Çocuk Hastalıkları Kızımda Kolesterol ve böbrekte genişleme var

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

evra_ni

Guru
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2008
147
4
46
Kızım 15 aylık Kolesterolu 272 çıktı doktorumuz et ve katı yağ yedirme dedi iki böbreğindede genişleme var şu an ilaç tedavisi yok ama her ay düzenli idrar tahlili vereceğiz bu konuda bilgisi olan anneler varmı

İnanın hiç bilgim yok fakat geçmiş olsun demeden geçemedim.
Allahım acil şifalar versin.

canım geçmis olsun en yakın zamanda düzelir insallah acil sifalar hayatımk

benimde hiç bilgim yok canım ALLAH acil şifalar verir inş. çok geçmiş olsun :teselli:

öncelikle çok geçmiş olsun.bu durum at nalı böbrek tabir edilen bir rahatsızlığın nedenleri arasında diye biliyorum.sintigrafi veya ultrason çektirdinizmi. önce buna bakılsın.bir de çocuğunuz sık idrar yolu enfeksiyonu geçirirmi.çok iyi bir çocuk nefroloji uzmanı bulup takip altına girin.böbreklerde genişleme ilerde sıkıntılara sebep olur.allah korusun.inşallah en kısa zamanda şifa bulur.sizde takibini sağlayın ve asla ihmal etmeyin derim.hoşçakalın

Çok çok geçmiş olsun.Peki ne gibi şikayetlerle gittiniz dr.a nasıl farkettiniz kolestrol ve diğer durumu ??Allah şifalar versin keşke elimizden birşey gelse.

cnm aynısı benim oğlumdada var oğlum şubatta bu nedenden dolayı ameliyat olacak böbrek girişinde doğuştan bir darlık olduğu için idrar geri kaçış yapıyor buda böbreği genişletiyor o darlığı ameliyatla açacaklar iyi bir ürolağa ve nefroloğa götürmeyi ihmal etme

cnm aynısı benim oğlumdada var oğlum şubatta bu nedenden dolayı ameliyat olacak böbrek girişinde doğuştan bir darlık olduğu için idrar geri kaçış yapıyor buda böbreği genişletiyor o darlığı ameliyatla açacaklar iyi bir ürolağa ve nefroloğa götürmeyi ihmal etme

elif merhaba oğlunda reflümü var.benim oğlumda reflü vardı çift taraflı grade 4 ameliyat oldu iki kez.kapalı ameliat başarılı olmadı açık ameliyat yapıldı ve düzeldi.sana söylemek istediğim kapalı ameliyat yaptırma boş yere iki defa anestezi almasın.doktorunuda iyi seç en önemliside bu

benim kızımdada idrar torbasından geri kaçış var biz şimdilik bactrim diye bir koruyucu ilaç kullanıyoruz ayrıca sanada geçmiş olsun canım inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur yavrularımız

Benim kızımda da 2. ve 3. derece böbrek reflüsü var. Koruyucu antibiyotik kullanıyoruz.Her ay idrar tahlili yaptırıyoruz. Çok geçmiş olsun canım

X