evinizde kullandığınız temizlik ürünleri ve deterjanlar neler??

kızlar bugun pronto toz aldım burdan okuyuuppp sonra kulanımına baktımm tv tozunu almada deri kulanımında önermiyolar...
ben istiyorum ki elime alayım heryerin tozunu alayımm.oturma odamda koltuk yanlarını ayrı tv yi ayrı sehpayı ayrımı alcamm off:).bide ayrıca camlar için aldım...buseferlik kulancamm ki memnun kalmam heralde mikrofiber bez ve su engüzeli sanırım:)siz memnunmusun acaba heryere kulanıyormusunnuz:)

Yüzey temizleyicim dixi, pronto,domestos..

Oda kokumm yumoş sarı olandan..

Yumuşatıcım extra microkapsüllü yumoş bazen bingo kırmızı..

Bulaşık mak deterjanım priL..

Çamaşır mak deterjanım omomtk

Banyoda cif power cream

Bazen elimde yıkadığımda sıvı bulaşık detj. fairy..

Mutfak ocak temziliği cif, yağ çöz

Halı koltuk temizliği kosla halı şampuanı ve kirçöz..

kızlar bugun pronto toz aldım burdan okuyuuppp sonra kulanımına baktımm tv tozunu almada deri kulanımında önermiyolar...
ben istiyorum ki elime alayım heryerin tozunu alayımm.oturma odamda koltuk yanlarını ayrı tv yi ayrı sehpayı ayrımı alcamm off:).bide ayrıca camlar için aldım...buseferlik kulancamm ki memnun kalmam heralde mikrofiber bez ve su engüzeli sanırım:)siz memnunmusun acaba heryere kulanıyormusunnuz:)

Ben prontoyu hem sıvı hemde suya karışandan hem de oda spreyi kıvamında olan direk yüzeye püskürtülen şekilde her ikisinide kullanıyorumm..

Ama tv silmiyorumm sadece yerleri(parke laminant) ve mobilyalarımı siliyorumm..

Bu mikrofiber bezleride camda kullnmak maksadıyla aldım ve memnun kalmadımm
GüzeL değiL silmiyor ki..

Ben yer temizliğinde asprin adlı bi ürün var onu kullanıyorum hem çok ucuz hem de çok guzel temizliyor genel temizlik için hem çamaşırlarda halı silmede koltuk silmede kullanılabiliniyormuş ben sadece yer silmede kullandım henüz açık deterjancılarda var markette de gördüm bugun güzel bi ürün...

cifin her ürünü
yumoş bahar tazeliği
sunlıght cif bulaşık deterjanı
deterjan olarakta bingo kullanıyorum..aklıma gelenler bunlar :KK71:

çamaşır deterjanı perwoll,persil
yumuşatıcı yumoş extra pembe,vernel lavanta vanilya
bulaşık deterjanı sunlight cif konsantre
yer silmek için ajax fabuloso lavanta,dixi çam
camları silmek için clin (çok memnunum beyaz olanı kullanıyorum ben)
banyo temizliğinde marc banyo,domestos
yağ çözücü olarak marc mutfak,cif krem
halıları kosla halı ile siliyorum
leke çıkarıcı olarak domestos rengarenk

arkadaşlar merhaba acil yardımınıza ihtiyacım var bi tane penye tayt aldım koyu mavi onunla birlikte tüm renklilerimi attım atmaz olaydım
tüm renkli kıyafetlerimi çamaşırlarımı masmaviye boyamış pembe kıyafetlerim mor sarı kıyafetlerim yeşil oldu yeni aldıgım kareli sort vardı onunda rengi mahvolmuş

tekrar yıkamaya attım domestos renklıler ıcın leke cıkarıcı beyazlar ve acık renkliler ıcın lekecıkarıcısınıda koydum ayrıca arıel toz leke cıkarıcı azcıkta ariel renlklıler için detedarjan katarak yıkadım sonuç yine bir tanesi bile düzelmemiş hala aynı mavılıkte morlukta duruyorlar biraz bile fayda etmemiş 2. kez bunları katarak yıkamam boya geçmiyor resmen rezil oldu tüm tişörtlerim külotlarım

ben ne yapayım şimdi boyaları nasıl çiıkartabilirim tişörtlerimden eski haline nasıl döndürebilirim kıyafetlerimi ne olur yardımcı olun neredeyse tüm kıyafetlerimin rengi değişti :KK43: :KK43:

