Bebişinize hangi markalari tercih ediyorsunuz?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Slm dogum yapan güzel anneler...biz hamile anne adaylarina hangi bebek bezi-hangi islak mendili-hangi bakim ürünlerini(pişik kremi-şampuan-losyon-bebe yaği) öneriyorsunuz siz hangilerini kullaniyorsunuz...

Ben bebek bezi: Prima
bakim ürünleri: Sebamed
islak mendilde kararsizim: Dalin yada nivea soft kremli(sizce) sebamed islak mendiili 20 ytl cok yüksekte..
Hadi bize yardim edin memnun olduklarinizi yazinda bizde onlardan alalim.saglikla büyütün bebişlerinizi..hayirli ramazanlar

ilk kıyafetlerini chicco almıştım bidaha almadım.kaliteli ve uygun fiyatta kıyafetler var.
bez- prima
pişik kremi-sebamed
bebeyağı ve şampuanı-johnson's baby
ıslak mendil-önceleri pampers kullanıyordum.şimdi ipek bebe.çünkü karşılaştırdım.kalite olrak hemen hemen aynı ama fiyatı daha hesplı.çok memnunum pişik yapmayan tek ıslak mendil ipek oldu valla.
birde canbebe nin alt değiştirme (bebek bakım) örtüsünü kullanıyorum.
ek gıdaya geçince kullanmak için de tuppervare mama kaseleri ve rendesini aldım.wee nin mama kaşıklarını aldım.
aklıma gelenler bunlar.

bende
bez:prıma
sampuan bebek yagı:dalın
pısık kremı:mustela
ıslak mendıl:pampers ve huggıes degısıyor
mama kasık tabak:nuby
emzık:nuk bıberon:chıcco ve nuby aklıma bunlar geldı

bez ilk doğduğunda huggis kullandım memnun kalmadım şimdi prima kullanıyorum
şampuan bebek yağı sebamed
ıslak mendil ilk doğumda oda hassas olduğu için sebamed aldım çok pahalı gerek yok ben dalindende memnun kalamadım nivea güzel primanınkide iyi ikisinide kullanıyorum yanlız arkadaş ipek önermiş denemek lazım ben çok marka değiştirdim molfix de iyi gelmedi bize bide ipeği deneyeyim
emzik NUK marka
bebek kıyafetleri geneli CEYLAN ve ZARA özellikle indirimden alıyorum uyguna geliyor
mama sandalyesi CHİCCO
pişik kremi mustela

Son düzenleme:
bez ilk doğduğunda huggis kullandım memnun kalmadım şimdi prima kullanıyorum
şampuan bebek yağı sebamed
ıslak mendil ilk doğumda oda hassas olduğu için sebamed aldım çok pahalı gerek yok ben dalindende memnun kalamadım nivea güzel primanınkide iyi ikisinide kullanıyorum yanlız arkadaş ipek önermiş denemek lazım ben çok marka değiştirdim molfix de iyi gelmedi bize bide ipeği deneyeyim
emzik NUK marka
bebek kıyafetleri geneli CEYLAN bebe özellikle indirimden alıyorum uyguna geliyor
mama sandalyesi CHİCCO

canım neden ıslak mendil dalinden memnun kalmadın..

canım bizde doğumdan beri bezde prima tercihimiz.
sabun şampuan nemlendirici nivea.
ıslak mendil nivea yada prima.
pişik kremi desitin yada mustela kullanıyoruz ve hepsinden de çok memnunum 16 aydır kullanıyorum.

canım neden ıslak mendil dalinden memnun kalmadın..

canım bizde pişik yaptı ama her bebekte aynı olmuyor aslında kalite olarak bana primanınkiyle aynı geldi benim en çok beğendiğim ıslak mendil nivea oda onlara göre biraz daha pahalı (1-2 ytl farkediyor sanırım)

pişik kremi mustela olan arkadaşlar bir sorum olacak, bu kremi pişik olmadan öncemi sürüyorsunuz? ben dün eczaneden temin ettim akşam eşimin koltuk altı yanmıştı (pişik gibi) mustela sürdüm cayır cayır yandı, banyoda soğuk suyla zor yıkadı bide bana kızdı :KK43:(( bu krem sizin bebeklerinize pişik varken yanma yapıyor mu?

