Doğuma Hazırlık dogum valizi

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
  • Başlangıç Tarihi
Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
&

♥ Cleo ♥

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
Hayırlı ramazanlar arkadaslar. Ozel hastanede dogum yapan anneler sorum size. Dogum valizinizde neler vardı? Doguma gittiginizde neler gerekli oldu? neleri bosuna goturmutunuz? =))

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
♥ Cleo ♥;3805443 .!.:
Hayırlı ramazanlar arkadaslar. Ozel hastanede dogum yapan anneler sorum size. Dogum valizinizde neler vardı? Doguma gittiginizde neler gerekli oldu? neleri bosuna goturmutunuz? =))

ben özelde doğum yaptım sezeryanla çantana bebek için biberon emzik 3 bady 3 hastane çıkışı bir penye yelek çorap 2 tane bebek battaniyesi ince kalın koy portbebe bi paket bez al yanına yeni doğan olandan pişik kremi ıslak mendil

kendin için 2 gecelik 1 picama takımı 3 takım iç çamaşırı kalın iki çorap el havluşu hafif bir kolonya ıslak mendil ıslak kuru kamera foto makine bir tane yelek yada kalın bir hırka sabahlık bunların haricinde bana bişi gerekmedi çokta doldurma çantanı hayırlı doğumlar diliyorum canım dilerim kolay olur doğumdan çıkarken eşine her anını kaydettirmeyi tembihlemeyi sakın unutma öptüm

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
yaa bende doğum yapmadan önce doğum çantasının içine neler konur diye araştırıyodum ve çoğu kişinin yorumu bi çok şeyin gereksiz olduğu yönündeydi... bende doğum çantamdaki şeyleri azalttımda azalttım... sonra hastanede bi sürü eksik çıktı sinir oldum... tamam çantanı çok çok doldurma ama minimumada indirme bence... nolcak sanki fazlaysada nasıl olsa evine geri gelicek....çok olsun ama eksik olmsın bana sorarsan... hayırlı doğumlar canım...

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
pişik kremine, biberona ve emziğe gerek yok bence. ama eğer sezaryan olacaksan asla bir tane hastane çıkışı yetmiyor bebişe. ve ben hasta pedi almıştım hiç açmadan geri getirdim eve çünkü hastane veriyor, bir de pede gerek olmadı çünkü onu da hastane verdi. bir de ben yanıma chıcco bebek kaşığı almıştım, çok işe yaradı. ilk saatlerde sütüm yeterli değildi, mamayı hep kaşıkla verdik, bunu atlama bence.onun dışında listelerde yazan herşey gerekli.

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
bende sut pompasini koymustum ise yaradi iyiki koymusum

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
benim doğumumda hastaneden çıkana kadar bebek kıyafetleri hastanedendi. ben üç takım götürmüştüm belki bişey olur diye bi çıtçıtlı iki patikli altlık bi üst zıbın battaniye yetti martta doğum olunca. hastaneden çıkarken hastane battaniyede hediye etti. sezeryan oldum ama 1 gün kaldım kimisi 3 gün kalıyormuş 1 pijama takımı yetti zaten altını giydirmiyorlar. altına pedi, yatak için hasta pedi falan hastanedendi. benim sütüm hemen gelmişti bebek doymasada bakım odalarına aldıklarında onlar altını değiştirip doyuruyorlar. sabahlığın uzun olsun ona dikkat edersin çünkü 8 saat sonra dolaştırıyolar üstün örtülü olunca daha rahat ediyorsun. birde lohusa geceliği/ pijaması olmasına gerek yok kullanışlı olmuyor ben çok aramıştım yok önden düğmeli olsun emzirme penceresi olsun zaten bebek ağlayınca hemen alttan açıveriyodum göğsümü yaka kısmını kullanamadım. anesteziden sonra üşüme çok oluyor onun için çorap unutma üstüne kalın bişeyler sabahlığın kalın olmayacaksa üstüne şal alabilirsin.
birde kırmızı kurdela takacaksan ya bant yada taç gibi bişey olsun kurdele kayıp duruyor. annem almış bende kırmadım kurdele bağladım kafama. birde benim saçlarım temiz olmasına rağmen acayip yağlanmıştı saç fırçası ayna unutma ben makyaj malz. bile götürdüm ama süslenmek aklıma gelmedi.kardeşin görümcen falan biri varsa onlar saçını başını düzeltsinler :) gelen ziyaretçilere ikram için çikolata da götürdüm bebek şekerinden ayrı kayınvalidem de börek yapmıştı. kapı süsüde hastaneden verildi
aslında sen nerde doğum yapacaksan o hastaneye gidip doğum yapanların katındaki hemşirelere sorsan daha iyi olur. onlar ne lazım olur olmaz söylerler boşuna kalabalık etmesin.ben Türkiye hastanesinde yaptım dediğim gibi çoğu şeyi hastaneden vermişlerdi.

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
bebegıme 2 takım hastane cıkısı
bana ıkı takım gecelık ve sabahlık
ve kısısel esyalarım ın dısında bıseye gerek kalmadı,dıger ped vs.. hastane verıyor
ama her hastanenın uygulaması bır degıl
bence dogum yapılacak olan hastane ıle gorusulmelı

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
ben de herşeyi bol bol götürdüm ama zor idare ettik kızım sarılık olunca ben de sezeryanlıydım 4 gün kaldık az daha bebişe kıyafet yetmeyecekti arkadaşlar yazmışlar genelde terlik varmıydı hatırlayamadım sen mutlaka 2 çift al çünkü ilk ayağa kaltığımda sonda nedeniyle bacağımdan baya bi kan süzüldü ve terlikler ilk andan battı çöpe attık tabi sonra eşim çarşıya terlik aramaya çıktı süt gelmeyince de mama verdik hemşireler çay kaşığı getirdiler bir arkadaş kaşık al demiş çok iyi fikir silikon kaşıklar var onlardan götür yumuşacık damağını falan acıtmaz bebişin

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
terlikler büyük numara olsun ben davul gibi şimiştim terlikler ayağıma olmuyordu. bide su gibi terliyorsun sürekli kıyafeti ona göre koy bana 2 gecelik yetmemeişti. bebeğimde altı açıkkken doldurdu battaniyeler kıyafet battı bence kıyafeti bol tut ben 3 battaniye 3 takım koymuştum sonra tekrar getirttirdim. bebek yatağına çarşafda al benimki onuda kirletmişti .pişik kremi mutlaka al. birde sütünün çabuk gelmesi için bana hastanede humana sitil tea aldırdılar istersen sen gitmeden al işe yarıyor.kolanyalı mendil al. terlediğim için ben kullanmıştım . tel. sarj cihazı fotograf makinasının ppilleri bunlarıda unutma. bebek için havluda al

• Konu Sahibi ♥ Cleo ♥
Ayyy heyecanlandım ben... Sanki yarın doğuma gidecekmişim gibi kalbim çarpmaya başladı...

X