abla olmak... kardeş olmak...

Nil

KK Kro
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
8.822
105
Abla Olmak...
3008194lgdv6.jpg

1551434lgsp8.jpg

1263941lgnq5.jpg

Abla Kardeş Sevgisi

Sevgi, sözlüklerde “insanı bir şeye ya da bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu” olarak tanımlanırsa da, bu tanımın yetersiz ve yüzeysel olduğunu söyleyen birçok yazar, sevginin tam anlamıyla tanımlanamayacağını düşünmektedir.

Sevgi denildiğinde genellikle akla ilk önce, iki karşı cins arasındaki duygusal çekim gelmekteyse de, aslında sevgi, yöneldiği hedefe (sevgiliye duyulan sevgi, Allah sevgisi, vatan sevgisi, ebeveyne duyulan sevgi, çocuğa duyulan sevgi vs.) ve biçimlerine bağlı olarak büyük bir çeşitlilik göstermektedir. Şefkat, merhamet ve fedakarlık sevginin farklı kılıklardaki yansımalarıdır.

figoltx_100_6015samba_kardes_kucakta.JPG

kardeşimi çook ama çokkk seviyorum iyiki kardeşlerimiz var abla olmak çok güzel bi duygu:)

gercektende cok gusel ınsan buyudukce daha ıyı anlıyo sımdı kardesım cok gusel bı okulu kazandı lıseyı dısarda okucak ewde olmıcak dıye cok üzüluyorum

Kesinlikle abla olmak mükemmel bir duygu,:teselli:ablanızın sıcaklığını hissederek kardeş olmakta çok güzel her ikisinide yaşıyorum,ne mutlu bana:1hug:

evt küçükken cok kavga etmişizdir ben hep niye sen varsın ki demiştim o zmnlar.şimdi ise en yakın arkadasım, sırdaşım, dostum,KARDEŞİM.iyi ki var.abla olmayı seviyorum....

Bende bir ablayım ve kuzularımı çoookk seviyorum.:1hug:

bende bir ablayım iki tane kardeşim var.ikisinide çok seviyorum canlarım onlar benim yaa

Benim iki tane kız kardeşim var onları her zaman korumaya çalıştım hep göz kulak oldum.Keşke benim de bi ablam olsaydı bana yol gösterseydi :çok üzgünüm:

kardeşlerim... hayatımda herseylerıyle,her zaman yanımda olan canlarım...

benım için herseylere katlanan,ama benıim onlar için hiç bisey yapmadıgım kalbim..

küçük maymunum ...

küçük annem..

küçük sırdaşım..

özel şöförüm..

hasta bakıcım..

psikiyatrim..

bankam....

herseylerım..

abla olmak, güsel, zor ve sorumluluk isteyen bi duygu.
ablalık başlı başına başka bir hayat

evin büyüğü benim dört tane kardeşim var,onları çok seviyorum...onlar benim minik kuşlarım....

evet bende bir ablayım...eskiden çok memnun değildim abla olmaktan çocukken...şimdi iyiki ablayım diyorum iyiki kardeşlerim var...canlarım onlar benim hayattaki sırdaşlarım ..hala büyümeyen küçüklerim...iyiki varlar :lepi:

2 ablam var bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum...en yakın dosttan daha dost..ne kadar kızsa kınasa yargılasada hatalarını kapatmayı kendine borç edinmiş.. en büyük sırlarının tek koruyucusu,ekmeğinin yarısını sana vermekten asla çekinmeyecek hatta vicdanı sen yeme hepsinin ona ver diyebilecek kadar merhametli,dünya iyisi, çocuğuna gerçek bir anne gibi davranabilecek tek yaratıklardır.. kardeş olmak özeldir. kardeş olmak inanın bir ayrıcalıktır.. ama iki kız kardeş olmak çoookkk başkadır... boşuna kanlım olsun ama kardeşim olsun dememişler....

Abla olmak bazen cok güzel bazen cok zor...

İki şey arasında ikilem kalmak....

Ablayım ve bazen zorlanıyorum acıkcasıkaydirigubbakcemile

Hem kızkardeşim hem de ablayım ben...
İki duyguyu birarada yaşamak müthiş!!!!:lepi:
Ablam daha bir otoriterdir,serttir,diktir,dediğini yaptırır anında..sengözlerimebaksanab
Kardeşimle aramızda 1,5 yaş vardır ki her gören onu ablam sanır,maşallahı vardır birtanemin.. Benim gözümde ise benden 10 yaş küçük,savunmasız kız çocuğudur.. Ödüm kopar onun saçının teline zarar gelir diye,bir gün görmesem onu hasta olurum ben..:nazar:
Çevremizdekiler hep şaşkındır,ikimize.. Çenemiz hiç kapanmaz,muhabbettimiz hiç bitmez..hihoyyyt

biz 3 kardeşiz bir ablam ve bir erkek kardeşim var
ablam en iyi arkadaşım herşeyimi anlatırım bi sıkıntım olduğunda fikir alırım ablamla konuşmak rahatlatır beni
aynen kardeşimde anneme anlatamadığı şeyleri bana anlatır bende sözlerimle onu rahatlatmaya çalışırım
yol gösteririm kuzumdur o benim gözümde hiç büyümeyecek kuzum
onları çok seviyorum iyiki varlarŞeniz

Benim de bir kız kardeşim var. Canımdan bezdiriyor bazen beni ama canımı veririm ona ben bitanem o benim =)

Ablam var...
Kardeş olmak bazen kötü en küçüksün ve her işi yapıyosun :)
ama ablamın olması hayattaki en güzel duygulardan birtanesi..
Ablam annemden ötedir..
o olmadan yaşayamam ben..
Herşeyim o benim..
Evlenmesine bile katlanamam sanırım odalarımız bir çift kişilik yatakta yatıyoruz kokusu bile bana yetio canım ablam sarılarak uyuyorum ona canım...:asigim:

Allah benim ömründen alıp ona versin.
ben kurban olurum kardeşimi verene.
gözümün nuru,canımın parçasıdır o benim,dünya yakışıklısıdır.

bende ablayım bir erkek kardeşim var ama iletişimimiz biraz kopuk.onun hayatında ailece onaylamadığımız biri var oda bu yüzden bizden kopuk.ama çok seviyorum kardeşimi ve düşünüyorum.iyiki var benim asi kardeşimmm

ellerıne saglık cok guzel resımler..
abla annenın yarısı bende ablayım ve kardeslerımde cok emegım var..
onları cok ama cok sevıyorum..
degerlerı paha bıcılemez..
ıyıkı varlar ve ablayım onların basına gelecek her kotu seyden ALLAH KORUSUN VE KOLLASIN
ıcınde oyle buyuk bır sevgılerı var ve ALLAH BOZMASIN
HEP YOLLARI ACIK VE SANSLARI BOL OLSUN

X