evinizde kullandığınız temizlik ürünleri ve deterjanlar neler??

Mutfak:
Ocak için cif
bulaşık makinası calgonit
elde bulaşık pril
tencereler için cif krem(çamaşır suyu katkılı)

banyo-wc
domestos
domestos tulavet bloğu
marc banyo
toz wim

ahşaplar için pronto multisurface toz avcısı
zemin temizliği için: pronto
Parlak yüzeyler için: clin (mr. muscle da iyiydi ama bu yenisinden daha memnunum tavsiye ederim)

çamaşırlar için:
yünlüler için perwol
beyazlar için ariel prozim7
renklilier ace
leke çıkarıcı domestos
yumuşatıcı yumoş

tamamlayıcı ürünler:
uzay leke çıkarıcı mendil
domestos 0 kireç
cagonit bulaşık makinası temizleyici
sanırım eşim haklı biim evdeki malzemeyle bütün apartman temizlenir. :eek:

çamaşır deterjanı omomatik, renklilere de omomatik
yumuşatıcı bingosoft beyaz
leke çıkarıcı kosla vanish sıvı ve toz olan oxi max
banyo tuvalete domestos cif banyo
mutfakta bulaşık makinasına pril
bulaşık deterjanı da pril
mutfakta temizlik için ocak mutfak dolapları ve beyaz eşyalar için Mr. Muscle Mutfak spray olan (süper)
kapı pencere vs. temizliğime de Mr. Muscle Mutfak sprey (hemen hemen herşeye süper hemde çok pratik)
tül perdeler için kosla tül beyazlatıcısı ve yumuşatıcısı
oda spreyim de glade

bir de son zamanda keşfettiğim bir ürün var. belki pekçoğunuz kullanıyorsunuzdur da ben yeni gördüm. palmolive'in mutfak için özel el sabunu var. kullnınca soğan, balık vs. mutfak ile ilgili kötü kokular elinizden anında çıkıyor. fiyatı da diğer sabunlar gibi pahalı falan değil hatta migros'ta indirimliydi. ben 750 ml. sini 4.50 liraya aldım. çok memnunum tavsiye ederim. a.s.

Biz de çamaşırlarda makine için Omo'dan vazgeçmezdik.Ama sonra Ariel Prozim'i keşfettik.Kesinlikle beyazları daha beyaz yapıyor.Artık vazgeçmiyoruz Ariel'den.Elde yıkamak için de bulaşık deterjanı pril klasik kullanıyoruz.Losyonlusu elleri yıpratmıyor ama diğeri gibi de köpürmüyor sanki...Bulaşık makinesi için de genellikle calgonit kullanıyoruz.Ama arada prilinkini de kullanmışlığımız var....

mutfakta,
makine için pril
elde frosh
domestos
mr.muscle mutfak
ve tabiki cif krem
ayrıca kireç çözücü de eksik olmaz..

tuvalet ve banyoda
domestos
cilit bang beyaz kapak
tuvalet bloğu
cif krem

çamaşırda
ariel prozim7
yumuşatıcı yumoş
tüller için bimin bind activat
leke çıkarıcı kosla ve domestos rengarenk
kızımın deterjanı hacı şakir granül
kızımın yumuşatıcısı dalin
ayrıca beyazlara sodamatik kullanıyorum

halıda kosla halı elde

zemin temizliğinde
cif çam kokulu
oda kokusu da otomatik puflayan bişi var ama içindekini bilmiyorum

ayy amma çokmuş...