Son düzenleme:
ev temizliğin de kullanıyorum bulaşık deterjanı çok güzel çok az miktarda sulandırıyorsunua 1 lt deterjanı rahat 5 ay kullanırsınız hem satışından kazanıyorum hem deterjanlar konsantre olduğu için uzuzn süre kullanıp tasarruf ediyorum herkese tavsiye ederim

beyazlar için bingo soda etkili deterjan
renklilere persil,yumusatıcı olarakta vernel,bim bulut konsantre,bingo lovely
bulasık pril ve calgon tablet
domestos,cif vazgecilmezim:) raid aspirini de arasıra beyazların deterjanına ekliyorum
laminant parke temizliğinde marc sabun bazlı

..................................

Son düzenleme:
benim gibi deterjan manyağı biri olarak kullandıklarım şunlar.

evde yerler için arap sabunum mutlaka vardır ama çok fazla kullanamıyorum kokusu kötü:KK43:
domestos (mutfak tezgahı,tuvalet ,banyo,lavabo) haricinde kullanmam
mr muscle glade genel temizlik ürünü çıkartmış aman allahım okadarmı güzel kokar ben lavantalı olanını kullanıyorum. fayans aralarını bile beyazlattı o derece mutfak tezgahı içinde kullanılıyor mutfak dolaplarının dışlarına birebir.ben bide srpeye doldurup tuvaleti ve lavaboyu hergün bununla yıkarım çok amaçok güzel bi ürün gerçekten tavsiyemdir.
evde cifim mutlaka vardır,
çamaşırlar için perwoll siyah kullanıyorum.beyazlar için alo toz deterjan (sıvılar beyazlara etki göstermiyor malesef) bide persil sıvı var evde onuda renkliler içni kullanıyorum.
yumuşatıcı o an hangisi indirimdeyse zaten hepsi güzel kokuyor şuan vernel deniz esintisini kullanıyoruz.
bulaşık makinası için bimde olan toz deterjan dan kullanıyoruz gerçekten temiz yapıyor.
toz almak için bimde satılan mikrofiber bezler var havlu gibi gerçekten güzel onu kullanıyorum.bide clin vazgeçilmezimdir.

bu arada okadar çok deterjan denedimki en güzel yüzey temizleyicileri şunlar;
bingosil bebeğimin dünyası gerçekten kalıcı yan komşu sormuştu ne kullanıyosunuz diye
mr muscle glade katkılı olan lavantalı
marc yüzey temizleyicisi mor yada pembe farketmiyor.

arkadaşlar gerçekten üçünden vazgeçmem :):)

:nazar:not eklemeden edemiycem beyaz kalıp sabunu mutfağımdan eksik etmem yağ kir hiç bişey bırakmıyor bu arada mutfak bezine sürtüyorum dolapların dışını siliyorum okadarmı temiz yapar. ben yağ çöz kullanmıyorum zaten işede yaramıyor tavsiyemdir beyaz kalıp sabun :) :KK1::KK1:

Bulaşık Detarjanı: Pril
Çamaşıt Yumuşatıcısı: Bimden bulut marka (kokusu öbür yıkamaya kadar uçmuyor ve çamaşırları ütülnmesi kolaylaşıyor çok güzel bişey küçük şişe üstünede parfüm küreciklerimi ne yazıyor mor olanını kullnıyorum nerdeyse banyo bile yapıcam onla :)))))
Renkliler için: Alo
Beyazlar için: Ariel
Yünlü-ipek-yada özel kumaşlar için: Woolite
Halı-Cam-Kapı-Toz alırken-koltuk silimi için: amway loc çok amaçlı temizleyici
Yüzey silici: Marc ya da Domestos
Banyo-mutfak:Cifin her türlüsü ama özellikle cif
birde Lofçalı marka yağ sökücü acaip işimi kolaylaştırıyor özellikle fırın ve Davlımbazımdaki yağlar söküm söküm sökülüyor :KK70: diğerlerini bilmem ama bu yağ sökücü çok iyi
Birde Davlumbaz,çelik tencere gibi metal yüzeyleri cif ile temizleyin acaip parlatıyor ve lekesiz temizliyor,çizme olmuyor
bulaşık deterjanı: calgonit Toz şu eski klasik bilinenlerden tabelet - sıvı bulaşık detrerjanı asla kullanmadım kullanmamda birde her yıkamada parlatıcı gözününe sirke koyuyorum

yyeeaaa işte böyle kızlar bendekiler bunlar :KK34:

Son düzenleme:
L.O.C.™ Çok Amaçlı Temizleyici banyolar, tuvaletler, emaye karolar, lavabolar, duşlar ve mermer yüzeyler üzerinde kullanılabilir. Aynı zamanda, ocaklar, tezgah üstleri, yıkanabilir duvarlar, kapı kolları, telefonlar, çöp kutuları ve boyalı ahşap üzerinde de güvenle kullanılabilir.
Genel temizlik için, Yeni L.O.C. geliştirilmiş, daha konsantre fomülü ile 5 lt suya 30 ml eklenerek kullanılır. Böylece eski LOC ye oranla 4lt yerine 5lt suya aynı miktarda ürün eklenebilmesi sayesinde kullanım başı maliyeti düşürülmüştür.
Spreyle püskürtmeli temizlik için, AMWAY™ Tabanca Püskürtücülü Şişeyi kullanın ve 9:1 çizgisine kadar 450 ml su ekleyin. Üstünü 500 ml çizgisine kadar Çok Amaçlı Temizleyici ile doldurun. Daha sonra yüzeylere püskürtün ve bezle kurulayın.
El temizleyicisi olarak, seyreltmeden kullanın ve kullandıktan sonra elleri yıkayarak durulayın.Kullanım Şekli
Seramik, cam, pişirme kapları, çatal-bıçaklar ve hatta kristal, gümüş ve porselenlerde güvenle kullanılabilir.
Lavabo veya bulaşık kabında yıkamada kullanırken, 5 litre ılık bulaşık suyuna 3 ml DISH DROPS™ Konsantre Sıvı Bulaşık Deterjanı ekleyin. Bulaşıkları yıkadıktan sonra durulayın.
Ekonomik uygulama için, 1 ölçü DISH DROPS Sıvı Bulaşık Deterjanını 3 ölçü suda seyreltin, AMWAY™ Özel Kapaklı Şişeye doldurun, çalkalayarak karıştırın ve sünger üzerine az miktarda damlatarak kullanın.
Bulaşık süngerleri ve bezlerini korumak için, ılık suyla iyice durulayın. Bulaşık bezi veya süngerine 2 kere pompalayarak püskürtün, sıkarak sıvıyı dağıtın ve bir sonraki kullanıma kadar bu şekilde bırakın.
Lütfen dikkat:
Kullandıktan sonra ellerinizi durulayın.

kızar ben de sizler gibiydim ama yaklaşık bir aydır araştırmalarımın sonunda evi temizleyim derken kimyasal bi fabrika yarattığımın farkına vardım.. bu konuyla ilgili bi araştırma yapın..çocuklarınızı, evinizi düşünürken neler yaptığımızın farkına vaacaksınız.. ben şimdiye kadar saydığınız tüm temizlik malzemeleri çöpe atmayı düşünüorum..

