Bosanma kararini verdikden sonrasi...

Antepligelin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2007
196
1
37
Selam arkadaslarim... Ben henüz kocamdan ayrilip babamin evine dönmedim ama kocami burda burakip ailem ile bir ayligina türkiyeye izin gittim bir ay önce. Ancak artik oraya ait olmadigimi cok iyi farkettirdiler bana. Annemin en ufak seyde karisamazsin sen artik bu evden ciktin gittin demeleri, oraya gidince birdaha yanima gelme demeleri vs. sonra onlara küstügüm icin geri dönmeye karar verip geri vazgecmem sonucu kavgada kiz kardesimin beni kovmasi.... Anliyacaginiz hicbirseyin eskisi gibi olmadigini anladim. Acikcasi annem gecimsizdir bekarkende anlasamazdim hatta o evde cok kötü günler gecirdim gercekten. Evlenmek benim icin bir kurtulusdu. Ancak bu kurtulusun beni daha cok bataga ittigini görüyorum suan.

Bekarken anlasamazdim annemle evet ama sen artik bizden biri degilsin lafi cok agrima gitti arkadaslar ya. Yinede küsülü durmuyorum canim babamin o güzel hatirina haftada bir gidiyorum yanlarina. Sirf babam üzülmesin zaten annemle olan sorunlar yüzünden kardesleri annesi babasi gidip gelmiyor birde ben yanliz birakamam onlari.

Neyse sadete gelelim... Bilen bilir esimle evliligim yürümüyor ancak ekonomik özgürlügüm suanda yok isten ciktigim icin. gerci zaten esimde calismiyor ya neyse... Bir ayrilma sözkonusu oldugunda devlet yardim eder bana ama evimizin gideri cok yetmeyecegini biliyorum. Bu durumlar yüzünden babamin evinede gitmek istemiyorum eger oraya dönersem suan oldugumdan cok daha mutsuz olacagim -bekarligimda oldugu gibi-. Evlendigimden beri hic arkadas edinmedim eski arkadaslarimla görüsmedim anlayacaginiz suan hickimsem yok. Sizce yapabilecegim en mantikli sey nedir? Ben hic mantikli düsünemiyorum suan!

Arkadaşım yurtdışının kanunlarını bilmiyorum ama buradan okuduğum kadarı ile kanunlar hep kadından yana diyorlar..fisfisfis
Devlet sana yardım ederse zaten tek olacağın için evin gideri de çok olmaz,o sırada yine iş bakarsın kendine. Ne güzel bir mesleğin var. Yaşın da küçük,yepyeni bir sayfa açarsın yaşamında inşallah..:Saruboceq:
Yurtdışında yaşayıp da boşanmış olanlar daha çok yardımcı olurlar sanırım..
Ben sadece hayırlı olsun inşallah demek için geldim..:teselli:

Hatirladigma göre sende almanyada yasiyordun degilmi???:uhm:

En basta yapacagin sey eger tabiki bosanma kararin kesinse, hemen gidip bir avukat tutmak maddi olarak devlet yardimci oluyor burda canim oturdugun yerdeki muhtarliga gitt orda sana yardimci olurlar...:1closedeyes:

Esin büyük ihtimalle evden cikmiyor o yüzden mecbur sen kendine ayri ev tutacaksin, bence bunlar sorun degil canim burda o konuda devlet cok yardimci oluyor...:1closedeyes:

Hem maddi hem manevi destek bulursun yani... asil sorun kararin netmi?? yani cok gel gitler yasiyorsun bu konuda ilerde pisman olacagin adimlar atmaman icin iyi düsünmeni tavsiye ederim.:nazar:

Yürümeyen bir evlillik yürümüyor malesef inanki senin yasadiklarina gercekten üzüldüm:çok üzgünüm:.

Allah yardimcin olsun insallah canim Sevgiylea.s.

Hatirladigma göre sende almanyada yasiyordun degilmi???:uhm:

En basta yapacagin sey eger tabiki bosanma kararin kesinse, hemen gidip bir avukat tutmak maddi olarak devlet yardimci oluyor burda canim oturdugun yerdeki muhtarliga gitt orda sana yardimci olurlar...:1closedeyes:

Esin büyük ihtimalle evden cikmiyor o yüzden mecbur sen kendine ayri ev tutacaksin, bence bunlar sorun degil canim burda o konuda devlet cok yardimci oluyor...:1closedeyes:

Hem maddi hem manevi destek bulursun yani... asil sorun kararin netmi?? yani cok gel gitler yasiyorsun bu konuda ilerde pisman olacagin adimlar atmaman icin iyi düsünmeni tavsiye ederim.:nazar:

Yürümeyen bir evlillik yürümüyor malesef inanki senin yasadiklarina gercekten üzüldüm:çok üzgünüm:.

