evinizde kullandığınız temizlik ürünleri ve deterjanlar neler??

renklilerde ariel color,hassas çamaşırlarda perwol hassas calor sıvı deterjan,beyazlarda persil,vernel yumuşatıcı,marc yüzey temizleyici,pril bulaşık deterjanı,calgonit makina deterjanı,yağ çöz,por çöz,cif toz,fayans parlatıcısı,ace çamaşır suyu,veee glade multi sprey mis gibi kokular bayılırım zemuszemus

Bulaşıklar için Cif, yüzeyler için Domestos, bakterilerin sadece yüzeylerde değil çamaşırlarda da olduğunu öğrendikten sonrada çamaşırlar içinde Domestos'un hijyenik leke çıkarıcı deterjanını kullanıyorum.

Arkadaşlar ben deterjan tutkunu biriyim hemen hemen her türlüsünü denedim,denemeyede devam ediyorum.Sizlere nacizane önerim yeni çıkan fairy bulaşık deterjanı denemeniz gerçekten başarılı bir ürün pril ve ciften çok daha hızlı şekilde yağı akıtıyor.İkincisi ise evinizi sıvı arap sabunuyla temizlemeniz.Amway dahil olmak üzere en pahalısını bile denedim, sıvı arap sabununun verdiği sonucu vermiyo halılar koltuklar hatta seramik yerlerin temizlendiğini gözünüzle görüyorsunuz.içinize siniyor diyebilirim.Ben titiz marka sıvı arap sabunu alıyorum ama başka marka sıvı arap sabunlarıda aynıdır.Öneririm

camlar clin cam olduğu anlaşılmaz
yerler bingo bebeğimin dünyası kokusu uçup gitmiyor kokusu muhteşem bunca zaman boşa para harcadım diğer ürünlere
wc banyo domestos ve cif
çamaşırlara ariel ,yumuşatıcı olarak tesadüf aldığım wiking sahra çok kalıcı ve yumoş extra kullanıyorum aralarda
bulaşıklara fairy kullanmaya başladım mis gibi kokusu var çok güzel temizliyor makinaya da pril kullanıyorum

fary bende aldım memnunum ama domestosun renklıler için leke çıkarıcını hiç begenmedim ben yarım kaldı hatta yerlere kullandım ariel daha iyi geldi leke çıkarmada özellikle sıvısı ama domestos şöyle iyi bir leke çıkarıcı yapsa çok iyi olacak bu arada banyo ve tuvalet için domastosun sıfır kireç olanı aldım yarım saat bekledıkten sonra ovalamadan suyu döktüm tertemizdi harika bir ürün yalnız o yarım saat içinde orda durmayın nefesiniz kesiliyor ben acaba ne oluyor diye meraktan acıp baktım kapıyı kapatmam bir oldu :)kaydirigubbakcemile

omomatik
yumuşatıcı vernel lavanta
cif krem
marc mutfak
marc banyo
kosla halı matik
viking kir çözücü
domestos ve ace
camlarda camsil
duru sabun ve sıvı sabun
elde bulaşık için pril limon ve pril losyon yada cif
bulaşık makinesi için pril
yerler için cif yada sıvı arap sabunu
akat gardi oda spreyi ve yumoş sprey

Son düzenleme:
Çamaşır deterjanım değişiyor en son OMO aldım
Domestos vazgeçilmezim
Cif Mutfak ve Banyo çok memnunum
Cillit Bang kireçleri çok güzel çıkarıyor
Pronto ahşap temizleyici mobilyalarımda kullanıyorum
Finish calgonit tablet bulaşık deterjanım

hmm güzel bi konu olmuş..

çamaşırlardan başlıyım
beyazlar için : organeo organik beyaz toz temizleyici
renkliler için : bingo lovely
kızımın çamaşırları için : hacı şakir sabun tozu
yumuşatıcı : vernel

bulaşık : pril (deterjan - parlatıcı kullanmıyorum sirke kullanıyorum - bulaşık mak. temizleyicisi - bulaşık mak. kokusu)

mutfak ve banyo yemizleyicisi : şu an cif aktif ama migrosun kendi yaptığı yağ çözücüsünden kullanıyordum çok memnundum.

yerler için : bingo bebeğimin dünyası (çok saf kokuyor ismiyle çok uyumlu)

