Saç Rengi ve Saç Boyama sapsarı bı sac ıstıyorum ama .......

yaseminsen

rabbım sen evladımı koruu
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
1.488
12
38
kızlar saclarımın acık bı sarı olmasını ıstıyorum ama su ankı rengı kızıl :1no2: nasıl olabılır yanmadan yıpranmadan bıde ıstedıgım renk olurmu ne yapmam lazım kuafore sordumda kızıllarının akıtılması boyanıp acılması lazım fılan dedı kafam ka.s.arıstı yanı kısacası sacım yıpranırmı nasıl yapabılırım

yıpranır ilk önce orielle iice acıp dore yapcaksın bunun ıcın cok fazla oriel kullanman lazım..2hafta sonra fln doreliği yyok etmek ıcın yıne açıcaksın saçlarını orielle dorelik ne kdr gderse o kdr renk oturur ne sormak ıstersen sor ben yardımcı olcam

sacın acılması lazım acılması demek yıpranması demek.. ama işlemin türüne göre az yada cok olabilir.. kuaförün ustalıgına baglı birazda...

ben kızıldan döndüm sarıya önce kumrala boyadı ve nası olduysa tuttu sonra röfle yaptı rengi süper oldu ama saçlarım mahvoldu süpürge gibi ve çok kuru asla tavsiye etmem cnm :KK43:

Bende daha önce yapmıştım röfle setiyle saçımın rengini açmıştım daha sonrada küllü açık kumralla boyamıştım ve bütün kızıllıklar gitmişti hemen ve saçlarımda çok güzel olmuştu ama benim saçlarım dayanıklıydı senin nasıl olur bilemem açma işlemi mutlaka azda olsa bi yıpranma yapıyo sanırım

sakın yapma......yazık saçlarına.....sarı saç için değmez saçlarından olmaya kısa kestirmek zorunda kalırsın çünkü saçların yanacak ve lastik gibi uzayıp kopacak..değermi düşün bakalım

Benim saçlarımda koyu kızıldı.Sorasında açık kızıl kullandım bi süre.Kızıl oturmuştu saçıma yani.Sora sarı olsun istedim.Kuaför uyardı bn yine dinlemedim sonuç ; hala saçlarım kendine gelemedi.Ve saçları kestire kestire bişey de anlamadım bu işten saçlarım uzamıo resmen :KK43: Bence hiç uğraşma oryel işin içine girince çok kötü oluo.. Şu an saç rengimden çok memnunum ama saçlarım sağlıksız ne yazık ki :KK43:

arkadasım bende kızıldan sarıya donmeye calıstım herzaman gıttıgım kuafor asla yapmam hemen sacın yanar once acıcaz bır kackere sonra rofle dedı bende baska bır kuafore gıttım sac dıbınde denedı acılıyor yapabılırız dedı(gıtmeden bır ıkı hafta once kumrala boyamıstım)ve acıldı ama sacımın yarısı pakette kaldı yaktı sacımı bence sacının akmasını bekle canım yaptırsanda bır ıse yaramaz sac saclıktan cıkıyor

bende siyaha boyatmıştım kızlar ve kestirmek zorunda kaldım çünkü siyahı asla açamıyorlar ama kızılı açıyorlar yani..şimdi kısalttım saçlarımı ve önce boyadı kuaförüm sonra röfle yaptı ve suanki halinden çok memnunum siyahtan eser yok..iyi bir kuaför bulursan hiçbir problem çıkmıyor siyahlıklar hala vardı benim saçımda ama şimdi eser yok kuaförüm çok başarılıydı..benim kuaförüm organik boyalar kullanıp açtı röflelerimi sakın orielle açtırma o zaman yanar saçların...

