Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Kızlar;
1) çok uykum var ölüyorum uykusuzluktan resmen ayakta uyuyorum. Sabah kalkamıyorum, öğlenleri de hep uyuyorum, uyumasam bile hep yatıyorum oturamıyorum hiç içim geçiyor. Akşam da 9-10 olunca yatağa gidiyorum. Bugün de markete gittim alış verişe Allah'ım bir uykum geldi markette reyonlara kafamı koysam uyurum çok rahat. Eve dar geldim hemen koşa koşa yattım.
2) Halsizlik var bir de yemek yapmaya halim yok o derece kötüyüm. Az evvel girdim mutfağa, ben mi yemek yaptım, yemek mi beni yaptı bilemiyorum.
3) Bir de başım çok dönüyor. hemen olduğum yerde ne varsa oturuyorum geçsin diye. Sarhoş gibi oluyorum bastığım yeri bilmiyorum. Sanki uçuyorum. Tansiyonumu ölçüyorum o sırada normal çıkıyor. 12-7 falan çıkıyor. Acaba şekerim mi düşüyor?
4) bir de çok acıkıyorum dünyaları verseniz yiyebilecek potansiyele sahibim. Bu kadar yemek ve uyku sonumu hiç hayırlı görmüyorum.

Çok şükür daha mide bulantısı, kusma vb. başlamadı
Sizlerin hamişliği nasıl geçiyor? Benim gibi olanlar var mı? :KK37:

:))) ben de çok halsizim cimcimexx. bazen elim ayağım titrer gibi oluyor. bir an çok acıkıyorum, yemeğe başlayıp, hemen ardından yediğim yemekten soğuyorum. garip garip haller.

bir de hamilelikle alakası var mı bilmiyorum ama çokk şiddetli sırtım tutuldu. 3 gündür onunla uğraşmaktan bebişimi unuttum valla. :KK43: ilaç da kullanamıyorum.

Kızlar;
1) çok uykum var ölüyorum uykusuzluktan resmen ayakta uyuyorum. Sabah kalkamıyorum, öğlenleri de hep uyuyorum, uyumasam bile hep yatıyorum oturamıyorum hiç içim geçiyor. Akşam da 9-10 olunca yatağa gidiyorum. Bugün de markete gittim alış verişe Allah'ım bir uykum geldi markette reyonlara kafamı koysam uyurum çok rahat. Eve dar geldim hemen koşa koşa yattım.
2) Halsizlik var bir de yemek yapmaya halim yok o derece kötüyüm. Az evvel girdim mutfağa, ben mi yemek yaptım, yemek mi beni yaptı bilemiyorum.
3) Bir de başım çok dönüyor. hemen olduğum yerde ne varsa oturuyorum geçsin diye. Sarhoş gibi oluyorum bastığım yeri bilmiyorum. Sanki uçuyorum. Tansiyonumu ölçüyorum o sırada normal çıkıyor. 12-7 falan çıkıyor. Acaba şekerim mi düşüyor?
4) bir de çok acıkıyorum dünyaları verseniz yiyebilecek potansiyele sahibim. Bu kadar yemek ve uyku sonumu hiç hayırlı görmüyorum.

Çok şükür daha mide bulantısı, kusma vb. başlamadı
Sizlerin hamişliği nasıl geçiyor? Benim gibi olanlar var mı? :KK37:

Hepsi normal, ilk 3 ay uyku hali, halsizlik çok oluyor.
Ben de yemekten sonra uzanırdım, 9 gibi de koltukta sızar kalırdım. Gündüz de birisi konuşsun yanımda gözümü zor açık tutar dinlerdim. Ama benim normalde gündüz uyuma alışkanlığım olmadığı için o zamanlarda da uykulu uykulu geçiyordu. Halsizlik de çok oldu ben de, kolumu kaldırmaya gücüm yoktu nerdeyse. Ama dediğim gibi 3 ayın sonunda bitti, seninki de geçer inşallah, yoksa 9 ay uykulu, halsiz zor valla.
Yalnız burada önemli olan başın döndüğü anda çok dikkatli ol, dışarıda olduğunda filan olduğun yere otur, isterse kaldırım olsun, düşmenden iyidir. Vucüt yeni bir şeyi kabul etmeye çalışıyor :)
Sık sık fazla acıkmadan ye, öğünlerin sayısını artır, canın istiyorken herşeyi ye, özellikle kalsiyumu, proteini, ceviz, pekmez,... bol almaya çalış. İnşallah mide bulantısı kusma yaşamazsın.

