Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

canım teşekkür ederim.nete giremedim 2 gündür.ben transferden sonra hiç yatamadım.transfer gecesi ben bir kustum sabaha kadar.resmen uyuyamadım.sabahı zor ettim.ist dısından geldim.ama ailem ist da avrupa yakasında oturuyo.sabah kalktım bu arada dr. süleyman tosun aradım beni hemen merkeze cagardılar.evde gecirmem gereken zamanı trafıkte gecirdim.umuta gittim serum taktılar.ve benim transferimin olduğu gün 10 kişinin transferi olmuş.ertesi gün tek gelen benim.hemşiriye sordum o söyledi.ben üzüldüm icimden diyorum kesin tutmayacak.burada ben grip ve öksürük yaşadım sabaha kadar:KK43:bütün olumsuzluklar bende...ama allahıma şükürler olsun...darısı hepinızın ve tüm isteyenlerin başına.çok balık yedim.gün aşırı balık,balığın olmadığı gün tavuk veya köfte.ceviz,badem yedim.meyva aşırı yedim.bide günde iki dilim ananas...3 gün evdeydim ama ben çok yatmadım.sonrada dışarı çıkmaya başladım.ama 12 gün annemde kaldım.hiç bir iş yapmadım.sürahihi bile kaldırmadım.evdede yürüyodum.çok otursam annem kaldırıodu.bi dolaş odaları diyodu....inşallah yardımcı olmuşumdur

merhaba hayalim...ananası hamile kalmadan öncemi yedin ....tvde duymuştumda hamilelikte zararlıymış diye...

merhaba hayalim...ananası hamile kalmadan öncemi yedin ....tvde duymuştumda hamilelikte zararlıymış diye...

canım yanlış yönlendirmeyeyim.ben kadınlar külübünden okumuştum.günde 2 dilim sadece transferden sonra yedim.ama toplamda 4 gün felan yedim.bir anans aldık bitiremedim.fazlası da zarar oluyomuş galiba.rahimi çalıştırıyomuş.fazla bilgi veremedim kusura bakma canım ya...diğer meyvaları çok yedim.grip olmustum iyileşeyım dıye aşırı mandalina yedim....

Kızlar Perşembe günü 5. gün embriyo transferim yapılacak. Bana şans dileyin ve dua edin. Aranızda 5. gün tranferi yaptıran var mı sonuç nasıl???Ufff meraktayım çokkk....

benimde perşembe yapılacak transfer 5. gün embriyosu olacak ama şuana kadar 1 tane iyi kalite 2 tane ikinci kalite embriyom var 2 tane transfer edilecek bana inşallah sağlıklı kalırlarsa. daha öncede 5. gün konmuştu şans bayağı artıyor 5.günde o yüzden embriyoları bekletme taraftarılar canım. umarım herşey yolunda giderde sağlıcakla alırız bebişlerimizi.

Selam kızlar ben avrupa yakasındayım avrupa yakasında olupta umut tüp bbeğe giden varmı yol yüzünden eşim istemiyor orasını ama bu yakada olupta giden varsa belki net bilgi alabilirim ben bahçeci yada umut istiyorum bakalım hayırlısı

Selam kızlar ben avrupa yakasındayım avrupa yakasında olupta umut tüp bbeğe giden varmı yol yüzünden eşim istemiyor orasını ama bu yakada olupta giden varsa belki net bilgi alabilirim ben bahçeci yada umut istiyorum bakalım hayırlısı

merhaba canım, ben varım avrupa yakasında gittim geldim hemde beylikdüzünden :) arada bakırköyde annemde akldım deniz otobüsü ile geçtim.gidip gelirim dersen , yol stress yapmazsa sende tavsiye ederim canım. çok şükür pozitif sonuç aldık. Allahım sizlerede nasip etsin en kısa zamandaaa..

merhaba canım, ben varım avrupa yakasında gittim geldim hemde beylikdüzünden :) arada bakırköyde annemde akldım deniz otobüsü ile geçtim.gidip gelirim dersen , yol stress yapmazsa sende tavsiye ederim canım. çok şükür pozitif sonuç aldık. Allahım sizlerede nasip etsin en kısa zamandaaa..

