dostinex kullananlar acil yardım lütfen

tesekur ederım cevabın ıcın özel bı hastaneye gıdıyorum doktor kullan dedı aynı zaman dada cok sınırda cıkmıs dedi bısey anlamadım:KK43: 8 tane cok deıl mı ya tıroıdım de yuksektı onun ıcın yazmadı cok az yukselmıs gerek yok dedı:KK43:

belki hastanenin referans aralığı öyledir.
sen kullan hapını ozaman canım zararlı bi hap değil.
şimdi kullanmasan doktorun sana kızacak

belki hastanenin referans aralığı öyledir.
sen kullan hapını ozaman canım zararlı bi hap değil.
şimdi kullanmasan doktorun sana kızacak

tesekur edrım canım mecbur kullancan sonra neden ıcmesın demesın ben 16 hatırlıyodum 19 mus sonuclara tekrar baktım da :) bu ayda bunu deneyım bakalım kısmet

tesekur edrım canım mecbur kullancan sonra neden ıcmesın demesın ben 16 hatırlıyodum 19 mus sonuclara tekrar baktım da :) bu ayda bunu deneyım bakalım kısmet

hayırlısı canım yaaa kullan bakalım
belki vesile olur.prolaktin çok sinsi bi hormon zaten ne zaman yükseleceği belli olmuyor.
ve yükselmesinin sonuçları baya kötü hem yumurtlamaya hem döllenmeye hem adet düzenine kötü etkisi var.
inşallah kullanınca bebişin gelir.

hayırlısı canım yaaa kullan bakalım
belki vesile olur.prolaktin çok sinsi bi hormon zaten ne zaman yükseleceği belli olmuyor.
ve yükselmesinin sonuçları baya kötü hem yumurtlamaya hem döllenmeye hem adet düzenine kötü etkisi var.
inşallah kullanınca bebişin gelir.

ilacı kullandın ve bu ay yıne denıycez insallah bu kez olcak cok umutluyum canım bı de tsh yuksek olmasaydı onun ıcın ılac yazmadı ama bu ay olmasa doktorumu degıstırcem sabırsızmmm::) isteyen herkeze versın rabbim

ilacı kullandın ve bu ay yıne denıycez insallah bu kez olcak cok umutluyum canım bı de tsh yuksek olmasaydı onun ıcın ılac yazmadı ama bu ay olmasa doktorumu degıstırcem sabırsızmmm::) isteyen herkeze versın rabbim

tsh çok önemli bi hormon canım kaç çıktı belki ilaçla düşürülecek kadar yüksek değildir

canım 6.00 cıktı kendılınden 3 e dusmustu bı ara ama bebek icin 2.5o olması lazım dıye bılıyorum doktorda yazmadı ::KK43:

canım 6.00 cıktı kendılınden 3 e dusmustu bı ara ama bebek icin 2.5o olması lazım dıye bılıyorum doktorda yazmadı ::KK43:

zaten tsh yuksek oldu ıcın cok kılo alamıyorum 23 yasındayım ve 43 kıloyum bununda bı etkısı oldunu dusunuyorum ama yumurtlamamda falan bı sorun yok

evet canım gebelik için en fazla 3 olması lazımmış.
bak netten araştırdım bu yazıyı buldum istersen oku

tiroid hastaliklari ve infertilite
-----------------------

Korunmaksızın düzenli cinsel aktiviteye ve rağmen bir yıl içinde gebelik gelişmemesi durumunda ‘İnfertilite’den söz edilir. Değişen rakamlar bildirilmekle birlikte infertilite sıklığı %10-15 arası değişmektedir. Teknoloji ve sosyoekonomik seviyedeki gelişmeler infertilite sebeplerinin daha başarılı aydınlatılabilmesine olanak sağlamıştır. Olguların %30 kadarı ‘erkek infertilitesi’, %35’i ‘kadın infertilitesi’ iken %20 olguda hem kadın hem de erkek kökenli sebepler sorumlu bulunmaktadır. Tüm incelemelere rağmen sebebin bulunamadığı ‘açıklanamayan infertilite’ olguları %15 civarındadır.

Tiroid bezi fonksiyonlarındaki anormallik menstruel siklus düzenini bozmakta, ovulasyon (yumurtlama) ile ilgili sorunlar oluşturabilmektedir. Tanısı henüz konmamış hipotiroidi ve hipertiroidi gibi tiroid fonksiyon bozuklukları ayrıca düşük oranlarında artış, çocukta doğum sonrası ve gelişimsel sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Subklinik hipotiroidi; depo tiroid hormonu FT4 normal ya da alt sınıra yakınken tiroid fonksiyonlarını kontrol eden hipofiz bezi hormonu TSH’ın artmış düzeyleri varlığında söz edilen bir erken evre yetmezlik tablosudur.

