hamilelikte boğaz enfeksiyonu..yardım..

s_eker

ŞükürlerOlsunAllah'ımSana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
407
3
slm arkadaşlar ben 9 haftalık hamileyim.işim gereği vana gelmek zorunda kaldım.hava değişikliğinden olsa gerek boğazlarım berbat,her yerim kırılıyor ne yapmalıyım.doktorum sadece ağrı kesici almamı önerdi.bu durum beni üzüyor iştağımda yok böyle bir durum geçirdiyseniz ve bana yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler :çok üzgünüm:

Ben ce bol bol vitamin al.Yani meyve ye.Dinlen en kısa zamanda atlatırsın inşallah.Bir de ateşini kontrol et sık sık.Annenin ateşi bebeğide etkiliyor diye biliyorum.Geçmiş olsun.

ilk 3 ayımda ben de 4-5 defa boğaz enfeksiyonu geçirdim. ağrı kesici dahil hiçbir ilaç içmedim. bunun yerine bol meyve yedim ve gargara yerine de zencefil tozunu kaynatarak hazırladığım suyu kullandım. zencefilin ağrı kesici özelliği de var. Doğal olduğu için de hiçbir etkisi yok, doktoruma söylediğimde o zaman iyi yapmışsın dedi.
zencefili iki şekilde kullanabilirsin. eğer öksürüğün varsa biraz balın içine karıştırıp yiyebilirsin veya bir çay bardağı suyun içine 1-2 çay kaşığı zencefil tozu koyup 10 dakka demledikten sonra sadece gargara da yapabilirsin. Acımsı bir tadı olduğu için gargara yaparken sanki daha da boğazını tahriş edecek gibi olsa da bir süre sonra ağrını bile hafifletiyor. günde 3-4 defa tekrarlayabilirsin gargara işini de. Ben yaptım ve faydasını gördüm, umarım senin de işine yarar canım.

Yeni doğum yaptım..Hamileliğimde çok boğaz enfeksiyonu yaşadım..Malup gebelikte antibiyotik alınmıyor..
Ama size tavsiyem şudur..Tavuk suyuna çorba yada direk limonlu tavuk suyu içiniz..Çünlü tavuk suyu antibiyotik özelliği taşıyor ve ilaç alamayanlara musevi penesilini etkisi yapıyor..Lütfen deneyin doktorumdan tavsiyedir..Bir günde ayağa kaldırıyor..Çocuğumda da kendimde de denedim..

X