hımmm sen dahada uzaktaymışsın benim koca karşısı çok uzak diyo ben tüp yapıcam diye işten bile çıkıyorum :KK9::KK9: Birinci de acıbadem maslakta oldu orasıda git git bitmiyo bakalım ben eşimi bir kere bahçeciye bir kerede umuta götürürsem karar vermesi açısından daha iyi olur allahım sağlıklı hamişlik nasip etsin canım :KK49::KK49:

merhaba canım bende avrupa yakasından bağcılardan gidip geldim.allaha şükür pozitif sonuç aldık.iyikide gittim.darısı başına.merkeze çok gitmiyosun toplamda 4 ya da 5 kere gidiyosun.negatifde olsaydı yine oraya gidecektim

merhaba canım bende avrupa yakasından bağcılardan gidip geldim.allaha şükür pozitif sonuç aldık.iyikide gittim.darısı başına.merkeze çok gitmiyosun toplamda 4 ya da 5 kere gidiyosun.negatifde olsaydı yine oraya gidecektim

ayyy ne güzel kızlar pozitifi gördükçe umudum artıyorrrr allahım seninde bebeğine sağlık sıhhat versinnn bide kaça mal oldu yazarmısınız arkadaşlar

ayyy ne güzel kızlar pozitifi gördükçe umudum artıyorrrr allahım seninde bebeğine sağlık sıhhat versinnn bide kaça mal oldu yazarmısınız arkadaşlar

canım umudun artsın tabikide:).inşallah hayırlısıyla sende hamile kalırsın.çider diye bi yer var ben oraya üye oldum.150 milyon oraya verdik.normalde umutta paket fiyatı vardı 5 milyardı.çider üye olduk diye 4.350 ye düştüler.sonradan biz 150 milyon ilaç aldık.git gel ancak 5 milyar oldu herhalde.eşime diyorum gel hesaplayalım.hesaplamıyo.sen hamile kaldın ya boşver diyo.ama ben çok memnundum merkezden.gezmeye gider gibi gittik geldik.benim çok yeni daha sonucu pazar günü aldım.

canım umudun artsın tabikide:).inşallah hayırlısıyla sende hamile kalırsın.çider diye bi yer var ben oraya üye oldum.150 milyon oraya verdik.normalde umutta paket fiyatı vardı 5 milyardı.çider üye olduk diye 4.350 ye düştüler.sonradan biz 150 milyon ilaç aldık.git gel ancak 5 milyar oldu herhalde.eşime diyorum gel hesaplayalım.hesaplamıyo.sen hamile kaldın ya boşver diyo.ama ben çok memnundum merkezden.gezmeye gider gibi gittik geldik.benim çok yeni daha sonucu pazar günü aldım.

süper canımmm yaaa bakalım bende işten bi çıkayım artık çoooooooooookkkkkkkkk istiyorumm içim kaynıyo çocuğum olsun diye aslında bu tüp olumsuz olunca eşim ocaktan sonra başlarız dedi ama yok dayanamıyorum artık benimde sağlıklı sıhhatli bebişim olsunn yaaaa allahım inşallah artık açmıştır yolumuzu

OOOOOHHHH maşallah ne güzel gebelik haberleri böyle.1 aydır siteye giremiyordum.Gebe kalınca yeni evimize taşındık.Bebek gelmeden hazırlık yapalım dedik.İnternet çok şükür dün bağlandı.Artık görüşebiliriz.Benim 2 aylık gebeliğim sağlıkla devam ediyor kızlarrr.Sizlerinde iyi olduğunu gördüm.Umutta yeni başlayacak olanlara bol şanslar.İnşallah bizim gibi güzel sonuçlar alırsınız.Tedavi benim düşündüğümden çok kolay geçti.Bazı arkadaşlar yolu problemlem olarak görüyorlar anladığım kadarıyla.Kesinlikle yol problem değil.Ben tedavi sırasında Edirneden zonguldaktan günü birlik gelenleri gördüm.Zaten 5*6 kere gidiyorsunuz.Önemli olan doğru merkezi bulmak yoksa bütün emeklere boşa gider.Umuttüp bebek sitesininde formu var bence ziyaret edin.Merkeze devam edenler orayada yazıyorlar hem daha yakından bilgi alırsınız.