İnfertilite söz konusu olan bireylerde subklinik hipotiroidi sıklığı %1-5 arasında değişebilmektedir. Bu olguların büyük bir çoğunluğunda tiroid hormon tedavisi ile hızla düzelebilecek ovulatuvar disfonksiyon ve corpus luteum yetmezliği vardır. Hafif de olsa bir sekonder Prolaktin yüksekliği yine ovulasyona ayrıca olumsuz etki yaratabilen bir durum olarak bu hastalarda sıklıkla tabloya eklenmektedir.

Yani gebeliğin başlaması, başlamışsa devam etmesi zorlaşmıştır. Yapılan çalışmalar TSH değeri >2.5 mU/L olan olguların sıklıkla kendiliğinden gebe kalamayan ya da gebe kalmada geciken olgular olduğunu göstermiştir. Bu olgularda erken düşük sıklığı da artmıştır. Subklinik hipotiroidide düşük doz tiroid hormon tedavisi bütün bu olumsuzlukları yenerek hamile kalma, sağlıklı bir gebelik geçirip sağlıklı bir bebek doğruma şansını artırabilmektedir.

Hipotiroidi tablosu, azalmış tiroid hormon seviyesi (FT3, FT4) buna bağlı eşlik eden sistemik yakınmalar ve yükselmiş TSH değeri ile özellenir. Doğurganlık döneminde bulunan kadınlarda klinik (semptom veren) hipotiroidi sıklığı %2-4 arasıdır. Otoimmun tiroid hastalıkları (Hashimoto tiroiditi), cerrahi (tiroidektomi operasyonu geçirmiş olma), ilaçlar en sık rastlanan hipotiroidi nedenleridir. Hipotiroidi bu yaş grubunda hem ovulasyonu bozarak (luteal faz yetmezliği, prolaktin yüksekliği, estradiol (E2) sentezinde azalma, androjenik hormon sentezinde artış..) hem de fetusun gelişimini başta sinir sistemini olumsuz etkileyerek bozmakta, erken düşüklere, anomalili doğumlara neden olabilmektedir.

Tiroid hormon tedavisinin gebelik öncesi doğru dozlarda başlanması, gebeliğin dönemlerine uygun takip-doğru zamanlı doz değişimleri yapılması tüm bu sorunları başarıyla çözebilmektedir.

Gerek subklinik hipotiroidi ve gerekse de klinik hipotiroidi de kullanılan insan tiroid hormonu preparatlarının gebeliğe hiçbir olumsuz etkisi olmadığı gibi sağlıklı bir gebelik geçirmek, gebe kalabilmek, sağlıklı bir bebek doğurabilmek için kullanımının şart olduğu asla unutulmamalı, doktor taviyesi olmadan ne doz değiştirme ne de ilaç bırakma gibi riskli uygulamalar hasta tarafından kendiliğinden yapılmamalıdır.

Hipertiroidi sıklığı benzer şekilde toplumda %1-5 arası değişmektedir. Adet düzensizlikleri hipertiroidisi olan kadınlarda %60-65 arasındadır. Bu tablo sıklıkla gebe kalmaya engel teşkil edecek güçde değildir. Zira ovulasyon daha az etkilenmektedir. Ancak gebelik başladığında aktif olan bir hipertiroidi hem fetus hem de gebe için çok ciddi riskler yaratabilecek bir hastalık haline dönüşebilmektedir. Bunda hipertiroidinin en sık rastlanansebebi olan Graves hastalığı isimli otoimmun tiroidit tablosunun gebelik hormonları etkisiyle güç kazanmasının rolü büyüktür.

Sebebi ne olursa olsun hipertiroidi tablosu gebelik başlamadan tedavi edilmeli, en azından ötiroidi (normal hormon seviyesi) sağlanmalı, gerekiyorsa tedavide kullanılan ilaçlar gebelik için daha az riskli olan gruptan seçilerek işe yarayan en düşük dozlarda kullanılmaya çalışılmalıdır. Gebelik başladıktan sonra ise takip 1-2 aylık periyotlarla ve bir riskli gebelik uzmanı (perinatolog) ile koordine olarak yapılmalıdır

ama senin yumurtlamana olumsuz etkisi olmadığında da ilaç vermemiş olabilir doktorun.
yada sürekli bi yükseklik söz konusu olmadığından.

ama senin yumurtlamana olumsuz etkisi olmadığında da ilaç vermemiş olabilir doktorun.
yada sürekli bi yükseklik söz konusu olmadığından.
[/ tesekur ederım canım okudum yazıyı benım sureklı ınıp cıkıyo guatr vardır dıye dusunmustu doktor ama o da yok baska bı sorunum da olmadını soluyor ama 1 senedır ıstıyoruz olmuyor bilmiyorum ne yapca mı bu ayda bekleyıp doktorumu degıstırcem ...