Son düzenleme:
bez prima almıştım hamileyken bizimkine pişik yaptı huggise geçtik ço yumuşak
sebamet şampuan ve sabun almıştım ama sonra cihicconun kremli sabunu var o çok güzel

ıslak mendil ilk 1 ay uni babay yenidoğan için olanlar sadece saf pamuk ve su onları kullandım şimdi hugieis ıslak mendil kullanıyorum
pişik kremi jhonsan baby güzel

pişik kremi mustela olan arkadaşlar bir sorum olacak, bu kremi pişik olmadan öncemi sürüyorsunuz? ben dün eczaneden temin ettim akşam eşimin koltuk altı yanmıştı pişik gibi mustela sürdüm cayır cayır yandı, banyoa soğuk suyla zor yıkadı bide bana kızdı :KK43:(( bu krem sizin bebeklerinize pişik varken yanma yapıyor mu?

canım eczaneden alırken ne diye aldın bizimki pişik olmadan sürülenlerden annemde aynı eşin gibi kullandı onuda yaktı ben duruma göre özellikle geceleri uzun süre kalıyorya ozaman kullanıyorum herzaman sürmüyorum açıkçası pişik olduğunda hametan yada bebanten sürüyorum arkadaşımda troys muydu adı tamda hatırlamıyorum onu tavsiye etmişti

bez de huggiesi tek gecerim hepsini denedik...en ii huggies...
bakım ürünleri pişik kremi yağ ve pudra chicco,
emzik wee,nuk ve avent 3 ünü de kullanıyoruz. biberon dr.browns gazyapmayan ...
ıslak mendil kullanmyoruz daha çok hassas cildi...ama huggies aldım daha sonra kullanmak için ...
pişik için trosyd travacort veya bepanten en iilerii...dr muzun önerisi.....chicco ii gelmedi bize...
şampuan ve sabun dalin

bebek bezi; ultra prima
ıslak mendil; uni yeni doğan (alkol ve parfüm yok, sadece ve sadece su ve pamuktan oluşuyor)
bebe yağı, losyon, saç şampuanı, vücut şampuanı ve pişik kremi; erba organics (organik ürünler, paraben içermiyorlar)
emzik; nuk (ilk altı ay önerilmiyor ve kullanmıyorum)
biberon; dr. brawns (anne sütü aldığı için kullanmıyorum)
bebek kıyafetleri; mother care ve marks&spencer (indirim döneminde çok iyi uyguna alınabiliyor ve defalarca yıkamaya rağmen birşeycik olmuyor)
oto koltuğu; maxi cosi
puset; maclaren

bebek bezını prıma
bebe yegı sampuan nivea
pısık kremi pantene
ıslak mendılde nıvea kullanıyorum

bezimiz prima hiç değiştirmedim çok memnunum
ıslak mendil evde kullanmıyorum ıslak pamuk kullanıyoruz yolculuk ve gezmekte nivea pure kullanıyoruz en iyisi nivea bana göre huggies ve dalin de aldım ama hem dokuları hoşuma gitmedi hem de çok sabunlu gibi geldiler içime sinmiyor kullanamıyorum ama uni nin saf suyla olan mendilleri varmış ondan alıcam artık buralarda yok tabi internetten alırım toplu halde
emzik biberon kullanmıyoruz ama evde var bebe doru beğeniyorum ben
banyo ürünleri nivea bebe yağı johnson yeşil kapaklı kokusu harika ben de kullanıyorum walla
pişik kremi de bepanthene merhem hiç pişik yapmadı çok memnunum

[
bebe yağı, losyon, saç şampuanı, vücut şampuanı ve pişik kremi; erba organics (organik ürünler, paraben içermiyorlar)

şu paraben olayı çok önemli aslında özellikle kız çocuklarda erken ergenlik durumu oluyor son yıllarda onu etkiliyormuş bu ürünleri nerden alıyorsun canım internetten alınabiliyor mu

