kızımın kafası yamulmuş:(((

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
kızlar ya sude hep aynı tarafa yatıyordu dün bi baktım o yattığı taraf resmen düzleşmiş.şimdi diğer tarafına yatırmaya çalışıyorum ölüyorda kafayı o tarafa koymuyor.uykuda bile koyamıyorum diğer tarafına ne yapacağımı şaşırdım çok üzgünüm ya..düzelme ihtimali yok mu acaba??:1no2:

canım benımkıde oyleydı sımdı 5 aylık duzelıyor artık kendısı bır oraya bır buraya cevırıyor

cnm üzülme bak düzeliormuş arkadaş yazmiş hem bir süre sonra her iki yanada kendiliğinden yatar bişiye kalmaz...

Üzülme annesi, sürekli aynı tarafa yatan bütün bebeklerde olur bu, korkulacak bir durum değil. Daha kemikleri ne ki onların, yumuşacık bişey. Sen onu söylense de ara ara hep çevir, bi sağına yatır bi soluna yatır, yüzü koyun yatır. Geçer o endişelenme hiç sakın, kemikler güçlendikçe şekli düzelir.

canım benim kızımın da sol tarafı düzleşmiş dr.muz farketti şimdi sağına yatırmaya çalışıyorum dediğin gibi gene kafası öbür tarafa yatmaya meyilli bir süre sonra gene soluna yatıyordu bende sırtına yastıkla falan zoraki yatırıyorum sağına da şimdi alıştı artık 15 gündür iki taraflı da yatıyor..dr daha sonra da düz yatsın kafası yuvarlaklaşır tam dedi...yumuşak daha kafa kemikleri canım düzelir merak etme...

Canim zamanla düzelir...uykuya dalinca sen kendin çevirmye çaliş kafasini..beni kayinvalidem uyarmişti bu konuda duvar tarafina çevirmemek için sürekli değişik şekilde yatirdim oğlumu .gündüz bi tarafa yatiriyorsam akşam gündüz ayaklari olan kisma çevirim öyle yatirdim..şuan hiçbişi yok allaha şükür..inşallah senin bebişinkide geçer cnm

ben her emzirdiğimde ne tarafı emziriyorsam otarafa yatırıyorum..bölelikle her iki tarafa eşit yatıyor...kafasının erken olduğu için düzelmesi kesin ...düzelir ama diğer tarafa düzelene kadar yatırmaya çalış sonra dönüşümlü bir otarafa bir butarafa yatırırsın..biraz büyünce sen istesende senin dediğin yönde yatmıyorlar şimdiden sen düzelmesini sağla...biraz büyüdüklerinde yüz üstü yatırmak daha iyi oluyor çok düzgün kafa tası yapısı oluyor.... erkek çocuğunda daha büyük sorun oluyor problem olursa kısa saçlı olduklarından kamuflede edemiyorlar..biz kadınların saçla kapatma gibi bir avantajımız var...onların öyle bir çözümüde olmuyor ilerde maalesef..sevgilerr

Kafasını koymaya alıştığı yere bildiğimiz saç fırçasına tülbent sarıp koy, kafasını çevirdikçe batacaktır ve öteki tarafa çevirecektir...Bu şekilde bebeğinin kafası düzelir annemin tavsiyesidir bu...

saç fırçasımııııııı :1shok::1shok::1shok: minicik bebek o yaa olurmu öle şey

canım arkadaşlar düzelir demiş bak üzme canını, benim tavsiyem 0-6 ay için uyku yastığı, ben kullanıyorum, bebek arasına yatıyo dönemiyo diğer tarafa ben o yastıkla bi sağa bi sola yatırıyoorum her uyanışında, bazende kaldırıyorum yastığı sırt üstü yatıyo, dene istersen bebek dükkanlarında var, sevgiler

evet duzelir hic korkma o bi sey degil bebegin kafasi daha kucuk bebek oa.s
duzelecek hic endise etme
sadece bebegin kafasini hangi tarafa yatiyorsa o uyudukdan sonra sen diger tarafa koy
vallaha benim kizda hic problem yok kendi bi saga bi sola cevirip duruyor yatarken sag olsun
bana kalmadan kendi yapiyor :lepi:

kızlar sağolun hepiniz bende düzeleceğini ümit ediyorum fakat dediğim gibi sorunumuz diğer tarafa başını koymaması..dediğiniz gibi sırtına destek koymak iyi fikir.bundan sonra onu deniycem.tekrar sağolun endişemi giderdiniz...

cnm üzülme benm kızımın kafasıda yamulmuş sağ tarafına yattığı için sürekli sol tarafa çeviryorum sık sık ama yine çeviriyor ben gece gündüz kafa düzeltiyorum sırnaşık şey

Canım kızların hepsi doğru yazmış .Diğer tarafa yatırınca kesin düzelir .Benim oğlumda aynı sorun vardı .Kafa yamulmuştu .::)))Şimdi 28 yaşında olduğu için kendisi ile bu konuda hayli şaka yaparız .Bir süre hep diğer tarafa yatırdım ve kafasını çeviremesin diye başının olduğu yere ve sırtına yastık koyuyordum .Şimdi düzgün bir kafası var benim sayemde ::)))
Yani dert etme dikkat edersen kesinlikle düzelir.:teselli::teselli:

Son düzenleme:
benim kızımında sağ tarafı yamulmuş sol taraf sivri.şimdi sivri tarafına yatırıyoruz ki düzelsin diye.umarım düzelir.alışkanlık yaptığı için yine kafasını yamuk tarafına çeviriyo ama çaresine bakmak lazım.

Bu bebekler hep sağ tarafa yatmak istiyorlar galibaCADIARZU
Benim bebişte sağ tarafa yatmak istiyor bende biraz sağ biraz sol tarafa doğru yatırmaya çalışıyorum..
Yaaa bide sırt üstü yatıyorda kafası illa bir tarafa dönük kafasını yan taraflara döndürmeden dümdüz yatan bebek varmı?
yan yatırmaktan kafası sivri olucak diye korkuyorum wallaaa

Bu bebekler hep sağ tarafa yatmak istiyorlar galibaCADIARZU
Benim bebişte sağ tarafa yatmak istiyor bende biraz sağ biraz sol tarafa doğru yatırmaya çalışıyorum..
Yaaa bide sırt üstü yatıyorda kafası illa bir tarafa dönük kafasını yan taraflara döndürmeden dümdüz yatan bebek varmı?
yan yatırmaktan kafası sivri olucak diye korkuyorum wallaaa
canım boşver düz yatmaması daha iyi.geçen gün kızım öyle düz şkilde uyuyakalmıştı.bende ellemedim.sonra acayip ağlama sesine koştumki canım kızım kusmus ve düz yattığı için boğazına geri kaçmış kusmuğu.burnundan fışkırmıştı.resmen boğulma tehlikesi atlatmış yavrum genzi çok yanmış olsa gerekki 15 dakika ağladı susturamadık.çok korkmuştum.aklınızda bulunsunda sakın o şekil yatırmayın çok tehlikeli..

X