ben yerleri silmek için ajax mutfakta çif krem ve mr.muscle banyoda da mr. muscle ayrıca bingayuda tavsiye diyorum herşeyi çok güzel kullandım menun kaldım

hee ayriyetten çamaşırlarım için ariel konsantre yumuşatıcı bingo kullanıyorum leke çıkarıcı olarakta ariel.
bulaşık bakinemde bingo toz deterjan kullanıyorum.kaydirigubbakcemile2

vallaha ben bim deki deterjanlara bayılıyorum hem hesaplı, hem de güzel. yüzey temizleyici aks, yumuşatıcı bulut, yağçöz güldal, çamaşırsuyu güldal, deterjan persil, krem temizleyici mr beee

bim deki deterjanları bingo üretiyormuş.daha iyi olduğunu söylediler.daha denemedim.
çamaşır ve bulaşıklara bingo kullanıyorum.
ocak aspiratör için cif çamaşırsulu.bide yağ çözücü marc mutfak.
yumuşatıcı vernel vanilya_lavanta,kokusu bi harika.
yerler için de bingonunkileri kullanıyorum,güzel kokuyor hepsi.
camları,kapıları locla siliyorum.camlar güzel parlıyor.
domestos zaten heryerde kullanıyorum.
banyoda marc banyo ve çamaşırsuyu.

mutfakta bulasik icin fairy ve bingo
camasir icin ariel,vanish,vernel,perwol
ahsap icin pronto
banyoda MR Muscle,domestos,clin
halilar icin de vanish

hatirladigim bu kadar :))

çamaşır makinemde bingo kullanıyorum leke çıkarıcı olarak domestos rengarenk yumuşatıcı olarakda tek bir ürün almıyorum şu ana kadar vazgeçemeyecek kadar iyi bir ürünle karşılaşmadım çünkü.şu anki vernel lavanta ama yine çamaşırlarım kokmuyo:1no2:
mutfak banyo ve lavabo temizliği için yine domestos kullanıyorum memnunum
yerleri silmek için tek bir üründe karar kılmadım şu an marc lavanta kullanıyorum ama sürekli değişiyo birde burda tavsiye ettiler sirkeli suyla her yeri silin diyorlar bunuda denicema.s
bulaşık makinem için de calgonit hepsi birarada tablet kullanıyorum çok memnunum
birde calgonitin makine kokusu ve temizleyicisi var onlarıda kullanıyorum
aklıma gelenler bunlar
sadece yumuşatıcı ve fayanslar için istediğim gibi bir ürün bulamadım bunların dışındaki kullandığım tüm ürünlerden çok memnunumvereliniortak

makina deterjanı olarak: renklilerde bingo beyazlarda omo
yüzey temizleyici: marc lavanta
cam için ve mobilya tozu için: amway loc
yağ çözücü: amway zoom
bulaşık deterjanı elde;cif, makinada: calgonit
çamaşır suyunda domestos'tan asla vazgeçmem.
banyom için: cif banyo temizleyici
wc için domestos yaz güneşi
çamaşır yumuşatıcı: yumoş extra
leke çıkarıcı: kosla vanish

renklilerde persil color beyazlarda omo ariel ama artık ariel almıycam.ocak icin ms proper.mutfak dolapları zoom.yumuşatıcı bingo kırmızı.domestos.yerler için fabuloso.toz almak için loc.banyo icin mr proper banyo ve camaşır suyu

hanımlar benim iki yıldır kullandığım berceste diye her türlü temizlik ürünü olan bir marka var.ben mutfak için olanla mobilya için olanı kullandım.harikalar yaratıyor aynı zamanda organik olduğu söyleniyor .sonra loc diye genel temizlik deterjanı aldım ama berceste kadar memnun kalmadım. özellikle mutfak için olanı zahmetsiz temizlik ve parlaklık şimdiden herkese kolay gelsin.