fazla deterjan almaya gerek yok 1 tane loc al camı, kapı, yerler, fayanslar, mutfak hatta çamaşır ve bulaşık bile yıkaya bilirsin hem bitkisel kullandığın suyu çiçeklerine bile dökebilirsin amway bir çok ürünü bunun gibi konsante olduğu için de uzun süre gidiyor 5-6 ay kadar

Bende temizlik yaparken kullandığım ürünleri yazmak istedim :)
Mutfağımda en büyük yardımcım Mr Muscle limonlu olanı hem mis gibi kokuyor hemde tezgah, dolaplar, ocak her şeyi pırıl pırıl yapıyor, yağ çözücü özelliği çok yüksek hem de hijyen sağlayıcılığı... Bunun yanında mutfağımda (ki her yerde) Domestos, Cif limonlu, yağ çözücü ve her derde deva elma sirkesi kullanıyorum. Elde bulaşıklar için Fairy, makine için Calgonit kullanıyorum ama bitince makinem içinde Fairy alacağım. Fırın içinde Amway'in fırın temizleyicisi süper :KK66:
Loc'u bende evin her yerinde hatta çamaşır makinesinde bile kullanıyorum, süper bir şey. Tozları mikrofiber bez ile alıyorum ama suyuna biraz yüzey temizleyici koyuyorum güzel koksun diye ve de sirke koyuyorum.
Yerleri bazen Loc ile bazen de Mr Muscle Glade ortak yapımı yüzey temizleyiciyle temizliyorum ama parkeler için Pronto ahşap temizleyici kullanıyorum tabi çamaşır suyu ve sirke damlatmayı ihmal etmiyorum. Halıları, koltukları arap sabunu, Loc, çamaşır suyu karışımıyla siliyorum. Tuvalet, küvet, lavabo için domestos, Cif kullanıyorum. Camları, aynaları camsil ile temizliyorum.
Çamaşır yıkarken Omo sıvı deterjan kullanıyorum, yumuşatıcı Yumoş kokusuna bayılıyorum. Temizlikte koku çok önemli benim için, mis gibi kokmalı her şey, her yer...
Kimyasal, zararlı biliyorum ama bunları kullanıyorum.
Temizlik malzemesi, kozmetik ve kitaba verdiğim paraya asla acımıyorum, mutlu oluyorum çünkü onlarla.

Bende temizlik yaparken kullandığım ürünleri yazmak istedim :)
Mutfağımda en büyük yardımcım Mr Muscle limonlu olanı hem mis gibi kokuyor hemde tezgah, dolaplar, ocak her şeyi pırıl pırıl yapıyor, yağ çözücü özelliği çok yüksek hem de hijyen sağlayıcılığı... Bunun yanında mutfağımda (ki her yerde) Domestos, Cif limonlu, yağ çözücü ve her derde deva elma sirkesi kullanıyorum. Elde bulaşıklar için Fairy, makine için Calgonit kullanıyorum ama bitince makinem içinde Fairy alacağım. Fırın içinde Amway'in fırın temizleyicisi süper :KK66:
Loc'u bende evin her yerinde hatta çamaşır makinesinde bile kullanıyorum, süper bir şey. Tozları mikrofiber bez ile alıyorum ama suyuna biraz yüzey temizleyici koyuyorum güzel koksun diye ve de sirke koyuyorum.
Yerleri bazen Loc ile bazen de Mr Muscle Glade ortak yapımı yüzey temizleyiciyle temizliyorum ama parkeler için Pronto ahşap temizleyici kullanıyorum tabi çamaşır suyu ve sirke damlatmayı ihmal etmiyorum. Halıları, koltukları arap sabunu, Loc, çamaşır suyu karışımıyla siliyorum. Tuvalet, küvet, lavabo için domestos, Cif kullanıyorum. Camları, aynaları camsil ile temizliyorum.
Çamaşır yıkarken Omo sıvı deterjan kullanıyorum, yumuşatıcı Yumoş kokusuna bayılıyorum. Temizlikte koku çok önemli benim için, mis gibi kokmalı her şey, her yer...
Kimyasal, zararlı biliyorum ama bunları kullanıyorum.
Temizlik malzemesi, kozmetik ve kitaba verdiğim paraya asla acımıyorum, mutlu oluyorum çünkü onlarla.

