Çocuk Hastalıkları Çocuklarda Öksürük

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

terlik

İYİLİK MELEĞİ
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2008
2.802
15
Hepinize merhabalar arkadaşlar oğlumada uyguladığım doktorumuzdan öğrendiğim bir yöntemi sizlerlede paylaşmak istiyorum. Çocuklarınızda öksürük varsa 1 tatlı kaşığı balı (sevmiyorsa en azından çay kaşığı) yatmadan önce verirseniz,
öksürüğü azalttığını göreceksiniz.
Doktorumuz bunun çok daha sağlıklı bir yol olduğunu söylüyor.
Tahriş olmuş boğazı kaplayarak yumuşatıyor.
Sağlıklı günler dilerim

a.s.

Çocuklarınızda boğazlarında ağrı ve öksürük varsa o zaman benimde oğluma uyguladığım şu yöntemi denemenizi tavsiye ederim.
Bir küçük kaba 1 çay kaşığı kadar toz zencefil ve 1 tatlı kaşığı kadar ba katın ve karıştırın macun oluşuyor. Çocuğa bunu yedirin arkasından limonlu ıhlamur içirin...
Sağlıklı günler dilerim...

:1hug:

Aşağıdaki yazımda harfde eksiklik var ; zencefil ve bal karıştırılacak...

cok guzelbilgiler bunlar bide zencefilin hollandacasini bilsem alacamda:roflol:

bende bi aralar geceleri ozellikle cok oksuruyodum ilk defa 1 kasik bala bi kac damla limonu denedim gunde bi kac kez yaptim su an iyiyimhatta geceleri hic yokgibi oksurugum.....

baktim ise yariyo gecen oglumdaoksurmeye baslayinca yaptim ertesi gune kalmadi cok sukur,,,,,:Saruboceq:

cok guzelbilgiler bunlar bide zencefilin hollandacasini bilsem alacamda:roflol:

bende bi aralar geceleri ozellikle cok oksuruyodum ilk defa 1 kasik bala bi kac damla limonu denedim gunde bi kac kez yaptim su an iyiyimhatta geceleri hic yokgibi oksurugum.....

baktim ise yariyo gecen oglumdaoksurmeye baslayinca yaptim ertesi gune kalmadi cok sukur,,,,,:Saruboceq:

Elisciğim ben sözlükten baktığım kadarıyla ; zencefil 'in hollandacası gember tamammı canım. Sende orada araştır...
Bende 2 gündür çok kötüydüm bu anlattığım karışımı yapınca geçti. Sağlıklı günler dilerim...

kaydirigubbakcemile5

BİR HAFTA oldu iki kuzumda öksürükten mahvoldular antibiyotik kullandım ama bitirmedi öksürügü bu sabah azıcık ılık suya balı erittim içime zencefil kattım birkaç damlada limon sıktım sabahtan beri üç defa öksürdü gece bir daha yapıcam herkese tavsiye ediyorum

BİR HAFTA oldu iki kuzumda öksürükten mahvoldular antibiyotik kullandım ama bitirmedi öksürügü bu sabah azıcık ılık suya balı erittim içime zencefil kattım birkaç damlada limon sıktım sabahtan beri üç defa öksürdü gece bir daha yapıcam herkese tavsiye ediyorum
canım geçmiş olsunnn. Allah şifa versin inşallah çocuklarının yaşını bilmiyorum fakat birde pastil kullanmanı tavsiye edebilirim bende oğluma kullandım içinde
her yaşa günde ne kadar gerekli yazıyor. İlacın adı Strepsils (Honey & Lemon) olanından emsin şeker gibi pastil bu. Şeker eme bilecek yaşlardalarmı?????
Benim oğlum 5,5 yaşında...
Sağlıklı günler dilerim...
:1hug:

büyük olan 5 buçuk yaşında küçük 9 aylık teyzesi

Canım benim Allah bağışlasın... 9 aylık olana ıhlamur kaynat ver ballı bence ılık olarak ateşi varsa o zaman doktoruyla görüşün bence... Çünkü tehlikeli boyuta gelmesin.
Allah korusun. Ihlamur kaynat derken ben ıhlamuru cam yada porselen çaydanlığa ıhlamur, tane tarçın kırıyorum, bir kaç tane karanfil, 2,3 tane kadar tane karabiber, bir tutamda biberiye hepsini koyup üzerine kaynamış su ekliyorum. Çay demler gibi altınada su dolu çaydanlık altınıda oturtuyorum öyle tüketiyoruz. İçireceğin zaman bir kaç damla limon sık ve bal kat karıştır. Şifa olur inşallah.
Oğlumun ateşi olduğunda 1 yaş altında ise fitil veriyordu doktorumuz Paranox,
daha sonralarıda halende kullandığımız şurup da Pedifen. Ateşi olduğunda kullanıyorum yada ağrı kesici olarak. Ateş durumuna göre 6 saatte bir veriyorum.
Zaten ateşi 37,5 geçmeden ileç vermeyin diyor doktorumuz...
Öncelikle emiyorsa anne sütü değilse, bir bezi ıslatıp alnına vs kompleks yapıp...
Allah çocuklarımızı hastalıklardan ve kötü yazgılardan korusun...

kaydirigubbakcemile5

Elisciğim ben sözlükten baktığım kadarıyla ; zencefil 'in hollandacası gember tamammı canım. Sende orada araştır...
Bende 2 gündür çok kötüydüm bu anlattığım karışımı yapınca geçti. Sağlıklı günler dilerim...

kaydirigubbakcemile5

supersin canim yaaaa:hooray:tesekkur ederim...........tamam bende arastirip bu karisimi yapicam hepa.s.

bendende sana bir tavsiye küçük kazanoz bala bi tatlı kaşığı zencefil ekle sabah akşam aç karnına bi tatlı kaşığıver iki yaşından küçük çocuklara zencefil önerilmiyor ondan büyükler içinse yan etkisiz şifa

bebğim 8 aylık 2 şurup birde antibiyotik verdi doktor
1 şurup vitamini var
sonra fedrro su var ediyo 5 şurup
Allah aşkına çoçuk bi hal oldu ve artık kaşıkla beslenmiyo bişey verince almıyo ağzını açmıyo
ben napcam ya
bu öksürüğü nasıl gececek sanki cigeri sökülcek ya

bebğim 8 aylık 2 şurup birde antibiyotik verdi doktor
1 şurup vitamini var
sonra fedrro su var ediyo 5 şurup
Allah aşkına çoçuk bi hal oldu ve artık kaşıkla beslenmiyo bişey verince almıyo ağzını açmıyo
ben napcam ya
bu öksürüğü nasıl gececek sanki cigeri sökülcek ya

Canım benim yaaa Allah şifa versin o masuma. Çok küçük bebeğin canım doktoruna söyle bence çünkü ilaçlarlada geçmediyse, tedaviye devam etsin... Oğlumun ve yeğenimin doktoru öksürük için Benical şurup veriyordu, 1 yaşdan küçüklere 1 çay kaşığı veriyordu. Birde milupanın karışık bitki çayından fakat yanlış hatırlamıyorsam, toplam gün içinde 50 ml'yi geçmeyecekti. Kaynatılıp ılıtılmış suya 1/2 tatlı kaşığı çaydan katıyorduk. Heleki emziriyorsan en iyi ilaçtır derdi doktorumuz...
Dilerim en kısa zamanda iyileşir bebeğin... Allah yardımcınız olsun...

:teselli:

geçmiş olsun hepinize...
ama kızlar dikkat edin 1 yaşın altındaki çocuklara bal yasak...

Ayrıcada bebeğiniz 3 ay ve öncesinde ateşlenince asla doktorunuza sormadan ateş düşürücü ilaç vs vermeyiniz TEHLİKELİYMİŞ....(3 aylık ve 3 aydan küçük bebeklerde ateşlenmeler tehlike arz ediyormuşşşş) a.s

kızlar bide karaturp ortadan bölünüp içi oyulur oyulan yere bal konur bekletilir bal sıvı bi hal alıyor ozamanda çay kasığıyla cocuğa verilir cok etkili
örn sabah yapın akşamada yatmadan verin bide sabah tekrar verin sonrada yenileyin işlemi

arkadaşlar pekmez de kesiyor bıçak gibi öksürüğü.bir de ben göğüslerini viksleyip bez yatırıyorum.

X