Tüp Bebek Merkezleri Umut Tüp Bebek Merkezinde Tüp Bebek Tedavisi Görenler

merhaba arkadaşlar
ben doktor konusunda yardımlarınızı istiyorum sizden.bu ayın sonunda gelicez istanbula.
doktora randevu için siz mi seçiyorsunuz yani seçme hakkımız varmı. süleyman beymi ulun beymi hangisini önerirsiniz.sizlerden okuduğum kadarıyla ikiside iyi doktorlar ama yinede fikrinizi almak istiyorum.

CANIM MERKEZİ ARIYORSUN. sana uygun saate randevu veriyorlar. o anda hangi doktor müsaitse.. şansına hangisi gelirse. ben süleyman beye gittim hep .
süleyman bey çok iyi bir doktor. az konuşur ,öz konuşur. inanıyorsa söyler. çok sıcakttır..
ulun beyle bir defa muayene edildim . o da güleryüzlü sıcak bir doktor. sorulara cvp veriyor. arkadaşlar da iyi olduğunu yazıyor zaten...
ekip çok önemli . o yüzden rahat ol . . .

merhaba aramıza hoşgeldin şimdilik . şimdilik diyorum karar vermedğin için

güzelim maya tüp bebek merkezine bende gittim görüşmeye. evet kampanyaları vs var bende kazanmıştım . kalma yerimde vardı ama oraya git gel . burdan kalk git çok uzun ve zahmetli olacaktı onedenle de vazgeçtim . ben istanbulda yaşadığım için umutu araştırdım ve çok güzel sonuçlar , ekipten yana çok büyük memnuniyetler ve labaratuvar şartlarının bir çok merkz ve hastanede olmayışı beni bu merkeze yöneltti. ellerindeki mikroskoplar bir çok merkezdekine oranla daha büyük gösteren ve çok yeni aletler. ayrıca ekip alman hastanesinin eski çalışanları . yönetim ve kurucu kadrosnu falan hep araştırdım .hasta yorumlarını okudum ve kararımı verdim .

canım kampanya 5000 tl fakat , ilaçlar var transfer sonrasında kullanılan ve gebelik olduysa devam eden bunlar bu pakete dahil değil.. benim ilaçlarım bitti mesela bazılarını 3. kez alıyorum doktor devam et dedi çünkü . onlar ufak tefek paralar. ve hamilelik olduysa ilk muayene(150tl) , gebelik testi (35tl)bunlar da ekstralar.

ben heyet raporu aldım . hastanenin teknik yetersizliğinden kaynaklı bir sorun yaşadığım için 3 haftada aldım raporumu ama normalde 2 haftada alınıyor. toplamda da hastaneye 3-4 defa gitmek kafi oluyor. ben numune hastanesinden aldım . yaşadıklarımı , gerekli evrakları , testleri ,yapılacakları sırasıyla geçmişte anlattım 100lü sayfalardadır. bakarsan yararına olur... hepsini yazdım yardımım olsun arkadaşlara diye. bazı yerlerde uyanık olmak gerekiyor yoksa aylarca sürdürürler. ben sağlıkcı kızı olduğum için işleyişi biraz biliyorum o yüzden hızlı çözdüm çok şeyi ve raporu bile kendim yazdım çıktı aldım . o kadar:))

rapor almayı başarırsan 1000-1250 tl civarı ilaçlar için , 1000 tl tedavi için devlet veriyor. yani böylece sen; eczaneye (yumurta toplamaya kadarki ilaçlar)1000 tl ; merkeze 2000 tl veriyorsun . ama ekstra ilaçlarda oluyor onlar da 250-500 tl civarı ediyor .

rapor almak çok daha mantıklı... meydalarda 3 çocuk diye bağıranlar birazda bizlere destek olmayı bilsinle. o 3 çocuk kolayla yapılmıyor işte. kek mu bu yumurta çırpalım karıştıralım atalım olsun...
ben sırf o meydanlardaki çığırtlkanlıklar yüzünden hırs yaptım aldım raporu ....

