evinizde kullandığınız temizlik ürünleri ve deterjanlar neler??

deterjan : ariel yada omo
yumuşatıcı : vernel
ç. suyu : tabiki domestos (her markayı denedim bundan şaşmam)
bulaşık makinesi : pril yada calgonit (bi arkadaş ucuz bi marka aldı makine çöpe gidiyodu nerdeyse)
yüzey temizleyici : pronto ahşap için ve pronto toz savar
cam için : herhangi ucuz bir camsil

bulaşık makinesi-calgonit (bitince tabletlerine geçeceğim)
elde-amvay
parlatıcı-elma sirkesi
çamaşır beyazlar-omomatik çamaşır suyu katkılı (çok memnunum,uzun süre amvay kullandım çamaşırlarım grileşmişlerdi beyazlığı şimdi gördüm)
renkliler için-amvay (bitmek üzere onu da değiştireceğim karar veremedim,renkleri koruyan bir ürün istiyorum)
yumuşatıcı-şu an vernel aroma terapi lavanta-vanilya
çamaşırsuyu-domestos
leke çıkarıcı-domestos,kosla oksiaction
koltukları silerken-amvay loc
camlar için-amvay (bazen de mikrofiber bezle deterjansız)
yerler-şu an marc
mobilyalar-pronto
toz alma-amvay

Arkadaşlar "klar" diye bir marka duydunuz mu , kullanan bilen var mı.. hani doğaya zararlı değil, organik mi ne ??? ya da böyle kimyasalı olmayan sağlıklı deterjan bilen var mı

ben cleanball - ersağ deterjanlarını kullanıyorum. fosfat içermediğinden zararsız.. ablamın göğsünde kist olunca doktor tavsiye etmiş.. bizde üye olduk kendimize gelişinden alıyoruz. bizden görüp almak isteyenlere de gelişinden veriyorum.. özellikle çamaşır ve bulaşık makinesi deterjanaları çok güzel. aynı anda arkadaşım ile aldığım bluzüm benim ilk aldığım gibi arkadaşımın da rengi değişince herkes şaşırdı... 2 çocuğum var ve bulaşık mak.den çıksa bile yine de durulayarak veriyordum onlara.. neden arkası çukur bir bardağım var idi içi hep pis su dolu çıkardı önceden.. bu deterjan ile berrak su çıkıyor gözümle görmesem inanmazdım..ve yer temizleme , halı şampuanı vb. hepsi ayrı güzel.. yani ben memnumun annem de ve arkadaşlarım da...Ablam 380 metrekare eve 3 çocuklu ev hanımına yardıma gidiyor, önceden yap yap heryer hemen toz oluyor bitmiyor derdi.şimdi ise işim çok kolaylaştı bu deterjanlarla diyor :) yani anlayacağınız far var.. amway gibi pahalı da değil ve konsantre sulandırarak kullanıldığından da piyasadaki deterjanlardan çok gidiyor.. 6 ay oldu hala bitmedi yarısına geldim :) önceden her markete gittiğimde deterjan reyonuna uğruyordum şimdi unuttum inanın :)oğlum ellerini yıkamayı sevmez idi.. jeli alır suyun altında akar giderdi..ben hep elini ovalardım gidip.. el köpüğü ile el yıkamayı çok sevdi.. içim de rahat böylelikle...

bulaşık makinesi için calgonit kullanıyordum ama gelecek sefere bingo matik alacam çok övdüler birde onu deneyecem,elde bulaşuk deterjanım pril,
çamaşır deterjanım bingo yada omo kullanırım,
çamaşır suyum domestos yada ace
yumuşatıcım bingonun kırmızısından..çok güzel kokuyor öneririm.
fırın için ve mutfak genel temizlik için fırın için enweyin fırın için olanı kullanıyorum..çok güzel temizliyo..ilk denediğimde sanki yıllarca temizlememişim gibi yağ çıktı..clintbang yağ sökücü sprey banyo için clintbang kireç çözücü ve cifim limonlusunu kullanıyorum
yerlerimi bingo bebeğimin kokusuyla siliyorum

