Turşular Yağlı Biber ve Yeşilbiber Turşusu(Trakya yöresi)

balım biz buna domates de koyarız Allaaaah yeme de yanında yat müthiş bişey oluyor valla
yafffru sen ağzının dadısını biliyon haaa hatıney :jeyyar:

balım biz buna domates de koyarız Allaaaah yeme de yanında yat müthiş bişey oluyor valla
yafffru sen ağzının dadısını biliyon haaa hatıney :jeyyar:

aaaa domatesli hiç yapmadım.. ama dereim neden olmasın.. hihihihihi bilirim ben ağzımın tadını.....kimin arkadaşıyım ben....canım benim..:1hug:

alevim:asigim: sen bunun domateslisini yap balım dua edicen bana domates acı arnavut biber sarmısak sirke tuz ve yağdan oluşuyor farklı olan tek şey domates
inanılmaz bi lezzet çıkıyor ortaya biz sade ekmeğe banar yerizcokacimcoook

alevim:asigim: sen bunun domateslisini yap balım dua edicen bana domates acı arnavut biber sarmısak sirke tuz ve yağdan oluşuyor farklı olan tek şey domates
inanılmaz bi lezzet çıkıyor ortaya biz sade ekmeğe banar yerizcokacimcoook

yapma bunu bana.. HAMİŞİM yaw.cokacimcoook... BAK ŞİMDİ GÖNDER HEMEN ACİLEN....:CüvCüv:...

hüremcim azönce tarifine bakarak yaptım. kavonozları sıkıca kapatıp daha iyi tutsunlar diye ters çevirip koydum.. sarmadım ama gerek varmıydı bilmiyorum...

a buarada emeğine, yüreğine sağlık.. bu benim hep yapmayı istediğim bi tarifti.. bunu bizimle paylaştığın için çok teşşürler..opuyorumnanaktan

hep gene bizim buranın turşusu o yüzden beğenmemem mümkün değil ben buranın turşularını çok seviyorum özellikle bulgaristan göçmenleri çok güzel turşular kurarlar yemede yanında yat cinsinden
çok çok çokta seviyorum
hele bide o biberleri közlerseniz ve turşuyu da o közlenmiş biberlerle kurarsanız inanılmaz güzel olur

hepten bende bayılırım buna tekirdağlı olarak

olabilir tatlım... ama denemeden kara verme derim...

:lepi:
kesinlikle...
bende annem,babaannem hep yaparlardı,biberle aram olmadığı için ağzıma sürmezdim.
ama bu hafta sonu kayınvalidem yapmıştı.
yok ben yemem dedim..:umursamaz:
eşim bi dene bak hoşuna gidicek dedi..
vallahada hoşuma gitti..
opuyorumnanaktan

hüreemcim canım benim turşu yemeye hazır olmuş.. geçen akşam iftar sofrasına açtım.. kociş ve ben bayılarak yedik valla..
deneme amaçlı 2 kavanoz yapmıştım.. şimdi kış için daha fazla yapıcam kısmetse..

Son düzenleme:
cnm paylaşımın için çok teşekkürler bende tarifini bugün gördüm ve hemen yaptım tattığımda bahsederim eminim nefis bir tat... opuyorumnanaktan

X