ooooohhhh maşallah ne güzel gebelik haberleri böyle.1 aydır siteye giremiyordum.gebe kalınca yeni evimize taşındık.bebek gelmeden hazırlık yapalım dedik.internet çok şükür dün bağlandı.artık görüşebiliriz.benim 2 aylık gebeliğim sağlıkla devam ediyor kızlarrr.sizlerinde iyi olduğunu gördüm.umutta yeni başlayacak olanlara bol şanslar.inşallah bizim gibi güzel sonuçlar alırsınız.tedavi benim düşündüğümden çok kolay geçti.bazı arkadaşlar yolu problemlem olarak görüyorlar anladığım kadarıyla.kesinlikle yol problem değil.ben tedavi sırasında edirneden zonguldaktan günü birlik gelenleri gördüm.zaten 5*6 kere gidiyorsunuz.önemli olan doğru merkezi bulmak yoksa bütün emeklere boşa gider.umuttüp bebek sitesininde formu var bence ziyaret edin.merkeze devam edenler orayada yazıyorlar hem daha yakından bilgi alırsınız.

saol canımmm benim benim eş yoğun çalıştığı için bide ben tek gitmiyim diye :KK1::KK1::KK1:yolu problem yaptı ama haklısınız nerelerden gelenler var inş.bakalım en doğru yere karar verip başlarız:KK19::KK19::KK19::KK19: Bebeğine ve sana allahım sağlık versin kuzum

benimde perşembe yapılacak transfer 5. gün embriyosu olacak ama şuana kadar 1 tane iyi kalite 2 tane ikinci kalite embriyom var 2 tane transfer edilecek bana inşallah sağlıklı kalırlarsa. daha öncede 5. gün konmuştu şans bayağı artıyor 5.günde o yüzden embriyoları bekletme taraftarılar canım. umarım herşey yolunda giderde sağlıcakla alırız bebişlerimizi.

Hadi bakalım ikimizin de aynı güne denk gelmiş aynı zamanda güzel haberleri de almayı nasip etsin. Çok heyecanlı bir bekleyişmiş bu. Sağlıkla sihhatle kucaklamayı nasip etsin bize...

umut:KK49:-anneleri-:4
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp)
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp )
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp )
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp )
5-ndevil----hamile ( umut - tüp )
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp )
7-emine1983----hamile ( umut - tüp )
8-hilal23---hamile ( umut - tüp )
10-özgemercan---hamile -hopluyorrr bebişii ( KENDİLİĞİNDEN)
11-turuncu86---hamile-ikiz ( umut - tüp )
12-sympathique ---- hamile ( umut - tüp )
13-ceysin---bence burda kalmalısın arkadaşım ,gelecek bebişimiz yakında
14-tlyvs---hamile ( umut - tüp 2.deneme)
15-fulya41-----hamile - çok güzel kızı olacak örtmenimin ( umut - tüp )
16-deryaberil---hamile ( umut - tüp ) ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH'IMA
17-wisegirl81---hamile ( umut - tüp 2.deneme)
18-nsh--- hamile ( umut - tüp )
19-turkal---hamile ( umut - tüp )
20-besa3467----hamile ( umut - tüp )
21-sinems941---hamile (umut-tüp)
22-sevgi3434--- hamile (ben demedimmi 7 cücelerden kap gel diye)
23-siri_ne -----hamile (umut-tüp)
:nazar:nurcaneas--hamile-allaha-sonsuz-şükürler-olsun-umut-tüp
24-bebekteyiz --- ??? ( umut-tüp )
25-tahmer---hamile-umut-tüp
26-sedasem ---6mayısta kızını doğuracak ( umut-tüp) (ilk bebek haberimiz)
27-ipekada---hamile ( umut-tüp)
28-ezgi--hamiş--umut--tüp--:nazar::nazar::emir_bebek:ikiz
29-belg34--hamiş--umut--tüp
:nazar:nursin1981-hamile-ikiz-umut-tüp
30--nursefa--hamile--umut--tüp:emir_bebek::emir_bebek:
31-berrna--hamile--:emir_bebek::emir_bebek:--umut--tüp-ikiz
32-Panadol--2-denemesinde--hamile-umut-tüp:emir_bebek:
33--ayyben--hamile--umut--tüp:KK49::emir_bebek:
34-- tiny--o-şimdi-hamile-umut-tüp:KK49::KK49:
35--ciroz--geldi--sonunda--annesine--yavrusu-hamile-umut-tüp
36--sedanal69-- oda -şimdi hamile umut tüp
37--dryısy--tedavisi-olumlu-sonuç-verdi-hamile-umut-tüp
39-sevdammmmm-transferi oldu-umu tüp
40--hayalimmmm-oda-hamile umut-tüp

