2050'de bunlar hayatımızda olmayacak...

irna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
6.730
4

2050 yılına kadar adım adım hayatımızda yokolacakların listesi!

Avustralyalı ‘gelecek bilimciler' Richard Watson ve Ross Dawson, 2050 yılına kadar yok olması muhtemel ‘şey'leri gösteren bir çizelge hazırladı.
Buna göre, gelecek yıl kül tablası, 2016'da ise bilgisayar fareleri ve emeklilik tarihe karışacak. Bu tahminlerin gerçekleşmesi zor gibi görünebilir ama onlar “Lütfen bu çizelgede kusur aramayın” diyor.

İşte 2050'de olmayacaklar listesi
Ross Dawson ve Richard Watson'a göre 'kavramlar', 'şey'ler ve onların son kullanma tarihleri...

2012: Dial-up internet erişimi

2013: Faks makinesi

2014: Kaybolmak

2016: Emeklilik, 'gay' barlar, bilgisayar faresi

2020: Telif hakları

2022: Bloglar, imla kuralları, Maldivler

2023: Çalışılmayan hafta sonları, Paris Hilton

2024: Masaüstü bilgisayar, AM radyo

2025: Parasız otobanlar

2026: Öğle yemeği, FM radyo, samimiyet, kırışıklıklar

2030: Anahtar, çocukluk dönemi, realite televizyonu

2033: Bozuk para

2034: Ucuz seyahat, Bangladeş

2035: Orta sınıf, petrol, spam, Aborijinler, Microsoft

2036: Petrolle çalışan araçlar, bağımlılık

2037: Buzullar, doğal yollarla çocuk sahibi olma

2038: Sükûnet

2039: "Özür dilerim", Avrupa Birliği

2040: Cüzdan, halka açık bedava yerler, karbon emisyonu, kağıt para, sağırlık

2042: Kravat

2044: Gelecek bilimciler

2049: Google, körlük

2050'den sonra: Estetik ameliyat, fiziksel acı, çirkinlik, ölüm

bence birde zayıflma ilaçları kalmayacak öyle günleri hayal ediyorum :)
o günleri görürmüyüm acaba :KK43:

Biz de olmayacağız... Değişiklikleri, yenilikleri düşünemiyorum bile Hayatımızda olsa ne olur, olmasa ne olur.... Göremedikten sonra :KK43::KK43::KK43:

Galiba göremiyeceklerden biride benim :KK43:(Umarım güzel şeyler yaşarlar o günleri görenler:))

ben bir kaçını görebilmeme ihtimal veriyorum ne kazanıcağımıda bilmiyorum :)

ayyy ürkütücü geldi bana....

o zamana kadar yaşamamayı umdum derken bir hesapladım daha 60 yıllarımda oluyorum:))) allah ömür verirse... :)))

üzülmeyin kızlar yaa.
aslında kendimi söyleyim.

Öğle yemeği, FM radyo, , kırışıklıklar

2030: Anahtar, çocukluk dönemi, realite televizyonu

2033: Bozuk para ve emeklilik dışında zaten diğerleri hayatımda yok.

benden sonrada olmasa ne olur sanki şimdi bunları bile göremedikten sonra.yenisi olsada göremem

ayyyyyyyy üzüldüm ama ya :KK43: ne bu böle herşey gitcek bitcek şu paris hilton gacısıda gıdecekmış bak o gidebilir işte :))

hahaha valla benım ıcın hıc te onemlı deıl cunku 2050 gorecegımı sanmıyorum zaten bende ozamana kadar yok olurum heheheh:emir_bebek:

cogu suan ısımıze yarayan seyler ılerde bunlar olmasın onemlı degıl ama bunların yerını dolduracak seyler olması lazım kı olurda herhalde

2050 de kadınlarımızın burnu ve poposu havada olmayacak, ekonomik özgürlükleri olacak ve buna rağmen ben prensesim havasından kurtulacaklar, erkek için ben bir metayım, et parçasıyım fikrinden de sıyrılmış olacaklar, her şeyin erkekleri cezbetmek ve diğer kadınlarla devamlı bir yarış içinde yaşamak için olmadığını anlayacaklar...

2050 de erkeklerimizin yürüyüşü düzelecek, normal insan gibi yürümeye başlayacaklar, zıplaya zıplaya yürümeyi ve garip bir şu yedi mahalle benim ulen tavrı ağır ağbi takılmaları, bacaklarını ayıra ayıra mafyavari, belalıyım ulen vari, her önüme çıkan kıza yan gözle bakmak hakkımdır laf atarım taciz ederim yalarım yutarım tarzı sözleri söylerim, böylece kadınlar benim cinsel organımın bir işe yaramadığını anca laf atarak tatmin olabildiğimi çakarlar ama olsun önemli olan benim tatmin olmam anlayışından sıyrılacaklar,
evet erkeklerimiz de normal insan olacaklar, kadın görünce kendilerinden geçmeyecekler, boşalmadan yollarda yürüyebilecekler :KK60::KK60::KK60:

ee tabi kadınlarımıza da büyük görev düşüyor, başta saydıklarım gerçekleşirse, kadınlarımız gösteririm ama elletmem, sonuna kadar çıldırtırım ama zorlarım kendimi prenses zannetme havamdan ödün vermem derlerse erkeklerin bu abazanlığı da hiç bitmez, diyim bak :KK34:

faks makinası hala var,kaybolma da almış başını gidiyor...

X