- bulaşık makinesi için Pril Perfect hatta 2 ye bölüyoruz hergün tüm tablet konununca ayda çok para gidiyor ikiye bölüp koyuyoruz tertemiz de yapıyor zaten biriktirmeyi sevmiyorum
- el bulaşık deterjanı bingo dynamic nilüferli
- evi silmeye domestos Okaliptüs Ferahlığı
- banyo mutfak koridoru bır kac kerede sildigim için evde 3 hayvan oldugundan oralarada carrefurun çamarşır suyu parfümlü gayet güzel çiçek kokuyor ve etkili fiyatıda çok uygun hayvanlar surekli banyo karidorda gezındıgı için yüz kere siliyorum :)
- bulaşık makinesi kokusu olarak yine pril
- mutfak tezgahı ocak banyo fayansları için cif çamaşır suyu etkili sprey
gelelim çamaşır bölümüne :)
- beyaz çamaşırlar için ariel pro m zim dağ esintisi yumuşatıcı olarak yumaş aleo veralı
- renkli çamaşırlar için bizim giydiklerimiz için perwoll yumuşatıcı olarak yumoş extra jojova ve bademliydi bademli kaldırıldı artık
- diğer renkliler için çarşaf,masa koltuk örtüleri ve köpeğimi gezdirirken giydiğim kıyafetler ayrı onlar için ariel pro m zim parlak renkler hijyen açısından güçlü olanı kullanıyorum 2 gunde bir yıkandığı içinde perwoll yetişmiyor bunlar içinde yumuşatıcı büyük boylardan alıyorum yumoş pembe kiloluklardan
- narinler ve siyahlar için yiner perwoll narin sihir ve siyah düşler
- renkliler için leke çıkarıcı domestos rengarenk
- beyazlar için leke çıkarıcı arielin leke çıkarıcısı
- yine masa koltuk çarşaf örtüler için kosla oxi toz
- bulaşık makine temizlemek için calgonit bulaşık makinası temizleyici
- balıklı bulaşıklar için calgonit sıvı deterjan çamaşır suyu katkılı
- çamaşır makinesi tuzu calgon
- sıvı ve normal el sabunu olarak duru ürünleri
- duş jeli olarak yine duru ürünlerini
-annemin elleri çok hassas oda ellerini yıkamaya dove cream bar kullanıyor çok iyi geliyor elleri hassas olanlara tavsiyem:)
- tuvalet için mr muscle stıck on
- son olarak oda spreyı olarak glade fabric & air yeşil olan acayip güzel kokuyor bir kaç arkadaşım arabası için aldılar denemenizi tavsiye ederim (üzerinde köpek fotosu oldğu için alıyorum :))

Evin genel temizliginde "Frosch" un her türlü temizlik ürünlerini kullanirim...dogaya cok fazla zarar vermedigi icin kullanirken icim rahat...Özellikle Sirkeli olan deterjan favorim´dir!

Öncelikle merhaba, ben foruma yeni katıldım hatta bu ilk mesajım. Şimdiden hoşbulduk arkadaşlar :)

Ben yerleri, halıları vs silerken hep sıvı arap sabunu kullanıyorum, yeni keşfettim bunuda. Parkeleri çok güzel yapıyor, Fabuloso falan kullanırken hep içimde bir endişe vardı sanki zarar veriyormuş gibi. Ama arap sabunu daha doğal, sonuçta annelerimizin ninelerimizin kullandığı bir şey. Bir iki markayı denedim, en son ABC'nin sıvı arap sabununu aldım, çok memnunum ondan.

Bulaşıklar için de Pril kullanıyordum şimdiye kadar, geçenlerde Carrefour'da ABC ile yanyana koymuşlar, ABC'nin iki tanesi neredeyse Pril'in bir tanesiyle aynı fiyataydı, kaptım ben de :) Gayet de guzel temizliyor, gıcır gıcır oldu bulaşıklarım.

Çamaşır suyunda Domestos kullanıyorum genelde. Deterjanda değişiyor, biraz fiyata da bakıyorum alırken ama ucuz diye tanımadığım etmediğim bir marka almam. Türk markası olmasına da dikkat ediyorum tabii. Aklıma gelenler bu kadar. opuyorumnanaktan

dusa kabın için ne önerırsınız kızlar
yenı tasındık heppp su izi dysa kabın öncekı kıracıdan:mymeka:
nasıl temızlıcem bılmıyom

bıde yerler için sterıl edıcı bır yuzey temzleyıcı aryorum kızım emeklemeye baslyınca zor olucak tertemız olmalı

çamaşırlar için omo matik kullanıyorum. yumuşatıcım yumoş extra.
yüzeyler için bingosil veya cif in yüzey temizleyicisini alıyorum.
çamaşır suyu olarak domestosun çeşitlerini değiştire değiştire kullanıyorum.
cam temizleyicisi kesinlikle clin çok memnunum
oda kokusu olarak yumuşatıcımı sulandırıp spreyle yerlere doğru püskürtüyorum çok kalıcı ve hoş kokuyor.
bulaşık deterjanım pril losyon.bulaşık makinam için pril kullanıyorum.
ahşap yüzeyler için şok un kendi ürünü var ahşap temizleyici onu kullanıyorum.
bir de annem bi yağ çözücü almış markasını hatırlamıyorum fırını ocağı onunla temizliyorum bitince bakarım artık ambalajına bilindik bir marka değil ama çok memnunum.

1.Beyaz çamaşırlara:Ariel Soft (6kg konsantre alıyorum hep)
2.Renkilere:perwoll Sıvı (kampanyalı olunca alıyorum 3lt leri)
3,Yumuşatıcı:Bingo soft kırmızı, Bingo Soft beyaz, Bulut beyaz. Bunların arasında sürekli değiştiriyorum. Bingo'nun mavisini alacağım bitince.
3.Bulaşık makinesine:Finish Quantum. Tuz parlatıcı kullanmıyorum.
4.Bulaşık deterjanı:Cif
5.Krem temizleyici:Cif veya Mr Bee
6.Banyoya Güldal limonlu çamaşır sıyı ve porçöz
7.Yerleri de çamaşır suyuyla silerim hep.