:KK49:UMUTA::KK49:KOŞACAK:KK49:MUSTAKBEL:KK49:HAMİŞ:KK49:ADAYLARI

1-belle_femme --- BİR DAHAKİ TEDAVİYE KADAR DİNLENİCEK ARKADAŞIMIZ
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak )
3-bolu----merkez araşırıyor-tedavisi belli olacak
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti )
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor)
6-nurcanseas--rapor-alma-aşamasında
7-umud----kendini hazır hissettiğinde "anne" olacak arkadaşımız
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın)
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta)
10-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun )
12-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak)
13-herasles----(preseed ile deneme yapacak )
14-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor )
16-mayıs adetiyle)-ezgi0312---umut-2.tüp denemesini yapacak nisan sonu
17-eilnn-başka-denemede-inşallh umut-tüp
18-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemed
19-karadenizgülü----genetik araştırma yapılacak
20-ikramaya ---- rapor almaya çalışacak
21-angel_78---allah yüzüne gülecek
22-bh2006 --- tedaviye başlayacak
23-kuzunaz--- rapor aşamasında
25-tayf ---- antalyada tedavi görüp bebişine kavuşacak
26--hilbay--- kontrolleri devam ediyor(umut-tüp)-
27-nurme --- bir başka denemede inşallah
29-fındık faresi --- ( dondurulmuşlar uğur getirecek)
30-su1838--rapor-alma-aşamasında-umut-tüp
32-runya--tedaviye-başladı-çok-yakında-mucizesi-gelcek-inşallah-umut-tüp
33-arzuu85-tedaviye başladı-umut-tüp-3-denemesi
34-incitanesi28-tedavi--için-ağustosu-bekliyor-umut-tüp
35-voyag-tedavisi-başladı-yumoşlar-toplanacak-hayırlısı-olur-inşallah
36-fulyabe-tedavisi-başladı-hayırlısı olur-inşallah
37-hly7-kasım-adetiyle-başlıyor-olcak-inşallah-umut-tüp
38-oznur65-tedavisi-başladı-umut-tüp
39-shr7478-rapor alma-aşamasında-umut-tüp
40-esra27m-başka-denemede-inşallah-umut-tüp

Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’[[/

merhaba arkadaşlar bende sizin gibi bebek hasreti çekenlerdenim trabzonda yaşıyorum 2 yıldır umut tüp bebeği duydum kısmetse 5 kasımda randevum var bizde hiç bir sorun yok ama 3 yıldır korunmamamıza rağmen gebelik hiç olmadı eşimde biraz ileri sperm yavaşlığı var ama doktorlar bunun sorun teşkil etmediğini söylediler hep bakalım ne olucak aşılama yaptırmak istiyorum ama korkuyorum bu arada ben mayıs ayında rahim filmi çektirdim temiz çıktı ankara mayayla görüşmüştüm tekrar rahim filmi istedi ve tüp bebek dedi bana çok saçma geldi ben 24 yaşındayım eşim 28 aşılama bile denenmeden tüp bebek demelerini yadırgadım açıkçası birde tekrar rahim filmi istemelerini daha 5 ay önce çekildim hemde ne acılarla sizce neden istedi bu kadar kısa zamanda tekrar rahim filmimi istenir

