Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

maşallah arkadaşım yumurta sayın çok çok iyi.inşallah döllenen ebriyo sayında iyi şekilde kaliteli şekilde ilerler.
merak ettim daha öncesinden kür vs kullandınmı?yada hangi ilaçları kullandın?

canım ekim adetinde1,kasım adetinde 2,aralık adetinde 1,mart adetindede kullanacağım doğum kontrol hapını.
doğğum kontrol haplarının pıhtılaşma da sorun yaratacağını bilmiyordum.,şimdilik hafifleri morarma ama,bacağımmın bir kaç yerine pıhtı attı galiba,sararmaya başladı çünki..
evt canım canım sıkılmıştı nisana kaldı diyee,demekki bir hayır varmış ertelenmesinde diyorum.beklediğime değer umarım.kan yapışıcı şeyler tüketmem gerekebilir doğru söylüyorsun.
sen nasılsın bu arada:KK74::KK74: bulantılar arttımı?

Ben küçükken birkaç kez düşmüşüm, tabi o zamanlar anlaşılamazdı kan pıhtısı oluşmuş. 9-10 yaşlarındayken bu ortaya çıktı ve beyne giden damarın birinde pıhtı gitmiş. onu dağıtmak için 5 sene ilaç kullandım, bazı şeylere dikkat ettim, sürekli doktor kontrolü, tomografi falan, sonra geçti çok şükür. İyi ki erken yaşta ortaya çıktı demiş doktor, daha sonrasında da 50 yaşında bile bu pıhtı birşekilde bir damarı tıkarmış. Neyse benim çikolatalarım yüzünden hep gittiğim doktorum doğum kontrol hapı vermişti, 2 ay kullandım. bu arada karşıdaki M ile başlayan tüp bebek merkezi var ya oraya da gitmiştim görüşme için, eskiden geçirilen rahatsızlıkları sorduğunda ben de bunu anlattım ve hemen dk haplarının böyle bir etki yaratabileceği, hatta tedavide de pıhtılaşma sorunu olur mu diye benden testler istedi ben de o zaman yaptırmıştım pıhtılaşma testlerini.

İnternette bir araştırma yap istersen bununla ilgili, hatta haberlerde bile çıkmıştı bir aralar.

Ben hep aynıyım, çarşambayı iple çekiyorum. Annem benim öyle bulantılarım olmadı bana çektiysen rahat geçirirsin diyor ama bakalım. Bazen içim bayılıyor, sık acıkıyorum :)

merhaba arkadasR DUN İTİBARİYLE TUP BEBEK YAPTIRDIM DUA EDİN İNŞ 5 YILLIK EVLIYIM HIÇ BİR SORUNUMUZ YOK YANI SEBEBSİZ

Bende bugün ordaydım canım kontrol için gitmiştim saat 11,1 arası ordaydım
senin tedavin başladımı?

Canım tedavim başladı ikinci kontrol için gitmiştim keşke daha önce söyleseydin tanışmak isterdim ben saat 10 gibi oradaydım salı günü yine orada olacağım ya sen ?

Son düzenleme:
iyi akşamlar fman234,
nasıl gidiyor tedavi? kaç yumoş olduğu hakkında bilgi verdi mi Süleyman bey?

Son düzenleme:
iyi akşamlar fman234,
nasıl gidiyor tedavi? kaç yumoş olduğu hakkında bilgi verdi mi Süleyman bey?

oh ne güzel bir kişi geldi en sonunda c

Süleyman bey birşeyler sayıyor ama ben anlamıyorum ilk denemem okuduklarımın ötesinde bir şey bilmiyor yani beni neler bekliyor kestiremiyorum

oh ne güzel bir kişi geldi en sonunda c

Süleyman bey birşeyler sayıyor ama ben anlamıyorum ilk denemem okuduklarımın ötesinde bir şey bilmiyor yani beni neler bekliyor kestiremiyorum

Salı günü tekrar gidecekmişsin dikkat et bak o söylüyor hemşire yazıyor ya, sırayla sağ ve soldaki yumurtaların ebatlarını söylüyor ölçerek (ekrandan görebilirsin sen de), sonra kaç tane olduklarını saymaya çalışıyor :) Büyük ihtimalle salıdan sonra cetrotide erken çatlamayı önleyici iğnede verirler sana, sonrasında da 3-4 gün sonraya bir daha çağırır, sonra da opu günün belli olur inşallah.