Valla bende ne menem temizlik maddesi varsa denedim,deneye deneye deneme tahtasına döndüm...:nazar:
Birde marka,pahalı diye para döküyoruz ya çoğu boşuna...:nazar:
Mesela,kosla vanish le denedim leke çıkarmayı çıkmadı, ama Kirçöz (pembe) çıkardı..:1shok:
Çamaşır için Bingo hijyen çok hoşuma gitti ama bitmek üzere..
Artmatiği tavsiye ettiler onu bir deniyceğim...
Domestos çok kullandım,ama son günlerde Bim deki Güldal çamaşır suyuna taktım...
Yeri geliyor bütün evi onunla siliyorum..
Eşim bile dün dedi,ev mis gibi kokmuş dedi...:asigim:
Mutfak dolaplarını cif,anway yağ çözücü ile sildim eh işte..
Ne hikmetse bildiğimiz beyaz kalıp sabunla sildim daha iyi çıkardı..:uhm:
Camları silerken, kesinlikle sirke kullanıyorumm...a.s
Bulaşık deterjanım da Bingo tablet...
şimdilik bu kadar,denedikçe yazarım...
opuyorumnanaktan

ben beyaz çamaşırlar için persil kullanıyorum
renkliler için dianın renkli deterjanını kullanıyorum
siyahlar için perwoll
yumuşatıcı olarak bingo ve yumoş
fayans için domestos
ovmak için cif
mutfak için bimin yağ sökücüsü,
bulaşık için makine için calgonit elde cif
yer silmek için bingo bebeğim vede marc pembe
laminat için kalyon çam kokulu
leke çıkartıcı ariel domestos mor
oda spreyi yumoş
ya bayağı detejan kullanıyormuşum ben be nerdeyse maaşımı deterjana yatırıyorum
farkında olmadan ama napayım çocuklu ev olunca heryer hijyenik olmalı

slm tuvalet ve banyo için domestos dap esintisi bulaşık makinesine calgonit tuz parlatıcı ve tablet bulaşık mak temizlyicisi ve koku bloğu elde yıkamak için pril limonlu çamaşık makinem için arielin qenzim 7 renkliler için rinso mor olanı kosla vaniş çamaşır suyu .son zamanda yağ çozücü olarak cifin sprey olanı kullanıyorum çok güzel.yerler için ajaks faboloso pembesi.kireççözücü kullanıyorumi fazlasınada gerek yok bence ama perwol siyahı kullanacam

bulaşık mak colgonit
mutfakta domestos,marc power hijyen,çif krem cillitbeng mutfak,ponka yağ sökücü
banyo için domestos marc banyo , ciilitbeng banyo,breff mavi
yerlere ajax llavanta,dixi sarı ve çam kokulusunu kullanıyorum ama koku kalıcı olmuyor
parke pronto ve cilasını kullanıyorum elimle silmeme rağmen leke bırakıyor en iyisi arap sabunuyla parlatıyorumm ve eşim kaç kez düşme tehlikesi geçirdiopuyorumnanaktan
ayrıca bellindanın genel temizlik wc ve cam temizleyicisini kullanıyorum
camaşırda beyazlarda alo kutup beyazlığı renklilerde ariel yumoş extra ve perwol bukadar
kayınvalideme göre paralarımızı deterjancılara yediriyormusum...........

Çamaşırlar için ace kullanıyorum. Yumuşatıcı olarak da yumoş extra.
Yüzeyler için bingosil ateş çiçekleri. kokusu hoşuma gidiyor.
Lavaboların günlük temizliği için domestos kullanıyorum. Ama arada bir breff banyo için olanını kullanıyorum. kireç lekelerine iyi oluyor. Ayrıca bu evimize taşındığımızda lavabolar bildiğiniz kahverengiydi. şimdi bembeyaz sanki lavaboyu değiştirmiş gibi. bir de o keskin kukuları olmasa :1ninca:
yağ sökücü olarak klorak kullanıyorum.
camlarımı camsille siliyorum. gazeteyle silince parlıyor.
oda kokusu olarak yumuş kullanıyorum. ,
leke çıkarıcı olarak domestos rengarenk ama bitmek üzere sonra bingonunkini deneyeceğim bakalım o nasıl.
bulaşık deterjanı olarak da bimden aldığım desto portakal kokuluyu kullanıyorum. kokusu çok güzel.

X