Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Oğlumu kreşe vermelimiyim

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

sedaa82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
14
0
41
Arkadaşlar benim 4 yaşında bir oğlum ama kreşe verip vermeme konusunda biraz tereddütlüyüm çünkü çalışan bir anne deyilim.Daha sonra okul hayatından sıkılmasını istemiyorum ama benimle evde sıkılmasınıda istemiyorum acaba yarım gün versem en azından arkadaş edinir paylaşmayı öğrenir.:uhm::uhm::uhm:

merhaba arkadaşım benimde kızım geçen sene dört yaşındaydı ben çalışmıyorum fakat kreşe gönderdim çünkü bütün gün evde çok sıkılıyordu yemesi sorundu paylaşmayı bilmiyordu en iyisi kreşe göndermekti ve gönderdim çokta iyi yapmışım kreşinden çok memnun kaldığım için bu sene ana okulu olarakta orayı tercih ettim yani benim şahsi fikrim gönder derim tabi sen daha iyi bilirsin umarım hakkınızda hayırlısı olur

evet yemek yemesi paylaşması açısından iyi olacağını düşünüyorum ama bütün gün vermek benim aklımı karıştırıyor sıkılmasını istemiyorum tavsiyen için çok teşekkür ediyorum

cnm bence vermelisin
yabanci bi ülkede olsaydin gec kalmissin derdim benim oglum bir bucuk yasinda basladi krese ,cok degisim gördük oglumda özellikle konusmasi düzeldi cümle kurmaya basladi ,eski hircinligi gitti daha uysal daha anlayisli oldu ,uyku düzeni yemek aliskanligi düzeldi
sen nekadar onunla oynasanda bu onlara yetmiyor kendi yaslarinda birileriyle oynamak istiyorlar ......
bence iyi bir kres bulur bulmaz ver arkadasim

Bence krese degil artik kres icin buyuk cunku ..36 ayini doldurmus cocuklar artik anaokuluna gidiyor ...Benim oglum 3,5 yasinda ve anaokuluna basladi ...tavsiye ederim ...Bende calismiyorum yarim donem verdim yerimseniben

kesinlikle göndermeni tavsiye ederim canım.benim oğlum 4.5 yaşında
geçen yıl onu okula verdiğimde 3.5 yaşındaydı.sabah 9 da evden çıkıyor 3 de evde oluyor.ilk başlarda gitmek istemedi,kendimi bu yüzden çok suçlu hissettiğim de olmuştur.çünkü ben de çalışmayan bir anneyim
ama daha sonra oğlumdaki olumlu gelişmeleri gördükçe iyi ki göndermişim dedim.oğlum okulu çok sevdi,arkadaşları oldu,oynamayı,paylaşmayı öğrenen sosyal bir çocuk oldu.şarkılar,yepyeni oyunlar öğrendi
nasıl düşün biliyormusun?hani demişsin ya okuldan sıkılır mı bu kadar erken başlarsa diye
hiç alakası yok aslında
çocuklarımız bu yaşta okula ders yapmak için gitmiyorlar ki
tüm gün arkadaşları ve öğretmenleriyle oyunlar oynayıp harika vakit geçiriyorlar
biz çocuklarımıza tüm gün boyunca bu kadar çok şey öğretip aynı zamanda da onları bu kadar çok da eğlendiremeyiz zaten
bu yüzden hiç tereddüt etme
okula gitmeyen çocuğunla giden çocuğun arasındaki farkı gördüğünde pişman olmayacaksın buna emin ol
sevgilera.s.

Arkadaşlar bende oğlumu anaokuluna gönderdim fakat pişman oldum. Hatta anaokulu öğretmeni bir arkadaşımda çalışan bayanlar için şart fakat evhanımları çocuklarına kendileri bakmalılar der. Ve birde şuna dikkat edin arkadaşımında anlattığı kadarıyla ...
Kamerayla da izleyebilseniz (ki bende kamera ile takipteydim) dahi kameranın gösteremediği yerlerde neler oluyor bir bilsen diyor. Hatta küçükler yemek yemeyince yediren kişi azarlayarak zorla yediriyormuş.
Ben pişmanım derken benim oğlum bilmemki kimseyi incitsin gel gelelim anaokuluna gittiğinden beri çocukların canını acıtır oldu o okuldaki çocuklardan ikisinden vurmayı öğrenmiş üstelikte onlarda oğluma vurup sende vur diyorlarmış benim oğlum vurmayınca tekme atıyorlarmış... Bunun üzerine anaokulundan aldım.
Şimdi oğlum güzel bir okulun anasınıfına başladı okulun ilk açıldığı gün dedeleri anneanne babaanne hep beraber okulundaydık ve tesadüftürki o çocuklarda o okulda birinci sınıftaymışlar ve oğlum onları görür görmez ağlamaya başladı anneciğim sende kal diye...
anlaşılan canını çok acıtmışlar. Nitekim şimdi oğlum sınıfta arkadaşlarının canını acıtıyormuş. Öğretmeniylede paylaşınca şimdi öğretmen ve ben birlikte oğluma yardımcı olup arkadaşlarıyla anlaşabilmesinin yolunu arıyoruz. Öğretmende daha önceden o çocukların kendi öğrencileri olduğunu ve problemli olduklarını söyledi...
Yani göndermeden önce lütfen iyi araştırın. (bende araştırmıştım bu konuda çokda titizdim baya içim sinerek vermiştim ...)