allah yardımcın olsunn

walla tatlım varikosele ragmen eşinin sperm degeri çok iyi . ama önemli olan sadece sayı degil biliyorsun. önemli olan hareket,morfoloji.. bunlar da iyi ise sizin tüp yapmanıza gerek yok bence . . pko hap tedavisine cevap veriyor. siz aşılama yaptırabilecek durumdasınız eger hareket ve morflojiniz sıkıntılı degil ise. bence sen herşeyden evvel umuta da git ücrestsiz ilk görüşme için randevu al . ulun bey yada benim doktorum süleyman bey ile görüş . . onların kararına göre sen de merkeze karar ver. böyle arayıp fiyat öğrenmek rahatlatmaz ...
gönlünü ferah tut.. ne istersen sorabilirsin.. yardımcı olurum . .

belki okumuşsundur. ben ilk denememde hamile kaldım . şu anda 5 haftalık hamileyim . ve merkezde hasta bakıcıdan doktoruma , yönetim kadrosuna hepsinden çok çok memnunum ve hepsini çok seviyorum . onlar da benimle çok sağolsun ilgilendiler. burda bütün arkadaşlarım memnun merkezden . olumsuz sonuç alsalar bile memnunlar yine deniyorlar aynı yerde. bu da çok önemli bir şey bnce..
cnm çok saol çok güzel anlatmışsınn maya yada umut farketmez iki merkezde genel yorumlara göre iii görünüyor benim için fiyatta önemli ama bide ben boluda oturuorumm ankara ve istanbulun tam ortasındayımm zaten mayayda karar veririsem misafirhanekleri var ama bilmiyorumm allahım nere hayırlıysa orayı nasip etsin yardımcı olurum demişssin cnm eşimin sperm testi yaptırdık 1 seneyi geçti tabi ama morfoloji kalite hareketlilik felan yazmıo başka şeyler yazıoo buraya yazssam onları anlarmısın acaba yorum yaparsan sevinirimmm

miktar 1.5cc anormal şekiller %5 vizikosite artmış likefikasyon normal motolite %60 aktif %40 inaktif sperm sayısı 36.000.000 sperm kalitesi ..2-3 lokosit 3-4 lokasit görüldü testisler normal epididimler mormal ductus referensler normal solda lotetnt varikosel hissedliliyorr bu duruma göre şahıs f azalmış fertildir cnm hepsini yazdım valla kağıtta ne yazıosa yada anlayan biriii lütfennn yorumlarnısınız bize doktor bunu yarım yamalak anlattı sadece varikoselle ilgilendi başka bişi demedi bendede pco var doktor tüp bebek dedi ama aşılama ile olursa onuda denerimmm yardımmm anlayan birriiiiiiiii

güzelim sizin sperm testi rapor şeklinde yazılmış . direk doktor. inferlite tanısı koyup yazmış . bir başka labaratuvarda yaptırın yada zate buraya yada mayaya nereye gidersen git sperm testi alınacak . o yüzden 3 günlük cinsel perhiz şeklinde gidin merkezze.
kruger e göre testt yaptırın. morfolojisini ve detaylarını orada görebilrsiniz.
mayada 100 tl
umutta 80 tl idi sperm testleri....

deryaberil

canımmmmmmmm bu güzel haber bu sancı ara ara giren sank iiçerde bir sıkışma varmış gibi olan bir sancımı kısa süre olup geçiyor dimi ??? bak ayaklarını uzat öyle oldugunda . korkma bu bebeişinin yer aradığını gösteriyor bence kendine uygu n yer bulmaya çalışıyor sola yat hep kan gelirmiş rahme rahat olurmuş beby.. ayaklarını düz tut. bu güzel haber. bebiş çalışıyo içerde
kan kıpkırmızı gelmediği sürece korkma. leke olabilir ama daha degil son 2 günde olur olursa da.. sakin ol yazdıklarıma dikkat et . . olcak şekeeerrrrrr olcaaaaakkk yeğenimiz gelcekkk .))

inşallah canım hayırlıysıyla allahım hepimize nasip etsinnn...kucağımıza almayıı.. onları taşımayı...
kendine dikkat et fazla yorma kendini sakın toplarkennnn....