merhaba arkadaşlar bende sizin gibi bebek hasreti çekenlerdenim trabzonda yaşıyorum 2 yıldır umut tüp bebeği duydum kısmetse 5 kasımda randevum var bizde hiç bir sorun yok ama 3 yıldır korunmamamıza rağmen gebelik hiç olmadı eşimde biraz ileri sperm yavaşlığı var ama doktorlar bunun sorun teşkil etmediğini söylediler hep bakalım ne olucak aşılama yaptırmak istiyorum ama korkuyorum bu arada ben mayıs ayında rahim filmi çektirdim temiz çıktı ankara mayayla görüşmüştüm tekrar rahim filmi istedi ve tüp bebek dedi bana çok saçma geldi ben 24 yaşındayım eşim 28 aşılama bile denenmeden tüp bebek demelerini yadırgadım açıkçası birde tekrar rahim filmi istemelerini daha 5 ay önce çekildim hemde ne acılarla sizce neden istedi bu kadar kısa zamanda tekrar rahim filmimi istenir

hayatım hakkında hayırlısı ama tekrar rahim filmi istemeleri yanlış ama sana tavsiyem aşılamayla zaman geçirme boşuna tüp bebekte şanşın daha fazla emeklerin boşa gitmesin

hayatım hakkında hayırlısı ama tekrar rahim filmi istemeleri yanlış ama sana tavsiyem aşılamayla zaman geçirme boşuna tüp bebekte şanşın daha fazla emeklerin boşa gitmesin[/Q

sağol canım yaşımın genç olmasına dayıyorum sırtımı açıkçası bu yüzden direk tüp bebek denemek istemiyorum okuduğum kadarıyla hem erkek hem kadın sorunu olan bir çok çiftte aşılama işe yaramış 1-2 kez denemekte fayda var gibi tabi doktor ne diycek onuda bilmiyorum ama bakalım artık belki bilmediğimiz sorunlar çıkar:2:

arkadaşlar bugün kan testimi yaptırdım ve sonucum 105 çıktı

maşallah canım rabbim sonuna kadar götürsün ve beşini kucağına alasın
senin dr kimdi:119::119::119::119::119::119::118::118::118::118::92::92::92::KK66::KK66::KK62::KK62::KK62:
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK19::KK19::KK19::KK19::KK74::KK74::KK74::KK74::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

umut:KK49:-anneleri-:4
1-leydim84-----hamile ( yeşilköy international-tüp)
2-nihan1979 ---- hamile ( umut - tüp )
3-bnur2028-----hamile ( umut - tüp )
4-judith_mc-----hamile ( umut - tüp )
5-ndevil----hamile ( umut - tüp )
6-sevtap41 ---- hamile ( umut - tüp )
7-emine1983----hamile ( umut - tüp )
8-hilal23---hamile ( umut - tüp )
10-özgemercan---hamile -hopluyorrr bebişii ( KENDİLİĞİNDEN)
11-turuncu86---hamile-ikiz ( umut - tüp )
12-sympathique ---- hamile ( umut - tüp )
13-ceysin---bence burda kalmalısın arkadaşım ,gelecek bebişimiz yakında
14-tlyvs---hamile ( umut - tüp 2.deneme)
15-fulya41-----hamile - çok güzel kızı olacak örtmenimin ( umut - tüp )
16-deryaberil---hamile ( umut - tüp ) ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAH'IMA
17-wisegirl81---hamile ( umut - tüp 2.deneme)
18-nsh--- hamile ( umut - tüp )
19-turkal---hamile ( umut - tüp )
20-besa3467----hamile ( umut - tüp )
21-sinems941---hamile (umut-tüp)
22-sevgi3434--- hamile (ben demedimmi 7 cücelerden kap gel diye)
23-siri_ne -----hamile (umut-tüp)
:nazar:nurcaneas--hamile-allaha-sonsuz-şükürler-olsun-umut-tüp
24-bebekteyiz --- ??? ( umut-tüp )
25-tahmer---hamile-umut-tüp
26-sedasem ---6mayısta kızını doğuracak ( umut-tüp) (ilk bebek haberimiz)
27-ipekada---hamile ( umut-tüp)
28-ezgi--hamiş--umut--tüp--:nazar::nazar::emir_bebek:ikiz
29-belg34--hamiş--umut--tüp
:nazar:nursin1981-hamile-ikiz-umut-tüp
30--nursefa--hamile--umut--tüp:emir_bebek::emir_bebek:
31-berrna--hamile--:emir_bebek::emir_bebek:--umut--tüp-ikiz
32-Panadol--2-denemesinde--hamile-umut-tüp:emir_bebek:
33--ayyben--hamile--umut--tüp:KK49::emir_bebek:
34-- tiny--o-şimdi-hamile-umut-tüp:KK49::KK49:
35--ciroz--geldi--sonunda--annesine--yavrusu-hamile-umut-tüp
36--sedanal69-- oda -şimdi hamile umut tüp
37--dryısy--maşallah-hamile-umut-tüp
38--saycan-maşallah-hamile-umu tüp
39--hayalimmmm-oda-hamile umut-tüp
40--sevdammmm-test-tarihi-29-ekim-umut-tüp