kızlar tüp bebek yaptıranlar; Doktorunuz size de kan sulandırıcı cleanex iğne verdi mi?
1 kutu verdi aldım 12 gün sonrada randevu verdiler, bu ne kadar daha kullanılacak? Öldüm yaf bu ne biçim iğnedir ya çok can yakıyor. Daha ne kadar kullanılacak acaba merak ettim. Coraspirin içiyordum bir de bunu ekledi.
:KK19:

merhaba kızlar... bugün transferimin 4. günü. 3 gün yattıktan sonra bugün işbaşı :)))) kaldı 8 gün... acaba bebişim benimle mi değil mi ister istemez aklım hep bunda... sizde yaşadınız bilirsiniz insan düşünmeden edemiyo Allahtan hayırlsı inşallah :))) hamişler sağ salim kucağınıza alın inşallah bizede duayı unutmayın :KK66:))

merhaba kızlar... bugün transferimin 4. günü. 3 gün yattıktan sonra bugün işbaşı :)))) kaldı 8 gün... acaba bebişim benimle mi değil mi ister istemez aklım hep bunda... sizde yaşadınız bilirsiniz insan düşünmeden edemiyo Allahtan hayırlsı inşallah :))) hamişler sağ salim kucağınıza alın inşallah bizede duayı unutmayın :KK66:))

canım inşallah bebişin seninledir.... :)))) ya ne güzel işe başlamışsın...bizimkiler transferden sonra yatacak iş miş yok diyorlar...aslında işe gitmek daha doğru herhalde...kafan dağılıyor... düşünmüyorsun hiç değilse daha fazla....kızlar siz ne yaptınız...çalıştınız mı....12 günü evde mi geçirdiniz....

kızlar tüp bebek yaptıranlar; Doktorunuz size de kan sulandırıcı cleanex iğne verdi mi?
1 kutu verdi aldım 12 gün sonrada randevu verdiler, bu ne kadar daha kullanılacak? Öldüm yaf bu ne biçim iğnedir ya çok can yakıyor. Daha ne kadar kullanılacak acaba merak ettim. Coraspirin içiyordum bir de bunu ekledi.

merba cimcimex ben transfer gününden beri iğneyi cleaxeani kulanıyorum yani 2.5 aydır devam hala doğuma kadar kulancakmışım dr bunu dedi...bnde kan pıhtılaşması var buyüzden verdiler bana bu iğneyi dr süleyman tosun verdi. coraspinede devamm hala.....göbekten kendim vuruyorum ...ben,m canım yanmıyor öyle sadece yakıyor iğne okadar alıştım ama ben iğneye napayım tüpüm iyi olsunda yeterrr......onun için herşeye değer.....

canım inşallah bebişin seninledir.... :)))) ya ne güzel işe başlamışsın...bizimkiler transferden sonra yatacak iş miş yok diyorlar...aslında işe gitmek daha doğru herhalde...kafan dağılıyor... düşünmüyorsun hiç değilse daha fazla....kızlar siz ne yaptınız...çalıştınız mı....12 günü evde mi geçirdiniz....

çok sağol canım :))) işe başladım ama benim yorucu bi işim yok masa başındayım yani :KK66:

meraba klaracım canım bebeğini hissetmeye başladınmı ben bazen bişeyler hisssediyorum ama sen benden ilerdesinya belki başlamıştır ...hareketler sende......dr sordum burda ne zaman hissederim diye ilk çocuk olduğu için 18den sonra olur dedi.....seninde 19 haftaya sorayım dedim canım.....ismini inşlh eymen koycam inşlh..kesin....anlamı çok güzelll...siz ne düşünüyosunuz isimmm klaracımmm....

meraba sadecik nasılsın nasıl gidiyor hamişlik ....kaçıncı haftadasın sen şimdi...tekmi seninde.....herkesin kucakları dolsun inşlhh.....

slm kızlar.Allah bu yola giren tüm arkadaşların yar ve yardımcısı olsun inşallah.bebek bekleyenleri sağlıkla bebeğine kavuştursun diğerlerinede en kısa sürede nasip etsin.
bende umut ta şansımı denemk istiyorum.bu benim 2. denemem olacak nasipse.aranızda rapor çıkarıp tedavi olan varmı?geçmişi biraz okudum ama bulamadım.hamiş olanlar genelde raporsuz.eğer raporlu olan varsa danışmak istediklerim var.

canım ben sadece coraspin kullanıyorum sadece onu vermişti süleyman bey şimdiki doktorumda devam ettiriyor hala

meraba sadecik nasılsın nasıl gidiyor hamişlik ....kaçıncı haftadasın sen şimdi...tekmi seninde.....herkesin kucakları dolsun inşlhh.....

sağol canım iyiyim sen nasılsın hamişlik çok güzel :nazar: mucizemin tadını çıkartıyorum konuşuyorum onunla bebeğim diye haftaya cuma cinsiyetini öğrenebilirsem kızım yada oğlum diye severim:emir_bebek::nazar: rabbim herkese nasip etsin

senin cinsiyette belli sahi hayırlısı olsun rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin canım:nazar:

meraba klaracım canım bebeğini hissetmeye başladınmı ben bazen bişeyler hisssediyorum ama sen benden ilerdesinya belki başlamıştır ...hareketler sende......dr sordum burda ne zaman hissederim diye ilk çocuk olduğu için 18den sonra olur dedi.....seninde 19 haftaya sorayım dedim canım.....ismini inşlh eymen koycam inşlh..kesin....anlamı çok güzelll...siz ne düşünüyosunuz isimmm klaracımmm....