Bez-Prima tek geçiyorum.
Islak mendil-Johnsons Baby losyonlu,önceleri pamuk ve ılık su kullandım.Uni Baby bulamayanlar Fresh and soft da benzer bi ürün cıkarmış Erzincanda markette gördüm,heryerde bulursunuz yani.
Pişik önlemek için zeytinyağını kaynat,soğut kullan demişti doktrumuz,şimdilerde bebe yağı sürüyorum.Altını silince kuruluyordum,ıslak mendilden sonra bile-ki losyonlu hiç ıslak değil- 2 gun kuruladam hemen kızarıklık yapmış.Pişik olursa da deneme yanılma yoluyla doktorun verdiklerinden hangisi iyi gelirse artık,birkaç tane birden veriyorlar.
Kıyafet-tomuycuk baya iyi,burda mothercare bulamıyoz tabi.Kanz yollamıştı kardeşim,süper kaliteli,Ceylan bebe de hakeza.
Oto koltugu ilk 4 ay kullanamadık,ufaktı bizim kız,ama şimdi iyi ki almışız diyoruz,mama sandalyesi gibi kullanıyoruz-chicco.
Beşik-yonca puset-sepet beşik.Süper hafif,kullanışlı ama artık dönmeye başladığı için karyola yada park alcaz.
Şampuan-Chicco saç ve vucut şampuanı 2 si bir arada-harika kokuyor
Bebe yagı-Johnson ama Dalin daha guzel kokuyor.
Eşya çantası-ayrıca alacaktım-spora giderken kullandığım ufacık bir valizim vardı o geldi aklıma iyi ki almamışım başka çanta,sığamazdık,mama kutusu vs.

kızlar bende uzun araştırmalarım sonucu aldığım ve memnun kaldığım ürünleri söyleyeyim.
bakım ürünleri: mustela (kesinlikle tavsiye ederim.önce sebamed almıştım hiiiiç memnun kalmadım aksıne bebeğimin gözlerini yakıyordu ve cıldını kuruttu)
pişik kremi: hametan (doktorumuza sağlık karnesıne yazdırıyorum)
bebek arabası-oto koltuğu-park yatak:pierre cardin
mama sandalyesi: chicco poly
bebek telsisi: wewell
oyuncaklarımız: playskool- fisher price (play skool 'un ikili eğlence arkadaşım ı kesinlikle tavsiye ederim bebeğimin gelişiminde buyuk katkıları oldu)
ıslak mendil: ilk 3 ay ılık su pamuk sonrasında dalin ve nivea
bebek bezi: prima (sadece bir kere değiştirdim hemen pişik oldu kızım)
biberon: dr. brown's
emzik: nuk (yeni bir modelini gördüm bu ay onu aldm daha hafif ve hava delikleri daha güzel)
kıyafetleri:genelde kanz am değişebiliyor.(kıyafette markadan cok kumasının cınsıne dıkkat ederek aldım.ve dalin sıvı bebek deterjanı veyumusatıcı kullanıyorum.)
aklıma gelenler bunlar.

eşyaları yazıyorsak ben de yazayım bari:)
araba pierre cardin
oto koltuğu kraft
park yatak jenny
bebek telsizi philips
1,5 2 yaşa göre aldığım kıyafetler genelde lcw zaten başka marka bulamıyoruz
bir de wee nin silikon kaşıklarını aldım ek gıda dönemi için yumuşacık damakları falan acımaz bebişlerin her markanın var ben wee bulabildim ilk gördüğümde çok hoşuma gitmişti

Son düzenleme:
bezimiz prima hiç değiştirmedim çok memnunum
ıslak mendil evde kullanmıyorum ıslak pamuk kullanıyoruz yolculuk ve gezmekte nivea pure kullanıyoruz en iyisi nivea bana göre huggies ve dalin de aldım ama hem dokuları hoşuma gitmedi hem de çok sabunlu gibi geldiler içime sinmiyor kullanamıyorum ama uni nin saf suyla olan mendilleri varmış ondan alıcam artık buralarda yok tabi internetten alırım toplu halde
emzik biberon kullanmıyoruz ama evde var bebe doru beğeniyorum ben
banyo ürünleri nivea bebe yağı johnson yeşil kapaklı kokusu harika ben de kullanıyorum walla
pişik kremi de bepanthene merhem hiç pişik yapmadı çok memnunum

canım uni baby nin ıslak mendilleri eczanede satılıyor bence bir paket al dene ondan sonra karar ver bende sadece su ve pamuk diye aldandım bir sürü paket aldım ama pişik yaptı neyazıkki dene belki senin bebeğinde yapmaz ama nivea kullanıyorsan uni baby yi beğeneceğini sanmıyorum

kızlar bende uzun araştırmalarım sonucu aldığım ve memnun kaldığım ürünleri söyleyeyim.
bakım ürünleri: mustela (kesinlikle tavsiye ederim.önce sebamed almıştım hiiiiç memnun kalmadım aksıne bebeğimin gözlerini yakıyordu ve cıldını kuruttu)

canım mustelanın hangi ürünlerini kullanıyorsun ben sadece pişik kremini almıştım şampuanı nasıl ve fiyatı nekadar?:uhm:

X