:KK49:UMUTA::KK49:KOŞACAK:KK49:MUSTAKBEL:KK49:HAMİŞ:KK49:ADAYLARI

1-belle_femme --- BİR DAHAKİ TEDAVİYE KADAR DİNLENİCEK ARKADAŞIMIZ
2-ceylinnaz --- ( biraz dinlenip umut'una kavuşacak )
3-bolu----merkez araşırıyor-tedavisi belli olacak
4-basakoztan --- ( 3. denemesi için araştırma yapıyor bahçeciyi seçti )
5-özgür1 --- ( araştırma yapıyor tedavi için umut düşünüyor)
6-nurcanseas--rapor-alma-aşamasında
7-umud----kendini hazır hissettiğinde "anne" olacak arkadaşımız
8-aslı-ist ---(2.deneme için çalışmalarını sürdürecek ..umudu sürüyor arkadaşımın)
9-belgin -----(mart/nisan tedaviye başlayacak Umut'ta)
10-menlikee----( tedavisi başladı - hayırlısı olsun )
12-bakgün-----(heyet raporu için hazırlanıyor-umutta tüp yaptıracak)
13-herasles----(preseed ile deneme yapacak )
14-gulsah8585---(2 micro olumsuz- yeni tedavi umutta düşünüyor )
16-mayıs adetiyle)-ezgi0312---umut-2.tüp denemesini yapacak nisan sonu
17-eilnn-başka-denemede-inşallh umut-tüp
18-aşk_meleği ---( 2.tüp denemesini de umutta yapacak - beklemed
19-karadenizgülü----genetik araştırma yapılacak
20-ikramaya ---- rapor almaya çalışacak
21-angel_78---allah yüzüne gülecek
22-bh2006 --- tedaviye başlayacak
23-kuzunaz--- rapor aşamasında
25-tayf ---- antalyada tedavi görüp bebişine kavuşacak
26--hilbay--- kontrolleri devam ediyor(umut-tüp)-
27-nurme --- bir başka denemede inşallah
29-fındık faresi --- ( dondurulmuşlar uğur getirecek)
30-su1838--rapor-alma-aşamasında-umut-tüp
32-runya--tedaviye-başladı-çok-yakında-mucizesi-gelcek-inşallah-umut-tüp
33-arzuu85-tedaviye başladı-umut-tüp-3-denemesi
34-incitanesi28-tedavi--için-ağustosu-bekliyor-umut-tüp
35-voyag-tedavisi-başladı-yumoşlar-toplanacak-hayırlısı-olur-inşallah
36-fulyabe-tedavisi-başladı-hayırlısı olur-inşallah
37-hly7-kasım-adetiyle-başlıyor-olcak-inşallah-umut-tüp
38-oznur65-tedavisi-başladı-umut-tüp
39-shr7478-rapor alma-aşamasında-umut-tüp
40-esra27m-başka-denemede-inşallah-umut-tüp

Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemi’[[/[

X