doğum sonrası ücretsiz izin

Öğretmen arkadaşlara duyrulur: hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren doktor raporunu idareye sunduğunuzda artık nöbetten muafsınızdır. son çıkan torba yasada yer alan bu hakkı çoğu idareci işine gelmediği için öğretmenine söylemiyor...

ben henüz onbeş gün önce dogum yaptım. dogumum 38. haftada gerçekleşti. kullanamadıgım iki haftalık dogum öncesi izini dogum sonrasına ekletebilirmiyim? dogum izinini bazı sağlık sorunları nedeniyle 32. haftada başlatmak zorunda kaldım.

Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Burada çok detaylı açıklamışlar canım. Yeni yasaya göre ne kadar erken doğarsa o kadar süre sonrasına ekleniyor. Ben çok araştırdım ve beklenen doğum tarihinden 3-4 gün önce bile doğum yapan annelerin o günleri sonrasına eklettiğini de gördüm bazı forumlarda. Sen de 2 haftanı doğumdan sonra kullanabilirsin yani.

Benimde kafam karıştı şimdi. 26 Ekimde doğum yaptım. 4 ocakta iznim bitti ve 2 hafta rapor aldım yarıyıl tatili oldu. Bu dönem henüz okula hiç başlamadım. 4 gün hakkımı doldurduktan sonra 40 gün daha heyet raporu kullandım ve bu pazartesi bitiyor raporum. Şimdi sorum şu; Haziranın başında okula başlamak istiyorum yani 1.5 ay kullanmak iztiyorum ücretsiz izni mi? En az kaç gün izin alabilirim? Yukarıda raporlar izinden düşüyor yazılmış benim 80 gün raporum var ona göre 6 aylık mı izin kullanmalıyım?

Merhaba,
Öğretmen annelere bir sorum olacaktı. Doğum sonrası hastalık raporu alıp sonrasında ücretsiz izne çıkan var mı aranızda?

Ben öğretmen deilim ama memurum rapor aldım şu anda arkasına ücretsiz izne aayrılcam sıkıntı yok...

Doğum sonrası hemen almak gerekiyormuş ücretsiz izin ben alamıyorum okul vermiyor. İzin yönergesinde aylıksız izin bölümüne baktım "doğum yapan memura doğum sonrası analık izni bitiminden" diye bir ibare var.

İdarecilerim yanlış biliyorlarmış.Ücretsiz iznimi 24 ay içinde istediğim şekilde kullanabiliyormuşum.

ben de 1 buçuk ay rapor kullandım normal doğum iznim bitince. 15 şubattan beri de ücretsiz izin aldım. 2 yıla kadar ücretsiz izin alabiliyorsunuz sorun yok. ayrıca bebeğiniz beklenen tarihten kaç gün önce doğduysa onu da doğum izninize ekletebiliyorsunuz benim kızım 10 gün önce doğdu doktorum hemen ek raporla ekledi onu bilginiz olsun arkadaşlar.

X