amin güzelim inşallah..
dikkat etmeeye çalışıyorum da ben yapmazsam kim yapcak . eşim saaolsun hallederizzzz den başka bişey yapmıooo...

heheheh:) hepsi aynı deryacım ne kadar rahat insanlar dimi benimkide öle çooook rahat ve geniş hep hallediolar :)

slm arkadaşlar baştan beri okumayı çalıştım topiğinizi hamile kalnlara kendiniz hamile kalmış gibi seviniosunuz nekadar güzell çok hoşuma gitti bende 2.5 yıl oldu evleneli pco var bende doktorumm tüp bebek önerdi 8 aydır hiç tedavi grmüorum hiç hamile kalamadım tedavide dahilve şu anda merkez araştırıyorumm maya ve umut arsında kaldım mayaya gitsem kalacak yer problemimm var ama fiyatı güzell umuta gitsem fiyatı pahalı tabi bana göre kalcak yerimm var istanbulda aslında şu an durumumuz yok tüp yaptırmak için ama kolumda 3 tane bileziğimm kaldı 12 taneydi 8 tanesini ev almak için verdimm şimdi 3 tanesinide bebğim için vericem olsun rabbim yeterki sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin bana ve isteyen herkese ben şimdi yeni yaptıran arkadaşlarda yardımm istiyorummm tamm olarak nekadar harcadılarr bilgi almak istiyorumm yardımmm lütfennn

Bolu gorunce yazmadan geçemedım neden ankara istanbul arıyosun evınde boluda herşeyı yaptırabılırsın artık aytuğ kolonkaya (çizmecilerın) orada açılan yenı hastanenın 10 yıllığına işletmeciliğini aldı ve başarılı bır ekıbı olan bır doktor ıstersen bır araştır tabı yıne ıstanbul ankarayada karar verırsın

deryeril merhaba arkadaşım yazın çok uzun olduğu için alıntı yapmadım sana hitaben yazdım bende umut tüp bebekte tüp bebek tedavisi göreceğim ama bende önce rapor alacağım ama zeynep kamilden alacağım çünki daha önceden orada evraklarım var yani bilirsin yapılması gerken bazı testler var mesela hormon tahlilleri smear testi filan istiyorlar onlar var ama 1 yıl öncesine ait ama 6 ay geçerliymiş o yüzden yenilenecek neyseki rahim filmi 5 sene geçerliymiş ordqn yırttım ... ben pko hastasıyım bu ay aşılama yapılacaktı ama neyseki sevgili dr um Ulun bey beni uyardı ve spermiyogramını bizde bakalım morfoloji nasıl dedi ve bakıldı ki morfoloji %2 sayı 11 milyon hareket %35 ben zaten dr Ulun beyin tabiri ile 4 4 lük pko hastasıyım daha önce iptal olup yarım kalan bir aşılama ve ayrıca tamamlanmış ama negatif sonuç alınmış 1 aşılamam var umut tüp bebekte yapılmış sence bu şartlarda zeynep kamilden sil baştan yapılmadan yani orada yapılması gereken aşılama şartı vs. olmadan rapor alabilirmiyim ? yada bana önerebileceğin bişi var mı zaten ben girişken biriyim elimden geleni yaparım hatta geçen ablamı götürdüm zeynep kamil infertiliteye ablamda zavallım bişi bilmiyor çok bilinçsiz bizi başından savan b dr a rast geldik aynı şekilde olursa gidip başhekimle bile konuşurum yani ama tecrübelerine dayanarak sendende bilgi almak istedim ... bu arada senin tüp bebek tedavn ne aşamada tamamlandı mı ? tamamlandı ise hamilemisin şu an? çok sordum hakkını helal et ...

