kaçıncı haftada sezeryan...

derya289

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2008
173
2
arkadaşlar bebeğim 37+0 haftalık oldu.Sezeryanla doğum olacak.Doktorum haftaya alabiliriz dedi.Bende bir kaç gün daha kalmasını istiyorum.38+0 da alınırsa bir soru yaşar mıyım diye tedirgin oluyorum.Sezeryan olanlar bebeğinizi kaçıncı haftalıkken aldırdınız?

Canim benim bende sezeryan ile dogum yapmis birisi olarak benim kizim dogumuna 1 hafta kala sezeryan ile alindi doktorum beklemeye gerek gormedi kilosu iyi ise doktoruna birak derim ha 1 hafta erken ha 1 hafta gec fark eden bisey yok yani korkmanada gerek yok hangi hastanede yapicaksin bende istanbulda hospitilyumda yaptim (camlicaomur) de diorlar umraniyede

canım ,benim de pazertesi 15 eylül sezaryen doğumum var.adete göre 38+0 olacak.ama diğer baş karın kemik ölçümleri hatta daha da geri..37. başları. dr.sordum herhangi bir problem olmaz dedi.zaten akçiğerleri de gelişmiş oluyor.hiçç merak etme olmaz.
bir de benimkinin kilosu da düşük.2600gr. seninkini kilosu da yerindeyse hiiçç problem yok bence..umarım olmaz..

Bende sezeryanı 15 eylül de olacağım.. o zaman 39+3 olacağım.. Doktorum bu tarihi uygun gördü.. Bebeğim en son ultrason ölçümlerinde hep önde gidiiyor..En son kilosu 4082 gr ve boyu50cmdi.. sezeryanın normal doğum haftasında olması konusunda içim rahat..

ama en iyisini doktorlar bilir... Erken ya da geç... kimse risk almaz... Önemli olan sağlıkla kucağımzda olmaları...
a.s.

kızlar bebeğim çok iri bir bebek değil 36+3 te gittim doktora 2650 g idi.Ama ultrason ölçüleri haftasıyla uyumlu üç dört gün kadar eksik çıkıyor.Doğumumu Şişli de bir özel hastanede yapacağım.İşte 19 eylülde mi yoksa 22 eylülde mi olacağıma tam karar veremedim.Doktorum ikiside uygun tarih diyor.Yaklaşık 3 kg doğar dedi.Doktoruma da güveniyorum ama işte anne pirpirikliği herhalde.

arkadaşlar bebeğim 37+0 haftalık oldu.Sezeryanla doğum olacak.Doktorum haftaya alabiliriz dedi.Bende bir kaç gün daha kalmasını istiyorum.38+0 da alınırsa bir soru yaşar mıyım diye tedirgin oluyorum.Sezeryan olanlar bebeğinizi kaçıncı haftalıkken aldırdınız?

canım aynı tedirginlikleri ben çok yaşadım..sonra mecburen erken alınmasına evet dedim..kızımın göbek kordonu boynundaydı ve plasentam eskimişti...37+5 te doğum yaptım..2900 doğdu kızm ertesi gün 2600 e düştü...Allah a şükür sağlığımız iyi...başta sarılık oldu ama kendiliğinden ve bol bol emzirmekle geçti....Yani küvöz falan ihtiyacı olmadı...

arkadaşlar 36 3 günlük hamileyim idrar yolları enfeksiyonu nedeni ile erken doğum kasılmalarım bir ay çnce başladı bir aydır prepar ve antibiyotik kullanıyorum ama psikolojik olarak .ok yıprandım heran doğum yapıp oğlumuda kendimide bu sıkıntıdan kurtarmak istiyorum doktorum 2 gün sonra gün vericek muhtemelen 37 3 günlükken doğum yapmış olucam bebeğim şuan 3.500 kilo 50 cm bir problem yaşarmıyım

benımde 38+1 de alıcak 1gun kalsa ıcerde kar dedı.sarılık ıhtımalı az olur hemen yanında olur dedi.ben 37 38 farketmez demıstım oyuzden oyle dedı.

banada öyle dedi sarılık olmasın diye ne kdr dursa okadr iyi diye ama kasılmalarım çok fazla ilaç kullanmam beni üzüyo zaman geçmiyo sanki

arkadaşlar 36 3 günlük hamileyim idrar yolları enfeksiyonu nedeni ile erken doğum kasılmalarım bir ay çnce başladı bir aydır prepar ve antibiyotik kullanıyorum ama psikolojik olarak .ok yıprandım heran doğum yapıp oğlumuda kendimide bu sıkıntıdan kurtarmak istiyorum doktorum 2 gün sonra gün vericek muhtemelen 37 3 günlükken doğum yapmış olucam bebeğim şuan 3.500 kilo 50 cm bir problem yaşarmıyım

benımde ıdrar yollarımda problem var ama artık ılac vermeme bıle gerek yok dedı.mesane tam bosalmadıgı ıcın ıcerde bakterı uretıyomus oda enfeksıyon ve akıntı yapıyomus ılaca gerek yok dedı.suan 34+6 haftalık hamıleyım.suan bıle doğsa problem olmaz dedı.takma kafana bısey yasamazsın saglıkla kucagına alırsın ınsallah:nazar:

benim enfeksiyona bağlı edrken doğum sancılarım başlamıştı bu yüzden ilaç ve yatak istrati vermek zorunda kaldı hayırlısıyla cumartesi günü gün alıcam salı yada cuma demişti salı olsun istiyorm ama üç gğn daha beklemem fayda edermi diyede düşünüyorum sen olsan ne yapardın

canım ben kactım allah yardımcın olsun senınde hepımızınde hayırlısıyla kucagımıza alalım ınsallah saglıkla kendıne dıkkat et.

doğum belirtim var nstye giriyorum sancılarımda var ama prepar adlı bi ilaçla erteliyoruz yavrumada yazık bir sürü ilaç içiyorum çok gergin ve sıkıntılı günler geçriyorum allahım herkesi kurtarsın

ablam 38+5 gunluk hamile.ilk cocugu zorunlu sezeryan olmustu. dolayisiyla buda sezeryan olacak. ama doktoru acelemiz yok, normal dogum belirtilerin baslasin o zaman aliriz demis sezeryana. ilkinide ayni doktor yapmisti.cocuk nekadar icerde kalsa iyidir demis

benimde sezeryanla 1 ekimde olacak dr. 28 eylüle kadar izinli ve ben korkuyorum inşallah dr yokken doğum olmaz.normal doğum olsaydı 10 ekim olacaktı.umarım 9-10 günlük süre yeterli olur.gelişimi normal çok şükür.tek isteğim dr. varken doğum yapmak.

Canim benim bende sezeryan ile dogum yapmis birisi olarak benim kizim dogumuna 1 hafta kala sezeryan ile alindi doktorum beklemeye gerek gormedi kilosu iyi ise doktoruna birak derim ha 1 hafta erken ha 1 hafta gec fark eden bisey yok yani korkmanada gerek yok hangi hastanede yapicaksin bende istanbulda hospitilyumda yaptim (camlicaomur) de diorlar umraniyede

canım bişey merak ettim doğumunu kim yaptırmıştı?bahar hanımmı

kızlar peki sezeryana sat a göremi bebeğin gelişim haftasına göremi karar veriliyo

X