Uyuyan bebek emzirmek için uyandırılır mı?

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Kızlar selam benim kızım çok sık emmek istiyor:ecrin_bebek: bu yüzdende sanırım çok kusuyor kafamçokkarıştıdoktora sordum 2 saatte bir emzir dedi ama kızım göğsüme koymadan asla susmak bilmiyor,aç olduğundan değil gazı için ağlasa bile göğsümde sakinleşiyor.Siz nasıl emziriyorsunuz her ağladığında aç olmadığını bilseniz bile emzirir miydiniz?
Birde Kızım bazen çok uyuyor uyuyan bebek emzirmek için uyandırılmalı mı?Bu da herkese göre değişkenlik gösteren bir konu.O yüzden aklım karıştı.Bazıları aç olduğunda uyanır kendi diyor.Bazıları açlık hissi daha oluşmadığından uzun süre uyuması iyi değil diyor.
Peki siz anneler?Siz ne yapıyorsunuz bu durumda??

cnm benim kızımda gögsümde ve koynumda susmayı ve uyumayı çok seviyor..kendinden geçiyor emdigi zaman..ben düzenli emzirmeye çalısıyorum doktor 2 saatte bir mutlaka emzir dedi...yoksa kan sekeri düsermiş...uyurkende kaldırıyorum..her zaman uyanmıo çünkü....senin bebğin gibi ...sanırsam her çocukta aynı...her agladıgında emzirmemeye çalışıyorum ama sende biliosun emmedende susmuyor....arada bir her agladıgında vermekte sorun olmaz diye dusunuyorum...ama çokda vermek memeyi dogru değil ...çünkü burda komsumuz her agladıgında meme vermiş..bebeğin burnundan gelmiş süt.. o yuzden düzenli saatlerde emmesi iyi..bugun anasaglıga götürdük bebeimi...sık sık emzirin dedi ler....gene saatleri düzenli olursa daha iyi.....

canım benim kızımda emerken uyuyo ama hep gögsüm ağzında olsun istiyo son bi haftadır emziğe alıştırdım onunla uyuyo artık.. benim dr geceleri en fazla 2 saat uyusun sonra uyandır emzir gündüzleride her istediğinde ver 2 saat bile bekleme uyandır emzir dedi zaten kızımda en fazla 2,5 saat uyuyo..

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bebeklerin tek yapabildikleri şuanda emme refleksleri olduğu için tok olsalarda hep emmek isterlermiş buse şimdi 50 güne yaklaştı uykusu düzene girmeye başladı gece beni çok emiyor ondan sonra sabaha karşı uyanıyor ilk doğduğunda 2 saat ara ile emerdi sonra 3 e çıktı şimdi geceleri 5 gündüz gene 2 saat ara ile emiyor ben bide doğduğundan beri gece gündüz kavramını öğretmeye çalıştım sanırım becerdim şuan çok şükür rahat ediyorum ama emzik tek kurtarıcımız oluyor dediğin gibi gazı bile olsa emzikle susturabiliyoruz

Canım bebişin ne kadarlık bilmiyorum ama benim arkadaşımın bebeği doğduğunda ilk günler emzirmek için hep uyanmasını bekliyordu, çocuk sonra sarılık oldu. Doktora götürdük yarım saatte bir emzir dedi sarılığını yenmesi için. Bence doktorun da söylemiş zaten uyanmasa bile aradan belli bir zaman geçtiyse emzirmen iyi olur diye düşünüyorum. Tecrübem daha henüz yok ama çok yakın gördüğüm bir şey olduğu için paylaşmak istedim. Allah bebeğine anneli babalı sağlıklı bir ömür versin inşallah.
:nazar:

cnm elvinde ilk başlarda saat başı emiyordu şimdi 2-2.5 saat olarak alıştırmaya başladık. geceleri de biraz daha uzadı acıkma süresi. sütüm az olduğu için mama takviyesi yapıyoruz ama memeyi istememezlik yapmıyor. hatta bazen mama vereceğimiz zaman meme istiyor ve her memede olduğunda da uyuya kalıyo fosur fosur :))
uyurkende eğer emme saati geldiyse uyandırman gerek ilk başlarda,hastanedeyken bebek hemşiresi bana öle demişti.
gamze buse ne güsel emziğe alışmış,elvin sevmedi emziği.çok nadir alıyor ağzına..

valla bende sürekli emziriyorum benim oğlumda her ağladığında bi tek memede susuyo yada kucağıma alınca sakimleşiyo sanırım kucağa alışmış dr da emmek istedikçe emzirin diyo bi zararı yok meme emmesinin bence her ağladığında emzir kussada bişey olmaz ben öyle yapıyom ama maşşallah oğlumun pek kusması yok arada bir sadec...

ben uyandirip emziriyorum sahsen
hem oglum icin hem kendim icin kendim icin diyorum su yuzden ne kadar sik emzirirsen sut bezleri okadar calisirmis bende sutumun aalmasini yada bitmesini istemedigim icin sik sik emziriyorum uyuyorsada uyandiriyorum geceleri bile...:KK66:

Kizlar bende surekli uyandirip emziriyodum. Ama 1 aydan sonra doktoru dedi ki artik kan sekeri dusmez merak etme dedi. Onun uyumaya da ihtiyaci var buyumek icin artik dedi. O yuzden geceleri uyandirma uyursa dedi. Uyumuyo 2-3 saatten fazla ama uyursa da uyandirmam..Sadece bazen sanirim psikolojik sutum azaliyo gibi gelio..Can havliyle litre litre sulari dikiyorum kafaya..Cok korkuyorum sutum kesilir diye.. Ama cok kotu bir olay veya bi hastalik olmadiktan sonra birden bire kesilmezmis ztn sut herseyi dogru yaparsak. Doktoru oyle dedi..Bol emzirmeli gunler hepimize canlar...

kızlar bende sürekli emziriyorum ama bebeğim çok kusuyor ya sinirlerim bozuldu..Geçen kahverengimsi kustu doktora götürdüm çok korktuğum için doktor kırmızı gelmedikçe korkma temizleniyor o daha dedi.Kilo alımıda normal telaşlanma dedi ama insanı ister istemez psikolojik olarak etkiliyor..Günde en az 2 kez makine çalışır oldu hem kızımın hem benim eşyalarım yüzünden ...

bende uyuyo die ohh ne güsel çocuklarım uyuyo diodum ama sarılıktan uyuyomuş meger .. ufak yavrum o yüzden çok sakinmiş diger, devamlı beni saqten emmek istio.. hastanede ögrendimki 2 saatte bir mama veriolar.. çocuklar sepette kuvezde öle bi aglıyolarki acıkınca yavrucaklar agalaya aglaya uyuyolar bisim elimisde olsa hiçç aglatmayız bişi olcak diye korkuyorus ama hemşireler hiç tın yani mama sattine kadar üstüne pek düşmüyo çocukların...arda devamlı meme agzında olsun istio valla mama veriyorum doymuyo die yinede bi ikikere gögsümü çekmek istio durmuyo valla:)) yha bunlar dogdu ama nankörlük olcak bid e keşkeee büyüselerdi :roflol: hayırlısyla:))

X