Deryacım bir haftadır raporluydum Sürekli yattım Geçen pazartesi okuldan geldikten sonra birden kanamam başladı İç çamaşırım kıpkırmızı olmuştu Çok korkmuştum bebeklerime bir şey oldu diye Hemen bir doktora gittik Bebişlerimin keseleri yerinde duruyordu Dinlenmen gerekli dedi ve rapor verdi Bir haftadır sürekli yatıyordum Ama yarın okula başlamak zorundayım Doktor bey şimdilik bir risk yok dedi ama kendini yorma dikkat et dedi Elimden geldiği kadar kendimi yormamaya çalışacağım
Canım bence sende kendini hiç yorma Söyle eşin yapsın o işleri Yapmıyorsa bir daha söyle Allahım bu çeneyi niye vermiş bize Erkeklerin başının etini yemek için Allahıma şükür eşim bu konuda çok anlayışlı Yattığım yerden hiç kaldırmadı İlaçlarımı yemeğimi kahvaltımı hep önüme kadar getirdi
Bebişlerime gelince kalp atışını duymadığımız bebeğimiz kendiliğinden yok olurmuş Bana yada diğer bebeğe zarar vermezmiş Kanama ile olmaz vücut kendisi yok eder dedi Gelişmesi geç olabilir diye bir şey demedi Ama ben yine de onları bebişlerim diye seviyorum Allahım herşeyin hayırlısını versin Kaldıramayacağım başka üzüntü ve sıkıntı vermesin 15 gün sonra herşey belli olr herhelde
Canım inşallah sende bu hafta bebişinin yada bebişlerinin kesesini görürsün
Tedavi sürecindeki bütün arkadaşlar da güzel haberler alır inşallah

kızlar herkese mrbbbb dün ağrım var demiştim ya bugün işe başladım ve dün gecede ağrım oldu 3 gün yattığım halde kasıklarımda adet sancısı gibi ağrı oluuooo ama sadece sağ tarafta... sizddede oldumu?

ARKADAŞLAR LÜTFEN BU KATILINNNNNNNNN

Bizler gibi bu sıkıntıyı çeken arkadaşlara faydalı olalım

Tüp bebek özellin içinde var olan

Anket:Hangi tüp bebek merkezinde deneme yaptınız Sonuç=?.

ÖNEMLE KATILMANIZ RİCA OLUNUR

Umut anne adayları merhaba
Ben umut tüp bebek merkezinin eski hastalarındanım.Çok şükür herşey yolunda bebeğim kucağımda Çok uzun süre bu siteyi takip etmiş bu sayede Umut tüp bebeğe gitmiş biri olarak sorumluluğumun bitmediğine inanıyorum. sizden ricam birkaç arkadaş anket yapıyor.[tüp bebek merkezleri başlığının altında hangi merkeze gittiniz sonuç? ]adı altında bu ankete katılmanızı ve sonuçlarınızı yazarak bizim durumumuzda olanlara ışık olmanızı istiyorum.Anket sonuçlarına göre birçok insan doğru seçim yapacaktır.
sevgiler

Bolu gorunce yazmadan geçemedım neden ankara istanbul arıyosun evınde boluda herşeyı yaptırabılırsın artık aytuğ kolonkaya (çizmecilerın) orada açılan yenı hastanenın 10 yıllığına işletmeciliğini aldı ve başarılı bır ekıbı olan bır doktor ıstersen bır araştır tabı yıne ıstanbul ankarayada karar verırsın

nursincim bilyorumm ve hatta geçenlerde aytuğ bey boluya gedi ve muayene oldum kendisine ve 4250 herşey içinde yapacaklardı bana tüp fakat nette araştırdım aytuğ beyin çok yoğun çalıştığımı hastalara çok ilgilenmediği felan yazoıodu ve vazgeçmiştikk kasımda gelmişlerdi ocağın sonuna kadar mühlet vermişlerdi ama duyduklarım yüzünden vazgeçtimm ve bugün eşimi aramışlar nisana kadar gelirseniz 4000 bine yaparız demişler bilmiorumm kısmet artrık sendemi bolulusun

nursincim bilyorumm ve hatta geçenlerde aytuğ bey boluya gedi ve muayene oldum kendisine ve 4250 herşey içinde yapacaklardı bana tüp fakat nette araştırdım aytuğ beyin çok yoğun çalıştığımı hastalara çok ilgilenmediği felan yazoıodu ve vazgeçmiştikk kasımda gelmişlerdi ocağın sonuna kadar mühlet vermişlerdi ama duyduklarım yüzünden vazgeçtimm ve bugün eşimi aramışlar nisana kadar gelirseniz 4000 bine yaparız demişler bilmiorumm kısmet artrık sendemi bolulusun

