Bebek Beslenmesi pirinç unu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rose01

Guru
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
602
0
bebeklerine pirinç unu yapan anneler pirinç ununu su ilemi yoksa sütlemi yapıyorsunuz arkasındaki tarifi sütle yazıyor

suyla yapıyorum ben ıcıne devam maması katıyorum pıstıkten sonra sut 1 yasına kadar yok ya

ben arının sütlü şekerli 7 vitaminli pirinc ununu aldım onun arkasında 3 çay bardağı su yazıyo bende 2 çay bardağı su 1 çay bardağı süt koyuyorum benim oğlum onu çok sevdi tavsiye ederim

Bizde herobeybinin muzlu-elmalı ppirinç unun aldık.Gündebir öğün suyla yapıpyediriyorum.

ben doktoruma sordum oda milupa-bebelac-veya hero baby nin sütlü pirinçli mamalarından yedirmemi söyledi

ben arının sütlü şekerli 7 vitaminli pirinc ununu aldım onun arkasında 3 çay bardağı su yazıyo bende 2 çay bardağı su 1 çay bardağı süt koyuyorum benim oğlum onu çok sevdi tavsiye ederim

benimki onu yemedi.........

peki kızlar pirinç unu kilo aldırır mı[/QUOpirinç unu kilo aldırıyor canım.ben mart annesiyim bebeğimin kilosu 5 aylık 5.800 falandı.ben de pirinç unu vermeye başladım.akşam verdiğinmde rahat edememişti:1no2:.ben de sabahları yoğurla karıştırarak veriyorum.şimdi 6 aylık 2 haftada 300-400 gram arası almış.ayrıca emziriyorum.ek gıdaya geçtik yaklaşık 1 ay önce, ben bunu pirinç ununa bağlıyorum.

hazır muhallebileri pek sevmedi bizimki pirinç unu suyla pişirip içine devam maması katıyorum onu yiyor oğlum

Pediatri portalındaki broşürde,ya suyla yapıp mama katın toz halde,ya da direk sütle yapın yazıyor.Heronun pirinç ununu aldım,hiiç beğenmedim,vanilyayı basmışlar içine.
Milupanın sütlü pirinçlisini kullanıyorum,suya at karıştır,çok pratik ve de lezzeltli,armut rendeliyorum bazen.

Pediatri portalındaki broşürde,ya suyla yapıp mama katın toz halde,ya da direk sütle yapın yazıyor.Heronun pirinç ununu aldım,hiiç beğenmedim,vanilyayı basmışlar içine.
Milupanın sütlü pirinçlisini kullanıyorum,suya at karıştır,çok pratik ve de lezzeltli,armut rendeliyorum bazen.

benimkide pirinç unu yemedi.milupanın sütlü pirinçlisini seviyor armut rendeleyip bayılıyor.

selam kızlar...
valla ben sütle suyu karıştırıyorum, sütü daha fazla.doktorumuz pastörize sütün bir zararı olmaz dedi, hakkaten de olmuyor.bebişimin boyu da baya uzadı fark etti yani...

bende gece yatmadan ülkerin pirinç unun veriyorum piştikten sonra devam maması katıyorum bi güzel yiyior kuşum

selam kızlar...
valla ben sütle suyu karıştırıyorum, sütü daha fazla.doktorumuz pastörize sütün bir zararı olmaz dedi, hakkaten de olmuyor.bebişimin boyu da baya uzadı fark etti yani...

pirinç unu olarak neyi kullanıyorsunuz? biz de deneyelim boy uzuyorsa:)

bizim marka kullanıyorum.. pirinç unu markasından değil de sütten dolayı boyunun farkettiğini düşünüyorum ben:) bence deneyin....

ben arı'nın kullanıyorum. sütlü şekerlisini. elmalısını ve sebzelisini de aldım. devam mamasıyla karıştırarak veriyorum. kızım çok seviyor.

kızlar selam ya okuyorum ne zamandır ama aklım basmadı ya bende azıcık başladım pirinç ununa ama devam maması nasıl ve ne kadar katılıyor bana tarifini yazatmısınız bende öyle yapayım bari ben bebelac kullamıyorum pirinç unu olaral arı alıcam ama o daha iyi biliyorım

kızlar selam ya okuyorum ne zamandır ama aklım basmadı ya bende azıcık başladım pirinç ununa ama devam maması nasıl ve ne kadar katılıyor bana tarifini yazatmısınız bende öyle yapayım bari ben bebelac kullamıyorum pirinç unu olaral arı alıcam ama o daha iyi biliyorım

cnm bende devam maması katıyorum suyla pişiriyorum 1 su bardağı suyla yapıyosan pirinç ununu 5 yada 6 ölçek koy iyice karıştır ılınıncaya kadar toplanmasın diye eğer 1 çay bardağınla yapıyosan 3 yada 4 ölçek koy haaa piştikten sonra koy içine

ben hiç mama koymuyorum eger bebeginiz bir yaşını geckinse sütle yapın ben bir su bardagı süt yarım su bardagı su koyuyordum (artık koymuyorum)1yemek kaşığı pirinç unu ve azıcık seker atıyordum oğlişim içip uyuyordu şimdi sadece süt veriyorum azıcık seker atıyorum yada cocuk devam sütleri var nestlenin birazcık tatlı oluyor yada bimde var üstünde cocuk resmi var oda tatlı ve tahıllı gibi onu ısıtp veriyorum ve doktor sütü tavsiye ediyor benim oğlumda cok uzun daha doğrusu sütten sonra hem kilo aldı hem uzadı 2-3 yas giyiyyor 15 aylık daha maşallah süphanallah ..

X