Erken Adet Görme?

kirmizisilgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
1.257
1
herkese merhaba,
normalde adet tarihlerim duzenlidir, 28-32 gunde adet olurum ama bu ay 18. gunde adet oldum ve ilk kez boyle bir durum basima geldi. bu durumu daha once yasayan oldu mu ve daha sonra eski duzeninize kavustunuz mu?
tesekkurler..

mrb,bence korkacak bir durum yok bazen insanların sıkıntı stres gibi durumlardan adet günlerinin gelmesi uzayıp kısala bilir bence kendine sıkıntı sters yapma gelecek ayda düzelir eğer düzelmezse bir doktora görün ama korkacak bişey yok :)

benimde öyle olmuştu iki defa ama farkettim ki stresten kaynaklanıyor canım ama tekrarlama olursa doktora git bence bende doktora gidecektim ama düzeldii...

bende ilk defa 40 içinde 3 kez adet oldum
ilk reglimde çok yoğundu hatta hiç bu kadar yoğun olmamıştı ikinci ve üçüncü adet dönemlerimde ise normal
şaşkınım.. doktora da gitmedim stresten kaynaklanır diye
ama yine aynı şey olursa mecburen gidicem

herkese merhaba,
normalde adet tarihlerim duzenlidir, 28-32 gunde adet olurum ama bu ay 18. gunde adet oldum ve ilk kez boyle bir durum basima geldi. bu durumu daha once yasayan oldu mu ve daha sonra eski duzeninize kavustunuz mu?
tesekkurler..

merhaba kızlar.benimde erken adet görmeyle ilgili bir sorunum var.en son 2 eylülde adet oldum.sonra 21 eylülde kahverengi akıntı şeklinde 6 gün sürdü kesildi.sonra 8-9 gün temiz gezdim.1 hafta sonra ayın 5 inde yani 5 ekimde yine aynı şekilde kahverengi akıntı şeklinde geldi.hala öyle devam ediyor.affdersiniz hiç kanama olmuyor.peçetede görüyorum ama sökülemiyor sanki.nedeni ne olabilir acaba bu arada çocuk istiyoruz korunmuyoruz.

herkese merhaba,
tesekkurler..

merhaba canım benim adetim düzenliydi son 2 aydır 23. gün 22.gün geldi doktora gittim korkulacak birşey olmadığını söyledi bence sen yinede doktora git derim çünkü herhangibir sorun varsa çıkar gitmekte yarar var

bende bu ay adetim bittikten 12 gun sonra adet oldum ve ilk kez oldu bu..ayrıca stresimde yoktu hiç..anlamadım valla..bittikten sonrada her gun adet olacakmışım gibi hafif hafif sancım oldu..midemdede yanma oluyo bazen..anlamadım nedenini..

bundan 5 ay önce kasım ayında da aynı şekilde 15. gün adet oldum. Bu ay da aynısı oldu. Adetten sonra sürekli ama hafif karın ağrım ve göğüslerimde sanıclaır oldu ve ben cmtsi günü hiç beklemediğim bir anda adet oldum. ılk iki gün kahverengi leke bugün ise tam kırmızı normal adet gibi. Biz korunmuyoruz ve korunmadığımzdan beri 2'dir başıma geliyor...

bende bu ay adetim bittikten 12 gun sonra adet oldum ve ilk kez oldu bu..ayrıca stresimde yoktu hiç..anlamadım valla..bittikten sonrada her gun adet olacakmışım gibi hafif hafif sancım oldu..midemdede yanma oluyo bazen..anlamadım nedenini..

