K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Kulak çınlaması ve baş dönmesi

kızlar hepinize geçmiş olsun öncelikle malesef benim annemdede bu hastalık var.hatta 1 haftadır yine atağa geçti.1 haftadır baş dönmesi ardından kusma maf oldu kadın komşumuz hemşire emedur,drammine ampul karıştırdı kalçadan iğne kolundan serum geçceği yok bugün yine dr.gittik sabah tedaviye dirençli vertigo dedi.3 sene önce de olmuştu zaten.sefal 25gr.betaserc24,ve drammine(ilaçı yanlış yazdım galiba ama bilirler kullananalar) verdi.sabaha karşı da emar çekilcek büyük bir ihtimal bir şey çıkmıcak onda ama istedi.allah düşmanıma vermesin ya hem baş dönüyor hem mide bulanıyor kusuyorsun idrarını tutamıyor bu atak sırasında sinirleri bozuluyor.yatıyor karşımda şimdi allahım herkese acil şifalar versin:Saruboceq:

kızlar hepinize geçmiş olsun öncelikle malesef benim annemdede bu hastalık var.hatta 1 haftadır yine atağa geçti.1 haftadır baş dönmesi ardından kusma maf oldu kadın komşumuz hemşire emedur,drammine ampul karıştırdı kalçadan iğne kolundan serum geçceği yok bugün yine dr.gittik sabah tedaviye dirençli vertigo dedi.3 sene önce de olmuştu zaten.sefal 25gr.betaserc24,ve drammine(ilaçı yanlış yazdım galiba ama bilirler kullananalar) verdi.sabaha karşı da emar çekilcek büyük bir ihtimal bir şey çıkmıcak onda ama istedi.allah düşmanıma vermesin ya hem baş dönüyor hem mide bulanıyor kusuyorsun idrarını tutamıyor bu atak sırasında sinirleri bozuluyor.yatıyor karşımda şimdi allahım herkese acil şifalar versin:Saruboceq:

ah canim bilmezmiyim benim annemde ayni öyle tuvaletini tutamiyo o sirada .. afedersiniz hem alttan hem üstten gidiyo kadincagiz cok zor bir hastalik allah cümlesine sifa versin

Arkadaşlar benim eşim vertigo ve meniere için kullanılan ilacın mümessili.Öncelikle her baş dönmesi vertigo yada meniere değildir.Vertigo atakları kısa sürer ve 2 çeşittir.Bi tanesi baş belli bir pozisyona geldiğinde ataklar başlar,birkaç dk sürer ve mide bulantısı eşlki eder, kusma ender görülür.Tedavisi uzman dr ların yaptırdığı hareketler ve ek olarak ilaçtır.
Normal bir vertigo ise 3 aylık ilaç tedavisi ile geçebilir. Ancak Meniere hastalığı genelde çok uzun yıllar süreriç kulağın içindeki sıvıların birbirine karışması sonucu olur. Meniere tanısı konulan hastaların kesinlikle ilaçlarını bırakmaması gerekir,çünkü böyle bi durumda hastalık kesinlikle tekrar ederen iyi tedavi betahistin etken maddeli be...serc özellikle 24mg'lık tır. herkese geçmiş olsun. Umarım bilgiler yardımcı olur

arkadaşlar kulak çınlamasında son tedavi yöntemi esra ceyhanın programına katılan bir doktor tarafından anlatıldı...kesin ve etkili bir çözümmüş fakat ben doktorun adını not edemedim programı izleyen varsa yardımcı olsun lütfen :)

bende 5 aydır çınlamadan müzdaribim ve 3 gündürde uğuldama ve tıkanma var,moralim çok bozuk,depresyona girebilirim her an,7 aylık bebeğim var onunla oynayamıyorum bile.üstelik 3 çeşit romatizmamda var,Allahım böyle kalıcam diye çok korkuyorum:KK43:(((

arkadaşlar çok şükür başdönmem vertigom geçti.3 ay ilaç içtim.ilk gittiğimde başımı çevirdi,son gittiğimde de çevirdi,o da şöyle oluyor(Aman kendiniz yapmayın sakın)sırt üstü yatıyorum başımı eline alıp sallıyor hizla sola dön yüzüstü dur diyor.ah o ne dönme allak bullak oluyorum yüzüstü başım boşlukta 15 dakika tutuyor bu arada fır fır dönüyor oda.bekleyince geçiyor.boyunluk verdi 1 hafta hiç çıkarmadan kullandım,gecede çıkarmadım oturarak uyudum.çok şükür şimdi tamamen geçti.tabii ani hareketler yasak dikkat etmem gerekiyormuş.başım döndüğünde gözlerim istem dışı dönüyormuş.

