Bebeklerinde konak oluşan annelerrr:(((

minenil

Guru
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
410
2
bir iki haftadır kızımın başında sarı sarı kabartılar görüyodum pek bi anlam verememiştim haftasonu annem geldi ona sordum konak dedi??? içinizde bebeğinde konak olan var mı?varsa ne yaptınız?

KONAK:

Saç derisi üzerindeki pul pul deri döküntüsü şeklinde görülür. Bebeğinizin derisinde gerektiğimden fazla çalışan yağ bezleri konak oluşumuna neden olur.

Tedavi: Dikkatlice bebek yağı sürün, bebek şampuanı ile yıkayın ve sonra da bir bebek saç tarağıyla veya fırçasıyla da tarayın...

Canim benim de kizimin kaşinda çok hafif var zeytinyağinin da iyi geldiğini söylediler ben de deneyeceğim canini sikma onemli birşey değil

ya kuhak derim ben ona :roflol:
bilmem bi iki sey gordum ama o mu degil mi bilemedim oglumda olmustu hep bebekler icin yag var saclara ozel ondan kullandim bebek sampuani ile yikadim
sonra taradim gecmisti :lepi:
bundada olursa aynisini yaparim herhalde insallah olmaz kafamçokkarıştı

benim kızımın başında da var...kaynanam da bebek yağı sürüp banyo yaptrıp tarayınca geçer dedi yarın deneyeceğim bende önemli bişey değildir cnm heralde...

canım pul pul değilde kalın bi tabaka halindeyse mutlaka bi dermatolog görsün .. benim kızımın başındada olmuştu bi karışım yapıp verdiler çok iyi geldi

benim oğlumunda hafif önlerinde ama çok az var geçen gördüm bende onlarda dökülüo allahtan

bu bebek yağı yada zeytinyağı olayını yapıcam da daha anca yarın banyo yapabilicez aşılar sebebiyle...yarın kısmetse deneyecem bakalım...çok teşekkürler kıslar!!!

hemen hemen her bebekte olur korkmayın zeytinyağı iyi gelir biraz bekletip yıkayın

benim kızımdada olmuştu zeytinyağı çok iyi geliyor zeytinyağını sürün ve biraz bekletin o yumuşatır zaten sonra banyo yaptırın ve tarayın geçecektir kaydirigubbakcemile5

her banyodan sonra bebek yağı sürüyorum kızımın başına hiç olmadı konak taavsiye ederim canım.

hem zeytinyağını hem de bebek yağını deniycem kızlar inşallah en kısa zamanda geçer...

ay benim oğluşumdada oldu.bebek yağını sürüp yıkadık oğluşumu ama geçmedi hala birazı duruyor.birkaç gündürde yıkayamıyorum oğlumu.babamız gelince tekrar bebe yağını sürer yıkarız oğlumu inşallah da geçer.1haftadan fazla oldu,geçmedi hala...

karbonatlı su dökülmesine iyi geliyormuş ben zeytinyağı sürüyorum bekletip yıkıyorum şuan havalar soğuk olduğu için hergün yıkamıyorum ama mutlaka bebek yağını hergün sürüyorum hala dökülmedi

kızlar benim bebeğimdede oldu. doktora götürdüm önemli değil dedi bebe ürünleri kullan zamanla geçer dedi. zaten bebek şampuanı kullanıyorum. zeytinyağını söylemişlerdi bana.bende doktora sordum. kat kat olursa kullan dedi. ama has zeytinyağı. kullandım geçti.
ayrıca bebek yağını tavsiye etmedi doktorumuz. bebeğinizin cildi hava alsın kapatmayın bebek yağı ile dedi.

benim oglumada cikmisti konak,doktor bebek yagini sur meselA geceden sabah yumusayinca tarakla tara dedi..oyle yaptim gecmisti..simdi yine cikti,yine yapicam..sonra basini yikiyorsun iyice.yagdan da temizlenmis,nefes almis oluyor...

merhaba arkadaşlar benim kızımdada konak vardı geçenlerde kızımın başına niveya kremi sürdün 1,2 saat bekledkten sonra yumuşak bir fırçayla hepsini çıkardım sizede öneririm::ecrin_bebek:

benimde 6 aylık oğlum var onun başında çok hafif oluştu bebek yağı sürdüm taradım geçti birde annem hep aynı şampuan kullanma dedi

X