Arkadaşlar merhaba..
Yaklaşık 1 aydır dostinex kullanıyorum.
Geçen ay 16'sında adet oldum..
Bugün ayın 20'si hala adet olmadım..
Aceba bu hap geçiktirebilir mi?
Fazla ümitlenmek istemiyorum.. :KK31:

bugün bende doktora gittim doktor banada dostinex verdi haftada iki kez yarımşar tablet içicekmişim hormon değerlerim aşağıda yazdığım gibi bilgisi olan yazarsa sevinirim ilk yarımımı şimdi içtim ama ilacın reçetesinde ilacı kullanırken gebelik düşünmeyin diyor varmı bu konuda fikri olan doktor bana korunma demedi çocuk istediğimizi biliyor doktor sakıncası olsa verirmiydiki ? ayrıca bu ilaçla birlikte cyclo progynova kullanıcakmışım ?bu ilaçları kullanıpta hamile kalan varmı aranızda yardımcı olursanız sevinirim :KK43:

LH:16.74
FSH:4.34
PROLAKTİN:33.40
ESTRADİOL (E2):19.85

Son düzenleme:
bugün bende doktora gittim doktor banada dostinex verdi haftada iki kez yarımşar tablet içicekmişim hormon değerlerim aşağıda yazdığım gibi bilgisi olan yazarsa sevinirim ilk yarımımı şimdi içtim ama ilacın reçetesinde ilacı kullanırken gebelik düşünmeyin diyor varmı bu konuda fikri olan doktor bana korunma demedi çocuk istediğimizi biliyor doktor sakıncası olsa verirmiydiki ? ayrıca bu ilaçla birlikte cyclo progynova kullanıcakmışım ?bu ilaçları kullanıpta hamile kalan varmı aranızda yardımcı olursanız sevinirim :KK43:

LH:16.74
FSH:4.34
PROLAKTİN:33.40
ESTRADİOL (E2):19.85

bende bu ay kullandım doktorum banada korun felan demedı bebek ıstedıgımızı bılıyodu ben pazartesı persembe tam ıctım ılacı dokrum oyle dedı

bende bu ay kullandım doktorum banada korun felan demedı bebek ıstedıgımızı bılıyodu ben pazartesı persembe tam ıctım ılacı dokrum oyle dedı

bana doktorum hem dostinex hem klomen verdi.
aynı anda ikisi bir risk oluşturmaz inşallah..
sonuçta dr um biliyor 1 yıldır çocuk istediğimizi..

bu dostinex çok baş ağrısı yapıyor kızlar,
bir de kabızlık..

pzt prş olmak üzere haftada 2 kez bütün halinde alıyorum
yarım yarım değil..

yarın kontrole çağırdı..daha 2 tane alabildim dostinexten
yumurtlamaya bakacak sanırım yarın
klomen büyütüyormuş sanırım yumurtaları ya da çoğaltıyomuş..öyle bşi dedi...

dostinex ile hemen hamile kalanlar var..forumdan okuyorum..bırakın 1 kutu dostinex i tek bir hapı ile bile hamile kalan var...aksine düşük yapan ve dostinexi suçlayan da var...karışık...dostinexi kullanıp hamile kaşdığını anlar anlamaz bırakıp PROGESTAN ilacına geçmek gerekiyormuş sanırım...

PROGESTAN ı da adet düzensizliğimde önceleri kullanmıştım..düşük olmasın diye de kadınlara verilen bir ilaç ve beter baş dönmesi,uyku hali yapıyordu... :KK43:

hepimiz en kısa zamanda anniş oluruz inşallah....

Arkadaslar banada Dr dostinex tb 8 li verdi prolaktin 34.07 çıktı 1 ay bu ilacı aksam alicakmisim ilaç içtiğim sürücü koruncakmisiz cok endiseliyim herkes farklı bısey yazmış Allah herkesin yardımcısı olsun 8 aydır cocuğumuz olmuyor bızımde

X