Öncelikle çok geçmiş olsun canım aynı dertten benim annemde de var ama onda sürekli olmuyor şükür yorulduğu zaman sinirlendiği zaman oluyor birden elden ayaktan kesliyor ama ilacını içince gün içinde geçiyor doktor bu hastalığın çareisnin olmadığını sölemiş malesef ömür boyu çekersin demiş:KK43:

evet arkadaşlar tamamen sterese bağlı bir olay.20 gün kadar önce bir sabah yataktan kalkamadım,baş dönmesinden ilk defa başıma geliyordu,acile gittik beyin emarları boyun filmleri v.s hepsi normal.
KBB doktoruna gitmem önerildi.gittim doktor beni sedyeye oturttu kafanı elimde karpuz gibi sallıycam bırakıcam sen yüzüstü dön dedi,aman allahım başım nasıl dönüyor dönemem başım dönüyor dedim,dön ki teşhis koyayım dedi.elimi bırakmayın nolur çok dönüyor dedim,döndüm ama allahım düşmanıma vermesin.kulak kristali ile ilgili imiş.2 ilaç verdi vertigo ve meniere hastalığı ile ilgili,şimdi iyiyim.sırtüstü 2 yastıkla yatıyorum.ani hareketler yasak.aşağı yukarı bakmazsam olmuyor.geçecek inşallah.allah hepinizin şifasını versin.

cnm senınkı menıere sendromu degılde benıgn pozısyoel vertıgodur ara sıra tekrarlar belkı ama stresten uzak dur kendı kendıne evde yapabılecegın egzersızlerle gecebılır

öncelikle hepinize teseküür ederim arkadaslar, annem cok sükür yaklasik iki aydir rahat bas dönmesi gelmiyor, ama kulagindaki dolgunluk hissi ve uguldamasi halen var bu arada annem 2 aydir baska bir ilac kullaniyor, ar.....vert . (ilac ismi vermek yasak diye biliyorum) bana gelince benimde halen kulaklarimda cinlama var ilac vermisti dr icemedim sürekli midem rahatsiz bu aralar ilac icmemeye özen gösteriyorum... allah cümlesine tez vakitte sifa versin

bi sabah sol kulağımın tıkandığını hissettim grip oldum dedim daha sonrasında çınlama ve uğuldamalar başladı grip çok kötü vurdu dedim doktordan tırstığım için gitmedim 1 hafta sonra dayanılmıycak hal aldı gittim odyoya soktular beni ani işitme kaybı teşisi konuldu kulağımı yüzde seksen kaybettim hayatımın bittiği noktaydı sanki emarlar ardından hastanede 15 gün geçirdim sabah akşam serum yediğim iğnelerin haddi hesabı yok kevgire döndüm sonra desiberi biraz düştü sevinçten ağladım hiç bişey değil çınlamalar beni delirtiyordu hap tedavisi gördüm kortizonlar içtim sonrasında kendini tekrar yeniledi bide oda yetmedi üstüne vertigo cila oldu oturarak uyuyorum sağa sola bakamıyorum vurunca çok afedersiniz değil tuvalete gitmek yerimden kalkamıyorum allah kimselere yaşatmasın kulağımı kaybetmememi yanayım vuran vertigoyamı yoksa beni hiç bırakmayan şu çınlama belasınamı kızlar en büyük ve çok önemli tavsiymdir hemen stresten uzaklaşıyorsunuz her şeyin başı o lanet dilmi zaten

Benimde yıllardır kulağımda çınlama sesi var .Ama benimkine Tinnitus deniliyormuş.Baş dönmem yok çok şükür.Ama Kulaktan yada beyinden kaynaklanan bi dururumda yok.Sebebi yok , sonucu yok , yani tedaviside yok...Ama olmalı yaaa olmalı ..Aranızda tinnitus teşhisi konan varmı.. Yanlız ve sessiz ortamda kalmaktan korkuyorum..Ama bu korkum tamamen kulağımdaki çınlamaları sessizlikte daha net duyduğumdan dolayı :KK43:

ben varım canım
ama sürekli olmuyor bende,gece yatıncada duymamaya çalışıyorum,başka birşeye konsantre oluyorum.
soft lazer yontemı baya etkılıymış bu konuda