ßenimde ßu Ay Öyle Oldu. Düzenliydi. Geçen Ay 1 Gün Erken Geldi, 1 Günden ßişi Olmaz Dedim. ßittikten 13 Gün Sonra Ağrılı Şekilde Geldi.Açıkcası Doktora Gitmeyede Korkuyorum:1no2:​

slm arkadaşlar aynı sorun benimde başıma geldi.ilk defa böyle bir şey oldu.17.günümde yeniden adet gördüm iki gündür devam ediyor ama kahverengi şekilde.korunmuyoruz ve bebek istiyoruz acaba bu yüzden olabilirmi.yani hamile kalma belirtileri olabilirmi.doktora gitmeyi düşünüyorum.bilemiyorum açıkcası.:eek:

benımde oledı yumurtalıklarımda sorun wardı saten uzun sure dogum kontrl hapı kullandıktan sona 3 sene kadr sımdı bırkatım 3 4 ay bole sızın annttınıs gbı koyu geldı we 15 gunde bı olmaya basladı bu ay da ole oldu dr dogum yaptıktan sona erken menepos tehsıhı koyulabılır dedı ama kan sonuclarımıa ıdrar baktı daha sonada seker rahatsılının baslangıcı olabılır dedı cunku tahlıllerde sut hormonumda yuksek cıktı ama mutlaka bı dr gorunun bu kanamalar dr her bayan ıcın olabılır dedı bız ona duzenlı kanama dıoruz dedı ama her ay olmaz dedı en fazla ıkı ay olurmus hormonlara baktırın kızlar....

slm arkadaşlar aranızda sipirail taktıran varmı? ben yeni sezeryanla dogum yaptığım için başkaca korunma yöntemini önermiyor doktorum çünkü anne sütüne geçermiş.bende daha önceleri hep günlük haplarla korunmuştum fakat şimdi sipirail takalım diyorlar.ögrenmek istedigim dogumdan kaç ay sonra takılır ve acıyormuuuu

:sm_confused:
slm arkadaşlar aranızda sipirail taktıran varmı? ben yeni sezeryanla dogum yaptığım için başkaca korunma yöntemini önermiyor doktorum çünkü anne sütüne geçermiş.bende daha önceleri hep günlük haplarla korunmuştum fakat şimdi sipirail takalım diyorlar.ögrenmek istedigim dogumdan kaç ay sonra takılır ve acıyormuuuu

ANNEM WE TEYSEM TAKTIRMISTI KANAMASI COK OLUODU WE ACIOYORDU YANE ANNEM OLE DIODU BNDE HAPLA KORUNUOUDM AMA HORMONLARI COK BOZULUODU ARTI DDR BANA ILERDE COCUK ACISINDAN SORUN OLUR DEDI BNCE ESIN YADA SEWGILIN KORUNSN DERIM YA DA KADIN PREZERWTIFI KULLAN AMA SPIRALI HISSETMESIN AMA CANIN YANAN BNCE ANNEM OLE DIODU KAMASIDA COKTU:sm_confused:

Birkaç ay önce 19 günde olmustum.Bu ay 13 gunde oldum.Her defasınd kosa kosa dr'a gıttım.ılk yaptıkları kanda gebeliğe bakmak oldu.Gebelik çıkmadı ama dr.bunun endişelenecek bir durum olmadıgını söyledi.Çok fazla acıklama yapmadı bana da.Hormon testi ve usg yapıldı hersey normal degerlerde dedi.Kistte görmedi.Benimde korunmadıgımızdan beri 2 kere bu şekilde basıma geldi.Bende adamakkılı bir muayeneden gecmeye karar verdim en kısa zamanda.Tek dr'la sınırlı kalmayın bence kızlar. çünkü normalin alt ve üst sınırları 21-35 gun.:teselli:

Birkaç ay önce 19 günde olmustum.Bu ay 13 gunde oldum.Her defasınd kosa kosa dr'a gıttım.İlk yaptıkları kanda gebeliğe bakmak oldu.Gebelik çıkmadı ama dr.bunun endişelenecek bir durum olmadıgını söyledi.Çok fazla acıklama yapmadı bana da.Hormon testi ve usg yapıldı hersey normal degerlerde dedi.Kistte görmedi.Benimde korunmadıgımızdan beri 2 kere bu şekilde basıma geldi.Bende adamakkılı bir muayeneden gecmeye karar verdim en kısa zamanda.Tek dr'la sınırlı kalmayın bence kızlar. çünkü normalin alt ve üst sınırları 21-35 gun.:teselli:

balım sana tawsıyem rahım kanserıne karsı ası olman korunmuosan cerwılax.... bendede bole basladı sımdı sıgıl oldu gbersıce dr dedı korundun ama bı an once ol o asıyı

X