Salı günü tekrar gidecekmişsin dikkat et bak o söylüyor hemşire yazıyor ya, sırayla sağ ve soldaki yumurtaların ebatlarını söylüyor ölçerek (ekrandan görebilirsin sen de), sonra kaç tane olduklarını saymaya çalışıyor :) Büyük ihtimalle salıdan sonra cetrotide erken çatlamayı önleyici iğnede verirler sana, sonrasında da 3-4 gün sonraya bir daha çağırır, sonra da opu günün belli olur inşallah.

evet dediğin gibi sayıyor ama ben anlamadığım için sayamıyorum opu ağrılı bir şey mi?

evet dediğin gibi sayıyor ama ben anlamadığım için sayamıyorum opu ağrılı bir şey mi?

Genel anestezi altında oluyor, o yüzden hiçbişey hissetmiyorsun :))
Sadece ayıldıktan sonra biraz adet sancısı gibi bir ağrı oluyor o kadar, kişiden kişiye göre ve yumurta sayısına göre değişebilir belki benim 1-2 saat içinde geçmişti, yani extra ağrı kesici almadım.

Son düzenleme:
arkdaslar dün transferim yapıldı.4.gün transferim oldu. 2 tane embrıyo konuldu.cok heyecanlıyım inşlh bana tutunurlar allhım hepımızın yardımcısı olsun.4.transferi olupta hamılelık oldugunu duyan arkadaşlar varsa yorum yaparsanız cok sevınırım...

arkdaslar dün transferim yapıldı.4.gün transferim oldu. 2 tane embrıyo konuldu.cok heyecanlıyım inşlh bana tutunurlar allhım hepımızın yardımcısı olsun.4.transferi olupta hamılelık oldugunu duyan arkadaşlar varsa yorum yaparsanız cok sevınırım...

Hayırlı olsun transferin inşallah sıkı sıkı tutunurlar, 12 gün sonra güzel haberi verirsin. Pozitif olmaya çalış, gerçi sen biliyorsundur ama olsun bol bol dua et, Rabbim inşallah bu defa bebişlerini nasip eder sana :)

hayırlı olsun canım

Hayırlı olsun transferin inşallah sıkı sıkı tutunurlar, 12 gün sonra güzel haberi verirsin. Pozitif olmaya çalış, gerçi sen biliyorsundur ama olsun bol bol dua et, Rabbim inşallah bu defa bebişlerini nasip eder sana :)

saol cnm allh razı olsun inşlh tutunurlar :) pozıtıf olmaya calısıyorum dedıgın gb ama 2. denememde olsa sankı hıc yasamamışım gb oluyorum.hep dua edıyorum cnm yaa rabbim bu kez sevındırsın yarabbım.

Sadece ayıldıktan sonra biraz adet sancısı gibi bir ağrı oluyor o kadar, kişiden kişiye göre ve yumurta sayısına göre değişebilir belki benim 1-2 saat içinde geçmişti, yani extra ağrı kesici almadım.[/QUOTE

OPU NEKADAR SÜRÜYOR VE SONRA NE ZAMAN TRANSFER YAPILIYOR ÇOK MU SORDUMMMMM :KK43:

Sadece ayıldıktan sonra biraz adet sancısı gibi bir ağrı oluyor o kadar, kişiden kişiye göre ve yumurta sayısına göre değişebilir belki benim 1-2 saat içinde geçmişti, yani extra ağrı kesici almadım.[/QUOTE

OPU NEKADAR SÜRÜYOR VE SONRA NE ZAMAN TRANSFER YAPILIYOR ÇOK MU SORDUMMMMM :KK43:

Aklına takılan şeyleri sorabilirsin tabi ki.
OPU yaklaşık 20-30 dk kadar sürüyor. Toplana yumurta sayısını o gün oradan ayrılmadan söylüyorlar. Ertesi gün embriyolog arayıp kaç tanesinin döllendiğini söylüyor, duruma göre de 3. yada 5. gün transfer yapıyorlar, doktorunla beraber değerlendirip karar veriyorlar.

dört deneme benim ilk denemem ilk denemede sonuç almak çok zor

Şimdiden olumsuz olmak yoookkk. Nasip kısmet işi, vakti zamanı ne zaman gelmişse o zaman olacak inşallah. Ben ilk denemede pozitifi gördüm, inşallah çarşamba günü de keseyi görmeye gideceğiz.

saol cnm allh razı olsun inşlh tutunurlar :) pozıtıf olmaya calısıyorum dedıgın gb ama 2. denememde olsa sankı hıc yasamamışım gb oluyorum.hep dua edıyorum cnm yaa rabbim bu kez sevındırsın yarabbım.

Elini karnına koyarak "Ya Musavvir Ya Halik Ya Bari" çek bol bol. Allahın yaratmakla ilgili isimleri internetten bir araştır istersen. İnşallah vakti zamanı gelmiştir bu defa.

X