ben de loc tan memnunum ama kullanırken loc a başka ürünler karıştırma o zaman onun etkisi yok oluyor. sirkenin etkisini geçen gün fark ettim halılarım açık renk üzerine çay damladı elma sirlesi döktüm leke yok oldu

ben de loc tan memnunum ama kullanırken loc a başka ürünler karıştırma o zaman onun etkisi yok oluyor. sirkenin etkisini geçen gün fark ettim halılarım açık renk üzerine çay damladı elma sirlesi döktüm leke yok oldu

Evet haklısın LOC'a başka bir şey karıştırmamak gerek. Kesinlikle elma sirkesi büyük bir mucize, her derde deva...

arkadaşlar merhaba acil yardımınıza ihtiyacım var bi tane penye tayt aldım koyu mavi onunla birlikte tüm renklilerimi attım atmaz olaydım
tüm renkli kıyafetlerimi çamaşırlarımı masmaviye boyamış pembe kıyafetlerim mor sarı kıyafetlerim yeşil oldu yeni aldıgım kareli sort vardı onunda rengi mahvolmuş

tekrar yıkamaya attım domestos renklıler ıcın leke cıkarıcı beyazlar ve acık renkliler ıcın lekecıkarıcısınıda koydum ayrıca arıel toz leke cıkarıcı azcıkta ariel renlklıler için detedarjan katarak yıkadım sonuç yine bir tanesi bile düzelmemiş hala aynı mavılıkte morlukta duruyorlar biraz bile fayda etmemiş 2. kez bunları katarak yıkamam boya geçmiyor resmen rezil oldu tüm tişörtlerim külotlarım

ben ne yapayım şimdi boyaları nasıl çiıkartabilirim tişörtlerimden eski haline nasıl döndürebilirim kıyafetlerimi ne olur yardımcı olun neredeyse tüm kıyafetlerimin rengi değişti :KK43: :KK43:

yapacak bişey yok maalesef ya geceden çamaşır suyuna basıp olduğu kadar beyazlatıp kullanıcaksın ya da elveda demek zorunda kalıcaksın çok geçmişler olsun:44:

lavabo tuvalet:domestos,sır aspirin,bindebir cif
parke:uzay,mor domestos hafta içi kenar köşe silerken bingo kırmızı yüzey temizleyici
kalebodur:mor domestos 5-6 ayda birde ıslatıp ya arap sabunu ya da mor domestosla köpürtür bekletir durularım pırıl pırıl oluyor(mor domestos taşları parlatıyor herkes ne yaptın der denemenizi tavsiye ederim)

mutfakta:fairy portakal ya da elma,makine için calgonit tuz ve tablet parlatıcı gözüne elma sirkesi.ocak tezgah için domestos fıs fıs ,sarı cif püskürtülenden,sır aspirin aspiratör içini silmeye,dolaplarımı da arap sabunu sirke karışımı ile silerim bim in havlu olan bezleriyle

çamaşırda ariel ya da alomatik,yumoş yumuşatıcı kullanırım.renklilere perwol ya da woolithe.Arada persil jel alırım omonun jeli çürük gibi kokutuyor bikez aldım daha elimi sürmem:KK20:çamaşırda beyazlatıcı kullanmam bembeyazdır makinede bekletirim birgece önceden sıktırır tekrar yıkama başlatırım 60 ya da 90 da aklıma gelenler bunlar.:KK6:

X