çamaşır deterjanı Ariel yumuşatıcı; Bingo leke çıkarıcı : Kosla sıvı deterjan:perwoll
Bulaşık Deterjanı Cif- Fairy
Bulaşık Makinesi İçin; Calgonit sıvı parlatıcı yerine elma sirkesi
yerler için Pronto- Dixi Yüzey temizleyici
Cam temizleyici Mr.muscle sirkeli ve Clin
Banyo İçin; Cif çamaşır suyulu- Domestos- Cif Banyo-
mutfak için Cif Çelik temizleyici- Cİf Mutfak- Levent Yağçöz

adını hatırlayamadığım bir halı şampuanı

çamşır suyu bnyo tuvalete domestos veya ace
çamaşırda omo color ve beyazlar için olanı kullanıyorum
dixi yerleri güzel kokutsun die kullanıyorum
bulaşıkta ve camlarda pril ve bingo
yer silme suyumada genelde pril eklerim
cif gri ve beyaz olanını kullanıyorum gri eşylarım için
detarjanları çok sevıyorum ben yaaaa

Arkadaşlar ben deterjan tutkunu biriyim hemen hemen her türlüsünü denedim,denemeyede devam ediyorum.Sizlere nacizane önerim yeni çıkan fairy bulaşık deterjanı denemeniz gerçekten başarılı bir ürün pril ve ciften çok daha hızlı şekilde yağı akıtıyor.İkincisi ise evinizi sıvı arap sabunuyla temizlemeniz.Amway dahil olmak üzere en pahalısını bile denedim, sıvı arap sabununun verdiği sonucu vermiyo halılar koltuklar hatta seramik yerlerin temizlendiğini gözünüzle görüyorsunuz.içinize siniyor diyebilirim.Ben titiz marka sıvı arap sabunu alıyorum ama başka marka sıvı arap sabunlarıda aynıdır.Öneririm

bende aynı arap sabununu kullanıyorum,banada annem önerdi..
ama fairy için aynı şeyi diyemicem ilk kullandığımda ne güzel demiştim ama zamanla bulaşık makinesinde hiç iyi olmadığını gördüm finish gibi kolay leke çıkarmıyo,tabaklarda hep kalıntı bırakıyo,ayrıca çok iyi parlatmıyo..:umursamaz: birdaha asla almam..

fary bende aldım memnunum ama domestosun renklıler için leke çıkarıcını hiç begenmedim ben yarım kaldı hatta yerlere kullandım ariel daha iyi geldi leke çıkarmada özellikle sıvısı ama domestos şöyle iyi bir leke çıkarıcı yapsa çok iyi olacak bu arada banyo ve tuvalet için domastosun sıfır kireç olanı aldım yarım saat bekledıkten sonra ovalamadan suyu döktüm tertemizdi harika bir ürün yalnız o yarım saat içinde orda durmayın nefesiniz kesiliyor ben acaba ne oluyor diye meraktan acıp baktım kapıyı kapatmam bir oldu :)kaydirigubbakcemile

evet domestosun sıfır kireç mükemmel bişi..hele bataryalar yeni gibi oluyo,ilk denediğimde böle kalmıştık eşimle :1shok:

bende sürdüm beklettim,duruladım...

bulaşık mak det.kanserojen hep ben kiyasal olmayan bir deterjan aldım onu deniyorum bakalım

bencede kesinlikle "ARAP SABUNU"

halımdaki lekeyi hiçbirşey çıkarmadı.koslada dahil bu arada kosladan hayır gören var mı???

arap sabunu çıkardı.fırın tepsilerinde,mermer tezgahta harika sonuçlar veriyor.bim,den

tex arap sabunu almıştım.ilk alırkende fazla bir şey beklenmiyordum.çok memnun kaldım.

bim,de şimdi bulamıyorum.gelse kutu kutu alıcam:))

bulaşık,cif-limon
bul.mak.,calgon,pril
domestos zaten hiç eksik olmuyor onsuz bir hayat
düşünemiyorumsempatiksalakcinni
cif mutfak,cif banyo...
porçöz ve yağçöz herhangi bir marka olabiliyor
faketmez...

