FSH,LH,E2,PRL,TSH Nasıl?

ilknuray

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
309
2
41
FSH,LH,E2,PRL,TSH testlerimi cuma günü yaptıracağım.

***arkadaşlar bu testler nasıl yapılyor ve sonucu kaç günde çıkıyor?
***yaptıran arkadaşlar değerleriniz nasıldı?

aynı hormon tahlillerini bende yaptırdım. kan örneği alarak yapılıyor. fsh ve lh değerinin yüksek olmaması lazım. eğer 10 un üzerinde çıkarsa kadında yumurtlama değerinin zayıfladığına işaret edermiş. fsh değerim 45 çıkmıştı ve dr bana erken menapoz teşhisi koydu. bu ayki adetimin 3. günü tekrar yenileyecek bu tahlilleri ki geçici bir şeymi yoksa gerçekten de menapoz durumu mu o vakit söyleyecek. dediğim gibi bu değerlerin 15 civarında çıkarsa derhal tedaviye başlaman gerekecektir.

canım bu tahliller adetin 3.günü yapılması gerekiyor, deryanın dediği gibi zaten, eğer sabah verdiysen kanı öğleden sonra sonuç elinde oluyor, benim de fsh 7,40 dı sanırım, ama doktor çok yüksek sayılmaz dedi.

Mutlaka adetin 3. günü olması gerekiyor benimde yüksekti 9.83 ama daha sonra yaptırdığımda
Fsh 6.96
lh 2.74
tsh 2.29
E2 79
prolaktin 12.58 son yaptığım tahlil sonuçlarım böyleydi canım bunların hepsi çocuk için önemli ama en önemlisi fsh çünkü bu değer yumrtalık rezervlerinde ki azalmayı gösteriyor.

bende iki gün önce yaptırdım hormon tahlilimi,adetimin ikinci günüydü...
fsh 6.9 çıkmıştı...
hormon tahlili kan vererekten oluyo...
aç veya tok olmak fark etmiyo...
ögleden sonra verdim diğer günde sonucu aldım...

yumurtalığımda tespit edilen bir kist için dr. benden de bu tahlileri istemişti..adetin 3. günü aç karnına yaptırmamı istedi..ve furtual verdi..sonra da bunu kullan bu da bir text ilacı demişti..aynı hafta bir başka dr.a gittim.. o da önce furtualı içip adetin 4. günü yaptırmamı istedi..labratuara sordum,textleri sabah yaptırırsan oglenden sonra hemen veriyorlar..ancak her labratuarda birbirinden farklı hatta astronomık ucretlere varar fıyatlar cıktı..bunu da arastırmanı onerırım..coooook gecmıs olsun tatlım:)

mrb kızlar benim hormon değerlerim
fsh 6.1
tsh 2.0
LH 12.2
e2 46.2
prolaktin 18.0
normal mi değerler sizce.

canım onlar hormon testleri adetin 3.günü yapılıyor.ben saat 10 gibi yaptırdım sonucunu 2 de aldım yani bu testlere kanda bakıyorlar birde hangi hastaneye gideceksin sen öğrenebilirmiyim

bende az önce aldım.1 saat sonra doktoruma gidip göstercem ama daha önceden bilmek isterim yaptıran varsa yorumlasın lütfen. tsh:1.24, lh:3.37 ,fsh:4.91 ,prolaktin:11.70 ,estradıol:30 ,totaltestesteron:0.51

arkadaşlar, bu testleri yaptırmaya gitmeden önce bazı ilaçların mı içilmesi gerekiyor? bir arkadaş öyle yazmışta.

Bende polikistik overim ben adetimin 4. Günü yaptırdım.
Sonuçlarım şöyle
fsh:6,97

lh:6,76

e2:48,9

tsh:0,66

serbest t4:0,88

serbst t3:3,23

prolaktin:8,82

anlayan arkadaşlar lütfen yorumlayabilirlerse çok sevinirim.
Yumurtlamam oluyormu acaba?
Ama hamile kalamıyorum malesef.her ay düzensiz adet oluyorum 38 günde bir.

canım tsh değerin çok düşük, hipertiroid olabilirsin. adet gecikmelerinin ve bebek olmayışının sebebi bu. doktor ilaç tedavisi uyguluyacak, tshın normal seviyeye ulaştığında hamile kalacaksın inşallah.

ben epilasyon icin cilt doktrumdan istedim ,hormon tahlili yapabilir miyiz dedim oda bi yere gönderdi ama onlarda fsh yoktu lh,tsh.östrojen,testesteron yaziyordu yani bunlar yapildi ben yurt disindayim adetin 3.günü filanda demedi ama ben adetin 3.günü yaptirdim bana sonuclar normal birsey yok dedi..simdi merak ediyorum ben de fsh yapilmadi acaba hormonsal birsey olsa yine anlarmiydi o yaptigi tathlilerden..yani kist filan yok yaptirtigim zamanda gtimistim simdi yine gittim kist yok hamilelige engel olacak bisy görünmüyor dedi dogum kontrol hapi istersen sana kalmis demis adetimde gecikmeler oluyor..bende almadim ama iste anlamdigim seyler birincisi hormon tahliminde fsh olmadan hormonsal bozukluklar bilinebilir..

X