E vet bende duymamaya çalışıyorum,Yanımda saat var onun tıkırtısına odaklanıyorum falan ama dönem dönem cidden çok can sıkıcı oluyor.Kısmen alıştım ama gece ani uykudan yanınca heryer sessiz işte o an iyice sinir ediyor insanı..Zamanında bende ilaç kullandım çok şükür daha iyi ama bazen diyorum bir ömür böyle sürer mi diye ...Bide her zaman aynı ses değil farklı farklı sesler oluyor bazen sanki beynimin içinde bazende sadece kulağımın içinde gibi ...Offf Allah yardımcımız olsun

evet canım bende saatin sesıne konsantre oluyorum.bazen çok kötü oluyor hakikaten,insanın psikolojisini bozan birşey

mrb arkadaşlar bende ilk olarak kulak çınlaması yaşadım ancak kulak çınlamasının ardından baş dönmesi bulantı ve istifra geldi.. ve bana baya bi problem çıkattı.
3 gün boyunca ne yediysem çıkarttım ayakta duracak halim kalmadı.doktora gittim.
banada meniere sendromu teşhisi konuldu.şimdilik az da olsa işitme kaybı olduğu ortaya çıktı
bakalım bayramdan sonra kontrole gidicem inşallah sonuçlar hayırlı olur arkadaşlar

Merhaba arkadaşlar. Benimde ilk olarak annemde oldu bu rahatsızlık. Teşihis kondu meniere. Sürekli kullanması gerekn ilaçlar verildi. Daha sonra geçen sene bende de oldu. Mide bulantısı ve terleme yoktu ama sadece baş dönmesi ve denge kaybı vardı. Aytaktayken yan yan gidip düşüyrdum. 15 gn felan sürdü. Sonra doktorun verdiği ilacı kullandım geçti. Tekrar olursa bu ilacı yine al kullan dedi. Benden sonra babamda da oldu. Babamda aynı ilaçtan doktor reçetesi ile 5 kutu kullandı ve oda iyi şuan. Ama bu geçtiğimiz cumartesi bir atak yaşadım bende. Bu sefer hem baş dönmesi hem kulak uğultusu hem mide bulantısı hem terleme :KK43: Annemler bende kalmıştı cuma gecesi. Sabah öyle olunca anneme seslendim. Uykudan birden kalkıp beni o halde görünce anında atak geçirdi :KK43: baş dönmesi mid ebulantısı ve bayıldı. Kendimi unutup annemi ambulansla hastaneye kaldırdık. ılaçlarını 3 aydır kullanmadıgını söyledi ben kullanıyor biliyordum :KK43: ıkimize de serum takıldı. ılaçları bırakmamamız gerektiği söylendi. Meniere hastalıgının ısri olabileceğini söyledi doktor :KK43: buna ayrıca üzüldüm zaten. Annemde işitme konusunda hiç bir sorun yok. Kulak çınlamasıda olmuyor. Ama babamda işitme kaybı var biraz. Bende de kulak çınlaması kulak akıntısı ugultu oluyor. Allahım dermansız dert vermesin. Hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar. Cidden kötü bir durum :KK43:(

ic kulakta bulunan vucudun dengesini saglayan sivinin dagilmasi sonucu olusan insana kendini korkunc caresiz hissettiren ataklarla birlikte isitme kaybina yol acan siddetli basdonmesi mide bulantisi kulakta bazan aylarca hic gitmeyen ugultu hastaligin ilerleyen donemlerinde unutkanlik sersemlik bazanda sacmalamak gibi belirttiler gosterebilir :) ama yinede bununla yasamayi kabullenirsen ben oyle yaptim! beterin beteri var deyip tesselli olmaya calisirsan hayat daha kolay olur. cok gecmis olsun. a.s.

mrb serana benim kardeşimede bu teşhis konuldu.acaba önerebileceğiniziyi bir doktor varmı .geçmişolsun sizede.

s.a arkadaşlar bende 1 hafta önce şiddetli baş dönmesi oldu ve acile gittik serum noroloji emar felan sonunda kulak urun bogaza yolladılar bende VERTİGO hastalıgı bir sürü ilaç verdiler bugün 9 gün oldu ve halen başım dönüyor . sinirlerim alt üst oldu. 3 tane de çocugum var ne yapcagımı şaşırdım :KK43:

selam arkadaşlar benim de sol kulağımda çınlama var. hastahaneye gittik test falan yaptılar direk işitme cihazı önerdiler tövbe yarabbim yaa... bende de ara ara baş dönmesiyle beraber mide bulantısı oluyor özellikle yatağa uzandığım zaman daha da artıyor. hastalığım ne sizce?

X