol faydası olmaz :):)temizligini hiçbizamn kaybetme

X