merhaba arkadaşlar bir anasınıfı öğretmeni olarak çalışmayan annelerin anaokulu yada kreşe çocuklarını 6 yaşından önce göndermesini doğru bulmuyorum.Bu yıl yaşadığım bir olayı anlatayım ;öğrencimin anaokulunda üçüncü senesi hergün ağlayarak geliyor çünkü anaokulundan sıkıldı ilköğretime giden arkadaşlarına özeniyor ve ben hergün öğrencimi birinci sınıfların dersliğinden almak zorunda kalıyorum.İnanın çocuk için çok zor bir durum.

oğlum 4 yaşında ve yollamdım anaokuluna çünkü çevremizde çok kötü örnekler yaşandı.yakınımızda bir okulda dizanteri oldu çocuklar görünüşte çok temiz bir yerdi.bi diğer arkadaşımın oğluna kene yapıştı yuvada.yine yakın çevremde bir anaokulunu gezince şok oldum.mutfak rezaletti.en ucuz sütler içiriliyordu bi çok şey iste kim ne dersi desin 6 yaşına gelince yollicam oğlumu.ben evde elimden geldiğince ilgilneiyorum onunla araştırıyorum neler yapabiliriz diye tek olmasına rağmen paylaşmayı seven bir çocuktur maşallah.

arkadaşlar bence gönderilen yerin de çok önemi var bu yaşadığınız olumsuzluklarda
oğlumun ıkıncı senesi ve bu sene koşarak gidiyo okula
ne bir hastalık var ne de pislik
bence göndereceğiniz yerleri çok iyi araştırın derim ben

çünkü herkesin de söylediği gibi 7 çok geç
çocuklarımızın en verimli olduğu,öğrenmeye en açık olduğu dönemde evde oturmaları bence doğru değil
herkesin fikrine de saygım var tabiyiki
sevgiler

merhaba arkadaslar,

bencede cocuklar kres´e gönderilmeli, orada en azindan birbirleriyle nasil gecineceklerini ve okul icin bir adim atmis oluyorlar.....
bizim burada cocuklari göndermemiz gerekiyor hatta, ben ücünüde gönderdim ikisi iki yil kücük olan üc yil gitti kres´e ben yarim gün gönderiyordum simdi ücüde okul cocuklari, ama bizim burada bir sorunumuzda dil , yani almancayi ögrenmeleri gerekiyor ondan dolayi kres gerekli.....
yinede karar sizin karariniz......

Bende bayramdan sonra kreşe göndereceğim. Oğlum ekim 2004 doğumlu. Kişin evde çok sikilacağini düşünüyorum bakalim hayirlisi

YURT dşında olsaydık geç diyelirdik ancak benim güzel ülkemde malesef inan yavrusu mantardan pek farklı değil yemini ver suyunu ver saati doldur ebeveyn gelsin alsın...
çocukların zihinsel gelişimi kreş döneminde gelişiyor 3-5 yaş arası diyelim ve de malum sürüler halinde yaşıyoruz toplumsal kuralları büyüme antremanlarını profosyenellere bırakmak en doğrusu...
oyun oynamak bazı kavramları öğrenmek vücudunu doğru kullanmayı öğrenmek kaslarını geliştirmek okula hazırlanmak için okul öncesi eğitim şart .. birde diğer açıdan bakılırsa heryaş grubu kendi dilini konuşuyor anlayanlar anlamayanlara çeviri yapabiliyor.
amaaa çocuğunuz kreşe başladığı gün evden çıkış oo çıkış olacak artık okullar birbirini kovalayacak
benim kızım 3 yaşından bu yana yuvaya okula derken evinin tadını çıkaramadığını düşünürüm bazen
siz doğru düşünmüşsünüz yarım gün eğitim eksiğini tamamlar...

bencede kreşe verilmeli.yani illede çalışan anne olmak gerekmiyor.çocuğunuzun yaşındakiler için özelliklede.ben 2.5 yaşında mecburen(dr tavsiyesiyle) kreşe vermiştim ve oğlum sıkılıpta gitmek istemiyorum diyene dek gönderdim (6aydan fazla)bu yılda kışa doğru kasım ayı olabilir başlatmayı düşünüyorum.çünkü şimdi gezdirebiliyorum hem günler uzun hemde havalar iyi ama kışın tekrar eve ve tv ye hapsolmasını istemiyorum özellikle tv nin zararlarını görmüş ve kreşin olumlu yanlarını yaşamış biri olarak...