Çamaşırlara leke çıkarıcı falan hiç kullanmadım yıllardır çamaşır yıkamama rağmen. Lüzumsuz temizlik malzemelerini israf olarak görüyorum.

Başka da birşey kullanmıyorum valla :) Temizlik malzemelerini hep fiyatlarını tek tek araştırarak toptan ve büyük paketlerde almaya özen gösteririm ki ucuza gelsin.

Son düzenleme:
arielin leke cıkarıcı deterjaıyla sıvı leke cıkarıcısı mukemmel hafta sonu aldık sıvısını arkadasım bızde kaldı o da hastaymıs bulasmıs yorgana arkasında yazanı ugludadım ustune doktum lekenın ınanın su cosla oxsimidir nedır onun reklamında bırden kayboluyor ya leke aynen yole oldu gozlerıme ınanamadım anında kırmızı yer pempe bıle degıl ten rengı oldu ıkı cıtıledım anında cıktı 10 dkka bekelyın yazıordu 10 dkka dahı beklemedım muhtesem bsy tavsiye ederim bırde bsy sorcam ahsap cilası olarak ne önerirsiniz lamınantlar ıcın bırde su clenı ben bulamıyorum nereden alıyorsunuz öğrenebilrimiyim kızlar :)
ben genelde henkel urunlerı alıyorum henkel almanların ama deterjanımı degıstırmem yumusatıcımıda artık vernel yaptım yumos omo cıf calgonıt fınısh hepsı unıleverın hepsı ısrail malı oraya gıdecegıne almana gıtsın dıer urunlerdede Türk malı tercıh edıorum ama ne yazıkkı deterjan ve leke cıkarma fazla ıyı deıliz bulasık sıvı deterjanı krem cıf mı denıor ona yer temızlıyıcelerını bıngodan alıorum ve sıvı sabunlarıda bıngonun yumusatıcısını denemdım bırde onu denıycem ama deterjanı arıel gıbı temızlemedı bızımkının o yuzden tercıh etmıorum

dusa kabın için ne önerırsınız kızlar
yenı tasındık heppp su izi dysa kabın öncekı kıracıdan:mymeka:
nasıl temızlıcem bılmıyom
canım duşa kabinin kuruyken clintbang kireç çözücü püskürt bi fırçayla ovala suyla durula..mis gibi oluyooo..:)

bende beyazlara omomatik kullanırım
renkliler ve siyahlara perwol
domestosta vazgeçilmezim yerleri silerken bulaşık yıkarken suya katarım
yerleri marcın sarı olanıyla
cifinde mor rengi harika
bulaşık deterjanıda cifin ki
aklıma gelen şimdilik bu kadar

hanımlar benim iki yıldır kullandığım berceste diye her türlü temizlik ürünü olan bir marka var.ben mutfak için olanla mobilya için olanı kullandım.harikalar yaratıyor aynı zamanda organik olduğu söyleniyor .sonra loc diye genel temizlik deterjanı aldım ama berceste kadar memnun kalmadım. özellikle mutfak için olanı zahmetsiz temizlik ve parlaklık şimdiden herkese kolay gelsin.

slm loc u nereden aldın cevap yazarsan sevinirim canım
turkbayragi

çamaşırlarda rinso,mutfakta pril-cif cream yağ çözücü-mr.bee krem temizleyici,yüzey temizliğinde peros ve aks(ikiside çok ucuz ve çok güzel kokuyorlar)diğer temizlik ürünlerim domestos,peros çamaşır suyu şimdilik aklıma gelenler bunlar:kahve:

slm kıslar benmde evde bebeğim var ve inanın şimidiye kadar birçok ürünü ayrı ayrı kullanıyordum. ocakta cifi.yerlerde dixi yi . domestosu . bulaşıklarda prili flaan. ama bi ürünle karşılaştım ve iişimi cok kolaylaştırdı. loc ve bulaşıklar icin dısh drops.... loc isimli ürünü hemen hemen her yerde kullanıyorum. özellikle bebeğim emeklediği icin yerleri silerken cok işime yarıyor. dısh drops ise bulaşık deterjanıv e
organik olduğu icin bebeğimin bulaşıklarında gönül rahatlığıyla kullanyıorum..birde bu ürünün yumuşak temizleyicisi var.loc plus. cifin bir benzri ama içerği doğal ve cizmiyor. ocağımı beyaz eşylarımın hepsini
dolaplarımı.heryeri siliyorumve parlatıcı özelliğiyle pırıl pırıl oluyor.lavabolarımı bununla siliyorum ve bidaha 1 hafta bişey yapmama gerek kalmıyr . cilaladığı icin kirler kayıp gidiyor zaten.tavsiye ededrim. üstelik hepsi konsantre olduğu icin en az 6 ay gidiyor.. tavsisye ederim.bunlar en cok kullandığım ürünler. daha bircok ürün yelpazesine sahip olan anwaye fcok şey borçluyum

X