evinizde kullandığınız temizlik ürünleri ve deterjanlar neler??

beyazlar için bingo soda etkili deterjan
renklilere persil,yumusatıcı olarakta vernel,bim bulut konsantre,bingo lovely
bulasık pril ve calgon tablet
domestos,cif vazgecilmezim:) raid aspirini de arasıra beyazların deterjanına ekliyorum
laminant parke temizliğinde marc sabun bazlı
raid aspirini bende merak ediyorum acaba hangi marketten aldınız?

benim gibi deterjan manyağı biri olarak kullandıklarım şunlar.

evde yerler için arap sabunum mutlaka vardır ama çok fazla kullanamıyorum kokusu kötü:KK43:
domestos (mutfak tezgahı,tuvalet ,banyo,lavabo) haricinde kullanmam
mr muscle glade genel temizlik ürünü çıkartmış aman allahım okadarmı güzel kokar ben lavantalı olanını kullanıyorum. fayans aralarını bile beyazlattı o derece mutfak tezgahı içinde kullanılıyor mutfak dolaplarının dışlarına birebir.ben bide srpeye doldurup tuvaleti ve lavaboyu hergün bununla yıkarım çok amaçok güzel bi ürün gerçekten tavsiyemdir.
evde cifim mutlaka vardır,
çamaşırlar için perwoll siyah kullanıyorum.beyazlar için alo toz deterjan (sıvılar beyazlara etki göstermiyor malesef) bide persil sıvı var evde onuda renkliler içni kullanıyorum.
yumuşatıcı o an hangisi indirimdeyse zaten hepsi güzel kokuyor şuan vernel deniz esintisini kullanıyoruz.
bulaşık makinası için bimde olan toz deterjan dan kullanıyoruz gerçekten temiz yapıyor.
toz almak için bimde satılan mikrofiber bezler var havlu gibi gerçekten güzel onu kullanıyorum.bide clin vazgeçilmezimdir.

bu arada okadar çok deterjan denedimki en güzel yüzey temizleyicileri şunlar;
bingosil bebeğimin dünyası gerçekten kalıcı yan komşu sormuştu ne kullanıyosunuz diye
mr muscle glade katkılı olan lavantalı
marc yüzey temizleyicisi mor yada pembe farketmiyor.

arkadaşlar gerçekten üçünden vazgeçmem :):)

:nazar:not eklemeden edemiycem beyaz kalıp sabunu mutfağımdan eksik etmem yağ kir hiç bişey bırakmıyor bu arada mutfak bezine sürtüyorum dolapların dışını siliyorum okadarmı temiz yapar. ben yağ çöz kullanmıyorum zaten işede yaramıyor tavsiyemdir beyaz kalıp sabun :) :KK1::KK1:
beyaz kalıp sabun harikadır koltukları silerim pırılpırıl yapar leke bırakmaz,gömlek manşetleri onla çitiler atarım makineye yaka izi bırakmaz,pvc lerin lastik izini bezden onla çitileyerek çıkartırm ya da arap sabunuyla köpürtür bekletir çıkartırım leke kalmaz.Kalıp sabun durduğu yerde bile işe yarar suya dokunmadan çamaşırları mis gibi kokutur dolaplarımın süsüdür:KK31:

amway çok amaçlı loc özellikle koltuklara ve halılara kullanıyorum. sprey şisesinde çözelti hazırlayıp toz alıyorum.
cif çeliklerde vazgeçilmezim.
domestosa aşığım.

:emir_bebek: bebeğimiz yolda olduğundan, eşim "evde kimyasal kullanmayalım" modunda..bi ton sıvı arap sabunu almış. Var mı kullanan?

Ben kullanıyorum.Çamaşırda yaka ve manşetlerin kirlerini çıkarmak için çitilerim bazen.Tozlarımı arap sabunlu suyla alırım.Yerleride sildiğim olur parkelerde kullanmayın ama yağlı yapısı olduğundan ayak izleri kalıor .Bazen olmuyor artık markadan mı bilemiycem.Halıları yıkamakta kullanırdım yani arap sabunu güzeldir kapı dolap silerim.Camlarıda silerim ama bulanıklığı oluyor ben fazla kullanmam arada.Kokusuda hoşuma gider.:KK34:

deterjan beyazlar için : alo karçicegi - bingo sensetive parfümlü- soda matik
renkiler için : omo actıve fresh - bingo lovely parfümlü, yumaşatıcı : viking sahra çicegi- bingo sensetive
mutfak için : cif amanyoklı yada cif camasır suyu etkili
banyo için : cif banyo jel ,kireç çözücü
yüzeyler için : marc sarı güller, carrefour lavanta, dix çam kokusu

:emir_bebek: bebeğimiz yolda olduğundan, eşim "evde kimyasal kullanmayalım" modunda..bi ton sıvı arap sabunu almış. Var mı kullanan?

bebeişe Allah uzun ömürler versin...
arapsabununa aman dikkat edelim piyasa da sahteleri cok dolayısıyla kaş yapalım derken göz cıkarmayalım.
bitkisel organik doğal ürünler kullanılmasından yanayım...

peki halı ve koltuklar olsun çamaşırlardaki yaka ,manşet kirlerinde olsun beyaz sabun önermişsiniz ,beyaz sabun yerine marketlerde satılan zeytinyağı sabunuda aynı işi görür mü kızlar ?

