üçlü test yaptırmayan var mı?

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
arkadaşlar, bemim doktorum 3lü teste gerek duymadı, 2li iyi çıktı gerek yok dedi, ama AFP testi yapacakmış, benim içim bir türlü rahat değil, yine de yaptırsam mı acaba bu 3lü testi, haftam da geçmeden, yani geç kalmadan alsam mı önnlemimi ne dersiniz? yoksa doktoruma güveneyim mi?

canım eğer dr gerek görmediyse yaptımana gerek yok bence.ben yaptırdım ama kendi isteğile değil.ikili testim iyi çıkmıştı ama yinede dr yaptıralım dedi.o yüzden yapıldı ve allahaşükür üçlü testimde temiz çıktı.dr bile bile lades oynamaz canım.eğer gerçekten gerekli görseydi yapardı diye düşünüyorum.ama senin için illa yok ben rahat edemicem diyorsan o zaman yaptrı derim ben.

yaaa şubat annelerine bakıyorum da neredeyse yaptırmayan yok, benim de aklım karıştı, huzursuz oldum, tamam internette doktor gerek görmeyebilir yazıyor ama ne yapayım işte...

AFP testinde sanırım yine kan alacaklar, ve buna göre nöral tüp defekti var mı ona bakacaklar, ama benim de anlamadığım, AFP ye zaten 3lü testte de bakılabiliyormuş, ben sadece ayrı olarak AFP ye baktıracağım yanii,

bakalım diğer arkadaşlar ne düşünüyor, olmazsa geç kalmadan yaptırırım..

bende yaptırmadım canım bu gittiğimde doktor bana ikili test raporundan verdi tekrar açıklama yaptı herşey gayet iyi dedi ama üçlü testen hiç bahsetmedi ikiliyide ben sormamıştım kendi söyledi oyüzden bende sorma gereği duymadım beşbuçuk aylıkken detaylı ultrason yapıcaz dedi üçlü testi gerek duysaydı onuda söylerdi diye düşünüyorum doktoruna güveniyorsan sorun olmaz

arkadaşlar, bemim doktorum 3lü teste gerek duymadı, 2li iyi çıktı gerek yok dedi, ama AFP testi yapacakmış, benim içim bir türlü rahat değil, yine de yaptırsam mı acaba bu 3lü testi, haftam da geçmeden, yani geç kalmadan alsam mı önnlemimi ne dersiniz? yoksa doktoruma güveneyim mi?

Slm aybuke07 bende Antalyada yaşıyorum.17+4 hafatlık benim bebeğim. Dün ultrasonla bakan radyoloji uzmanı doktor kıza benziyor dedi. Sevindik... Ben dün 3lü taramayı yaptırdım daha önce 2liyi de yaptırmıştım. Doktoruma göre sadece biri yeterliydi. Doktorun kim?

aybüke afp bakılacaksa zaten sorun yok..benim doktor da 2 li test iyi çıktı diye 3 lüye gerek görmemişti...ama ben biraz pimpirikliyim gittim gene de yaptırdım...3 lü test te yine down sendromuna bakılıyor..nöral tüp defekti ne bakılıyor..bi de genel tarama yapılıyor...çoğu doktor 2 li iyi çıkınca önermiyor..ama içine sinmiyorsa sen bağımsız gidip yaptırabilirsin...doktorlar ayrıntılı ultrasonu daha çok önemsiyorlar....

benimde sonuçlarım yarın çıkacak bakalım neler diyecek doktorum..rabbime dua ediyorum inşallah kötü birşey demezler...

cnm benim doktorumda beni üclü test icin hastaneye gönderdi randevu aldim gelecek ay gitcem ,insallah iyi sonuclar aliriz hepimiz ....

bir doktorun sitesinden okuduğuma göre diyor ki,, 2li testler erken gebelik döneminde yapıldığından daha net sonuçlar veriyormuş, yani daha gerçekçiymiş, bu sebbeple 2liyi yaptırınca 3lüye gerek duyulmaması normalmiş, benim de artık içim rahat, bence doktorum ne yaptığını biliyor, her na kadar ilgisiz bir doktor da olsa, bilgili bir doktor , sonuçta doçent olmuş, profesörlük içn uğraşıyor, ona güvenmek zorundayım..

üff kizlar yaa moralim bozuldu niye bana 22.haftana dogru yapiliyor dedi doktorum
yarin klinigi arayip ay basina aldirtmayi denicem insallah olur :KK43:(

Selam kızlar bugün dr.daydım haftama bakıp 3'lü testini yapalımmı diye sordu .İkili iyi çıkmıştı yinede senin kararın ben olsam yaptırmazdım dedi . Benim de içim rahatladı ve gerek görmedik . 22. - 23 . haftalarda ayrıntılı ultrason için gidicez CİMCİME belki senin dr.un onu kastetmiştir .

Selam kızlar bugün dr.daydım haftama bakıp 3'lü testini yapalımmı diye sordu .İkili iyi çıkmıştı yinede senin kararın ben olsam yaptırmazdım dedi . Benim de içim rahatladı ve gerek görmedik . 22. - 23 . haftalarda ayrıntılı ultrason için gidicez CİMCİME belki senin dr.un onu kastetmiştir .

cnm benim doktorum 3d ultrasonundan bahsetti :çok üzgünüm:
kafam karisti iyice ya ,kötü bisey olsaydi söylerdi dimi ???

cnm benim doktorum 3d ultrasonundan bahsetti :çok üzgünüm:
kafam karisti iyice ya ,kötü bisey olsaydi söylerdi dimi ???
Yok be güzelim artık burada ki dr.lar bile lap diye insanın yüzüne herşeyi söylüyorlar .Sakın karıştırma kafanı ben de kafama takılan herşeyi sordum bugün rahatladım geldim . 3' lü test dr. a ve hastaya kalan birşey sanırım arzuya göre yapılıyor . Kafam rahat olsun dersen bir kez daha ara konuş dr.unla emin olmuş olursun . nedenini sor gerekli mi falan diye :)):1hug:

ben her ıksını yapdırdım. benım getdıyım klınıkde mutlaka yapıyorlar .once ultrasonda bakıldım ve hemen ardından kan verdım .kan vermeden once bır kac soruya cevab verdım .coh sukur ALLAHIMA her ıkı teste ultrasonda ıyı cıhdı.

Yok be güzelim artık burada ki dr.lar bile lap diye insanın yüzüne herşeyi söylüyorlar .Sakın karıştırma kafanı ben de kafama takılan herşeyi sordum bugün rahatladım geldim . 3' lü test dr. a ve hastaya kalan birşey sanırım arzuya göre yapılıyor . Kafam rahat olsun dersen bir kez daha ara konuş dr.unla emin olmuş olursun . nedenini sor gerekli mi falan diye :)):1hug:

dogru cnm :1hug:
doktorum bana her hamilelikte bir defa 3d ultrason yapiliyor demisti , gelecek ay randevum var kadin doktorumda ozaman esimle gitcem iyice detayli konuscaz doktormla :1hug: a.s.

X