bebişlere ekmek vermeye ne zaman başlıycaz

yagmur26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2007
89
1
bebişlere ekmek vermeye kaçıncı ayda başlıycaz bu konuda bilgisi olan varmı doktoruna soran varmı merak ettim

Ben veriyorum canim bebeğim 22 sinde 6 bitecek.su çorbs şeftsli yoğurt ayran sebze şehriye havuç kabak çorbalari patates püresi ekmek zeytin peynir hepsini veriyorum. Sadece yağli şekerli ve tuzlu şeyler vermiyorum zeytindeki tuzu saymazsak tabi. Ve bütün yemek saatlerini bizimkilerle bir olmasina dikkat ediyorum. Sabahlari bizle zeytin peynir yiyor bi seviniyorum ki ama hepsini birbirine katip ezerek vermiyorum. Bizim gibi normal yediriyorum tatlari ayirt etsin diye.

ben ek gıdaya basladıgımdan berı verıyorum bazen kahvaltısına koyuyorum bazen corbaya bebe ekmegı verıyorum ulkerın hem kızarmıs gıbı rahat toz halıne getıroyosun elınde ondan alırsan rahat edersın 1 paketı baya gıdıyo yarım dılım koyuyorum zaten

bende kullanıyorum bebek ekmegı cıcıbebenın hem vıtamınlıymıs bu nedenle kullanıyorum arkadasımızın dedıgı gıbı kızarmıs ve kullanımı kolay bende corbalara eklıyorum guzel oluyor kıvam verıyor

benım oglum 5 ayından berı yıyor bazen normal ekmek verıyorum ama genelde etının bebe ekmegını verıyorum

ek gıdalara 5 aylıkken başladık..o zaman dan beri ekmek veriyorum..doktorum normal ekmek ver o çok daha faydalı demişti......

benim bebeğim de 7.ayına girecek o zaman bende ekmek vermeye başlıyım önce bebe ekmeğiyle başlayıp sonra normal ekmeğe geçerim o zaman teşekkür ederim hepinize

X