Durmadan kaşınıyorum

E

EU2

Ziyaretçi
hanımlar uzun zamandır garip bir şekilde kaşıntı sorunum var ama öyle böyle değil allerji ilacı kullandım bir müddet çikolata falan bilirsiniz allerji yapıyor sonuçta ben de onları çok yiyorum diye ama anladım ki alakası yok çünkü artık o tip şeyleri de yemiyorum ilaç da kullandım ama bir şey değişmedi ellerim kollarım bacaklarım felaket kaşınıyor geçenlerde bir ortamda ben yine kaşınınca ordakilerden biri doktora görün kötü bişey de olabilir dedi açıkçası bende bayağı korktum
sizce sebebi ne olabilir?

bencede doktora git .....sonradan daha uzulecegin seyler olmasin.....gecmis olsun bu arada ....bilirim bu sorunu benim kizimdada vardi ,,dogdugundan beri mesela kizim her sampuani kulllanamaz ozel sampuan kullanmasi gerekiyo,,camasir yumusaticisi kullanmiyorum ,bide doktoru hormollu krem verdi onunla biraz rahatladi ama sen yinede bi gorun derim doktora....acil sifalar dilerim...a.s.

teşekkür ederim Allah tüm bekleyenlere şifa versin kızınızda ne var tam olarak?

Merhaba öncelikle gecmis olsun.Benim oglumdada cilek yedimi yüzünü kasirdi.Allerji testi yaptirdik.Sizde yaptirin.Kasintinin neye karsi hassasiyet gösterdiginizi anlarsiniz.Egzema,sedef,mantar,günes,gida,polen,hayvan tüyü gibi faktörlerden deriniz hassasiyet gösterip kasinma yapiyor olabilir.

€coOo$;3821371 .!.:
hanımlar uzun zamandır garip bir şekilde kaşıntı sorunum var ama öyle böyle değil allerji ilacı kullandım bir müddet çikolata falan bilirsiniz allerji yapıyor sonuçta ben de onları çok yiyorum diye ama anladım ki alakası yok çünkü artık o tip şeyleri de yemiyorum ilaç da kullandım ama bir şey değişmedi ellerim kollarım bacaklarım felaket kaşınıyor geçenlerde bir ortamda ben yine kaşınınca ordakilerden biri doktora görün kötü bişey de olabilir dedi açıkçası bende bayağı korktum
sizce sebebi ne olabilir?

arkadaşım bendede var ya bu kaşıntılar yele sabah kalktıgımda daha çok oluyo öle böle degil kaşıdıgım yerde kabarıyo kaşınıyoda kaşınıyo daha sonra hatta kaşımaktan kanattıgım bile oluyo arkadaşım biz doktora görünmek zorundayız inş başka sorunlar yaşamayız inş kötü bişiyemiz yoktur.Şeniz

egzama dedi doktor...iste boyle kasinmaya baslayinca vazelinparafinne diye bi krem var onu suruyorum.....bide hormonlu kremi var ....oyle idare ediyoruz iste....:1hug:

cnm aynısı bendede vardı tahlıller yaptırdım aylarca bulamadılar sonra oğrendım kı kurdesen mısım doktoro gıt mutlaka
parmak araların ve gobegın asırı kasınıyosada uyuz olmus olabılırsın.

arkadaşım bendede var ya bu kaşıntılar yele sabah kalktıgımda daha çok oluyo öle böle degil kaşıdıgım yerde kabarıyo kaşınıyoda kaşınıyo daha sonra hatta kaşımaktan kanattıgım bile oluyo arkadaşım biz doktora görünmek zorundayız inş başka sorunlar yaşamayız inş kötü bişiyemiz yoktur.Şeniz

inşallah ablacığım inşallah benim gözümü çok korkuttular kanınla alakalıdır şudur budur diye o kadar korktum ki zaten kan değerlerim de düşüktü en son geçen yaz tahlil vermiştim aklıma bir sürü şey geldi vallahi

banyo yaptiktan sonra daha siddetli oluyomu kasintin? Benimde vucudumun heryerinde ozellikle banyodan sonra inanilmaz bir kasinti oluyor ardindanda kuruluk oluyor dr gittigimde ise sampuan,sabun kasintini arttirir dedi. simdi excipial lipo diye bir krem ve alerji hapi verdi.hapi icip banyoya giriyorum cikincada hafif islak tene kremi uyguluyorum her banyoda biraz zor oluyo ama boylelikle cektigim kasintidan kurtuluyorum.

hayır banyo sonrası falan öyle şikayetlerim yok kızarıklık falan da olmuyo sadece felaket kaşınıyor nerdeyse hiç durmuyo diyebilirim

bnayodan sonra kaşıntı dolaşımla alakadardır canım....banyo esnasında hızlı haraket ediyordur kanın...

canım senin sürekli kaşıntın varsa mutlaka ii bir doktora görünmelisin durduğun kabahat....allah korusun...

bugün bir öğrencimize alerji astım bronşiale teşhisi konulduğunu öğrendim. belirtisi kaşıntı ve vücutta kabarma,ileri boyutta yaralar. doktor kesinlikle rutubetli ve tozlu ortamdan uzak duracaksın demiş. evde halı, perde kullanmayacaksın falan demiş. ilaç tedavisi uygulanmaya başlamış . özel karışım iğneleri varmş. yanımıza geldiğindede kaşınıp duruyordu . bencede tam teşekküllü bir hastaneye git ve işinin erbabı bir doktora görün, testlerini yaptır. geçmiş olsun.

benim anneminde her yeri kabarıp kaşınıyo.doktora gitti ama maalesef nedenini bulamadılar.ağrı kesicilere karşı olabilir dediler ama ağrı kesici içmese bile sürekli kabarıp kaşını.her yuerinde kabarık kırmızı lezyonlar oluyo...ama geçenlerde farkettim en ufak bi üzüntüde ortaya çıkıyo bunlar sanırım strese bağlı.

oyleyse cildiye doktoruna gitmeni tavsiye ederim.gecmis olsun

Öncelikle alerji testi yaptırman lazım zaten senden önce doktor bunu isteyecektir. Yaşadığın bir tip ürtiker ama idiyopatik(nedeni belli olmayan) mi onu anlayamayız. Yediğin içtiğin birşeyden, banyoda kullandığın şampuan jelden,vs birçok etkeni olabilir.Ayrıca bunu stres de tetikler...Kısacası vakit kaybetmeden cildiyeye gitmelisin, geçmiş olsun...

Alerjiden çok çekmiş biri olarak size tavsiyem bir alerji uzmanına gitmeniz testleriniz yapılır size uygun tedavi uygulanır Çok geçmiş olsun

Öncelikle çok geçmiş olsun, kaşınıtının birçok nedeni olabilir, benim aklıma gelenler alerjik olabilir, cilt kuruluğundan olabilir

arkadaşların da dediği gibi en yakın zamanda uzmana danışın, test sonucu kaşıntınızın kaynağını bulurlar

sevgiler...

öncelikle geçmiş olsun.umarım rahatsızlığın ürtiker değildir.bence sen bir araştırma hastanesinde dermatoloji bölümüne git orada bütün tahllillerini yaptır.gerekirse doktorlar seni başka bölümede yönlendirebilir.eğer ürtiker olmuşsan ve kronikleşmişse üzgünüm ama tedavisi yok ben 4 yıldır çekiyorum.allah şifa versin

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim en kısa zamanda doktora görünücem climax sana da geçmiş olsun bu şekilde bir 4 sene düşünemiyorum Allah yardım etsin

X