saçını 1 ay boyunca beyaz sabunla yıka. sonra koleston 12.1 al boya saçını. turuncumsu olcak saçın. ardından 2 hafta sonra loreal exelence 7.1 içine 2 fındık mavı boya koy boya saçını. 1 ay sonra tekrar koleston 12.1 ile boya ve 1 hafta sonra 8.1 e 2 fındık kadar mavı boya koy boya saçını. bu şekilde yavaş yavaşta olsa hoş bı sarı elde edersin. acele edersen arkadaşların dedigi gibi saçın elinde kalır orealle sakın açtırma

arkadaşlar merhaba.. 2 gün önce yaşadığım kabus dolu anlardan sonra hemen burdan bi üyelik aldım.. 4 yıl kadar saçlarını röfleli kullanmış biri olarak geçen sene hangi akla hizmetse gittim kızıla boyadım. tabi 3 ayda sıkıldım sonra o kızılları kapatmak için sürekli koyu kahveye boyadım.. cumartesi günü de bi heves gittim kuaföre dedim platin sarı istiorum. hiç olmaz fln da demedi bana :KK43: weee sonuç: saçlarım yandı! 2 gündür iğrenç ötesi bi saç rengiyle ve lastik gibi uzayan saçlarla dolaşırum :KK43: bugün başka bi kuaföre gidip saçlarımı mecburen kestirdim.. gitti güzelim saçlarım :KK43: kuaför bana wella nın lifetex serisini önerdi ve garanti verdi. 1 ay içinde saçın eski haline dönücek we istediğin renge boyıcaz diye.. ama 1 ay boyunca sürekli bu ürünü kullanıcam we kesinlikle fön çekmek yasak :KK43:

bence insanın saçının kendi tonu neyse ondan 2-3 ton açık bi saç yaptırabilir ama koyu saçların birden bire sapsarı olması ve diplerden simsiyah uzaması çok itici.

saçlarımdaki yanık kısımlarını kestirdim gerçi hala çok güçsüz ama şuanki renginden de nefret ediorum.. sizce 1 ay sonra boyatmaya kalksam 1-2 ton daha açık bi sarıya bi sorun çıkar mı? 1 ay yeterli mi süre mi saçın kendine gelmesi için ?

saglıklı bır yontemle yapamazsın saclarına yazık edersın bende bır ara takmısstım sarı rengıne platın sarısı yaptırdım hem para gııttım hemsaclarım azaldı azaldı gunah saclarına kızıldan sarı ya donmek zor ama

bende kızıldan sarıya döndürdüm ilk boyattığımda iğrenç oldu ağladım sinirimden tabi ben hemen olsun istedim röfle olan yerleri sarı olcağına dipteki kızılı kustu saçımda 4 renk wardı resmen sonra tekrar tekrar yapa yapa istedğim renge ulaştım
sana tavsiyem yavaş yavaş yaptır yani mesela şimdi saçlarını kahve tonları yaptır jkızılı kapatsın sonra daha açık sonra daha açık yapa yapa sonrada röfleni yaptırırsan senin için çok daha iyi olur :KK66:

saçlarım nekadar da uzundu bu saçma sapan sarı yüzünden omuzlarımdan daha kısa oldu yandı güzelim saçlarım :KK43: biçok kuaföre sordum saçının nemi kalmamış kendine gelmesi içib beklemen gerek böyle 1-2 ay dediler.. hayatta dayanamam böle her aynaya bakışımda ağlıorum sinirden :KK43: yrn gidicem boyatıcam siyaha kurtulucam.. zaten beyaz tenliyim gözlerimin yeşili çıkar meydana :S

kızıla boyatırken kuaföre bir çıtlatsaydın keşke. en azından ilerde sarı saç istiyorum diye söyleseydin sarıya kolay dönebilecek bir renge boyardı. bende kızıl istiyordum kuaförümede söyledim saçımı röfle yaptırmadan. kızıl yaparsak bir daha kullandığın bu sarı renge döndüremeyiz dedi vazgeçtim.

walla kızıl benden önümüzdeki 10 yıl uzak dursun herşey onun yüzünden oldu.. şimdi saçlarımın rengi resmen sarı yeşil arası bi renk. küflü gibi :KK43: bi de üstüne üstlük yanık :KK43: ama dayanamıorum daha fazla gidip boyatıorum yrn siyaha :KK70:

X