Merhaba arkadaşlar oncelikle bende calisan bi anne degilim..benim oglumda 4 yasinda cok hareketli ve cok konuskan bi cocuk ewde zapedemiyordum ve piskolojik olarak cok zorlandim cunku cok cok yoruluyordum.cok zeki bi cocuk cok sukur ama yetemedimi dusunup daha da kendime yukleniodum tabi hikayenin ozeti boyle.. bir gun artık esime ya beni piskologa gotur yada cocugu krese yazdiralim dedim ve yazdırdık 1 kac ayligina sırf dinlenmek kendime vakit ayirabilmek ve cocugumu ozleyerek dahada sabırlı dawranabilmek hemde onun icin arkadas edinsin etkinlikler yapsın kendini gelistirsin hareketlilik konusunda belko doger çocuklari gorur onlar gibi olabilir falan filan.1 ayin sonunda gayet guzel gitti geldi degisim mutlaka oldu bendede ayni sekilde sma ailemden kimse gondermemi istemiyo ewinde bak ne gerek die esim sen ne dersen o dio.bende surekli degil zaten kışın ewde dirana kadar gitsin yazin nasilsa disarda oynatirim ney diorm.velasil ne yapmaliyimm sizce göndermeye dewam edeyimmi aliyimmi kresden of of

Çocuklar sosyal olmalı. Evin içinde saksı çiçeği gibi büyümesi doğru değil. Türkiye de artık erken anaokulu eğitimini benimsedi. 3 yaş itibariyle öneriliyor. Ben iki çocuğumu da 2.5 yaşında kreşe başlattım. Anaokulu eğitimi veren bir kreşti. 3 sınıfı vardı ve her yıl öğretmen değişti dolayısıyla. Etkinliklerde de değişkenlik olunca bir sıkıntı yaşamadık. Ben çok faydasını gördüm. İlk oğluma kayınvalidem bakıyordu. Okur yazarlığı yok kayınvalidemin. Bütün gün kadın dedikodusu dinlemesin diye vermiştim ama iyi ki vermişim. Taşındığımdan dolayı diğer çocuğumu 3. Sene devlet ana okuluna gönderdim. Bayan öğretmen doğum iznine ayrıldı erkek öğretmene devam etti mecburen ve hiç bir ilerleme olmadı aksine geriledi çocuk. Yarım gün fena olmaz ilk sene için. Sonraki sene tüm gün verirsin. Ya da yarım gün devam eder. Müfredatlarını bilsen iyi ki yollamışım dersin. Ancak seçim çok önemli. Mutlaka eski velilere görüş seçmeden.

Merhaba arkadaşlar oncelikle bende calisan bi anne degilim..benim oglumda 4 yasinda cok hareketli ve cok konuskan bi cocuk ewde zapedemiyordum ve piskolojik olarak cok zorlandim cunku cok cok yoruluyordum.cok zeki bi cocuk cok sukur ama yetemedimi dusunup daha da kendime yukleniodum tabi hikayenin ozeti boyle.. bir gun artık esime ya beni piskologa gotur yada cocugu krese yazdiralim dedim ve yazdırdık 1 kac ayligina sırf dinlenmek kendime vakit ayirabilmek ve cocugumu ozleyerek dahada sabırlı dawranabilmek hemde onun icin arkadas edinsin etkinlikler yapsın kendini gelistirsin hareketlilik konusunda belko doger çocuklari gorur onlar gibi olabilir falan filan.1 ayin sonunda gayet guzel gitti geldi degisim mutlaka oldu bendede ayni sekilde sma ailemden kimse gondermemi istemiyo ewinde bak ne gerek die esim sen ne dersen o dio.bende surekli degil zaten kışın ewde dirana kadar gitsin yazin nasilsa disarda oynatirim ney diorm.velasil ne yapmaliyimm sizce göndermeye dewam edeyimmi aliyimmi kresden of of

Size de ona da iyi gelmiş.. içiniz rahat olsun.. arkadaşlık kurar okul hayatına hazırlık olur.. ev islerini o yokken halleder dinlenir iyi hissedersiniz onunla daha iyi zaman gecirirsiniz..

X