Allah yardimcin olsun insallah canim Sevgiylea.s.

Ne güzel ya..
Kadına verilen değer harika..a.s.
Allahım bizim ülkemizde de bu imkanların olmasını sağlasın inşallah...:Saruboceq:
Türkiye'de kaç tane kadın var,sadece maddiyat yüzünden eşinden boşanamayan...benneyaptımki

Kararim net degil onun icin önce ne yapacagima karar vermek istiyorum. Bundan sonra yapacaklarimi planlayip ayagimi tam olarak yere basip öyle karar vermek istiyorum. Daha fazla cikmaza girersim isin icinden cikamam!

Annemlerde almanyada yasiyor bende. Hatta annemler bana cok yakinlar ama dedigim gibi annemin evine dönmemem en hayirlisi olacak.

yasadiklarina gercekten uzuldum...ne desemki bilemiyorum,,hakkinda hayirlisi olsun ne diyim....kelin ilaci olsa basina surermis misali .....Allah yardimcin olsun,,umarim gittigin yolda asla pisman olacagin adimlar atmazsin...sevgiyle kal

canim bak yurt disinda yasiyorsun nekadarsanslisindevlet yardim ediyo burda ailenlede anlasamiyorsan ayri bir eve cik sana istebulurlar basinin caresine bakarsin herseyinkötü olmasindan iyidir

konurını az çok biliyorum okumuştum.. kararın neden net diil diye sorabilir miyim? çünkü netleştirmek için elinde çok fazla veri var bence, eski yaşadıklarınıza bakarsak..

Dedigim gibi körü körüne hareket etmek istemiyorum. Herseyi planlayip ayaklarimin üzerinde durdukdan sonra karar vermek istiyorum yani kesin olarak ayrilmak istiyorum. Evet arkadaslarim devlet yardim ediyor etmesine ama birde kredimiz var, o ikiye bölünecek yarisini ben ödiyecegim yani giderlerim yine bayagi yüksek olacak. sonra evet ev tutmasi kolayda bu mobilyasiz ev bir ise yaramaz ki arkadaslarim götürebilecegim birtek mutfak var birde ceyizlik esyalarim iste.... neyse karar verdikden sonra mobilyasiz evdede otururum da öncelikle benim yerimde olsaniz napardiniz bunu bilmek istiyorum bir fikir sahibi olmak icin.

kesin olarak evliliğinizin düzelmeyeceğine kanaat getirip ayrılma kararı aldıysanız eğer bir avukat.a gidip boşanma davası açın. orada devletin avkt.mahkeme masrafları karşıladığını biliyorum. ama avk.nızla görüşmeden evinizi terk etmeyin. en öce avk.nızla görüşün onun tavsiyelerine göre hareket edin. açtığınız davada haklıyken haksız duruma düşmeyin diye. tabii ki en önemli konu avkta bile gitmeden önce kesin karar almanız.yani ;evetkesinlikle olmuyor kesinlikle boşanacağım. Veya hayır bir şans daha vereceğim biraz daha bekleyim. evlilik sizin evliliğiniz. artılarını ve eksilerini en iyi siz biliyorsunuz. olmuyorsa olmuyordur. kendiniz de daha fazla yıpratmadan hayatınıza yeni bir yön vermeye bakın derim ben. Allah yardımcınız olsun..

hiç kimseye güvenmeden sadece kendine güvenerek Allaha sığınarak bir yola çıkıp sil baştan sıfırdan yeni bir hayata başlayacaksın. eğer kesin kararın boşanmaksa. çocuğunuz var mı peki?