Ah canım Eymen çok güzel bir isim. Cennetin 8 kapısından birinin ismi. Allah'ım ebedi hayatta bizlere de o kapıdan da içeriye girmeyi nasip etsin inşallah. Ben de çok düşünmüştüm oğlum olursa Eymen mi koysam adını diye.

canım ben sadece coraspin kullanıyorum sadece onu vermişti süleyman bey şimdiki doktorumda devam ettiriyor hala

Alala bana neden verdi Ulun bey acep?
Öff nefret ediyorum iğneden her gittiğimde bir iğne ile eve yolluyor Ulun bey. Kevgire döndüm resmen 50 yi geçti yediğim iğnelerin sayısı. :18: ne zamana kadar devam edeceğim acep bu iğneye? Çok can yakıyor çünkü. Sen başka doktora devam ediyorsun anladığım kadarıyla. Bende ileri de değişeceğim şu 3 ayımı atlatayim diye bekliyorum. Muayene ücretleri çok yüksek 225 TL her gittiğimde veremem. Daha bunun tahlilleri testleri olacak. Medipol Hastanesinde uygun bir doktorla devam etmeyi düşünüyorum 50-60 TL muayene ücretleri. Hem tahlilleri falanda orada yaptırırım. Çok pahalı olanları yine numuneden falan gider yaptırırım yazık yaaaa vallahi paraları saçıp duruyoruz. Harcadığımız para 9.000'i geçmiştir. Rahim filmi, aşılama, tüp bebek, tahliller, ilaçlar, iğneler için eve gelen hemşire, git gel yol paraları, arada kanamam oldu hastanelere taksi tuttum gittim geldim. :KK19: Vallahi 225 TL çok yüksek bir muayene ücreti belimi bükmüyor diyemem.

Öff nefret ediyorum iğneden her gittiğimde bir iğne ile eve yolluyor Ulun bey. Kevgire döndüm resmen 50 yi geçti yediğim iğnelerin sayısı. :18: ne zamana kadar devam edeceğim acep bu iğneye? Çok can yakıyor çünkü. Sen başka doktora devam ediyorsun anladığım kadarıyla. Bende ileri de değişeceğim şu 3 ayımı atlatayim diye bekliyorum. Muayene ücretleri çok yüksek 225 TL her gittiğimde veremem. Daha bunun tahlilleri testleri olacak. Medipol Hastanesinde uygun bir doktorla devam etmeyi düşünüyorum 50-60 TL muayene ücretleri. Hem tahlilleri falanda orada yaptırırım. Çok pahalı olanları yine numuneden falan gider yaptırırım yazık yaaaa vallahi paraları saçıp duruyoruz. Harcadığımız para 9.000'i geçmiştir. Rahim filmi, aşılama, tüp bebek, tahliller, ilaçlar, iğneler için eve gelen hemşire, git gel yol paraları, arada kanamam oldu hastanelere taksi tuttum gittim geldim. :KK19: Vallahi 225 TL çok yüksek bir muayene ücreti belimi bükmüyor diyemem.

canım benim doktorum süleyman beydi.19 şubatta pozitifi aldım 6 marta gün verdiler kese için.6 martta gittim jele coraspine devam dedi.ve istediğin doktorla devam edebilirsin dedi.zaten ben edirnede oturuyorum her ay oraya gitmem mümkün değil.burada özel hastaneye gidiyorum muayene 45 tl. 2li taramayı 50 tlye yaptırdım.çok memnunum.gerçekten 225 ağır gelir insana tamam bebeklerimizin canı sağolsun insanın gözü para görmüyor sağlılkları için ama genede çok zor kazanıyoruz bende çalışmaya başladım ve gerçekten kazanmak zor canım bence sende daha uygun olacak bir hastanede devam et:emir_bebek::nazar:

benimki tüp bebek değil ama ben de clexane kullanıyorum hem de bir kaç ay kullanacağım. hamile olduğumu öğrendiğim günün ertesinde ulun beye gittim zaten randevum vardı genetik tes sonucu için. kan pıhtılaşması çıkınca clexane kaçınılmaz oldu. başka ne kullanıyorsun cimcimexx?

benimde işim masa başı canım....yorucu değil...ama işte evden çıkmak dolmuşa binmek falan işte....

arabayla 3 saati aşmayan bi yolculuk yapabilirsin dedi, gerçi benim evimle işim arası arabayla 7-8 dk. ama Allahın izniyle bi sıkıntı olacağını sanmıyorum yaa içini ferah tut, senin transfer sonrası kaçıncı gün ??

cimcimecim iğnelerden bu kadar şikayet etmemeye çalış biliyorum canın çok yanıyor ama bebeğinin seninle olacağını düşün ve kendini rahatlatmaya çalış keşke bende pozitif sonuç alabilseydim de oturamasaydım canım çok yansaydı da benimle olsaydı ama yapacak bişey yok bunda da vardır bir hayır diyorum . canım bu arada iğne yerlerine sıcak su pansumanı yap apse yapmaması için biraz daha sık dişini ne kaldı ki şurda bebeğinin hareketlerini hissetmeye başladığında, bebeğini kucağına aldığında bunları unutacaksın inan bana biraz daha sabır maddi yöne hiçbirşey demiyorum seni anlıyorum çok zor

X