deterjan: ariel m-zim beyazlar için makinede ariel ve ankara sodamatik öncesindede çamaşır sodasında bekletiyorum
bembeyaz oluyor
çamaşırsuyu:domestos
bulaşık sabunu elde: fairy
bulaşık sabunu makine:pril,tuz,parlatıcı
mutfak için :cif ve domestos
çamaşır makinesi için ankara sodamatik çünkü kireç önleme özelliğide var diğer sodamatikler gibi değil

kızlar domestos ve çamaşır suyu başta iyi görünüyo ama fayansları aşırı derecede aşındırıyo farketmişinizdir ve grileştiriyo ben özlelikle banyoda mr muscle varya onu keşfettim hani şu 2,5-3 liralık olan turunculardan böyle bişey olamaz gören herkez hayran kaldı sadece kağıt havluyla 1-2 defar siliyorum lavaboyu iyice ardından durulamıyorum sonrasında birkez deneyim inanılmaz palak yapıyo klozetide yine kağıt havluyla bol mr muscle ile siliyorum(dışını) klozet içinede haftada 1 domestos kullanıyorum diğer günlerde hergün mr muscle kullanıyorum küvvetide cifliyorum mucize gibi inanın faydasını çok gördüm tavsiye ediyorum cifte güzel ama yıkamak gerekiyo nem yapıyo günlük temizlikte hemde yoruyo... hadi kolay gelsin hamarat kızlar :KK66::KK66:

arap sabununun güzel kokulu olanı var mı ve genelde ne için kullanıyorsunuz yer silme fayans vs marka önerecek olan var mı arkadaşlar ayrıca güldal çamaşır suyu ve ürünlerini çok beğeniyorlar kullanan var mı

ben artık kimyasal değilde doğal ürünler almak istiyorum aslında :KK50:

birde evlerinde hayvan olan arkadaşlar yerlleri silerken kesinlikle bulasık deterjanıda eklesin hayvanlar patilerinden terledikleri için yağı öyle atıyorlar ve onlar koku bırakıyor bilirsiniz köpek kokusu olur bulasık deterjanları yağları temizlediği için bu kokuyuda alıyor tertemiz yapıyor :KK74:

bir sorum daha olacak bingo lovely (kırmızı olan)renkli çamaşırlar için mi beyazlar için mi

Son düzenleme:
Eşimin çok sevdiği bir tisörtündeki lekeyi hiç bir çamaşır suyu/leke çıkarıcı çıkartamamışken, son çare denediğim doğal beyaz sabun çıkartınca, pek çok şeyde bildiğimiz beyaz sabunu kullanmaya başladım. Musluk, lavabo, mutfak tezgahında, çelik, teflon vs. de gayet başarılı.

Bir de, burada bir arkadaştan duyduğum, Bioplazma diye bir ürün var. Daha yeni başladım kullanmaya, derz temizliğinde, aspratör temizliğinde denedim, çok iyi buldum.

Yerler için arap sabunu, bazen sıvı, bazen normal katısı. Genelde Nazar kullandım. Ama bu bioplazmayı kullanacağım bundan sonra herhalde.

Çamaşırda biraz sodamatik (yumuşatıcıyı bıraktım artık), biraz da toz sabun.

Bulaşık makinesinde şu ara Pril tablet kullanıyorum. Calgon da kullandığım oldu, jellerden de kullandım. Aman aman bir fark görmedim. Bizim burada sular kireçli değil, ondan belki, hepsi de iyi sonuç veriyor.

mutfakta:
mr muscle yada scotch brite fısfıslı olanlarından kulnıyorum..
çamaşır suyuu farketmiyoo hangisi indirimdeyse onu alıyorum hepsi aynı sonucu veriyor...
bulaşık makinamda calgonit ve sirke kullanıryorumm..aşırı kireçli suyumuz oldugundan bardaklarım mat çıkıyordu deterjanı koydugum göze sirkede ekliyorumm..inci gibi oluyor:)

banyoda
mr muscle yada scotch brite fısfıslı olanlarından kulnıyorum..
çamaşır suyu yine var..
arap sabunu marc yer silme ikisini karıştırıp yerleri siliyorum...
halılarım için biobellinda diye bi marka var onun halısını kullanıyorum şahane tezmi yapıyor vee koltuklar içinde kullanılıyor çok begendim...loc alcaktım ama etrafımda satan yoktu bunu aldım çok memnun kaldım...
yüzeysel 2-3 günde bi toz alırım sade su ile.. ayda 1-2 kerede biobellindanın genel temizlik ürünü var ondan biras koyup heryeri siliyorum mobilyalarımın..
çamaşır makinamda alomatik yada omomatik kulanıyorum..beyazları yıkarken sodamatik ekliyorum deterjan kısmına..ön yıkamayada çamaşır suyu koyuyorum mis gibi oluyor...renklilerde pervol renkli var ondan kulanıyorum..eşimin gömlek yaka ve kolu çok kirli oldugundan renkleri ne olursa olsunnn onlarıda ön yıkamasına yarım çay bardagı çamaşır suyu koyuyorum tertemiz oluyor..

Son düzenleme:
X