Dedigim gibi körü körüne hareket etmek istemiyorum. Herseyi planlayip ayaklarimin üzerinde durdukdan sonra karar vermek istiyorum yani kesin olarak ayrilmak istiyorum. Evet arkadaslarim devlet yardim ediyor etmesine ama birde kredimiz var, o ikiye bölünecek yarisini ben ödiyecegim yani giderlerim yine bayagi yüksek olacak. sonra evet ev tutmasi kolayda bu mobilyasiz ev bir ise yaramaz ki arkadaslarim götürebilecegim birtek mutfak var birde ceyizlik esyalarim iste.... neyse karar verdikden sonra mobilyasiz evdede otururum da öncelikle benim yerimde olsaniz napardiniz bunu bilmek istiyorum bir fikir sahibi olmak icin.

Senin yerinde olsam ne mi yaparım.Önce hemen iş aramaya başlarım.İş bulduğum anda bir avukat bulup boşanma davası açarım.Madem devlet orda kadının her türlü yanında destek oluyor boşanır,kendi başımın çaresine bakarım.Sürekli huzursuzca yaşamaktansa tek başıma huzurla yaşarım.Eşya falan zamanla olur.Önce kendi huzur ve mutluluğun için adım atmalısın gerisi gelir.Allah yardımcın olsun.

Arkadasim bosanmak türkiyedede olsa almanyadada olsa binbirtane zorluk getirir ardindan, evet biz avrupada yasayanlar bu gibi konularda daha sansliyiz keske laalecigmin dedigi gibi türkiyede böyle imkanlar sunulsa kadinlarimiza...

Senin problemin nedir biliyormusun canim, harekete gecemiyorsun yani sanki seni tutan birseyler varmis gibi sirf kafanda bunlari planyayip is icada geldimi geri cekiliyorsun gibi, mutlaka korkularin vardir seni anliyorum ama konusmakla degil harekete gecmekle bitiyor isler....

Kimse güllük gülüstanlik bosanmaz mümkün degil ama eger kararin dedigin gibi net ise biran evvel icada gec derim...

Böyle bir adamin kahrini cekmektense sadece bit yatak bir mutfak bir dolap olan evde oturmayi tercih ederim...en büyük avantajin cocugnun olmamasi....

ben olsam ne yapardım o zaman söyliim.. öncelikle boşanmaya karar verdim diyelim, fevri davranmam.. iş bulurum çalışırım bi süre para biriktiririm.. madem baka bi yere gtme şansım yok o zmn bi süreliğine daha evimde kalıcam demektir.. biraz sırtımı sağlama aldıktan sonra boşanma prosedürlerine başlardım heralde..

Ben olsam kredi bitene kadar bekler...

Bu arada kendime canla başla çalışacağım ve kendimi kabul ettirebileceğim bir iş bulur gizli gizli üç beş para biriktiri...

Sonrada hala boşanmayı istiyorsam bunu yapardım

Allah yardımcın olsun canım

çocuk olmaması bir avantaj. arkadaşların dediği gibi (gülsüm sultan) net kararını verip icraata geçmeniz gerekiyo. elinizi kolunuzu bağlayan bir şey yok aslında borç kredi vs.insanın elini ayağını bağlayan tek şey çocuk konusudur boşanmalarda. sizin genç olmanız meslğinizin olması yaşınızın genç olması.bunlar hep avantajdır aslında. herşey bizim için. eşinizle evliliğinizle ilgili daha yapacağım hiç bir şey kalmadı diyorsanız?????

cnm Allah yardimcin olsun bende yurt disinda yasiyorum bedne ayrilmak istyiorum ama ogrendim ki ben buraya geldigiden beri esimin ustunden vize aliyorum ayrildigim zaman vizem direkman oluyomus o yuzden elim kolum bagli cunku kizim avusturya vatandasi ve ben vize alamazsam onu bida goremem o yuzden dayanicam

kredi borcunuzun bitmesini beklemek sadece hayattinizi ertelemenize sebep olur cünkü esiniz de siz de calismadiginiza göre bu borc cook uzun sürer...

yaniliyor olabilirim siz önce bir avukatla görüsün ama aklimda kaldigi kadariyla borcunuzu calismadiginiz icin ödeyemeyecek durumda olursaniz borcunuz erteleniyor ya da calisana kadar durduruluyor... calismaya basladiginizda da tüm masraflariniz hesaplaniyor ve maasinizin bu tutar üstünde kalan kismi kesiliyor maasinizdan yavas yavas... siz yine de bir arastirin böyle bir sey yapabilir misiniz? kararinizi vermenize yardimci olur belki

X