Elde bulaşık için - Fairy bulaşık deterjanı
Bulaşık makinesi - Calgonit sıvı deterjan yada tablet
Çamaşır makinesi - Ariel - perwol sıvı deterjan
Yumuşatıcı - Vernel-yumoş
Domestos ve cif olmazsa olmaz
Yağ çözücü - Mr. muscle - cıllıt bang

Genelde bunlar yeterli oluyor

mutfak için cif çamaşır suyu katkılı
fairy bulaşık deterjanı
yerler için önce domestos çamaşır suyu sonrasında bingo pembe düşler
camlar ve aynalar için cam sil sirke formüllü
banyo için cif banyo
çamaşır suyu kesinlikle domestos

son favorim derz temzileyici taşlarımın araları yeni döşenmiş gibi oldu :KK70:

Ben en cok marc i sevdim. Mr muscle sadece parlatiyor,cif yetersiz. Marc banyo ise kireci de cozdu parlatti da ama cok yogun kokuyor. Yine marc mutfak da yagkari ugrastirmadan cikardi. Koku yine yogun malesef. Ama temizlik temizliğe benziyor☺Çamaşır suyu ise domestos tek gecilir yani. Çamaşır deterjanim persil. Bulaşık makinesi deterjanim ise fairy platinium. Konya gibi kireci bol yerde yaşıyorsanız kullanılabilecek urunler bunlar bence. Kirec malesef cok buyuuuk bir sorun

Mintax banyo, Mintax mutfak, çamaşır suyu, cif, amway zoom, amway dishdrops

Deterjan ve temizlik malzemesi almaya bayılıyorum evde koleksiyon yapacağım yakında :21:
Deterjan: beyazlar- persil gülün büyüsü, renkliler-rinso(Sarı), siyahlar-perwoll - leke çıkarıcı:kosla vanish ve asprix
Yumuşatıcı:Yumoş portakal çiçeği (yeşil kapaklı) - memnun değilim ama bingo kırmızı alacağım
Banyo: marc sprey, domestos, bingo krem
Mutfak:
deterjan: pril, fairy, bingo fark etmiyor
bulaşık mak. det.: pril ve finish oxi etkili var şu an evde
cif yağ sökücü, mr. muscle sprey, marc sprey, cif tüm yüzeyler (Sarısının kokusu müthiş), ace ultra (yeni çıkan pembe berbat kokuyor çamaşır suyu kokusu yoğun), bingo krem
mutfak için çamaşır suyu olarak bingo mutfak çamaşır suyu kullanıyorum
yer silici: bingo fresh istanbul (lacivert), marc lavanta(mor), sır(pembe)

Beyaz çamaşırlar için omo active fresh sıvı deterjan, renkliler için değişiyor persil bingo yada rinso, yumuşatıcı vernel çeşitleri, tullerde kosla vanish gold, mutfakta kullandığım ürünler; cif naturals mutfak yağ çözücü, cif krem müge ve frezya kokulu (yeni çıkan), fairy sıvı bulaşık deterjanı, fairy platinum portakal kokulu bulaşık makinesi tableti, vissmate çamaşırsuyu, banyo ve tuvalet temizliğinde duşakabin camları için cif naturals banyo sprey, domestos çamaşırsuyu, desto meyve kokulu bulaşık deterjanı, yüzey temizleyici olarak şuan marc floral kullanıyorum ama değiştirip bingo ya gecicem daha güzel kokuyor, kapı cam toz almak için de highgenic kullanıyorum.

Değerli arkadaşlarım. Aranızda soupline veya softlan yumuşatıcı kullanan varmı? Bu yıl başı yunanistandan lenorun tüm serisini aldım fakat aldığıma bin pişman oldum da!. . Lenor Denildiği gibi muhteşem kokmuyor.

Almanya üretimi Lenor almak isteyenler mesaj atabilir Lenor Spring Awakenıng mavi,Lenor Floral Romance pembe,Lenor Sensitive beyaz çeşitleri mevcut 1 litre =33yıkama

X