Evet boluluyum ama istanbulda yaşıyorum ben senın yerıne olsam hıç duşunmeden orada denerım buraya gıdıp gelmek kolaymı ne kadar rahat edebılırsın başkasının evınde onu da duşun ayrıca yenı açtıkları için dahada ındırım yaptırabılırsınız dıe duşunuyorum ayrıca akıbındekı handan namlı gurpınar dıe bı doktor var oda çok ıyı benım eşımın amcasının kızı burdayken onlara yaptırdı ve oğlu var 3 yaşında şu an sen aytuğ bey olarak duşunme sadece ekıp onemlı

Evet boluluyum ama istanbulda yaşıyorum ben senın yerıne olsam hıç duşunmeden orada denerım buraya gıdıp gelmek kolaymı ne kadar rahat edebılırsın başkasının evınde onu da duşun ayrıca yenı açtıkları için dahada ındırım yaptırabılırsınız dıe duşunuyorum ayrıca akıbındekı handan namlı gurpınar dıe bı doktor var oda çok ıyı benım eşımın amcasının kızı burdayken onlara yaptırdı ve oğlu var 3 yaşında şu an sen aytuğ bey olarak duşunme sadece ekıp onemlı

şuanda burda yapıolarmiki bi bilgim yok benimmm bi araştırıyımmm bakalımm öleyse olabilir aslındaaaa

:KK19:Arkadaşım ben nursin1981 arkadaşımın aksine kesinlikle ama kesinlikle aytuğ beye gitmem ben kendisiyle birebir deneyen biri olarak kesinlikle önermiyorum

Tabi karar senin inan 20 gün içinde yaşadığın zorlu süreç cabuk unuttuluyor ama inan manevi yıkım unutulmuyor hakkında hayırlısı olsun

Hepinize iyi akşamlar kısmetse bende yarın tedaviye başlayacağım kliniği aradım yarın 09:00-11:00 arası gelin dediler

:KK19:Arkadaşım ben nursin1981 arkadaşımın aksine kesinlikle ama kesinlikle aytuğ beye gitmem ben kendisiyle birebir deneyen biri olarak kesinlikle önermiyorum

Tabi karar senin inan 20 gün içinde yaşadığın zorlu süreç cabuk unuttuluyor ama inan manevi yıkım unutulmuyor hakkında hayırlısı olsun

Ben şehır bakımından soyluyorum başka şehırden gıdıp gelmek kolay değil ayrıca herkes aynı şeylerı yaşıcak dıe bırşeyde yok sanırım fıkır alışverışı yapıyoruz kararı verecek olan kendısı tabıkı

canım sağol verdiğin bilgiler için.artık şansıma hangi doktor denk gelirse hayırlısıyla.
bu arada ev taşımak gerçekten zordur ama sen yinede kendini yormamaya çalış canım.çok dikkat etmen gereken bir süreçtesin.bebişin minicik daha.sana ve ona bir zarar gelmesin canımm.şuan en önemlisi bu.
Allah yardımcın olsun tatlım..

kızlar,aytug bey derken kolankaya dan mı bahsediyorsunuz? eger o ise kaçın derım! paracı ! duygusuz ! ilgisiz! onun tüm ilgilisi müşteri kazanana kadar

kızlar,aytug bey derken kolankaya dan mı bahsediyorsunuz? eger o ise kaçın derım! paracı ! duygusuz ! ilgisiz! onun tüm ilgilisi müşteri kazanana kadar

hayatım bende öyle duydum pek hastalarına zaman ayımıyormuş sorduğun sorulara bile doğru dürüst cvp veren bir insan değilmiş çok yoğun olduğunu söylüyorlar.bizler ne ümitlerle gidiyoruz bu merkezlere ama bazıları sağolsun işi sadece ticarete dökmüşler buda onlarda biri kanımca

X